Velké nákupy ? ;)

Recepty, inspirace, informace
Uživatelský avatar
Vilma
Příspěvky: 35
Registrován: 09 bře 2011 21:35

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od Vilma »

Každý jak umí, a každý se učíme. Obilí kupuju od zemědělce. Špaldu a žito a dávám. Zeleninu mám na zahradě a objednávám bedýnky z regionu. Kraj Semilsko, je tu na bedýnky více zdrojů. Bylo by i maso, ale to  nejíme.


Velký nákup dělám v Countrylife, kde si kupuju  luštěniny po 10 kilech, taky ořechy, rozinky, rýži, atd.....Nebo méně kvalitněji u Cermana, to jest firma Natural, tam to mají taky v pytlích a odváží mi jahel, mandlí, čočky, všeho, dokonce i oleje si vozím po desetilitrech a pak mám klid.


A taky vyměňuju se sousedama .Udělám koláč, dostanu. Taky chleba, večeře:-).....


Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od Patrik Stach »

U nás se dá zase na statku sehnat prase. Jednou za půl roku vezmeme půlku, už rozbouranou na čtvrtky. Maso doma naporcujeme, navaří se obě polívky, černá i bílá, udělá sulc, tlačenky, prejt, ovar, knedlíčky z jater a vyškvaří se sádlo. I kosti se schovají na vývar. Vychází to na 34 korun za kilo, což je pro nás masožrouty ukrutné lákadlo. Maso je tak neuvěřitelně chutné, že ho jím i syrové. No a ten den, který zpracovávání věnujeme, je taky fajn.


Bohužel jsem na Kralupsku ještě nenarazil na obiloviny a zeleninu za rozumnou cenu, snad jen samosběr jahod ve Vraňanech.


Uživatelský avatar
Luciáš
Příspěvky: 14
Registrován: 05 dub 2012 10:25

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od Luciáš »

Okrajově k tématu: Jak skladujete větší množství obilnin, mouky, luštěnin a spol. aby jste se vyhnuli invazi molů (zavíječů) a podobné havěti?


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od jarda bon jovi »


 Já v truhlách a sudech na půdě. Mám vyzkoušené i kilové neb dvoukilové balení tvořené vakuovou baličkou. Na dvoře mám vlaštovky   a jiřičky v množství 10 hnízd a s hmyzákama pěkně zatočí.Mají hnízda hnedle kousek od těch truhel s potravinama......Na myšáky hladové kočky...


Uživatelský avatar
zita zapadlová
Příspěvky: 13
Registrován: 22 říj 2011 16:30

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od zita zapadlová »

Hezký den přeji. Ano jsem, to já opět, z toho proradného obchodu. Souhlasí s Vámi ve všech směrech i když ze zkušenosti vím, že takhle to nejde uplně vždy a všude. Nerozumím proč jste (jak píšete v jiné diškuzi) namísto shánění odběru na pohanku ji skrmil ?? Proč jste ji chtěl vlastně prodat ? Pokud vše směňujete? Ani na naše výzvy, že bychom ji třeba i příště koupili nereagujete, proč? Buď Pro-bio nebo nikdo ? Abyste nepodporoval obchodníky ?...Opravdu si myslíte, že uplně každý obchodník hledá jak zbohatnout ? Co takhle kdyby se nějaký chtěl pokojně živit? Peníze nejsou jen pro zlost pane a slabou náturu zkazí kdeco...Domnívám se že děláme dobrou věc a že nám funguje, nehaním ani nezatracuji energii a práci jiných, z vlastní zkušenosti vím, že některé věci nelze odhadnout kolik energie se za ní skrývá. Děláme na tom, to dělat nejlépe, jak to jen lze.  Krásné dny přeji a směnám zdar, i takto fungujeme.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od jarda bon jovi »

To ne, odsuzovat nechci, jen bránit spotřebitele, který musí platit za pohanku kartelových 65 +-5kč za kilo. Nikdo se nepozastaví nad tím, že stojí na trhu stejně jako řepka, tedy 7 až 8kč za kilo. Desetinásobek je tvrdá marže.


