Přivýdělek?

Nabídka a poptávka
Uživatelský avatar
Alena Horová
Příspěvky: 13
Registrován: 17 črc 2012 11:51

Přivýdělek?

Příspěvek od Alena Horová »

Ahoj,


zajímalo by mě, jestli je tu někdo, kdo si přivydělává vlastními výrobky nebo hospodářskými produkty.


Vím, že tohle téma je hodně široké, složité, možná se už tady probíralo.


Uvažuju o přivýdělku, jenže pořádně nevím, jestli to nebude krok vedle a s nejasným výsledkem (což je v dnešní době vše, sázka na jistotu neexistuje...).


Nechci zbohatnout (stačí cca 6-7tis. měsíčně), jde mi jen o pokrytí nutných výdajů.


Zatím mám stálou práci, ale do budoucna bude problém s dojížděním do zaměstnání, proto se chci zaměřit na přivýdělek v místě bydliště.


Nejhorší a nejdůležitější otázka není pořád zodpovězena - CO bych měla prodávat?


Vím, že záleží na tisíci věcech okolo (na jaký sortiment bych se měla zaměřit, bude odbyt?, vstupní kapitál, možné problémy se zákony a klacky pod nohy, daně, "reklama"...) -  je vůbec nějaký "návod" na to, že bude příležitost se uchytit nebo se většina úspěšně podnikajících řídila heslem  - risk nebo zisk - a ono to vyšlo? 


Nebudu zatím rozepisovat své úvahy, v čem bych si chtěla přivydělat, mám jich mnoho a možná jsou všechny k ničemu.


Nečekám,  že mi poradíte CO :-) , to není možné, chtěla bych jen vidět pohled někoho jiného.


Přítel si myslí, že není šance aby se něco "uchytilo", ale já si myslím, že nějaké "díry v trhu" jsou a když se chce, tak jde všechno. Vím, že takových snílků je hodně, jsem jedním z nich? Nebo se mám raději dále hrbit před zaměstnavatelem?


Anastázie
Příspěvky: 96
Registrován: 09 čer 2015 20:31

Re: Přivýdělek?

Příspěvek od Anastázie »

Chtělo by to dělat něco buď speciálního nebo to, co je žádané.Četla jsem o úspěšných pěstitelkách pálivých papriček nebo o úspěchu člověka s schisandrou.


Jinak je škoda, že je zakázáno konopí. Má moc dobrá, výživná semínka, je léčivé a dá se použít i jako výborný izolační materiál.Lze ho pěstovat, ale jen technické a člověk si každé jaro musí opatřit novou sadbu, aby splnil to, že konopí nebude obsahovat léčivé látky, což je postavené na hlavu. Předkové s tím neměli problém a konopná kaše byla k dispozici téměř v každé rodině. Na omezování konopí se podepisuje ziskuchtivost farmaceutického průmyslu.


Věřím, že lidi dostanou rozum a konopí se zase začne ve velkém pěstovat. Lidé přestávají farmaceutickému průmyslu věřit, protože jejich léky mají spoustu nežádoucích účinků a vracejí se k bylinkám - což múže být také dobrý obchodní artikl, ale chce to dobré znalosti jejich léčivých účinků, dávkování a hezkou a vtipnou reklamu. Ještě neznámou léčivkou, která zde má nálepku přistěhovalce z Kanady je turanka kanadská. Prý ji používali kanadští indiáni kromě jiného i na hemeroidy a na léčení kloubů - zevími koupelemi a obklady. Turanka je hojná na náspech, rumištích, je nenáročná na půdu. Zemědělci ji nemají rádi, tak ji stříkají pesticidy a turanka si vyvinula na ně odolnost. Ovšem, kdo ví, možná právě turanka dokáže půdu od pesticidů léčit. V dobrých podmínkách dorůstá až 1,5 m.


Uživatelský avatar
Alena Horová
Příspěvky: 13
Registrován: 17 črc 2012 11:51

Re: Přivýdělek?

Příspěvek od Alena Horová »

To je pro mě priorita - dělat něco, co mě bude zároveň naplňovat, ale i aby z toho byl trošku zisk.


Kdybych to měla dělat jen pro peníze, budu dále hrbit hřbet:) Zavařování je pěkné, ale v našich podmínkách by neprošlo kvůli nadmořské výšce a jednak nemáme tolik ovocných stromů. Ale jedna paní (Milfaitová) se výrobou marmelád prý slušně živí - aspoň teda co o ní psali. Ale i tak mám dost obavy aby prodej jakýchkoliv potravin neztroskotalo na přísných až nesmyslných zákonech, hygieně. V tomhle směru je to hodně riskantní - a to možná i v prodeji "obyčejných" bylinných směsí. No, kéž bych se pletla.


Anastázie - Díky za tipy. O turance stejně jako o schisandře slyším prvně, něco si o tom nastuduju.O chilli jsem taky uvažovala, ale zase je to potravina a z toho mám hrůzu. Nebo to prodávat jako "polotovar" - k dalšímu zpracování?


Konopí jsem zavrhla dávno - i na technické musí prý být nějaké povolení:(


Vidím, že moc šancí není. Chtěla jsem se zaměřit na produkty hospodářství. Možná prodávat jen po známých a rodině, ale kde je jistota...víme jak jsou lidi závistiví.


A co jiné výrobky kromě potravin?


Uživatelský avatar
Sahaw
Příspěvky: 198
Registrován: 29 úno 2012 11:57

Re: Přivýdělek?

Příspěvek od Sahaw »

Zdravím,


můžete je rozepsat? Díky moc

Alena Horová říká:


Nebudu zatím rozepisovat své úvahy, v čem bych si chtěla přivydělat, mám jich mnoho a možná jsou všechny k ničemu.



Uživatelský avatar
tomáš hanák
Příspěvky: 117
Registrován: 10 bře 2010 22:26

Re: Přivýdělek?

Příspěvek od tomáš hanák »

Tak pokud hledáš a čekáš jen přivýdělek tak myslím že pohoda - druhů , věcí , oborů je hodně . Problém nastane ,když by to měl být hlavní zdroj příjmů...to už je to stěma marmeládama , mastičkama,bylinkama horší ....já doporučuju nespoléhat na jednu věc a skromnost ;)



stím osvč se to takhle nedá asi říci , 5 let ... po pěti letech můžeš skončit s dluhama jak hrom , být na začátku a nebo být "za vodou" . Oborů osvč je spousta a dosti rozličných .....


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Přivýdělek?

Příspěvek od mastnacek »

Bobost, poslu ti zdarma nuzky a muzes zacit strihat ovce :)))

Richard Pech
Příspěvky: 12
Registrován: 06 kvě 2012 02:23

Re: Přivýdělek?

Příspěvek od Richard Pech »

O ovčí vlnu nikdo nestojí..

Zkus to se včelami.

Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Přivýdělek?

Příspěvek od mastnacek »

Vcely by me uletely... strihac nestriha pro vlnu, striha aby dostal zaplaceno za ostrihani.

Richard Pech
Příspěvky: 12
Registrován: 06 kvě 2012 02:23

Re: Přivýdělek?

Příspěvek od Richard Pech »

Takže je to takový ovčí holič :D

To se nedá vlna využít alespoň na tepelnou izolaci?

Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Přivýdělek?

Příspěvek od mastnacek »

To je divna otazka od permakulturnika, hledej :) I tady je o tom rec na milionu mist.

Odpovědět