Děti

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Děti

Příspěvek od mastnacek »

No bylo by hlavne pekne, kdyby lidi premejsleli, proc vlastne nekoho na svet privest. Inkstinkty a pretazeny budiky stranou. V cine maji v tomhle jasno. Je otazka kolik deti uzivis v pripade ze se neco podela. Tim myslim bez elektriky, bez teply vody, bez penace atd. Nevim jak fungujes ty a manzel, ale ja si nedovedu predstavit ze bysme meli tri deti a v takovym pripade bych je mel uzivit, ohrat atd. Ne tady, mozna tak nekde v pralese kde bych je poslal napast se bananu a chytat jesterky a kde bych neresl v lednu -30 mrazy.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Děti

Příspěvek od jarda bon jovi »

já bych uživil deset dětí, ale nemůžu. tolika děckám bych nenahospodařil na dobrou budoucnost a nechat děcka, aby vylezly z odraného domu a rvaly se o tu žádnou budoucnost, co je čeká, to snad ani ne. Co bych byl za tatíka, kdybych jim neuměl vyšlápnout cestičku do budoucna.....Aby měli kucí do začátku svoje a pak si můžou dělat, co chtějí. Musejí pochopit, že bez práce nejsou koláče a hřbet že nejvíc bolí od hrbení se před druhejma.Rád bych řekl, že se začínají chytat opratí, ale začínají se rvat o volant.


Je třeba dětem odhalovat bláznivosti tohoto světa, upozornit na blázny i postižené . facebůky a mobilní tydlyfony osvítit tím správným světlem a ostentativně se distancovat od toho šíleného stáda.






mastnacek říká:


No bylo by hlavne pekne, kdyby lidi premejsleli, proc vlastne nekoho na svet privest. Inkstinkty a pretazeny budiky stranou. V cine maji v tomhle jasno. Je otazka kolik deti uzivis v pripade ze se neco podela. Tim myslim bez elektriky, bez teply vody, bez penace atd. Nevim jak fungujes ty a manzel, ale ja si nedovedu predstavit ze bysme meli tri deti a v takovym pripade bych je mel uzivit, ohrat atd. Ne tady, mozna tak nekde v pralese kde bych je poslal napast se bananu a chytat jesterky a kde bych neresl v lednu -30 mrazy.





Uživatelský avatar
Muška
Příspěvky: 52
Registrován: 03 dub 2012 21:23

Re: Děti

Příspěvek od Muška »

Přesně, tak souhlasím... Planetu neničí množství lidí, ale to, jak se lidé chovají... A ještě jedna věc - tady se pořád  v těch diskuzích teoretizuje nad uživit-neuživit, ale zapomíná se, proč vlastně člověk na světě žije... Rodina s dětmi je radost...Taky mám tři děti, už odrostlejší... Jani, ať se daří...  ;-)

Jana P. říká:


Jistě, nebudu mít víc dětí, než uživím. Ale taky jich nechci mít míň proto, že mě zdržují od "práce", že se nevejdou do auta, že nebudou moct mít vlastní pokoj (PC a já nevím co). Zatím máme tři, kojím, látkuju, bezplenkuju, skoro všechno po sobě dědí, ale to je vedlejší. Důležité je, že z vlivu rodičů nevyrostou (ach, jak já bych ráda vyrostla z vlivu svých rodičů!). Vyrostou a půjdou do světa a budou zkoušet, jak žijí ostatní (konzumně, řekněme). Nicméně nepředpokládám, že budou spokojenější, a časem si najdou svou cestu. Nejspíš odlišnou, než jakou volím já, ale přesto "tu správnou". Neměla bych vůbec žádné děti, kdybych nevěřila, že je dokážu na takovou životní cestu připravit, a věřím, že dojdou i dál než já.


