Cukrovka typ I.(nikoliv typ II.) - Jak s ní v krizi?

Recepty, inspirace, informace
Uživatelský avatar
Nagualka
Příspěvky: 26
Registrován: 10 lis 2012 01:59

Re: Cukrovka typ I.(nikoliv typ II.) - Jak s ní v krizi?

Příspěvek od Nagualka »

no tak, chlapi, nehádejte se..-)je to totální ztráta času...důležitý jsou info, samo že z důvěryhodných zdrojů..stejně si člověk musí všechno ověřovat sám a odzkoušet na sobě taktéž sám...s největší zodpovědností:-)


Uživatelský avatar
Nagualka
Příspěvky: 26
Registrován: 10 lis 2012 01:59

Re: Cukrovka typ I.(nikoliv typ II.) - Jak s ní v krizi?

Příspěvek od Nagualka »

..právě objevuju bezvadný pomůcky, jako je přenosná infrasauna (mj.detox) a kopu lží a sviňáren, průvodních jevů medicíny..a prokousávám se angl tekstem doktora Schulzeho:-D


woodoo
Příspěvky: 45
Registrován: 18 čer 2012 21:17

Re: Cukrovka typ I.(nikoliv typ II.) - Jak s ní v krizi?

Příspěvek od woodoo »

"Kdyz nekdo tvrdi ze alespon mozek potrebuje glukozu, keca."
"jedine bunky v tele, co jsou opravdu na glukoze zavysle jsou cervene krvinky"

stačí ?


a co si mám zkusit na sobě abych si uhnal poruchu metabolizmu ?


Uživatelský avatar
Maly Nomad
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2012 14:23

Re: Cukrovka typ I.(nikoliv typ II.) - Jak s ní v krizi?

Příspěvek od Maly Nomad »

Hele, ze mozek nejede jen na glukoze potvrzuji treba tady
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6061736

Ketony pry dokazou pokryt az 75% energeticke potreby mozku. A dokonce je v mozku tkan (astrocyty) co dokaze ketony produkovat (proc asi)
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14769487

Takze vzhledem k tomu ze mozek cloveka jedouciho na cukry, spotrebuje denne cca 120g glukozy a 75% dokazes pokryt ketony, ak zbyva jen 30g glukozy co mozek fakt potrebuje.
http://www.rose-hulman.edu/~brandt/Chem330/EndocrineNotes/Chapter_5_Glucose.pdf

Dalsim energetickym zdorojem pro mozek muze byt pri vetsi telesne zatezi a extremnich situacich i laktat
http://www.jneurosci.org/content/31/20/7477
http://phys.org/news/2010-11-lactate-shuttle-fuel-brain.html

No a na produkci casti(21%) glukozy se muze podilet i glukoneogeneze z glycerolu
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7647479

No a az ten posledni zbytek glukozy vyrobi jatra z bilkovin. Bud z tech co prijmes v potrave, nebo ze svalu, kdyz jsi na hladovce.

Takze se zdrojema to rozhodne neni tak jednoduche jak to vypada, kdyz se proste rekne "Mozek potrebuje glukozu"  ;-)
Jsme tak dokonalej organismus ze prizpusobime nescetnym podminkam, jde spis o to hledani tech nejprihodnejsich pro danou situaci. A kdybych ja mel mit diabetes typu 2, tak tuhle dietu budu dodrzovat sakra peclive. Imho o moc lepsi nez spolehat na dodavani inzulinu a dal zhorsovat inzulinovou senzitivitu.


woodoo
Příspěvky: 45
Registrován: 18 čer 2012 21:17

Re: Cukrovka typ I.(nikoliv typ II.) - Jak s ní v krizi?

Příspěvek od woodoo »

Fakt nevíš že mozek jede na ketony až v posledním tažení ?
Spoléháš na to že záplavu tvých odkazů nebude nikdo číst ?


Třeba o tom laktátu (tj. kyselina mléčná - nic víc, nic míň) :


"neuroprotective effect of lactate during hypoglycemia or cerebral ischemia has been reported"
To sis přeložil jako že laktáty jsou zdrojem energie  ???

Napsal bych, sám si dělej co chceš, kdyby sanitky nejezdily za peníze z mejch daní...


Uživatelský avatar
Nagualka
Příspěvky: 26
Registrován: 10 lis 2012 01:59

Re: Cukrovka typ I.(nikoliv typ II.) - Jak s ní v krizi?

