Obchůdky, které nabízejí potraviny podle krevních skupin

Recepty, inspirace, informace
Uživatelský avatar
Jitka Řezníčková
Příspěvky: 64
Registrován: 09 srp 2010 13:37

Obchůdky, které nabízejí potraviny podle krevních skupin

Příspěvek od Jitka Řezníčková »

Velice mne zaujala myšlenka výživy podle krevních skpin - informace zde:


http://www.esoterika.cz/vyziva/spravne-stravovani-podle-krevnich-skupin-skupina


kniha:http://knihy.abz.cz/prodej/vyziva-a-krevni-skupiny-individualni-reseni-diety-k-uchovani-zdravi-pro-dlouhovekost-a-dosazeni-vasi-idealni-hmotnosti


Vyzkoušela jsem to na sobě a opravdu to funguje. Uvědomila jsem si, že nyní v krámech koupíte bez problémů spoustu pečiva, což velmi vyhovuje lidem s krevní skupiou A, ale o jedlé kaštany, mandle, skopové maso zavadíte málokdy (krevní skupina 0). Běžně se dají sehnat hamburgery či párky v rohlíku, což nevyhovuje žádné krevní skupině, protože se tam míchá maso s pečivem. Maso špatně tráví krevní skupina A a pšeničnou mouku zase ks 0. Lidé s krevní skupinou A mohou jíst rohlíky spolu s ovocem či zeleninou, ti co mají krevní skupinu 0 zase maso (hovězí, telecí, skopové) a k tomu si dát pouze zeleninu a nikoli knedlíky. Tradiční česká kuchyně maso a knedlíky preferuje, což vede k tlouťce jak lidí s krevní skupinou A (vadí maso), tak 0 (vadí knedlíky).


Dostala jsem nápad, že by bylo fajn prodávat na trhu či v krámech potraviny rozdělené na A, 0, AB a B, podle krevních skupin. Ráda se o ten nápad dělím s vámi.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Obchůdky, které nabízejí potraviny podle krevních skupin

Příspěvek od QNX »

Já mám taky jeden zlepšovák. Bylo by fajn rozdělit v obchodech potraviny i podle velikosti bot, stranické příslušnosti a povolání prababičky. Pak budou všichni zdraví a šťastní. Právě absence mnou navrhovaného dělení potravin může za všechno zlo a neštěstí v naší společnosti a také za mravní úpadek celé společnosti. Rád se o ten nápad dělím s vámi.


Pokud máte také podobné nápady jak zachránit lidstvo, tak je sem napište. Můžeme tady udělat skladiště geniálních nápadů. To se bude hodit :-)


Jitka Poláková
Příspěvky: 14
Registrován: 04 črc 2012 14:22

Re: Obchůdky, které nabízejí potraviny podle krevních skupin

Příspěvek od Jitka Poláková »

To není zas tak špatný nápad, ale chtělo byto tři věci:


a) aby lidé znali svoji krevní skupinu, ne každý ji zná.


b)aby na toto téma byla mnohem větší osvěta než je teď


c) aby se vzali v úvahu i specifické potřeby například diabetiků a celiaků a dalších lidí se specifickými dietami, kteří by také případně chtěli vzít v úvahu informace zaměřené na jejich vlastní krevní skupinu.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Obchůdky, které nabízejí potraviny podle krevních skupin

Příspěvek od QNX »

Jitka Poláková: Problém je i v tom, že každý není ve straně a tak by se těžko zařazoval do správné skupiny a také ne všichni znají povolání své prababičky .......  s tou velikostí bot je to většinou bez problémů, ale třeba já mám v tom různém číslování velikostí taky zmatek a mohlo by se snadno stát, že sním něco špatného a byl by z toho průser (třeba i doslova a to si nechci ani představit).


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Obchůdky, které nabízejí potraviny podle krevních skupin

Příspěvek od jarda bon jovi »


Ano, já bych to ještě rozšířil na ty partaje, páč my ultrapravicoví sedláci nebudem přeci žrat ze stejného koryta, jako levicové socky...Potíž je v tom, že už to dávno funguje.