 


Ona je to pěkná myšlenka, mít málo nebo žádné děti s ohledem na planetu, která je přelidněná a lidmi ničená. Jenže kolik lidí se takto rozhodne? A jací lidé? Ničí planetu víc množství lidí nebo to, jak se chovají? Je ohleduplnější nepřivést na svět dítě nebo přivést na svět dítě, které bude zemi ne škodit, ale prospívat?   

mastnacek říká:


No pokud by to melo byt jak rikas, tak prave lidi uvazujici a zijici zpusobem ktery je tematem tohoto webu, by mely setsakra rozmyslet, kolik deti is napraskaj :)


1 - uzivit je


2 - deti stoji penize, pokud teda neprebalujes lopuchacem nebo nejakym mechem ( i prani text. plinek neco stoji )


3 - Az povyrostou, dostanou ze z tvyho vlyvu a budou chtit to co ostatni


4 - ted me nic nenapada, mame zatim jedno, holcicku ted ji bude rok, mliko musela mit umely ( nutrilon ), plinky pouzivame pemprsky. Ani to nepocitam, proste kdyz neco dojde, tak koupim i kdyz jsem uz treba v minusu. Zena doma ja chodim do prace a pak doma druha sichta. Vsechno chce z rozmyslem a umet pocitat. 6 holek jako mel deda s babickou si rozhodne neudelame :)

Jana P. říká:


Mám, jsou úžasné a od každého se mám co učit. Mění mě k lepšímu. Lidi, kteří uvažují a žijí způsobem, který je tématem tohoto webu, by měli mít dětí co nejvíc ;o)











Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Děti

Příspěvek od mastnacek »

Neni to o teoretizovani, ale byt aspon trosku nohama na zemi a pripravenej. Nechtel bych zazit casy ze by me deti breceli hlady nebo zimou. Proto moc dobre nechapu rodiny vic jak se dvema detma. To je proste muj nazor. S tim nicenim planety nesouhlasim, v tomhle pripade za to muze mnozstvi, nekontrolovatelne mnozeni populace v dusledku docasneho blahobytu a rozvoje lekarstvi. Je to tady o udrzitelnosti a ta nikdy nebude davat takovy kvanta jidla natoz blahobytu an to, aby zivila miliardy jako to ted dela konvencni zemedelstvi. Jestli se to da jeste zemedelstvim nazvat. Driv napriklad taky chodily decka z domu nekde ve 14 i min, pekne makat k sedlakoj protoze to rodice neuzivili... nemusim chodit daleko, babicka sla za praci z ukrajiny sem. Bylo jich pet a snedli na co prisli, vcetne malych spacku z hnizd, malych rybicek z potoku, ktery chytali do kosu atd atd atd.... a kdyz bylo mliko a udelali si cir, tak mamince uz mliko do ciru nezbylo..tak si vyplachla hrnek vodou a zalila to tim. jenze dneska? Deti jsou u rodicu co to jde a uz to davno neni ze se pak o ne postraraj... kulovec. Staci se divat okolo sebe. Pro me proste 4 clenna rodina idealni + rodice, prarodice. Dneska jsem porazil pulrocniho berana...moc masa z nej neni. Ale nastesti je v mrazaku vepr a bejcek. Beranci jsou jeste dva a kdyz nikdo nekoupi jaldu, tak pujde pod kudlu taky. Vim co ta havet zrala, nekterym jsem pomhal na svet, vetsine z nej taky pomuzu odejit. Vim ze kdyz me ted vyhodej z prace, hlady neumreme. Stejne tak neumrzneme, proste se nastehujeme na statku do velky ratejny, pripojim ke kominu petry a jede se dal. Asi nemusim pokracovat :)

Muška říká:


Přesně, tak souhlasím... Planetu neničí množství lidí, ale to, jak se lidé chovají... A ještě jedna věc - tady se pořád  v těch diskuzích teoretizuje nad uživit-neuživit, ale zapomíná se, proč vlastně člověk na světě žije... Rodina s dětmi je radost...Taky mám tři děti, už odrostlejší... Jani, ať se daří...  ;-)

Jana P. říká:


Jistě, nebudu mít víc dětí, než uživím. Ale taky jich nechci mít míň proto, že mě zdržují od "práce", že se nevejdou do auta, že nebudou moct mít vlastní pokoj (PC a já nevím co). Zatím máme tři, kojím, látkuju, bezplenkuju, skoro všechno po sobě dědí, ale to je vedlejší. Důležité je, že z vlivu rodičů nevyrostou (ach, jak já bych ráda vyrostla z vlivu svých rodičů!). Vyrostou a půjdou do světa a budou zkoušet, jak žijí ostatní (konzumně, řekněme). Nicméně nepředpokládám, že budou spokojenější, a časem si najdou svou cestu. Nejspíš odlišnou, než jakou volím já, ale přesto "tu správnou". Neměla bych vůbec žádné děti, kdybych nevěřila, že je dokážu na takovou životní cestu připravit, a věřím, že dojdou i dál než já.


