Cukrovka typ I.(nikoliv typ II.) - Jak s ní v krizi?

Recepty, inspirace, informace
Uživatelský avatar
Nagualka
Příspěvky: 26
Registrován: 10 lis 2012 01:59

Cukrovka typ I.(nikoliv typ II.) - Jak s ní v krizi?

Příspěvek od Nagualka »

Dobrý den, sháním užitečné info ohledně léčby cukrovky, nápady, jak zvládnout tuto chronickou nemoc v době krize, kdy je možné, že inzulíny nebudou k mání.


Znáte někdo takového člověka, který by se z cukrovky závislé na inzulínu VYLÉČIL?


Někde jsem tady v diskusi četla, že ano (od Jarda Bon Jovi)


Prosím, kdo víte, reagujte


Díky


Nagualka


Uživatelský avatar
Stanislav Šulc
Příspěvky: 38
Registrován: 11 bře 2010 07:39

Re: Cukrovka typ I.(nikoliv typ II.) - Jak s ní v krizi?

Příspěvek od Stanislav Šulc »

Změna stravy může hodně pomoct, doporučuju knihu od Victorie Boutenko 12kroků k syrové stravě. Hodně informací o zdarví najdeš na www.zdravi-az.cz    www.pust.cz   www.urinoterapie.eu 


Pokud jsi na vařené stravě tak to bude hodně těžkéj je potřeba zásadně změnit stravování a přístup k životu, tělo si pak poradí z jakoukoliv nemocí. Tělo je totiž nejlepší lékárna, ale musíš mu dodat potřebné ingredience. Hodně štěstí.


Uživatelský avatar
Nagualka
Příspěvky: 26
Registrován: 10 lis 2012 01:59

Re: Cukrovka typ I.(nikoliv typ II.) - Jak s ní v krizi?

Příspěvek od Nagualka »

ahoj, no tak já jsem vegetariánka cca sedm let, poslední dva roky se snažím o převahu syrové stravy. momentálně - poslední dobou hodně přemýšlím o půstech, sic už sem je několikrát zkusila (jednodenní), ale bylo to hodně těžký zkrz cukrovku-jakmile člověk nejí, cukr začne kolísat, a to nejen dolů, je to velice obtížné korigovat inzulínem, jednodenní půst má dopad na hladinu krevního cukru i třetí den (u mě)- v podobě hypoglykemií....takže tento krok sem už udělala, ale musim jít dál, a právě ted nevim přesně, jak...a tak bláhově vznášim otázku tady. Možná ale musim na všecko přijít sama:-)


každopádně díky za odpověď!!


Uživatelský avatar
Stanislav Šulc
Příspěvky: 38
Registrován: 11 bře 2010 07:39

Re: Cukrovka typ I.(nikoliv typ II.) - Jak s ní v krizi?

Příspěvek od Stanislav Šulc »

Ještě by stálo za to, získat tzv. mapu svých toxinů v organizmu. J e to metoda MUDr. Jonáše na www.joalis.cz si můžeš najít oblastního poradce.


Taky bych se podíval na možná ložiska parazitů, na to je dobá ing. Hana Bláhová v Brně tel  603 209 866 měřění parazitální zátěže.Hledej pátrej, už je na čase aby někdo přišel na to jak se zbavit cukrovky, můžeš to být třeba ty.


Uživatelský avatar
Maly Nomad
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2012 14:23

Re: Cukrovka typ I.(nikoliv typ II.) - Jak s ní v krizi?

Příspěvek od Maly Nomad »

ahoj, jako vegetarian to asi nechces slyset, ale bez inzulinu se obejdes kdyz uplne ze stravy vynechas sacharidy. Zivocisna strava + neco listove zeleniny, bylinek (hlavne ne ovoce, skrobate brambory, sladke mrkve apod, o zrni ani nemluve). A zvyknout si ze vetsinu kalorii prijmes v tuku. Libove maso je pruser. Malo zivin(vit,min), moc bilkovin (kysele pusobeni na organismus). Tuk pusobi na pH neutralne, ma spoustu vit A,E,D,K coz je pravdepodbne pricina dnesnich nemoci, ze tech vitaminu prijimame radovove mene nez nasi predci. Nejen ze je rozpoutana fobie z tuku, ale bezny tuk v kramu ma obsahy vit mizive (krmeni zrnim a smesmi misto zelene travy, zvirata nejsou na slunicku...atd)



 Mrkni se na paleo dietu. Neco se dozvis z Atkinsnovy diety. Co se tyce syrove stravy, tak rozhodne souhlas, spoustu se dozvis od makrobiotiku. Kazdy ma v necem pravdu. Ja osobne miluju stranky Marks Daily Apple. Ma tady rozcestnik http://www.marksdailyapple.com/primal-blueprint-101/#axzz2Csw9ykd7   Jestli umis anglicky tak to je super zdroj. Je to trochu komercne zamerene, ale borec je velmi otevreny, aktualni a rozumny. U kazdeho detailu je tuna zdroju a vysvetleni proc a co.



