Vesela skromnost, vize, zkusenosti, potencial

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Odpovědět
Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Vesela skromnost, vize, zkusenosti, potencial

Příspěvek od drudriger »

kdyz mas nouzy tezko ses veselej, znouzecnost a zaroven vesela skromnost se nemuzu definvoat v jednom cloveku. chudi je napriklad ten kdo nema penize a rika to vsude a tvari se nestastne a rika ze je nestastnej. hladnej je ten co nema jedlo a rika ze ma hlad. ten co je vesele skromnej mu mozna neco schazi ale ne natolik aby nebyl veselej a nepovazuje danou vec za natolik nutnou aby to resil.cize si ten clovek sam vybral moznost. kdo ma nouzy o neco vetsinou si nevibira a bere co je. Nouze je stav nedostatku, skromnost je stav duse. vid tendle clanek o skromnosti



http://www.pritomnost.cz/cz/ekonomika/36-dobrovolna-skromnost



skromnost a nouze dokopy nepasujou


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Vesela skromnost, vize, zkusenosti, potencial

Příspěvek od mastnacek »

Hele, spis vesela skromnost a nouze do kupy nepasujou. Skromnej bejt muze a nuznej zaroven ale veselej z toho nebudes. Ale reknu ti...ze te to bavi nad tim tak filantropovat :)))

drudriger říká:


kdyz mas nouzy tezko ses veselej, znouzecnost a zaroven vesela skromnost se nemuzu definvoat v jednom cloveku. chudi je napriklad ten kdo nema penize a rika to vsude a tvari se nestastne a rika ze je nestastnej. hladnej je ten co nema jedlo a rika ze ma hlad. ten co je vesele skromnej mu mozna neco schazi ale ne natolik aby nebyl veselej a nepovazuje danou vec za natolik nutnou aby to resil.cize si ten clovek sam vybral moznost. kdo ma nouzy o neco vetsinou si nevibira a bere co je. Nouze je stav nedostatku, skromnost je stav duse. vid tendle clanek o skromnosti



http://www.pritomnost.cz/cz/ekonomika/36-dobrovolna-skromnost



skromnost a nouze dokopy nepasujou





Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Vesela skromnost, vize, zkusenosti, potencial

Příspěvek od drudriger »

skromnost je kdyz si neco odepres dobrovolne se necoho vzdas, to nema s nouzi nic spolecniho. a kdyz se toho vzdas tak mas dve moznosti bud ses  toho veselej v pohode proste a nebo to nezvladas a pak se tomu muze i rici nouze. problematika skromnosti myslim k PK patri.i kdyz ma na ni kazdej svuj metr tak ja jsem se v tomdle nasel.nekdo se nasel v matematice percentach, jinej v motorech a jinej v skromnosti, kazdej se na neco specializuje.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Vesela skromnost, vize, zkusenosti, potencial

Příspěvek od mastnacek »

Covece mel bys to nejak poradne teda definovat. Vesele skromnej muze bejt i sef textilky, protoze ma jenom SUV od mercedesu a audi ja nevim kolik a vydrzi mu to treba deset let. Vic uz nepotrebuje, snad jen krome poradny sady golfovejch holi a je skromnej, protoze koupi ty nejlepsi za 200tisic a ne nejaky sunty co po kazdym turnaji bude menit. Je to teda podle tebe vesela skromnost?

drudriger říká:


skromnost je kdyz si neco odepres dobrovolne se necoho vzdas, to nema s nouzi nic spolecniho. a kdyz se toho vzdas tak mas dve moznosti bud ses  toho veselej v pohode proste a nebo to nezvladas a pak se tomu muze i rici nouze. problematika skromnosti myslim k PK patri.i kdyz ma na ni kazdej svuj metr tak ja jsem se v tomdle nasel.nekdo se nasel v matematice percentach, jinej v motorech a jinej v skromnosti, kazdej se na neco specializuje.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Vesela skromnost, vize, zkusenosti, potencial

Příspěvek od QNX »

mastnacek: nebo se nakonec ukáže, že šéf textilky padělal vysvědčení a vyhoděj ho na ulici. Bude po městě jezdit s kárkou a prohledávat popelnice .......... lidem u těch popelnic bude vyprávět, že byl šéfem textilky, ale přestalo ho to bavit. Proto se dal na radostnou skromnost a vesele si teď jezdí s kárkou kolem popelnic a je šťastnej :-)



jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Vesela skromnost, vize, zkusenosti, potencial

Příspěvek od jarda bon jovi »

mno, já bych taky rád byl asketickým skromníkem, živil se vesmírnou energií a žil v sudu.Jenže, pak už člověk nemůže nic dělat.... nemůžeš si poštěpkovat kus houští, nemůžeš měnit krajinu k obrazu svému, nemůžeš vzít kus hlíny a upíct z ní, co chceš, nemůžeš uvažovat o plánech a makat na svých snech. Nemůžeš přemýšlet o opracování kamene, protože víš, že na ten diamantovej nástroj mít nebudeš, a ani si nemůžeš zajet nikam na konzultaci, nemůžeš zajet do holovous, abys tam expertovi plácnul na čelo litr a získal nezískatelný množitelský materiál,nemůžeš se zajet mimo republiku, jak to dělají naši kolegové, nemůžeš zajet na nordkapp ukázat děckám, kde je konec světa.