 


Ona je to pěkná myšlenka, mít málo nebo žádné děti s ohledem na planetu, která je přelidněná a lidmi ničená. Jenže kolik lidí se takto rozhodne? A jací lidé? Ničí planetu víc množství lidí nebo to, jak se chovají? Je ohleduplnější nepřivést na svět dítě nebo přivést na svět dítě, které bude zemi ne škodit, ale prospívat?   

mastnacek říká:


No pokud by to melo byt jak rikas, tak prave lidi uvazujici a zijici zpusobem ktery je tematem tohoto webu, by mely setsakra rozmyslet, kolik deti is napraskaj :)


1 - uzivit je


2 - deti stoji penize, pokud teda neprebalujes lopuchacem nebo nejakym mechem ( i prani text. plinek neco stoji )


3 - Az povyrostou, dostanou ze z tvyho vlyvu a budou chtit to co ostatni


4 - ted me nic nenapada, mame zatim jedno, holcicku ted ji bude rok, mliko musela mit umely ( nutrilon ), plinky pouzivame pemprsky. Ani to nepocitam, proste kdyz neco dojde, tak koupim i kdyz jsem uz treba v minusu. Zena doma ja chodim do prace a pak doma druha sichta. Vsechno chce z rozmyslem a umet pocitat. 6 holek jako mel deda s babickou si rozhodne neudelame :)

Jana P. říká:


Mám, jsou úžasné a od každého se mám co učit. Mění mě k lepšímu. Lidi, kteří uvažují a žijí způsobem, který je tématem tohoto webu, by měli mít dětí co nejvíc ;o)














Uživatelský avatar
Muška
Příspěvky: 52
Registrován: 03 dub 2012 21:23

Re: Děti

Příspěvek od Muška »

Pokud uživíš dvě děti, uživíš i tři- moje vlastní zkušenost....největší náklady jsou na jedno až dvě děti... Když je víc dětí, je to lepší, navzájem se pohlídají, líp si pohrají, starší zvládnou už i dost pomáhat a ve větších rodinách jsou většinou i lepší vztahy (mám to odpozorované i ze svého okolí). A až budou větší, vrátí to jak byly vychované- a můžou uživit naoplátku zase tebe, až už se nebudeš moct třeba pohnout... Samozřejmě je to taky jen můj názor :-) Ale já jsem silně prorodinný typ ;-)

mastnacek říká:


Neni to o teoretizovani, ale byt aspon trosku nohama na zemi a pripravenej. Nechtel bych zazit casy ze by me deti breceli hlady nebo zimou. Proto moc dobre nechapu rodiny vic jak se dvema detma. To je proste muj nazor.

Muška říká:


Přesně, tak souhlasím... Planetu neničí množství lidí, ale to, jak se lidé chovají... A ještě jedna věc - tady se pořád  v těch diskuzích teoretizuje nad uživit-neuživit, ale zapomíná se, proč vlastně člověk na světě žije... Rodina s dětmi je radost...Taky mám tři děti, už odrostlejší... Jani, ať se daří...  ;-)

Jana P. říká:


Jistě, nebudu mít víc dětí, než uživím. Ale taky jich nechci mít míň proto, že mě zdržují od "práce", že se nevejdou do auta, že nebudou moct mít vlastní pokoj (PC a já nevím co). Zatím máme tři, kojím, látkuju, bezplenkuju, skoro všechno po sobě dědí, ale to je vedlejší. Důležité je, že z vlivu rodičů nevyrostou (ach, jak já bych ráda vyrostla z vlivu svých rodičů!). Vyrostou a půjdou do světa a budou zkoušet, jak žijí ostatní (konzumně, řekněme). Nicméně nepředpokládám, že budou spokojenější, a časem si najdou svou cestu. Nejspíš odlišnou, než jakou volím já, ale přesto "tu správnou". Neměla bych vůbec žádné děti, kdybych nevěřila, že je dokážu na takovou životní cestu připravit, a věřím, že dojdou i dál než já.