Příspěvek od Nagualka »

hmm, kocourkov. 


dietu, kdy budu čerpat energii z živočišných tuků, držet nehodlám. dle info, který jsem nasbírala, to je dieta špatná, a moje tělo fakt pocitově nesouhlasí. cukrovku typ 2 nemám, mám typ 1, který je o tom, že nemám svoji vlastní sekreci inzulínu, tudíž samotná dieta bez sacharidů nic neřeší (pokud nechci doživotně jíst rybí tuk a podobně). spíš mě zajímalo, zda nemá někdo s cukrovkou 1 zkušenosti s půsty, jak reagoval, hypoglykemie, jakýkoliv informace, i z druhý ruky. přít se o to, jak funguje mozek, je bez pardonu k hovnu. všechno je hodně složitý, a ani lidi, kteří se problematikou zabývají léta, většinou netvrdí, že o tom vše vědí (někteří ano, ale to sou hlupáci)Jede na ketony, nejede na ketony.


i s hypotetickým vyloučením sacharidové stravy, tělo inzulín potřebuje, protože ten neplní jen úlohu klíče, co se cukru/buňky týče, ale další úlohy, ale i v této oblasti toho slavná "medicína"příliš mnoho neví. ona totiž neví skoro nic. respektive tváří se že ano, ale příčiny doposud neodhalila. kusé informace, že spouštěčem dia1,rakoviny, alzheimra, parkinsona, RS....a nespočet dalších "NEVYLÉČITELNÝCH" nemocí je prostředí, dědičnost, či viry...je mírně řečeno smutné, ale to, že dokáže tvrdit, že spoustu nemocí je nevyléčitelných, je, řekla bych opět mírně, neetické. taky nechápu, proč se říká "medikamentozní LÉČBA", nevím, o jaké léčbě se hovoří...


no nic, díky za slovní bitku:-(


díky za slovní potyčku:-(


woodoo
Příspěvky: 45
Registrován: 18 čer 2012 21:17

Re: Cukrovka typ I.(nikoliv typ II.) - Jak s ní v krizi?

Příspěvek od woodoo »

moderní medicína o tom naštěstí ví mnohem, mnohem víc než ty, tak to už to nech bejt.


Uživatelský avatar
Maly Nomad
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2012 14:23

Re: Cukrovka typ I.(nikoliv typ II.) - Jak s ní v krizi?

Příspěvek od Maly Nomad »

ja si myslim, ze medicina toho vi mnoho, ale to co navrhuje pacientum je sto let za opicema. Proto jsem se do tematu tak oprel. podle me to jak resi diabetes je jedna z nejvetsich hanb soucasne mediciny. Howg.


Uživatelský avatar
Nagualka
Příspěvky: 26
Registrován: 10 lis 2012 01:59

Re: Cukrovka typ I.(nikoliv typ II.) - Jak s ní v krizi?

Příspěvek od Nagualka »

to Woodoo: koukám, že největší machr přes znalosti seš tady ty. tyhle diskuse nejsou myslím o tom, aby jeden druhýho upozorňoval neustále dokola  na to, že neví vůbec nic. Pořád poukazuješ, ale nic konstruktivního si k tématu, který sem tu založila, nenapsal. v životě jsi mě neviděl a soudíš podle několika málo  vět, který jsem tu poznamenala. ví-neví-ví-neví. tys měl asi samý jedničky, žejo?...


to Nomad:no, mnoho ví, a ještě víc neví. chybí souvislosti. důkazem je nejen "léčba" diabetu 2, ale dalších nespočet způsobů "léčby", principielní potlačení symptomů na úkor přirozené léčebné schopnosti těla je toho dobrým důkazem..ale..čert vem tohle handrkování bez efektu


Uživatelský avatar
Nagualka
Příspěvky: 26
Registrován: 10 lis 2012 01:59

Re: Cukrovka typ I.(nikoliv typ II.) - Jak s ní v krizi?

Příspěvek od Nagualka »

ps...když se podívám na tvůj profil, Woodoo, tak mi neujde, že furt reješ do ostatních, jak BLBÝ jsou, ale abys vyjádřil svůj názor k tématům, to ne. Jestli takhle funguješ i v praktickym životě, tak se na to vy... a začni konečně dělat něco prospěšnýho, ok?


Odpovědět