stejně jako drtivá většina ostatních. Až uvidím slušné snahy o slušnou marži, podepřenou skutky, pak klidně budu na nějakém férovém kšeftu spolupracovat. Když vidím ty ceny, pak vím, jaká je moje cesta.Marže nad 10% stává se zlodějinou.Peníze?? Jsou odpadem naší civilizace. Tyto papírové i virtuální fekálie zničí každý vztah , jsou novodobým božstvem, kterému se mnozí klaní bez náznaku lidskosti. Jsou šíleným měřítkem úspěchu a ten, kdo je umí generovat ,stává se váženým, ba i mocným. Proto je nemám rád, proto hledám jakékoli cesty k výměnému obchodu. protože tehdy lidé nemusejjí platit tomuto státu výpalné ve formě daní.... Vidím to holt jináč, než mnozí. Proto raději zboží přímo lidem. Až to jinak nepůjde, rád se připomenu.


Uživatelský avatar
Sahaw
Příspěvky: 198
Registrován: 29 úno 2012 11:57

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od Sahaw »

jarda bon jovi : Vidis to moc jednoduse a jednostrane. Staci si polozit otazku : Kdyby neexistoval stat,tak co by existovalo? Z odpovedi vyjde,ze bychom tu nebyli a nemohli sedet u PC a neco z dlouhe chvile neco psat.


To,ze nekdo jde si pujcit treba lichvari a nebo koupi predrazene zbozi je jen volba jedince,protoze je podle urcitych norem svepravny. Lidi hledaji lehci reseni a nepremysli. Pokud by clovek nemohl nikde koupit neco,tak bych musel s tebou souhlasit,ale sam udavas priklady jak levne nakoupit.



 Jak mohl byt vztah dobry,kdyz je znici nejake papirky. Kdyby nebyli ty papirky,tak je znici neco jineho. Nekdy proste musi vztah byt vznicen,aby mohl prijit novy. Podle mne je lepsi,kdyz vztah skonci driv nez az by prislo neco tezkeho.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od jarda bon jovi »


Nikoli... stát je pouze spolkem abonovaných vyděračů, kteří tvrdí, že se bez nich neobejdeme. Stejně jako před nimi šlechta,církev, armáda, policie nebo bohové....Kdyby neexistoval náš všemohoucí stát, zanikli bychom ve veliké černé díře....zas tak bezmocný nejsem, abych se bál o svůj osud.Nepotřebuju ani státní infrastrukturu, ani jeho úředníky, ani ty kopce daní a výpalného, ba nepotřebuju ani jeho zákony či zákazy. Obejdu se i bez státního dozoru a bez otroctví, které mnozí nazývají demokracií.Co mi může nabídnout??Nic, zhola nic. A já se mu mám klanět?? Na každého zemědělce je 7 úřeníků ve státní správě....Za rok bude 10.oléééé....


Není pravda, pouze úhel pohledu..Každý máme ten svůj.


Uživatelský avatar
Sahaw
Příspěvky: 198
Registrován: 29 úno 2012 11:57

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od Sahaw »

Vzdy se najde nekdo,kdo touzi po moci. A tak misto statu tu nastoupi armada zoldaku,kteri budou utlacovat lidi. Priklady jsou tam,kde stat skoro neexistuje.



Jestli mam si vybrat klidny zivot jako otrok statu a nebo denne nosit zbran,abych se ochranil pred tluky zlodeju,tak si vyberu toho otroka.



S tvymi nazory se casto schodnu a mam je skoro stejne. Trebase mi zda zbytecne kolik lidi je prichyceno na skutecne pracujici lidi,kteri vytvari nejake hodnoty. A to nemluvim o nespocet zakonu,ktere jen zamestnavaji uredniky.atd.



To jsem hodne odbocil od tematu.Tak koncim.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Velké nákupy ? ;)

Příspěvek od jarda bon jovi »

Jasně že jsme od tématu. lidi, nebojte se, máte na výběr... vždy máte na výběr... Co jsme to za národ , když umíme pořádat fare trade v ugandě a zambii, pro českého sedláka nikoli??? Kdo vás bude živit, až se ten potroublenej stát propadne do pekla? Vy sami? A umíte to?? 


Odpovědět