V

Recepty, inspirace, informace
Brrtrr
Příspěvky: 39
Registrován: 08 srp 2010 15:44

V

Příspěvek od Brrtrr »

h
Naposledy upravil(a) Brrtrr dne 25 dub 2020 08:41, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Em
Příspěvky: 11
Registrován: 20 črc 2011 19:30

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od Em »


Uživatelský avatar
Em
Příspěvky: 11
Registrován: 20 črc 2011 19:30

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od Em »

Nemyslela jsem, jestli jsi vyzkoušel stáhnout knihy, ale živou stravu :)

Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od drudriger »

ja byl vitarian pul roku, lecil sem se s zapalu na vredy s normani vegetarian stravy.docela v pohode mne to nabylo , ale che se tomu fakt venovat, a nerikam uz vubec o tom ze v praci sem prestal stihat a tedka delam zase v lese stiham vegetariancit ale jako vitarian nedelat teskou praci....mozna je to psychycky ale nevnimal sem to tak.

Uživatelský avatar
Em
Příspěvky: 11
Registrován: 20 črc 2011 19:30

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od Em »

Drudo, já jsem na živé stravě skoro dva roky a paráda :)



drudo drudriger říká:
ja byl vitarian pul roku, lecil sem se s zapalu na vredy s normani vegetarian stravy.docela v pohode mne to nabylo , ale che se tomu fakt venovat, a nerikam uz vubec o tom ze v praci sem prestal stihat a tedka delam zase v lese stiham vegetariancit ale jako vitarian nedelat teskou praci....mozna je to psychycky ale nevnimal sem to tak.


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od drudriger »

kdybych nedelal teskou praci tak asi taky bych byl

Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od Romana SM »

A co jí vitariáni? Zajímal by mě nějaký příklad jídelníčku, moc si to neumím představit. Ale představa, že bych nemusela vařit se mi líbí :-).

jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od jarda bon jovi »

Já se musím připojit, páč jsem ještě vitariána nepotkal, tedy krom pár jogínů, ale ti se ani nehnuli. co baští pracující člověk syrového... Může syrové maso? Nebo to je forma vegetariánství???Hlavně v zimě, co se baští z vlastní zahrádky. Nebo je člověk odkázanej na dovozy????
Mě osobně se to zamlouvá, syrové je syrové, to je jasný......
Romana SM říká:
A co jí vitariáni? Zajímal by mě nějaký příklad jídelníčku, moc si to neumím představit. Ale představa, že bych nemusela vařit se mi líbí :-).


Uživatelský avatar
Em
Příspěvky: 11
Registrován: 20 črc 2011 19:30

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od Em »

Osobně jím dopoledne pouze ovoce, odpoledne zeleninové saláty, semínka, ořechy. Mám vyzkoušeno, že čím míň kombinací, tím líp se cítím, takže nějaké recepty ode mne moc nečekejte  ;) Maso... když pominu etická hlediska jeho konzumace, lidský imunitní systém reaguje na maso, jako na cizorodou látku, to už je vědecky doloženo.


V zimě je to v našem podnebním pásmu poněkud složitější, co se týče samozásobitelství a přiznám se, že zde na severu Čech si zkrátka zásoby na zimu nemám šanci vypěstovat, tudíž uvažuji o přestěhování se do teplejších krajin :)


Inspirace jídelníčku zde: http://vitakucharka.blog.cz/rubrika/jidelnicek-pro-inspiraci  


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od Romana SM »

Možná zkusím být letní vitariánka, v zimě mi přijde uvařené příjemnější i dostupnější :-).

Odpovědět