Anebo.... podle barvy očí..... my modroocí nebudem jíst, jako hnědoocí hnědočeši. To by tak hrálo.....


a nebo....Podle árijské příslušnosti, ev délky erekce.Jooo, a podle téhleté sexuelní orientace.... přeci nebudu jíst stejně jako ti čtyřprocentní.... utloukli by nás čepicema, zemědělců je polovic.


Dělená strava je kokotina nejhrubšího zrna, ovšem lidi si rádi připlatí za klid na duši, za nějakej nadstandart, nebo zázrak.Výsledkem je totálně zpitomělý národ, ochotný za potravinové doplnky utratit desítky miliard, aniž by byl jedíný občan statisticky zdravější, než před revolucí....Tisíce chudokrevných a alergických dětí jsou smutným mementem edukace maminek a společnosti obecně... jezte vše a nemůžete se felit.Jako naši předkové.


Podle mne je potíž v tom, že se lidi ládujou denaturovanou potravou, vč ovoce a zeleniny, které se denaturuje skladováním v otřesných podmínkách s postřiky a technickou atmosferou.Pak ovšem nepomůže ani koprová omáčka podle retigové...Je třeba ruce vytáhnout z arsšlochu a zabořit je do hlíny. Budete čučat, jak budeme všici zdraví.



QNX říká:


Já mám taky jeden zlepšovák. Bylo by fajn rozdělit v obchodech potraviny i podle velikosti bot, stranické příslušnosti a povolání prababičky. Pak budou všichni zdraví a šťastní. Právě absence mnou navrhovaného dělení potravin může za všechno zlo a neštěstí v naší společnosti a také za mravní úpadek celé společnosti. Rád se o ten nápad dělím s vámi.


Pokud máte také podobné nápady jak zachránit lidstvo, tak je sem napište. Můžeme tady udělat skladiště geniálních nápadů. To se bude hodit :-)





Uživatelský avatar
Jitka Řezníčková
Příspěvky: 64
Registrován: 09 srp 2010 13:37

Re: Obchůdky, které nabízejí potraviny podle krevních skupin

Příspěvek od Jitka Řezníčková »

Díky. Určitě i tohle by bylo třeba. Třebaže je to vyzkoušené a funguje to, není to příliš rozšířená informace. Ǔpravou stravy se dají vyléčit i mnohé obtíže. Moje kamarádka má krevní skupinu A a diabetoložka neznalá problematiky krevních skupin jí nutí jíst tvarohové sýry. Ztlousla o 2 kg. Ona hubne po rohlíkách a ovoci nebo zelenině. Také znám jednu slečnu, která má krevní skupinu 0 a živí se pouze celozrnými výrobky a zeleninou a má velké problémy s váhou. Ona by měla jíst maso a zeleninu. Nebo kamarád má krevní skupinu A a dává si k obědu 8 knedlíků, omáčku a maso. Knedlíky a omáčku sní a maso nechá na talíři. Ten s váhou nemá žádné problémy.

Jitka Poláková říká:


To není zas tak špatný nápad, ale chtělo byto tři věci:


a) aby lidé znali svoji krevní skupinu, ne každý ji zná.


b)aby na toto téma byla mnohem větší osvěta než je teď


c) aby se vzali v úvahu i specifické potřeby například diabetiků a celiaků a dalších lidí se specifickými dietami, kteří by také případně chtěli vzít v úvahu informace zaměřené na jejich vlastní krevní skupinu.





Uživatelský avatar
Lukáš Vejnar
Příspěvky: 25
Registrován: 07 črc 2012 16:44

Re: Obchůdky, které nabízejí potraviny podle krevních skupin

Příspěvek od Lukáš Vejnar »

Jitka Řezníčková - proč si, himlhergot, ten kamarád dádvá knedle, vomáčku a maso, dyž to maso pak nežere?


Že by tím chtěl potrvdit logiku výše zmíněných dělených strav?


To v Praze na Jižním městě žila nějaká Simona a ta byla tak důsledná a moudrá vegetariánka, že si koupila v hospodě plněnou bagetu, s patřičným hnusem ve xichtě vyndala z jejích útrob salám a ostentativně ho vyhodila do popelníku.


