Pražáci - kde jste?

Nalezněte lidi ve svém okolí
Odpovědět
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od QNX »

No, možná jsem to s tou účastí neodhadl a na současná VS chodí polovina toho množství z 2011. Ten údaj 160 členů zvaných za našeho vedení a 50 za vedení E.Hauserové by měl být správně +/- pár členů. Prostě ta cca 100 členů byla vyškrtnuta a i když podle stanov mají právo být informování o konání VS, tak pozvánku na současná VS dostanou jenom vybraní jedinci (ti loajální k vedení?)


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od drudriger »

hmm zajimave informace se tu clovek dozvi....


kdyby ste nekdy potrebovali nejak pomoct s budovanim webu dizajnu stranek a podobne v ruznych redakcnych systemech za ceny o kterych se tu bavite, tak sem k dispozici!!!


jako dlohodobe nezametsnanej budu rad za kazdej gros



'ps' ja si myslel ze redakcny systemy sou od toho ze se na nich da udelat web i kdyz ste laik a zadarmo, a ze v tedle permasubkulture sou lidi co to umeji a delaji si to za vymeny obchod, kdyz tady vidim ty ceny je mi s toho smutne....


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od QNX »

drudo drudriger: Nojo, já jsem ten web který si ostatní ocenili na desítky tisíc udělal v podstatě zadarmo a se zlou jsem se potázal. Takže ano, mezi permakulturníky se dá pracovat zdarma, ale musíš počítat, že tě někteří nakonec stejně označí za zloděje. Máš pravdu, že instalace nové šablony za 5000kč je fajn výdělek, za ty prachy to budu rád dělat také :-) No a ta pomoc s vytvořením webu ....... domluvíme se v sobotu :-) Nemá cenu se pořád hádat s nějakou starou pseudopermakulturní strukturou, pojďmě vytvořit něco nového a užitečného.


Uživatelský avatar
Eva Hauserová
Příspěvky: 193
Registrován: 01 dub 2010 17:35

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od Eva Hauserová »

Jen připomínám, že na valné shromáždění v roce 2012, které svolávala tvoje žena Eliška, přišlo taky asi 11-12 lidí, a většinou dorazili proto, aby zabránili zrušení organizace (výprava Brňáků).

QNX říká:


No, možná jsem to s tou účastí neodhadl a na současná VS chodí polovina toho množství z 2011. Ten údaj 160 členů zvaných za našeho vedení a 50 za vedení E.Hauserové by měl být správně +/- pár členů. Prostě ta cca 100 členů byla vyškrtnuta a i když podle stanov mají právo být informování o konání VS, tak pozvánku na současná VS dostanou jenom vybraní jedinci (ti loajální k vedení?)





Uživatelský avatar
Eva Hauserová
Příspěvky: 193
Registrován: 01 dub 2010 17:35

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od Eva Hauserová »

Já doufám, že by nám tu mapu (pokud se tak rozhodneme) udělal náš webmaster, ale případně - kdyby to z nějakého důvodu nechtěl udělat nebo nezvládal - bychom se na tebe obrátili! Co se týče peněz, snažíme se o spravedlivé podíly.

drudo drudriger říká:


hmm zajimave informace se tu clovek dozvi....


kdyby ste nekdy potrebovali nejak pomoct s budovanim webu dizajnu stranek a podobne v ruznych redakcnych systemech za ceny o kterych se tu bavite, tak sem k dispozici!!!


jako dlohodobe nezametsnanej budu rad za kazdej gros



'ps' ja si myslel ze redakcny systemy sou od toho ze se na nich da udelat web i kdyz ste laik a zadarmo, a ze v tedle permasubkulture sou lidi co to umeji a delaji si to za vymeny obchod, kdyz tady vidim ty ceny je mi s toho smutne....





Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od drudriger »

takze to mam (e) chapat ze uz na te mape makate, nebo jinak receno uz si podpichla vaseho webmastera aby ji udelal.?


to pak ale nase snaha z dola (ja, jilek, ..)ktery sme chteli na te mape zamaknout budeme delat dve mapy tympadem,.


uz mi to zacina cele nejak docvakavat a dochazet.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od QNX »

drudo drudriger: já jsem na rozcestníku s mapou nepočítal, ale to by neměl být vůbec žádný problém přidat, když se později rozhodneme, že by byla užitečná. PK(CS) si dělá web vlastní a s PK rozcestníkem tato organizace nemá nic společného. Mapu pro PK(CS) jim nikdo dělat nemusí, protože tu jsem jim už v roce 2011 udělal já a na jejich webu stále je, jenom je deaktivovaná. To že okopírovali můj web a nevědí co všechno obsahuje je jenom jejich problém. Kdyby E.Hauserová stále neopakovala, že organizace má nový web, tak by jí to třeba docvaklo také.


