Vesela skromnost, vize, zkusenosti, potencial

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Odpovědět
Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Vesela skromnost, vize, zkusenosti, potencial

Příspěvek od drudriger »

inu pane jilek myslim ze jste nepoucitelnej, budete vytahovat osobne veci a vracet se k rok starym hadkam ktere nikam nevedli, inu nejlepsi zbran to muzes rovnou rici ze kdyz sem byl malej sem se pokakal.


doufam ze jsem ze muzu v klidu a v pohode prispivat na permaweb ale jak koukam tebe to neda a budes do mne rejt a budes, inu ostatni at si udelaji obrazek jakej chtej myslim ze tadle tema se drevem se tu uz resila minulej rok a nikam to nevedlo a neminim ji dal resit, ty osatne asi jo kdyz se k ni vracis,


reknu ti to co rikas s oblibou ty ze spatky k tematu a neresit tu osobne veci co ma kdo na koho.


posuzovani jednho cloveka podle svych kriterii vzdy vede k nenavisti zlobe a prehnane kritice.


mne vesela skromnost dosti pozmenila uz od malicka kdyz jsem zacal s komunitama a s PK kdysy v roku v 98 na zajezovy a to slovne spojeni mam od tamtad od jednoho pana co uz nezije,ale ta myslenka mne zaujala na tolik ze mne provazi celej zivot. snazim se bejt skromnej , kazdy ma ale hranice nekde jinde, to sme tu uz take resili, nejde o to najit jasnou definici skromnosti ale najit pro skromnost v PK misto. Todle forum sem zakladal prave proto aby se nehasterilo v tom jinim fore. a koukam sice presel rok a ta ista tema se sem vraci. muj cil tohodle fora byl a na zacatku fora to i tak bylo, psat sem pribehy se zivota o skromnosti a o radosti z nej. byl bych rad kdby todle forum takhle dal i pokracovalo. pane jilku a jestli se chcete hasterit o dreve vratte se tam kde ste skoncil cize tady 


http://permaweb.cz/forum/topics/bydleni-na-orne-pude-1?id=5267424%3ATopic%3A16728&page=14#comments




QNX říká:


Naštěstí se falešná skromnost dá snadno poznat. Když skromný dřevorubec s pilčičkou dostane nabídku, že může používat motorovku a tu nabádku přijme, asi to řezání pilčičkou nebylo tak úplně veselé a dobrovolné. Když dostane nabídku vyměnit kárčičku za fosilním otrokem tažený dopravní prostředek ............ atd. atd. Pak se snadno pozná veselá skromnost skutečná od skromnosti vynucené tím, že je člověk línej jako veš, nebo neschopnej (nebo oboje zároveň). Ale je fakt, že tu skutečnou skromnost obdivuju, to je moc pěkná vlastnost.





Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Vesela skromnost, vize, zkusenosti, potencial

Příspěvek od mastnacek »

O to nejde, ja bych taky chcipnul vlastni rukou kdybych tak mel zit. Ale je to skromny, kdyz nemaj ambice jako my. Nemaj potrebu zvracet prirodni katastrofy a menit klima a svoje okoli. Maximalne se prostridaj kdo ma kdy umejt schody k vejtahu :)

jarda bon jovi říká:


No to jo, ale poslechnou, voni by to teho kurníku zalezli? Šak to musí bejt na chochojlouška, bydlet v domě, kterej ani není jejich a poslouchat něco, co nechcou........Co to může bejt za život, ráno do hokny, po hokně na pívo nebo fitka a večer televizní gaučing.O dovolené si střihnou chorvatsko a na vánoce špindl.Na parkplace ukňubaná ochcávka a o víkendech si jdou zašopovat do kauflandu.Madona mia, to je život? Hej, já tak skončit, ustřelím si kebuli tupým nožem.


By se neměli množit, vyrábět další obyvatele paneláků....

mastnacek říká:


Asi tak nejak. Tohle je nekonecny tema :) Podle me jsou nejskromnejsi panelacnici ve mestech, ktery maj svuj 2+1, nemaj ani mrazak, chodej nakupovat kazdej den do kaulandu nebo do peska. Ne my, co musime mit hektary a masiny.








Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Vesela skromnost, vize, zkusenosti, potencial

Příspěvek od QNX »

drudriger: píšu obecně, nikoho konkrétního jsem nemyslel a nejmenoval. Nemůžu za to, že jsi se v mém příkladu poznal. Ty jsi byl šéfem textilky a padělal jsi vysvědčení?  To jsem fakt nevěděl, podobnost byla čistě náhodná. To s tím pokakáváním jsem sice tušil, ale to jsi na sebe vytáhnul sám. Já jsem tomu taktně vyhnul  :-) Tady se teď řeší téma se dřevem? To jsi zase vytáhnul ty, nenapsal jsem o tom ani písmeno a ani o tom psát nechci.


Takže znovu k veselé skromnosti. Já jsem rozhodně pro, veselé skromnosti fandím. Mám to sice podobně jako JBJ a mastnacek, dávám tedy přednost veselé neskromnosti.  Veselou skromnost si nechám na důchod. Mám v plánu udělat si na pozemku asi tak 10-20 pohodlných laviček ........ na práci se pak vykašlu, budu posedávat na těch lavičkách,  popíjet archivní medovinu, skládat haiku a  hledat mistrovství v kaligrafii :-)


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Vesela skromnost, vize, zkusenosti, potencial

Příspěvek od drudriger »

nechces si zalozit teda auditko o vesele neskromnosti.dekuji


inu pravdu drevo nespominas.

