V

Recepty, inspirace, informace
Uživatelský avatar
Em
Příspěvky: 11
Registrován: 20 črc 2011 19:30

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od Em »

Syrový brambory asi fakt ne ;) Lepší jsou na páře ve slupce - domácí samozřejmě.

jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od jarda bon jovi »

Vitariánství z vlastních potravin může být opravdu zajímavé a půvabné.  Začal jsem s pokusy mléčně kvašené zeleniny, což je z pohledu biologické hodnoty potravy naprostý úlet. I když nejsem vitarián, zajímá mne, zdali nemáte někdo osobní zkušenost s tímto fenomenem??


Zejména mne zajímá červená řepa, tykev hokaido, tuřín, kapusta, mrkev a jejich kombinace.


Taky mne zajímá štáva z mléčně kvašené červené řepy....


 


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od jarda bon jovi »

Třebas kysané zelí je produktem mléčného kvašení.......

Bohůdík Vyliztalalir Balalajkin říká:
jak se mléčně kvasí zlenina?

jarda bon jovi říká:

Vitariánství z vlastních potravin může být opravdu zajímavé a půvabné.  Začal jsem s pokusy mléčně kvašené zeleniny, což je z pohledu biologické hodnoty potravy naprostý úlet. I když nejsem vitarián, zajímá mne, zdali nemáte někdo osobní zkušenost s tímto fenomenem??


Zejména mne zajímá červená řepa, tykev hokaido, tuřín, kapusta, mrkev a jejich kombinace.


Taky mne zajímá štáva z mléčně kvašené červené řepy....


 








Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od drudriger »

vitarianem sem byl asi pul roku a docela to slo.pak sem s tim prestal kvuli okoli,proste nic vitarianskeho si moc nekoupis a jako vitarian potrebujes kazdou chvilku, jak uz to tu bylo popsano ze jako vitarian nesmis moc makat proste nemas tolik sili.vitarianstvi beru jako lecebnej spusob stravovani.mne samotnemu to vilecilo zapal na vredy na zaludku.jako dobrou cestu beru ze se nechat inspirovat vitarianstvim ale nebejt ortodoxny.kazdy at si ji co chce a co mu chutna a dava silu.osobne sem znal jednoho zednika ten byl vitarian asi 8 let a ten to pa zapich uz nevladal v praci makat a byl strasne unavenej.kazdopadne nektere vitarianske vychytavky sou docela dobre a inspirativni nebot sou sobestacnejsi,nemusis ohrivat,klicku sou zdrava vec orechy atd je toho hodne na cem vlastne usetris a priroda taky.zeli kysane tot zaklad moji kuchyne ostatne veci sem jeste neskousel kvasit, ale mlecne kvasneni  je jednoznacne dobrej spusob jak uchovat zeleninu plnou vitaminu na delsi dobu v zime.

Jana Káňová
Příspěvky: 1
Registrován: 22 led 2011 13:17

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od Jana Káňová »

Vitariánství (konzumace přirozených potravin) je jednou z cest, jak vyčistit, ozdravit a poté udržovat svoje tělo zdravé a vitální.„Syrová strava je důležitá především z toho důvodu, že obsahuje nejvíce původních přirozených energií. Její konzumací se nejvíce přibližujeme Přírodě, stáváme se její součástí. Jíme to, co nejlépe odpovídá energiím v našem těle. Tím podporujeme naši sounáležitost s Přírodou.






 


 


 


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od jarda bon jovi »

Dobře, vitariánství opravdu funguje jako geniální léčebná metoda, ale je mi záhadou, kde vitariáni berou ty potraviny. pokud si je pěstují sami, je to v pořádku. pokud mají svého organického zahradníka či zelináře, nic proti. Pokud však kupují konvenční zeleninu, cpou se plnící hmotou plnou jedovatých reziduí.
Jak teda tu sounáležitost s přírodou máte rozjetou???? Já totiž ještě vitariána nepotkal, abych se optal. 
Jana Káňová říká:


Vitariánství (konzumace přirozených potravin) je jednou z cest, jak vyčistit, ozdravit a poté udržovat svoje tělo zdravé a vitální.„Syrová strava je důležitá především z toho důvodu, že obsahuje nejvíce původních přirozených energií. Její konzumací se nejvíce přibližujeme Přírodě, stáváme se její součástí. Jíme to, co nejlépe odpovídá energiím v našem těle. Tím podporujeme naši sounáležitost s Přírodou.