Uživatelský avatar
Maddog
Příspěvky: 50
Registrován: 13 bře 2013 11:58

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od Maddog »

A není to škoda? Kdyby se na to vykašlali a seděli doma už mohla bejt jedna nesmyslná organizace řešící pouze sama sebe zrušena a nemusela jste se tu s námi dohadovat. Ušetřila byste čas a mohla jste na zahrádce máknout na tom bazénu.

Eva Hauserová říká:


Jen připomínám, že na valné shromáždění v roce 2012, které svolávala tvoje žena Eliška, přišlo taky asi 11-12 lidí, a většinou dorazili proto, aby zabránili zrušení organizace (výprava Brňáků).






Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od drudriger »

nebude pak lepsi tu mapu jenom dodelat na permawebu , stejne je to nejvetsi projekt co se tyce nastevnosti a i oponenti pisou na permaweb ,


jenom by se do stavajici maly zaradili projekty a take by se udelal ten formular a moznostot komentovat denej projekt skusenosti a podobne,



jako je v tom docela chaos a mam spise pocit ze je to rozdelene na dve party na tu co se chce organizovat(zhora) kolem p hauserove a na novou cast neorganizovanou na permawebu ktera uplne predstihla tu prvni skupinu , ale prave proto bych nevytvarel este nejakou 3 platformu leda tu co by nas spajela. proste se jasne uz dohodnite a nedelejte kolem toho rutiku hlavne pani hauserova mi prijde ze to ofic sdruzeni se snazi mit ve vsem prsty... proste at je pemaweb jakzto sdruzeni neformalnich permakluturistu a permakulturacs.cz ta oficialni pro ty intouse a tak, oni sou zase dobry na ruzne stanky a jakozto odborne prednasky. ta mapa by se udelala na permawebu nebot stejne asi hrozi ze si ji udelaji na permakulturacs.


jedine ze by ste se vy zhodli hauserova a jilek a mapa by byla na tom rozcestniku na permakultura.cz. 


proc si sakra nemuzeme uvedomit to ze sme dve ruznorode skupiny.


to stejny se tyka ale i tech kurzu, pkcs dela ofic s certifikatama a za docela peniz ty at si delaji oni pro "svoje"


a  my si zase delame svoje za nase ceny a s nasima certifikatama (resp zadnyma) permaweb v tomdle smeru funguje uz dlouho ze si tma lidi davaji akce pak si je komentuji. je to slobodnejsi a prirozenejsi sopusob jak to delat.


a at si ty dve skupiny uz nelezou do zeli.


pkcs ma svoji facebook stranku tak at si pisou tam co vim uz a videl sem na vlastne oci vladne tam cenzura tak proc teda lezou na permakultura.cs facebook stranku kde cenzura neni.


kua sme dve rozdilne skupiny si to uz uvdomme a nema si vyznam se hasterit, to hastereni je v kazde diskusy, tadle diskuse kde to pisu se tyka prazaku a ne cele organizace nevim co tu tydle prispevky maji delat. ale je to vsude, kde je moznost diskuse je videt vas spor ktery se uz nejakej rok tahne. kazdy za tu dobu nekam dospel, vznikla  funguje permaweb a take pkcs stranky tak kde je este ten pes zakopanej aby ste se hasterili.


dodelaji se stranky rozcestnik permakultura.cz a zakope se valecna sekera




vzdyt sme tym mladym k smichu o cem se tu hasterime (te), jde o zmenu systemu zmenu mysleni, zachranu zeme a prisnciou jak tu zachranu provest a pzomenit, nejde o certifikaty ktere museji stuj co stuj bejt, nejde o clenske prispevky. nejde tu ani o nazew webu ci sdrzueni tady jde o neco podstatne vice, a my tu svoji energii plytvame na tydle malichernosti uplne proti principum pk.


nemam nic proti tomu aby na pkcs kritizovali ten zbytek a naopak, ale nemusime si lizt na vlastne weby a tam si obhajovat vlastne pravdy, v tomdle ma u mne pani hauseova body dolu....



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pražáci - kde jste?

Příspěvek od QNX »

drudo drudriger: Permaweb je velký, rozrůstající se a zlepšující se ......ale má svoje omezení daná tím na čem běží. Prezentace lektorů, designérů a projektů tady nejsou a asi ani nebudou. Web PK(CS) je takovým skladištěm článků, ale nic se tam neděje, protože PK(CS) vlastní projekty, vlastní lektory a designéry nemá ...... jejich prezentace tam tedy také nejsou a vzhledem k cenzuře asi ani nebudou. No a pak tady je permakultura.cz (nebo zatím není) a tam budou právě ty prezentace designérů, lektorů a projektů a to bez cenzury. Jestli tam bude svůj projekt prezentovat Huserová, nebo Jílek ........ to bude záležet jenom na nich. Nechci vytvářet žádnou pyramidální strukturu s předsedou na vrcholu, ale jen živnou půdu pro růst permakulturního mycelia. Jestli se to mycelium rozroste nebo ne bude záležet na uživatelích a ne na nějakém vedení.  Já nikoho na žádné skupiny dělit nehodlám a nehodlám ani nikoho vylučovat.


Odpovědět