A co je nejdůležitější, nemůžeš nikomu s ničím pomoci, protože nemáš s čím, kromě holých paží.A to je vůbec nejhorší pro mne. Přijde kámoš, že je úplně cv řiti a že nemá peníze na zimu, na topení. Tak vezmu traktor, vlečku, čelní nakLadač s lopadou a motorové pily. Zajedem do lesa na sucháry a před barák mu vysypu deset kubíků dříví v metrech. A protože to je dobrý kamarád, nechci za to ani fenik.  A to mne baví, protože se nemusím trápit, že jsem projel nějakou pitomou naftu a spálil nějakej blbej benzín. Dnes už mám jistojistě nejobouchanější auto širokodaleko a nemusím se pyšnit nějakou leštěnkou, i když bych si ho mohl koupit bez rizika vykrvácení.Je mi ukra¨dený, jak na mne ostatní nahlížejí a co si o mne myslí.Totiž, moje možnoti jsou pro mne důležitější, než cokoli jiného. Jako asketa bych měl velice malé možnosti, jak dělat to, či ono. A nemohl bych na ty hvězdy čumět svým hvězdářským dalekohledem, a obdivovat ty krásy.......


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Vesela skromnost, vize, zkusenosti, potencial

Příspěvek od mastnacek »

Asi tak nejak vidim tu falesnou teda pardon veselou skromnost :) At se na me nikdo ( Drudo ) nezlobi. Ale zit takhle si muze clovek leda tak sam. A treba ani nemusi jezdit pro tolik dreva. Muze zit jak ten bezdomovec popelak co spi v teplym popelu.


Jak pise JBJ , taky potrebuju neco delat a k tomu neco delani potrebuju prostredky a ne zrovna skromny. Takze jsem neskromnej kdyz si treba koupim sadu dlat od Pfeil misto blata z ciny nebo od narexu ( rezbarsky, nikoli tesarsky, ty ma Narex bezvadny ).

QNX říká:


mastnacek: nebo se nakonec ukáže, že šéf textilky padělal vysvědčení a vyhoděj ho na ulici. Bude po městě jezdit s kárkou a prohledávat popelnice .......... lidem u těch popelnic bude vyprávět, že byl šéfem textilky, ale přestalo ho to bavit. Proto se dal na radostnou skromnost a vesele si teď jezdí s kárkou kolem popelnic a je šťastnej :-)






Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Vesela skromnost, vize, zkusenosti, potencial

Příspěvek od QNX »

Naštěstí se falešná skromnost dá snadno poznat. Když skromný dřevorubec s pilčičkou dostane nabídku, že může používat motorovku a tu nabádku přijme, asi to řezání pilčičkou nebylo tak úplně veselé a dobrovolné. Když dostane nabídku vyměnit kárčičku za fosilním otrokem tažený dopravní prostředek ............ atd. atd. Pak se snadno pozná veselá skromnost skutečná od skromnosti vynucené tím, že je člověk línej jako veš, nebo neschopnej (nebo oboje zároveň). Ale je fakt, že tu skutečnou skromnost obdivuju, to je moc pěkná vlastnost.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Vesela skromnost, vize, zkusenosti, potencial

Příspěvek od mastnacek »

Asi tak nejak. Tohle je nekonecny tema :) Podle me jsou nejskromnejsi panelacnici ve mestech, ktery maj svuj 2+1, nemaj ani mrazak, chodej nakupovat kazdej den do kaulandu nebo do peska. Ne my, co musime mit hektary a masiny.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Vesela skromnost, vize, zkusenosti, potencial

Příspěvek od jarda bon jovi »

No to jo, ale poslechnou, voni by to teho kurníku zalezli? Šak to musí bejt na chochojlouška, bydlet v domě, kterej ani není jejich a poslouchat něco, co nechcou........Co to může bejt za život, ráno do hokny, po hokně na pívo nebo fitka a večer televizní gaučing.O dovolené si střihnou chorvatsko a na vánoce špindl.Na parkplace ukňubaná ochcávka a o víkendech si jdou zašopovat do kauflandu.Madona mia, to je život? Hej, já tak skončit, ustřelím si kebuli tupým nožem.


By se neměli množit, vyrábět další obyvatele paneláků....

mastnacek říká:


Asi tak nejak. Tohle je nekonecny tema :) Podle me jsou nejskromnejsi panelacnici ve mestech, ktery maj svuj 2+1, nemaj ani mrazak, chodej nakupovat kazdej den do kaulandu nebo do peska. Ne my, co musime mit hektary a masiny.





Odpovědět