Vodní mikroturbíny

Vše o obnovitelných zdrojích energie.
Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Vodní mikroturbíny

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

má někdo praktickou zkušenost s instalací a provozem vodní mikroturbínky SETUR DVE 120...???

Marek Kvapil
Příspěvky: 54
Registrován: 19 bře 2010 22:55

Re: Vodní mikroturbíny

Příspěvek od Marek Kvapil »

Zkušenost nemám, ale dost mě to zajímá, protože bydlíme u menší říčky asi 1 km pod MVE, což je dost blízko pro vybudování další MVE. Netušil jsem, že něco takového existuje. Je to moc zajímavá mašinka:-)

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Vodní mikroturbíny

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

no vidíš, ogare...a není ani moc drahá, co...??? pak ještě existuje mobilní mikroturbínka CINK, ale ta firma již neexistuje...před cca 3 léty mi jí někdo nabízel přes inzerát...mohl bych ti třeba zaslat kontakt, třeba bude ještě k mání...k provozu stačí přívod vody požární hadicí... 

Michal Štefek
Příspěvky: 15
Registrován: 01 čer 2011 18:29

Re: Vodní mikroturbíny

Příspěvek od Michal Štefek »

Ty jo bezlopatková turbína, to mi připomíná geniální Teslův vynález, Teslovu turbínu, docela škoda, že to nedotáh až do praxe. http://mve.energetika.cz/jineturbiny/tesla.htm

jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Vodní mikroturbíny

Příspěvek od jarda bon jovi »

Ale je to teslova turbína a je dotažená do konce..... Má vysokou účinnost, chybí však výrobce a ušmoulet to ve svěráku bude potíž....Já si vytvořil na řece svitavě plovoucí  generátor. dva plováky ze sudů a navařených kornoutů nesly  lopatky z podélně rozřízlých sudů. Bylo jich 8.Přes převod 1 ku 100 to roztáčelo alternátor z vojenské tatry.Standartních 800 watů a po dešti i 1200. Kamarád mi to zapojoval a myslím, že tam bylo statorové vinutí  vyměněno za permanentní magnety. Výrobní cena vč řetězů k ukotvení ke břehu byla 2500kč vč elektrod na svařování.


Chtěl jsem jich dát 6 za sebe a ... pak jsem chalupu prodal a nyní mám potok sice u svého pozemkuu,ale 600 metů daleko.....
Michal Štefek říká:


Ty jo bezlopatková turbína, to mi připomíná geniální Teslův vynález, Teslovu turbínu, docela škoda, že to nedotáh až do praxe. http://mve.energetika.cz/jineturbiny/tesla.htm


Michal Štefek
Příspěvky: 15
Registrován: 01 čer 2011 18:29

Re: Vodní mikroturbíny

Příspěvek od Michal Štefek »

Myslel jsem to tak, že to není celosvětově vyráběno, jako jiné jeho vynálezy, třeba motory na střídavý proud, tachometry, nebo neonové trubice....atd.

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Vodní mikroturbíny

Příspěvek od QNX »

Marek Kvapil. Setur funguje dobře, jestli máš vhodné podmínky, tak za úvahu by to stálo. Instalací v ČR pár je, tak by nebyl problém se na to podívat v provozu.

Marek Kvapil
Příspěvky: 54
Registrován: 19 bře 2010 22:55

Re: Vodní mikroturbíny

Příspěvek od Marek Kvapil »

Jo, ta cena je velmi dobrá. Za nabídku kontaktu díky, kdyžtak bych dal vědět, ale nejdřív si to musím prostudovat.



RADIM BUFFALO TOBIAS říká:
no vidíš, ogare...a není ani moc drahá, co...??? pak ještě existuje mobilní mikroturbínka CINK, ale ta firma již neexistuje...před cca 3 léty mi jí někdo nabízel přes inzerát...mohl bych ti třeba zaslat kontakt, třeba bude ještě k mání...k provozu stačí přívod vody požární hadicí... 


Marek Kvapil
Příspěvky: 54
Registrován: 19 bře 2010 22:55

Re: Vodní mikroturbíny

Příspěvek od Marek Kvapil »

No to by bylo skvělé, vidět tu věc v akci. Víš o nějakých konkrétních místech?



QNX říká:
Marek Kvapil. Setur funguje dobře, jestli máš vhodné podmínky, tak za úvahu by to stálo. Instalací v ČR pár je, tak by nebyl problém se na to podívat v provozu.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Vodní mikroturbíny

Příspěvek od QNX »

Marek Kvapil: Něco domluvíme a pojedeme se na to podívat. Já se rád přidám také. Nějaké místo vyberu a dám vědět.

Odpovědět