V

Recepty, inspirace, informace
Uživatelský avatar
Hanka
Příspěvky: 19
Registrován: 07 srp 2010 08:57

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od Hanka »

kde vitariáni berou ty nevařené potraviny? asi většinou vedle těch vařených, takže nejčastěji v obchodě - cožpak je na tom něco divného a složitého?



 
jarda bon jovi říká:


Dobře, vitariánství opravdu funguje jako geniální léčebná metoda, ale je mi záhadou, kde vitariáni berou ty potraviny. pokud si je pěstují sami, je to v pořádku. pokud mají svého organického zahradníka či zelináře, nic proti. Pokud však kupují konvenční zeleninu, cpou se plnící hmotou plnou jedovatých reziduí.
Jak teda tu sounáležitost s přírodou máte rozjetou???? Já totiž ještě vitariána nepotkal, abych se optal. 
Jana Káňová říká:


Vitariánství (konzumace přirozených potravin) je jednou z cest, jak vyčistit, ozdravit a poté udržovat svoje tělo zdravé a vitální.„Syrová strava je důležitá především z toho důvodu, že obsahuje nejvíce původních přirozených energií. Její konzumací se nejvíce přibližujeme Přírodě, stáváme se její součástí. Jíme to, co nejlépe odpovídá energiím v našem těle. Tím podporujeme naši sounáležitost s Přírodou.






 


 


 








bobek
Příspěvky: 125
Registrován: 09 bře 2010 09:27

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od bobek »

Je to tak, syrové fazole jsou jedovaté. K naklíčení se používá fazol mungo.

Bohůdík Vyliztalalir Balalajkin říká:


kamarád mi před časem řikal, že fazole za syrová jsou jedovaté, na klíčky se prý používá jeden jediný, nevím který druh fazolí. jak to tedy je s jezením naklíčených běžných fazolí?





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od jarda bon jovi »

Ano, je to pro mne s mým úhlem pohledu naprosto podivné a šokující. vitariánem se stávají vzdělaní lidé nepracujíci manuálně.


Mají tedy čas i možnosti opatřit si infformace o tristním vlivu konvenční produkce zeleniny a ovoce současně s vlivem dopravy z druhé půlky zeměkoule na životní prostředí.


Pokud má být vitariánství šetrnou a ohleduplnou , zejména zdravou filozofií.......Pak tedy mi uniká do jádro, ten záměr, páč ládovat se syrovou jedovatou zeleninou mi připadá horší, než domácím bůčkem. Ale třeba se pletu. Na rozdíl od jiných přesně vím, čím se hnojí, stříká i udržuje při transportu a ve skladech.


Navíc má zelenina i ovoce po pár dnech skladování nulovou biologickou hodnotu a nabývá role plnidla.

Hanka říká:


kde vitariáni berou ty nevařené potraviny? asi většinou vedle těch vařených, takže nejčastěji v obchodě - cožpak je na tom něco divného a složitého?



 
jarda bon jovi říká:


Dobře, vitariánství opravdu funguje jako geniální léčebná metoda, ale je mi záhadou, kde vitariáni berou ty potraviny. pokud si je pěstují sami, je to v pořádku. pokud mají svého organického zahradníka či zelináře, nic proti. Pokud však kupují konvenční zeleninu, cpou se plnící hmotou plnou jedovatých reziduí.
Jak teda tu sounáležitost s přírodou máte rozjetou???? Já totiž ještě vitariána nepotkal, abych se optal. 
Jana Káňová říká:


Vitariánství (konzumace přirozených potravin) je jednou z cest, jak vyčistit, ozdravit a poté udržovat svoje tělo zdravé a vitální.„Syrová strava je důležitá především z toho důvodu, že obsahuje nejvíce původních přirozených energií. Její konzumací se nejvíce přibližujeme Přírodě, stáváme se její součástí. Jíme to, co nejlépe odpovídá energiím v našem těle. Tím podporujeme naši sounáležitost s Přírodou.






 


 


 











Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od drudriger »

mungo je v pohode kdyz sem vitariancil tak sem v pohode jedl drahe to neni ono kdyz to naklici je toho podstatne vice, spise mne zajima proc si este nezabloudil na stranky o vitarianstvi ale ptas se tu zahradkaru......


