Velké nákupy ? ;)

Recepty, inspirace, informace
Uživatelský avatar
Pozuruj a jednej - PermaMax
Příspěvky: 438
Registrován: 20 bře 2010 07:28

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od Pozuruj a jednej - PermaMax »


Pro-Bio delivers to our doorstep with free transport if we buy for more than ....4000kc(?)...  They pack in handy 5 kg bags, as well as the large sacks (We try not to buy anything smaller than 5 kg).

Every time we order we do it with a circle of friends, several of them families who have their kids in our forest kindergarten. This way it's easy to order for 4-10.000kc, and to share bigger sacks. This way the price of organic produce is pretty similar to non-organic.
We also sell direct from our farm shop. In the back you see where we grow some veggies, rye and wheat.  



Uživatelský avatar
HonzaK
Příspěvky: 99
Registrován: 27 úno 2012 21:18

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od HonzaK »

hi max, can you please tell me, where did you order this? I couldn´t find it on pro-bio web page. That´s a great idea to order for 5 or 6(or more) families and than share or exchange it. I would love to start with it, but don´t know the prices, where to order etc. thanx for your help



Uživatelský avatar
zita zapadlová
Příspěvky: 13
Registrován: 22 říj 2011 16:30

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od zita zapadlová »

Budu psát česky nevadí. Nelze mi založit učet, nevím kde je chyba, tak píšu od slečny já tady Radek Pekař z Opo. Asi to je také od hlavního tématu, spíše, že tady vyplynuly zajímavé věci na povrch a jsu zvědavý jak to celé dopadne. Vaše bojová nálada volá do zbraně, použiju pohankový útok s dovolením, mohu ? Rád bych se ještě jednou připomenul s nezodpovězenými dotazy na Vás pane Jardo, z kterých potom jednoduše vyplyne jak to opravdu žijete, ne jen píšete.


1.Proč jste sám, jak píšete v jiné diškuzi, nabízel pohanku za peníze velkoobchodu, když nemáte rád peníze ?  Poté co ji od Vás neodkoupili jste ji skrmil hovězi. Bráníte tím spotřebitele ?


2.Proč neregujete na naše nabídky i v osobní poště, že bychom od Vás pohanku odkoupili i za cenu vyšší, samozřejmě, že bychom neradi Vám pokazili charakter, tudíž můžeme i směnit. 


Ještě jednou upozorňujeme na drobnost, že cena není jen tak vycucaná z prstu a nasazená nehorázně vysoko, je závyslá na nákupních cenách, cenách dopravy, skladného a nákladů na provoz obchodu. Naše náklady jsou minimální jelikož žijeme na vesnici, ale jistě si sám představíte, že na uživení asi 10% marže nebude ? Pro neznalé, 10 % marže je 10 tisíc korun z tržby 100.000 Kč, tj, že prodáte za tuto cenu zboží. Což v pohance při zlaté ceně od Vás 20 kč/kg (už dva roky ji sháním a cenu pod 40 kč/kg jsem potkal jednou vloni a to pouze při odběru 200 kg min, ještě jednou se utvrdíme o tom, že se bavíme oba o BIO kvalitě, vyčištěné, kvalitně vyloupané a napytlované pohance).............. prodané za 22 Kč/kg (vaše marže 10%) je 4 a půl tuny pohanky měsíčně. A toto rozbalit do pytlíků po max 10 kg....rozvést lidem, zpalatit elektriku, telefon a bla bla bal.....že to nemylíte vážně? Chcete tu veřejně napsat, že peníze vy k životu vůbec nepotřebujete? Jaka řešíte platbu internetu, telefonu, benzínů, nebo autobusů, soc + zdrav... atd,  ???: To mne zajímá !...To by mohla být zásadní informace pro celý český národ.  


Neználek není moje oblíbená četba, i když mne od dětsví ty obrázky fascinovaly. Nerad bych, abyste to bral jako urážku, snad to může být bráno jako pokus o humor. Přiznám se, že naše marže nepočítáme žádnými vzorečky, asi nejsem dobrý obchodník, snažíme se to dělat tak aby byli všichni spokojeni.


Přeji všem aby dělali to co si myslí, že je dobré a dělali to nejlépe jak umí. Píšu vědomě slovo - DĚLALI.


Radek Pekař Křivánek z Oponešic


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od jarda bon jovi »

Čtyři dohody..... neber nic osobně. můj boj se systémem a kopcem nespravedlnosti je i bojem s úředníky, bojem s nenasytnými obchodníky a s hlupáky všech ras a přesvědčení. Přesto všechno to neberu osobně.


Takže, nenechám si vkládat do úst lži. Nemám rád peníze. To je vše. To ostatní je jakási konstrukce.Pohanku jsem dělal před pár lety s kámošem a už ji dělat nebudu, leda sám pro sebe, nebo až budu mít certifikovanou a schválenou linku na loupání a čištění. Tunu neb 10 si vyloupu a vyčistím sám s kamarádem. Tehdá nebyl ani jiný odběratel, ani přímý obchod s lidmi. ten se rozbíhá mnohem rychleji, než se dá ukočírovat. Lidé chtějí domácí potraviny všeho druhu, takže se do vláčku zapřahá čím dál více lidí. Tohle není můj existenc. Ten mám jinde. Tohle je moje bezpodmínečná spontální pomoc producentům i spotřebitelům.  Naprosto spokojení jsou i producenti, i kupující. Je to skvělý pocit obcházet celý ten neosobní , nelidský systém vícenásobného zdanění a supervize státních úřadů, vychytralosti centrálního výkupu.....