 


 


 





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od jarda bon jovi »

Ahoj přátelé. Vitariánství, alespoň částečné je zajímavá cesta. Pro mne pouze v organické podobě... Nadchly mne však výsledky gersonovy terapie, kterou v  usa prošel můj skvělý kamarád a vyléčil se tím z naprosto nevyléčitelné smrtící nemoci. Já byl v tomto vždy opatrně nedůvěřivej,  k mému zděšení to funguje.


http://media.bloguje.cz/870393-alternativni-lecba-rakoviny.php


Naprosto zásadní je tedy organický původ všech složek léčby. Mluvím o léčbě, v běžném životě to není tak moc důležité, spíše otázka postoje či vnímavosti.


Tu kvašenou zeleninu tvoříte vždy ve směsi, nebo i něco samostatně??


velice mne to zajímá vzhledem k množství biologicky aktivních látek.....




Veronika a Marek říká:


Ahoj,


 


My pracujeme v kancelari "Friends of the earth-Belgie" -Pratele zeme, nas sef je vitarian. Ji zeleninu, ovoce, datle orechy, olivovy panensky olej a obcas kus syroveho masa a vejce. Ni nemicha. Je pravda ze spousta produktu si objednava z nejakych dalekych kraju, proto uz jsme s nim o tom casto mluvily ze to neni udrzitelne. Pokud by to delal opravdu vazne by jedl v zime jen mrkev pastinak, kedlubny a zeli ;-)


Mi moc na vitarianstvi nejsme, ani 100% vegetariani. Obcas si radi dame nejake to kure ze zahrady nebo kuzlatko ;-) Ale jen malo.


 


Jinak, snazime se spolecne zkoumat nove cesty: klickovani (spousta vitaminu i v zime) mam uz spousta receptu Humus, karbanatky, salaty..., kvaseni - kvasime prebytky zahradi zeleniny : cuketa, mrkev, kedlubny, fazole atd... S Uspechem.

jarda bon jovi říká:


Dobře, vitariánství opravdu funguje jako geniální léčebná metoda, ale je mi záhadou, kde vitariáni berou ty potraviny. pokud si je pěstují sami, je to v pořádku. pokud mají svého organického zahradníka či zelináře, nic proti. Pokud však kupují konvenční zeleninu, cpou se plnící hmotou plnou jedovatých reziduí.
Jak teda tu sounáležitost s přírodou máte rozjetou???? Já totiž ještě vitariána nepotkal, abych se optal. 
Jana Káňová říká:


Vitariánství (konzumace přirozených potravin) je jednou z cest, jak vyčistit, ozdravit a poté udržovat svoje tělo zdravé a vitální.„Syrová strava je důležitá především z toho důvodu, že obsahuje nejvíce původních přirozených energií. Její konzumací se nejvíce přibližujeme Přírodě, stáváme se její součástí. Jíme to, co nejlépe odpovídá energiím v našem těle. Tím podporujeme naši sounáležitost s Přírodou.






 


 


 











Michal Štefek
Příspěvky: 15
Registrován: 01 čer 2011 18:29

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od Michal Štefek »

http://www.youtube.com/watch?v=IzxRDsBtXrM&feature=share jak žít z toho co roste v okruhu místa bydliště.


Uživatelský avatar
Em
Příspěvky: 11
Registrován: 20 črc 2011 19:30

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od Em »

Jo ;) Dnes k obědu salátek z pampelišek, jitrocele, ptačince, sedmikrásek, řapíkatého celeru, kopru, dobromysli... vše ze zahrádky.





Michal Štefek říká:


http://www.youtube.com/watch?v=IzxRDsBtXrM&feature=share jak žít z toho co roste v okruhu místa bydliště.





Michal Štefek
Příspěvky: 15
Registrován: 01 čer 2011 18:29

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od Michal Štefek »

Pěkně :) musím se naučit poznávat víc jedlých kytek a stromů :)


Odpovědět