Já myslim, že s takovejma tu planetu musíme zachránit i dyby měla puknout.





Jitka Řezníčková říká:


Díky. Určitě i tohle by bylo třeba. Třebaže je to vyzkoušené a funguje to, není to příliš rozšířená informace. Ǔpravou stravy se dají vyléčit i mnohé obtíže. Moje kamarádka má krevní skupinu A a diabetoložka neznalá problematiky krevních skupin jí nutí jíst tvarohové sýry. Ztlousla o 2 kg. Ona hubne po rohlíkách a ovoci nebo zelenině. Také znám jednu slečnu, která má krevní skupinu 0 a živí se pouze celozrnými výrobky a zeleninou a má velké problémy s váhou. Ona by měla jíst maso a zeleninu. Nebo kamarád má krevní skupinu A a dává si k obědu 8 knedlíků, omáčku a maso. Knedlíky a omáčku sní a maso nechá na talíři. Ten s váhou nemá žádné problémy.

Jitka Poláková říká:


To není zas tak špatný nápad, ale chtělo byto tři věci:


a) aby lidé znali svoji krevní skupinu, ne každý ji zná.


b)aby na toto téma byla mnohem větší osvěta než je teď


c) aby se vzali v úvahu i specifické potřeby například diabetiků a celiaků a dalších lidí se specifickými dietami, kteří by také případně chtěli vzít v úvahu informace zaměřené na jejich vlastní krevní skupinu.








Uživatelský avatar
Lukáš Vejnar
Příspěvky: 25
Registrován: 07 črc 2012 16:44

Re: Obchůdky, které nabízejí potraviny podle krevních skupin

Příspěvek od Lukáš Vejnar »

QNX: taky nevim co si s navrhovaným počít - moje prababička zemřela ještě před narozením babičky a tehdejší matrikářka utekla s mým pradědečkem na zapřenou neznámo kam, takže budu asi zoufale bloudit mezi regály... snad ještě to číslo bot, že by pomohlo?

QNX říká:


Jitka Poláková: Problém je i v tom, že každý není ve straně a tak by se těžko zařazoval do správné skupiny a také ne všichni znají povolání své prababičky .......  s tou velikostí bot je to většinou bez problémů, ale třeba já mám v tom různém číslování velikostí taky zmatek a mohlo by se snadno stát, že sním něco špatného a byl by z toho průser (třeba i doslova a to si nechci ani představit).





lindaX02
Příspěvky: 2
Registrován: 23 kvě 2013 08:23

Re: Obchůdky, které nabízejí potraviny podle krevních skupin

Příspěvek od lindaX02 »

No jo no, si musím nechat vyměnit krev. 


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Obchůdky, které nabízejí potraviny podle krevních skupin

Příspěvek od Bebe »

Navrhujem stravovať sa nie podľa krvných skupín, ale aspoň z polovice podľa rozumu, lenže tým nie je obdarený ani zďaleka každý.


Skôr ako vhodnosť potravín vzhľadom na krvnú skupinu, by som dbal predovšetkým na ich kyselino, resp. zásadotvornosť, pretože vysoké prekyselenie prináša so sebou mnohé zdravotné riziká a ďalej by som sa zameral na možnosť kontaminácie škodlivými pliesňami a nevhodnými kvasinkami. To sa týka kaziaceho sa ovocia, ale hlavne obilnín a všetkých výrovkov z nich. Plesnivé a kvasinkou zamorené útroby vôbec nie sú zriedkavosťou a klasická alopatická medicína sa tým takmer vôbec nezaoberá. Takže na záhonoch musí byť v dostatočnom množstve cibuľa, cesnak, pažítka, chren, kaleráb, redkvičky, rôzne druhy šalátu a zelí.


Každý sa môže stravovať podľa svojej ľubovôle, ale z druhej polovice je to najlepšie podľa svojej vlastnej intuície, ale tú je treba najskôr v sebe nájsť, resp. vypratať ten svinčík, kal, usadeniny a nánosy, pod ktorým sa zvyčajne nachádza.


Odpovědět