Pohanku dělá kámoš dál, dělá i nahý oves, což považuju za klenot, špaldu i žito .... Pracujeme na nákupu mlynářské stolice, vše v systému férového obchodu.


Nečekám že mne pochopíte nebo porozumíte.  Hej, vůbec netušíte, jakej to je pocit dělat dobrý skutky. Nebo špatný......???


Uživatelský avatar
Pozuruj a jednej - PermaMax
Příspěvky: 438
Registrován: 20 bře 2010 07:28

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od Pozuruj a jednej - PermaMax »

HonzaK: Sorry, I don't have the link, as it's Radka (partner) dealing with it all. I found the Pro-Bio ordering catalogue excel file, saved it as a Google document which you can view here. You can likely copy it and edit in your own copy.
...This may be the special version Radka made without all of the listings of the small individual items, as try not to order them at all...  


Uživatelský avatar
tomáš hanák
Příspěvky: 117
Registrován: 10 bře 2010 22:26

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od tomáš hanák »

pan pekař : bylo by na místě se zamyslet nad tím má-li vůbec smysl podporovat nelokální obchodování - podporovat přepravu zboží sem a tam , spotřebu energie celkově atd. Možná byste měl jít raději osít pole a začít něco kloudnýho dělat než prodávat výpěstky druhých a stěžovat si na malou marži . Otom to celý je , každey by nejraději měl něco z práce druhých a v tom je zásadní problém . Můžete namítat že to vidím "moc jednoduše a jednostraně" ,ale pokud si tohle alespoň malá část populace neuvědomý,že člověk by se měl hlavně uživit rukama, půjde to stále od deseti k pěti ...


Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od Sanča »

Vážení, zastrčte kolty do futrálu:-). Sám odebírám něco od Pro-bio Šumperk (je toho čím dál míň), a něco přímo od zemědělců. Vždy společně s dalšími, v co největším množství. K tomu se každou sezónu, zvyšuje objem jídla vlastními svaly vypěstovanými:-)), snězeno rodinou či vyměněno za jiné jídlo nebo prodané za peníze.


Myslím, že tento spor je zbytečný, vím z vlastní zkušenosti, že služba etického obchodníka může být pro mnoho lidí dobrou alternativou. Obchod sám o sobě není nic špatného, každý z nás je obchodník. Prodáváme svůj čas a schopnosti v zaměstnání zaměstnavateli, prodáváme výrobky, co jsme např. ve volném čase udělali. Barterový obchod je zase jenom obchod. Let's systém je zase obchod s vyloučením oficiální měny. Samozřejmě, že sociální přesah různých alternativních přístupů je skvělý, ale není to myslím důvod hanět kohokoliv či napadat jeho činnost.


10% marže u obchodníka je poměrně směšná, a pokud někomu stačí je to spíše na klobouk dolů. Jinak řečeno, pokud se někdo snaží pro lokální distribuci zajisti dodávku potraviny, jež v jeho okolí není pěstována, není to levárna, ale způsob existence.
Spor naprosto zbytečný, dobro se dá dělat více způsoby i za peníze:-)).


Uživatelský avatar
Maly Nomad
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2012 14:23

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od Maly Nomad »

V plastovych sudech (po potravinach). Mysim to odolava. Mol se ti tam nesmi dostat, takze otvirat opravdu jen na dobu nezbytne nutnou.


Uživatelský avatar
zita zapadlová
Příspěvky: 13
Registrován: 22 říj 2011 16:30

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od zita zapadlová »

Kolty zatrčeny, konečně rozumné slovo. Ono to bylo spíše snaha o vysvětlení naší filozofie....a asi to holt nějak neumím atd...ale to nevadí.


krásné dny všem .. ať každý koná tak aby bylo dobře nejen jemu.. p.p. z Opo


Uživatelský avatar
zita zapadlová
Příspěvky: 13
Registrován: 22 říj 2011 16:30

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od zita zapadlová »

Na přesouvání surovin narazíte bohužel všude, je však rozumné, když už se tak má konati, jestli není dobré ji přesunout jedním autem, než když každý jede si ke svému zemědělci. Ale to už se opakuji...zboží z dálky nakupujeme pro to, že u nás je nesehnatelné /příklad BIO slunečnice loupaná - upozorňuji loupaná v ČR!!! / ve chvíli, kdy zjistíme, že Bulharské prodáme (příklad) 5 tun, může tato inforamce být už u nás již pro někoho min. inspirativní a situace se může záhy změnit. Prostě to tak děláme, ale je to samozřejě práce na dlouhé lokte, my čas máme. Hezké dny ...p.s..jinak potraviny bez dopravy, s tím není možné než nesouhlasit, druhá věc je courání lidí s nevytíženými auty. Tam bych viděl mnohem větší reservy.  p.p. z Opo


Odpovědět