Uživatelský avatar
Hanka
Příspěvky: 19
Registrován: 07 srp 2010 08:57

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od Hanka »


 nejsem vitarián, ale snažím se jíst co nejméně vařeného jídla, žiji v Praze, nemám zahrádku, a proto nemohu pěstovat


 


je mi jasné, že jedy jsou ve všem, ale i v tom případě je pro mne lepší jíst syrové, které méně zatěžuje tělo 


 


jedy jsou ve vzduchu, ve vodě i v potravinách - je vůbec nějaké řešení, jak se tomu všemu vyhnout?


lze to možná eliminovat, ale nemám dost peněz na to, abych kdovíjak vybírala


 


bobek
Příspěvky: 125
Registrován: 09 bře 2010 09:27

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od bobek »

Mungo se u nás dá pěstovat jen ve skleníku. Za syrova jedovatých potravin bude víc, takhle z hlavy mne napadají brambory, zvlášť nazelenalé, některé druhy hub ...


Řekl bych že zdatný zahrádkář může být soběstačný na bylinkách, ovoci nebo zelenině ale tím to hasne.

Bohůdík Vyliztalalir Balalajkin říká:


protože mě vitariánství zajímá pouze z pohledu zahrádkáře, který je potravinově soběstačný.

drudo drudriger říká:


mungo je v pohode kdyz sem vitariancil tak sem v pohode jedl drahe to neni ono kdyz to naklici je toho podstatne vice, spise mne zajima proc si este nezabloudil na stranky o vitarianstvi ale ptas se tu zahradkaru......








Uživatelský avatar
Simona Pavlů
Příspěvky: 33
Registrován: 25 pro 2010 19:37

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od Simona Pavlů »

Měla jsem před pár týdny v ruce knihu Microgreens, něco jak mikrozelenina, pěstuje se ze semen dýl než je na klíček a konzumuje se "nadzemní" část. Je to variata zimního pěstování za oknem. Tady je odkaz, do některých knih lze pro info nahlédnout:


http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Dstripbooks&field-keywords=Microgreens&x=14&y=20



ad. kvašená zelenina: směsím se říká také pickles a na netu je spousta receptů, mám léta japonský makrobiotický plastový kvašák. Chutná mi ve směsi s řepou červené zelí a červená cibule, jinak přidávám jen sůl.





Parazit Tunijadovič Balalajkin říká:


takže syrové brambory se taky nemůžou? taky mě napadá klíčení slunečnicových, tykvových semínek nebo taky lískových a vlašských ořechů.. má tohle nějaký význám?

bobek říká:


Mungo se u nás dá pěstovat jen ve skleníku. Za syrova jedovatých potravin bude víc, takhle z hlavy mne napadají brambory, zvlášť nazelenalé, některé druhy hub ...


Řekl bych že zdatný zahrádkář může být soběstačný na bylinkách, ovoci nebo zelenině ale tím to hasne.

Bohůdík Vyliztalalir Balalajkin říká:


protože mě vitariánství zajímá pouze z pohledu zahrádkáře, který je potravinově soběstačný.

drudo drudriger říká:


mungo je v pohode kdyz sem vitariancil tak sem v pohode jedl drahe to neni ono kdyz to naklici je toho podstatne vice, spise mne zajima proc si este nezabloudil na stranky o vitarianstvi ale ptas se tu zahradkaru......














Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od Romana SM »


bobek
Příspěvky: 125
Registrován: 09 bře 2010 09:27

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od bobek »

Že by si čeští vitariáni dali jednou za rok domácí, pěkně za oknen čerstvě vypěstovanej ananas ?
Vidělas někdy banánovník ?
To je den, asi tu nemám co dělat.


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Vitariánství- (vaření) bez tepelné úpravy

Příspěvek od Romana SM »

Bobek: přesně tak, takový doma vypěstovaný ananas je k nezaplacení :-) ... banánovník jsem asi nikdy neviděla, ale dle odkazu je to druh do bytu (asi do nějakého většího), tak jim, možná naivně věřím .... 


Odpovědět