Drzim palce. My to se zenou zkouseli rok, a bylo to super (inzulin me uspava, takze tenhke styl stravy mi daval vic energie). Ted nemame v dosahu rozume reznictvi, tak musim pockat az se rozroste stado ovci a snad me ovecky jednou uzivi :)


Uživatelský avatar
Nagualka
Příspěvky: 26
Registrován: 10 lis 2012 01:59

Re: Cukrovka typ I.(nikoliv typ II.) - Jak s ní v krizi?

Příspěvek od Nagualka »

ahoj Nomad..dík za odpově´d...jo, jako vegetariánka bych s tímhle měla dost trable. a bohužel by to nevyřešilo můj problém- a to závislost na inzulínu. protože i když nejím vůbec nic, tak tělo stejně potřebuje inzulín, byť daleko míň (zhruba jednu třetinu) Mechanismy glukagon-inzulín-glukoza...jsou děsně složitý, ale tohle je prostě fakt. ale...mám takovej svůj soukr. plán, že během následujcího roku budu snižovat množství jídla každý měsíc o něco méně, že se třeba tímto hodně pozvolným způsobem dohrabu k breatharianství:-)


Já mám totiž i s půsty kříž-děsně mi to rozhází dávkování inzulínů a pak je to docela vo ústa (hypoglykemie aspol). ale...moc díky za reakci!!!


nagualka


Uživatelský avatar
Maly Nomad
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2012 14:23

Re: Cukrovka typ I.(nikoliv typ II.) - Jak s ní v krizi?

Příspěvek od Maly Nomad »

kdy telo jako hlavni zdroj energie pouziva tuk, tak je glukoza mimo vzorec.Netroufam si rict ze pak inzulin nepotrebujes vubec, ale rozhodne ho nepotrebujes k nicemu co se tyce traveni. Tuky se travi na ketony, tech je nekolik druhu a jsou to castice uz pouzitelne bunkami jako energie. Kdyz nekdo tvrdi ze alespon mozek potrebuje glukozu, keca. Eskymaci ani Masajove a spousta jinych narodu by nemohli exitovat.



Kouzo je v tom, ze telo se pomalu preorientuje na jiny zdroj. Kdyz hladovis zatimco je telo zvykle brat energii z cukru, tak si telo ten cukr snazi vytvorit ze svych zasob. A to glukoneogenezi z bilkovin (svaly, vnitrni organy...). Coz je krute nevyhodny a drahy zpusob jak priji k energii. Kdyz je telo zvykle brat energii z tuku (bezne potravou) a zrovna hladovi, tak si vezme zase z tuku. Toho zalozniho tuku mame vetsinou dostatek, ze? :) Neresis pak zadnou hypoglykemii po sportovnim vykonu, behem hladoveni... Protoze mas upne normalne nizkou hladinu krevni glukozy (jedine bunky v tele, co jsou opravdu na glukoze zavysle jsou cervene krvinky). A tohle je moc zajimave, i kdyz off-topic. Proc cervene krvinky musi brat energii z glukozy a nemuzou z ketonu, jako cely zbytek tela? Protoze k ziskani energie z tuku, potrebujes kyslik. Potrebujes to udychat. Kdyz jedes na tuku, tak zapomen na rychlostni sporty (kratky sprint jeste das, to jedes na ATP) kde s pohybujes v kyslikovem dluhu. A cervene krvinky kdyby zraly kyslik, tak nic nedonesou do cilovych tkani :)



Jinak kdyby te napadlo nahradit zivocisne tuky rostlinymi, tak to nedoporucuju. Blby pomer omega3/omega6. A hlavne tim ze jsou vice nenasycene, tak rychleji podlehaji oxidaci. Ono ty tuky ktere jis, ty telo zapracovava do bunecnych membran. A srovnej si trvanlivost hoveziho loje a lneneho oleje pri pokojove teplote. A pak proc se ted tak zduraznuje potreba antioxydantu. Ze by proto, ze vsichni zerou rostlinne, snadno zluknouci tuky? :)


Uživatelský avatar
Maly Nomad
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2012 14:23

Re: Cukrovka typ I.(nikoliv typ II.) - Jak s ní v krizi?

Příspěvek od Maly Nomad »

omlouvam se za hrubky a preklepy... jsem zvykly to po sobe editovat a tady na blogu to koukam nejde...


woodoo
Příspěvky: 45
Registrován: 18 čer 2012 21:17

Re: Cukrovka typ I.(nikoliv typ II.) - Jak s ní v krizi?

Příspěvek od woodoo »

za hrubky se neomlouvej, naopak. pro každého jen trochu soudného je to snad dostatečné varování že ty tvé bláboly nelze brát vážně.


Uživatelský avatar
Maly Nomad
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2012 14:23

Re: Cukrovka typ I.(nikoliv typ II.) - Jak s ní v krizi?

Příspěvek od Maly Nomad »

:-) oponuj prosim konkretnim jednotlivostem, hadat se tu nechci. Nakonec ani nikoho presvedcovat. Nastuduj si zdroje, zkus si to na sobe a uvidis sam.


Odpovědět