Východočeši spojme se ! :)

Nalezněte lidi ve svém okolí
Odpovědět

Klára Poláková
Příspěvky: 2
Registrován: 19 bře 2014 20:12

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od Klára Poláková »

Ahoj, tak ohl. popílku můžete kontaktovat mě. Jsem vedoucí Hlinecké teplárny. Popílek nebo popel? Ok kotle vznikají tyto druhy: Popel roštový - hrubší, popel z trubkového výměníku, jemnější a popílek z vírového odlučovače popílu na spalinové cestě. My to máme na jedné hromadě, tedy smíchané dohromady. Je opravdu zadarmo, pokud si ho nědko přijede odvézt vlastní dopravou. Samozřejmě naložíme nakladačem na auto. Co se týče rozboru, tak ho nemám udělaný, ale pokud by někdo z vás chtěl, poskytnu vzorek k účelu rozboru. Co se týče těžkých kovů - oprám se pisatele QNX kde by se ve dřevě vzaly těžké kovy? Jsou na to nějaké studie? Ráda si je přečtu.


Jinak kontakt pro zájemce o popel, popílek: teplarenska@hlinsko.net 


Klára Poláková
 
jarda bon jovi říká:


to jo, čistej dřevní popel se obchoduje za 1200 za tunu, a tuna jsou tuším 3 kubíky...pokud by byl zadáčo, jel bych tam, do pár bigbagů...

QNX říká:


Martin Lipenský: Popílku, nebo popela? Jsou k tomu i nějaká data co to obsahuje?








Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od QNX »

Klára Poláková: Z okolního prostředí? Já sice nevlastním spalovnu, ale na problematiku popelů a popílků ze spaloven biomasy už jsem se koukal. Naše normy jsou snad nejpřísnější v EU a právě popílky z odlučovačů vzniklé spalováním dřevní štěpky tyto normy často překračují. Koncentrace těžkých kovů v popílku z odluvače je díky jejich těkavosti výrazně větší, než koncentrace v roštovém popelu. Spalovny to většinou řeší smícháním obou druhů a tím se do té normy dostanou. Netvrdím, že ten obsah těžkých kovů je nějak extrémní a možná je dokonce tak nízký, že to ničemu vadit nebude ..... tedy s výjimkou té normy. Nehodnotím, jenom píšu to co jsem si o tom zjistil.


Jednu studii někde mám, najdu a pošlu ji na uvedený e-mail.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od jarda bon jovi »

A je to opravdu čistě ze dřeva??? aby se tam nepálilo i neco jiného...třebas papír, nebo jiný odpad....no, a kolik toho popela tam je?


Klára Poláková
Příspěvky: 2
Registrován: 19 bře 2014 20:12

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od Klára Poláková »

Ano, nic jiného než dřevo nepálíme. Většinou jde o smrkové a borovicové stěpky, občas i listnáče, buk, olše.


Kolik toho je závisí na počasí podle toho jak hodně se topí. Momentálně je tady cca 35 m3. Mohu zaslat fotky. pošlete kontakt na mejl
 
jarda bon jovi říká:


A je to opravdu čistě ze dřeva??? aby se tam nepálilo i neco jiného...třebas papír, nebo jiný odpad....no, a kolik toho popela tam je?





Uživatelský avatar
tomáš hanák
Příspěvky: 117
Registrován: 10 bře 2010 22:26

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od tomáš hanák »

Zdravíčko,můžu nabídnout několik rostlin-prostokořených zimolezu kamčatského odrůdy pruhonický letní . Nahrubkoval jsem dva keře a je z toho více rostlin než využiju . Resp. jeden keř je stále nahrubkovaný a nevyužiju ho . Dále bych tu měl 10cm semenáčky klokoče zpeřenýho-čerstvě nahrnkovaný , dřezovec trojtrný-prostokořený 15cm , hloh jednosemenný - hrnovaný 30-40cm ... to jsou přebytky . K odběru hned nebo možná lépe z jara .... nejlépe výměnou . Lokalita : Ústí nad orlicí ,ale čas od času Brno , Praha ...


Uživatelský avatar
tomáš hanák
Příspěvky: 117
Registrován: 10 bře 2010 22:26

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od tomáš hanák »

Tak klokoč o rok zestárl a stále ho mám víc než užiju , v desítkách ks , tak kdyby někdo chtěl ...


Jitka Poláková
Příspěvky: 14
Registrován: 04 črc 2012 14:22

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od Jitka Poláková »

Netuším co si mám představit pod pojmem permapivo, ale domácí pivo občas vařím naposledy mělo 14,5% alkoholu, ale nejsem proti se domluvit, uvařit pivo a pak se někde sejít. Jo mimochodem jsem přímo z Pardubic.

jarda bon jovi říká:



Mě zrovínka náhodou napadlo, že bychom  se měli jako ti východočeši permakulturně  sejít, nažrat se grilovanýho jehněčího k permapuknutí a pěkně  ožrat, a byly by veškeré komunikační ledy prolomeny a  názorové stěny zbořeny. Jo,a hranice smazány. Pro ortodoxní by byla tuřínová kaše s pečenou mrkvičkou a jointem.Vše pochopitelně z permazehrádky.... Možná by to stálo za úvahuu, enem si lámu hlavu nad permapívem, páč permakořalku mám....


Neděláte někdo permapívo, aby to bylo komplet..Ti , kteří se živí vesmírnou energií by měli u mne velikej štráf nádherné čisté oblohy...
Martin Gross říká:


Ozývám se, mám zájem, ale momentálně mě nic nenapadá. :-)








Helena
Příspěvky: 68
Registrován: 09 úno 2013 19:53

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od Helena »

Já bych moc prosila, po babičce klokočí nemám....:( Helena ze Samoty

tomáš hanák říká:


Tak klokoč o rok zestárl a stále ho mám víc než užiju , v desítkách ks , tak kdyby někdo chtěl ...





Uživatelský avatar
tomáš hanák
Příspěvky: 117
Registrován: 10 bře 2010 22:26

Re: Východočeši spojme se ! :)

Příspěvek od tomáš hanák »

Klokočí stále k mání ...


Odpovědět