Hledám někoho, kdo má zkušenosti s kvašením bolševníku

Recepty, inspirace, informace
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Hledám někoho, kdo má zkušenosti s kvašením bolševníku

Příspěvek od QNX »

Bebe: stránky to jsou sice komerční, ale za recept na polévku z bolševníku si snad autorka trochu reklamy zaslouží, ne? Určitě není živa jenom bolševníkovou polévkou, tak si nějak vydělávat také musí.


http://www.paukertova.cz/view.php?nazevclanku=zeleninova-polevka-s-...


Ivana Paukertová
Příspěvky: 94
Registrován: 06 zář 2010 20:11

Re: Hledám někoho, kdo má zkušenosti s kvašením bolševníku

Příspěvek od Ivana Paukertová »

Tenhle recept není z kvašeného bolševníku, je jen z listů (i když je vynikající). Polívku z kvašených listů mám sice připravenou, ale ještě není vydaná. Myslel asi článek Mléčně kvašené listy divokých rostlin.

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Hledám někoho, kdo má zkušenosti s kvašením bolševníku

Příspěvek od QNX »

No, to jsem myslel také, jenom jsem okopíroval jiný odkaz. Tak znovu:


http://www.paukertova.cz/view.php?nazevclanku=mlecne-kvasene-listy-divokych-rostlin&cisloclanku=2014050009


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Hledám někoho, kdo má zkušenosti s kvašením bolševníku

Příspěvek od jarda bon jovi »

ivano paukertová, dovolím si vyseknout poklonu ke krásným receptům. Je to fantastické dílo, jenž mne uchvátilo neobvyklostí.Jako vášnivý sběratel starých kuchařek musím ocenit tu divokost, která je neobvyklá.


Jdu sázet bolševník a křídlatku....


Ivana Paukertová
Příspěvky: 94
Registrován: 06 zář 2010 20:11

Re: Hledám někoho, kdo má zkušenosti s kvašením bolševníku

Příspěvek od Ivana Paukertová »

Díky za poklonu. Křídlatku prosím nesázej, protože jako cizí invazní rostlina ničí naše původní divokosti. No a kdybys náhodou kvasil bolševník....

Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Hledám někoho, kdo má zkušenosti s kvašením bolševníku

Příspěvek od Bebe »

QNX: Nezvyknem posudzovať, či si niekto niečo zaslúži, alebo nie. Na odkaze sa však nezobrazí článok, ale nejaká komerčná informácia, čo by niekomu mohlo vadiť, článok je až v spodnej časti a treba stránku rolovať, takže to trochu komplikuje informačnú hodnotu toho odkazu. Kto chce, možno si to nájde, i keď stránky majú pre mňa dosť neprehľadnú štruktúru.


Ivana Paukertová: Obsah soli pri kvasení sa používa 2% resp. 20g na 1L, na tom sa dá ťažko niečo meniť. Komu by vadila tuhosť, možno použiť len mladé listy, alebo tie staršie nakrájať na menšie kúsky. Mal by som však jednu otázku. Lopuch větší (Arctium lappa) jedlý je len koreň a rapíky, alebo by sa dali jesť, prípadne spracovať i celé listy?


Ivana Paukertová
Příspěvky: 94
Registrován: 06 zář 2010 20:11

Re: Hledám někoho, kdo má zkušenosti s kvašením bolševníku

Příspěvek od Ivana Paukertová »

Zrovna před chvílí jsem četla ruský recept na polívku, pyré a salát z listů lopuchu.
Co se týká tvého povídání o mé stránce - nejsem až tak alternativní, abych dokázala a chtěla žít někde zemljance. Podle telefonního seznamu už dneska nikdo služby nehledá, takže ano, mám stránku, která mě živí a jako taková je komerční. V tom, že si na ní dávám i svoje koníčky ohledně rostlin nespatřuji nic špatného. Pokud ti to vadí, tak odpusť, ale to není můj problém. Pokud si myslíš, že si to nezasloužím tak na mou stránku prostě nechoď, je to velmi jednoduché.


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Hledám někoho, kdo má zkušenosti s kvašením bolševníku

Příspěvek od Bebe »

Ivana Paukertová: Ak som si posťažoval na neprehľadnosť, to ešte neznamená, že máš žiť v zemljanke. Práve naopak si myslím, že tam máš veľa dobrých a hodnotných článkov, ale kvôli tej štruktúre sa k nim prípadný návštevník nehľadajúci zrovna Tvoje služby ani nedostane, čo je možno škoda. Ak však považuješ štruktúru svoho webu za dokonalú, tak prečo sa pozastavovať nad jednou drobnou výtkou niekoho bezvýznamného ako je anonym z permawebu. Škoda písmen.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Hledám někoho, kdo má zkušenosti s kvašením bolševníku

Příspěvek od QNX »

Ivana Paukertová: Bebeho neřeš. Na spojení komerční nabídky a zajímavého koníčku nic špatného není. Přehledné je to dostatečně, aby se k té informaci dostal i méně schopný návštěvník (a pokud tu informaci nenajde návštěvník úplně neschopný, tak je to snad i dobře, protože by podle toho receptu stejně nedokázal postupovat). Jak píšeš, tohle není tvůj problém, to si musí pořešit Bebe. My ostatní můžeme poděkovat za recepty a jejich zveřejnění.


ladatka
Příspěvky: 37
Registrován: 17 čer 2013 10:06

Re: Hledám někoho, kdo má zkušenosti s kvašením bolševníku

Příspěvek od ladatka »

parádní recepty, díky za odkaz, těším se na experimenty


Odpovědět