Velké nákupy ? ;)

Recepty, inspirace, informace
Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od Romana SM »

Každý ale pro sebe pěstovat nebude a ti co pěstují třeba zas nemají tolik času na prodej a distribuci zákazníkům, takže někdy může být funkce zprostředkovatele užitečná. A v dnešní době putování potravin kamiony a letadly po celé zeměkouli mi přijde obchodování v rámci ČR celkem lokální :-). Jistě není to ideální, ale dle mě se každá snaha s dobrým úmyslem cení.


Uživatelský avatar
HonzaK
Příspěvky: 99
Registrován: 27 úno 2012 21:18

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od HonzaK »

thanx a lot, Max. I´m looking for few families in my neighbourhood to start to order this way.


Uživatelský avatar
Luciáš
Příspěvky: 14
Registrován: 05 dub 2012 10:25

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od Luciáš »

JBJ, Maly Nomad: díky za odpověď.


Já zatím skladuju menší než malá množství (pár kilo) ve skle. Nákup (především) mouky po kilových balíččích mě vážně rozčiluje.


O mletí vlastní mouky zatím neuvažuju, kupujete někdo mouku z mlýna?


A vy, kdo kupujete obilí na mouku od zemědělce, řešíte potravinářskou kvalitu zrna?


Čistíte si sami, nebo kupujete už čistěné?


Co jsem se dověděla, mouka musí chvilku zrát - odpočívat - v určitých podmínkách, ne? :) Čím melete?


Uživatelský avatar
Honza Kral
Příspěvky: 91
Registrován: 03 čer 2011 11:58

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od Honza Kral »

Ad skladování:
Původně mi přišlo ideální používat hranaté tetrapaky od dětské výživy od kamarádek. Ale jednak vlhnou a obsah se kazí, a jednak se sem tam křiví a málokteré hranaté plastové víko přesně doléhá.


Tak teď momentálně skladuji v extensivně rostoucí sbírce obyčejných kulatých šroubovacích zavařovaček. :) Není to prostorově nejefektivnější, ale musel bych s nimi do kontejneru, ve sklárne by je přetavili na to samé a to mi přijde lehce zvrácené.

Plast se sem tam pokřiví, prohne a mol proleze, u zavařovačky má smůlu. Pokud tedy není obsah infestovaný předem. A můžu potvrdít že z deseti typů různého zrní třeba tady od Zity nebylo prolezlé vůbec nic. Taky klíčivost je maximální takže třeba pro vegoše IMO ideál.


Uživatelský avatar
tomáš hanák
Příspěvky: 117
Registrován: 10 bře 2010 22:26

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od tomáš hanák »

Zdravíčko , kdyby to tedy někoho zajímalo tak info od country life .... prodávají i lidem bez žl za ceny velkoobchodní např.
soja za 34kč/kg ,
ledvinové fazole 38kč/kg ,
cizrna 38kč/kg ,
kolínka pšeničná bio 38kč/kg ,
vřetena 46kč/kg


luštěniny po 25kg těstoviny nějaký i po 5kg jinak taky 25kg , ale člověk si to musí vyzvednout osobně v jejich welkoobchodě což je v nenačovicích u berouna . Kdyby chtěl někdo odnich brát tak bych klido šel do nějaký spol. objednávky ,nejspíš někdo z ph...


Uživatelský avatar
Pozuruj a jednej - PermaMax
Příspěvky: 438
Registrován: 20 bře 2010 07:28

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od Pozuruj a jednej - PermaMax »

Tady je Pro-bio cenik...  Utery byl on tady koupim jidlo z 11.000kc!   Sunfood taky jedem tady...



Uživatelský avatar
tomáš hanák
Příspěvky: 117
Registrován: 10 bře 2010 22:26

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od tomáš hanák »

Zdravíčko , nechcete se někdo složit a udělat hromadnou objednávku z pro-bio nebo c.life ? já bych měl zájem hlavně o luštěniny a možná nějaký těstoviny . Luštěniny má c.life po 25kg , těstoviny myslím po 15kg .. Tak kdyby někdo chtěl ...projeďte ceníky a můžem se domluvit :)


Uživatelský avatar
HonzaK
Příspěvky: 99
Registrován: 27 úno 2012 21:18

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od HonzaK »

Já se chystám objednávat, chtěl jsem u probia, ale rád bych nakouk do ceníku c.lifu? máte někdo?


tady aktuální probio


Uživatelský avatar
tomáš hanák
Příspěvky: 117
Registrován: 10 bře 2010 22:26

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od tomáš hanák »

c.life - letní ....


Uživatelský avatar
HonzaK
Příspěvky: 99
Registrován: 27 úno 2012 21:18

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od HonzaK »

Tomáši díky.


porovnával jsem a je to +- stejný jako probio, takže bych volil c. life, poněvadž je blíž k nám.


Už mám v podstatě vybráno, tak můžeme udělat společnou objednávku, až budeš taky vědět


Odpovědět