QNX říká:


Naštěstí se falešná skromnost dá snadno poznat. Když skromný dřevorubec s pilčičkou dostane nabídku, že může používat motorovku a tu nabádku přijme, asi to řezání pilčičkou nebylo tak úplně veselé a dobrovolné. Když dostane nabídku vyměnit kárčičku za fosilním otrokem tažený dopravní prostředek ............ atd. atd. Pak se snadno pozná veselá skromnost skutečná od skromnosti vynucené tím, že je člověk línej jako veš, nebo neschopnej (nebo oboje zároveň). Ale je fakt, že tu skutečnou skromnost obdivuju, to je moc pěkná vlastnost.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Vesela skromnost, vize, zkusenosti, potencial

Příspěvek od QNX »

drudriger: Aha, tak v tomhle jsi se poznal. To byla jen řečnická otázka. Takže kde je hranice té skromnosti? U pilčičky, nebo u motorovky? Já rovnou přiznávám, že moje hranice je u motorovky. Kdybych měl na odvoz vyvážečku, tak jí také nepohrdnu. Nemám, tak vyvážím traktůrkem (a jsem spokojený, nákup vyvážečky neplánuju). Tahat dřevo kárkou by se mi moc nechtělo ....... to už bych nestíhal nic jiného.


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Vesela skromnost, vize, zkusenosti, potencial

Příspěvek od drudriger »

pane jilku projedte si todle forum dozadu a svoji odpoved najdete.kdyz rekenete ze todle forum je balast a je k nicemu nebot se tu vse straci a neda se relevantne vyhledat tak si tydle evci reste na tom svojem foru ktere spravujete vy. a zadam vas aby ste todle auditko dale nespamoval,ponevac mam vazne pochybi o tom ze se chcete bavit o skromnosti.kdyz neprestanete zavru todle auditko a zalozim jine s kontrolou komentaru.


to jarda


mno, já bych taky rád byl asketickým skromníkem, živil se vesmírnou energií a žil v sudu.Jenže, pak už člověk nemůže nic dělat.... nemůžeš si poštěpkovat kus houští, nemůžeš měnit krajinu k obrazu svému, nemůžeš vzít kus hlíny a upíct z ní, co chceš, nemůžeš uvažovat o plánech a makat na svých snech. Nemůžeš přemýšlet o opracování kamene, protože víš, že na ten diamantovej nástroj mít nebudeš, a ani si nemůžeš zajet nikam na konzultaci, nemůžeš zajet do holovous, abys tam expertovi plácnul na čelo litr a získal nezískatelný množitelský materiál,nemůžeš se zajet mimo republiku, jak to dělají naši kolegové, nemůžeš zajet na nordkapp ukázat děckám, kde je konec světa.




ono asi zavisi take na tom ze jake mas clovek svoje zivotne cile a v tom bude asi tak trochu pes zakopanej, nemuzeme rici ze vsychni ji maji stejne a proto i skromnost si kazdy predstavuje trochu jinak.jestli ma bejt PK o spusobu jak neublizovat prirode tak skromnost tu ma urcite misto.nemusi clovek pomahat jen kdyz neco ma, ale i kdyz nic nema tak se nabizeji moznosti jak pomoct.sam pises ze tipek je kamarad a mas ho rad tak asi proto ze vis ze pomaha jinim spusobem.


nema vyznam resit definici skromnosti ale jak uz sem to psal vise muj cil zalozeni tohodle auditka nebylo definovat ale psat storky pribehy atd o skromnosti podle moznosti vesele.



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Vesela skromnost, vize, zkusenosti, potencial

Příspěvek od QNX »

drudriger:  Nepsal, jsem, že toto fórum je balast. Možná jsem napsal, že tady je hodně balastu a několikrát jsem napsal, že je to tlachárna ..... a to je pravda. Nakonec i tahle diskuze není nic jiného než tlachání. Oba zde neužitečně tlacháme, nemám problém si to přiznat.


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Vesela skromnost, vize, zkusenosti, potencial

Příspěvek od drudriger »

ja sem vas pane jilku varoval, najdete si jine auditko jinde. zaviram a zakladam jine auditko ktere bude moderovane. 



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Vesela skromnost, vize, zkusenosti, potencial

Příspěvek od QNX »

drudriger: OK pane cenzore :-)


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Vesela skromnost, vize, zkusenosti, potencial

Příspěvek od drudriger »

bohuzel sem se rozhodl tudle diskusy uzavrit, pak jilek neni schopen dodrzovat zakladne pravidla slusnosti.


dane tema budu psat jinde na jinem miste tohodle webu.


je hodne zvlastni ze diskusy sem zakladal abych se vyhnul hadkam jak je to v titulku tydle diskuse, osobne veci ma pan qnx ve zvyku i po roku.


preji svem hezke poctenicko. bolg pokracuje tady http://permaweb.cz/profiles/blogs/vesela-skromnost-vize-zkusenosti-potencial-blog


Odpovědět