 


Ona je to pěkná myšlenka, mít málo nebo žádné děti s ohledem na planetu, která je přelidněná a lidmi ničená. Jenže kolik lidí se takto rozhodne? A jací lidé? Ničí planetu víc množství lidí nebo to, jak se chovají? Je ohleduplnější nepřivést na svět dítě nebo přivést na svět dítě, které bude zemi ne škodit, ale prospívat?   

mastnacek říká:


No pokud by to melo byt jak rikas, tak prave lidi uvazujici a zijici zpusobem ktery je tematem tohoto webu, by mely setsakra rozmyslet, kolik deti is napraskaj :)


1 - uzivit je


2 - deti stoji penize, pokud teda neprebalujes lopuchacem nebo nejakym mechem ( i prani text. plinek neco stoji )


3 - Az povyrostou, dostanou ze z tvyho vlyvu a budou chtit to co ostatni


4 - ted me nic nenapada, mame zatim jedno, holcicku ted ji bude rok, mliko musela mit umely ( nutrilon ), plinky pouzivame pemprsky. Ani to nepocitam, proste kdyz neco dojde, tak koupim i kdyz jsem uz treba v minusu. Zena doma ja chodim do prace a pak doma druha sichta. Vsechno chce z rozmyslem a umet pocitat. 6 holek jako mel deda s babickou si rozhodne neudelame :)

Jana P. říká:


Mám, jsou úžasné a od každého se mám co učit. Mění mě k lepšímu. Lidi, kteří uvažují a žijí způsobem, který je tématem tohoto webu, by měli mít dětí co nejvíc ;o)

















Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Děti

Příspěvek od mastnacek »

A tak porad dokola... kdyz tri, tak proc ne 4...5... 6...jeje, nejstarsi uz dokaze obstarat i veceri...7... 8 :) kdyby takhle premysleli vsichni...tak nas je tady 5x tolik co ted. Je me teprve 40, doktori to zmaknou...9 .) Nejde jen o to kolik hladovych krku dokazu zaopatrit ja, ale v globalu kolik hladovych krku je schopna unyst a uzivit planeta. A tady narazime a tady je ptoreba se zamyslet a tady je potreba bejt zodpovednej, kdyz jini nejsou.


Uživatelský avatar
Muška
Příspěvky: 52
Registrován: 03 dub 2012 21:23

Re: Děti

Příspěvek od Muška »

No no... Myslím, že ten kdo má víc dětí a ví, že je schopen je uživit není nezodpovědnej jen pro to, že jich má víc..... Problémy s vysokou porodností jsou navíc spíše u jiných národů, než zrovna u nás... U nás většina lidí má spíše jen jedno nebo dvě děti- ale ne proto, že by byli zodpovědnější, ale čistě z pohodlnosti...

mastnacek říká:


A tak porad dokola... kdyz tri, tak proc ne 4...5... 6...jeje, nejstarsi uz dokaze obstarat i veceri...7... 8 :) kdyby takhle premysleli vsichni...tak nas je tady 5x tolik co ted. Je me teprve 40, doktori to zmaknou...9 .) Nejde jen o to kolik hladovych krku dokazu zaopatrit ja, ale v globalu kolik hladovych krku je schopna unyst a uzivit planeta. A tady narazime a tady je ptoreba se zamyslet a tady je potreba bejt zodpovednej, kdyz jini nejsou.





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Děti

Příspěvek od jarda bon jovi »

No, já mám dětí 5. všechny jsou moje, i když ne u všech jem biologickej otec. Je jedno, co děláte, jakou filosofii či náboženství  hlásáte, když za váma přijde jedno dítě, že chce studovat, máte radost. Když ale všechny, máte hlavu v pejru, páč upírat dětem vzdělání , pouze skrze vlastní neschopnost generovat peníze je neštěstí. Není to můj případ, na vysoké jen jedno, dvě už se živí , a dvě předškolátka.Vysoká škola koštuje deset tisíc měsíčně, chcete li mít více dětí, musíte hnout hrbem, aby jste nemuseli upírat vzdělání ostatním dětem.Pak se vám děcko vdá či ožení a nemůžete vnoučeti do kolíbky strčit použitej kapesník, a svadebním darem dát fusakle. Nebuďte pohodlní a více pracujte, aby jste dětem nemuseli upírat budoucnost. Jak říká jedno židovské přísloví...... tři lidé jsou zaživa mrtví. slepý, malomocný a chudý. Nejde o to, jestli je někdo nebo není chudej, jde jen o to, že ti chudí si nedělají příliš starosti s příčinou a důsledkem.Pokud se o děcka nedokážete postarat sakumprásk, tak je třeba rozvahy a prozíravosti.


Nebo tuto zem zahltíme pobírači sociálních dávek, což je sice taky řešení, ale to mi je treife.


Sice mám despekt nad vysokoškolským vzděláním, ale nemůžete děcku něco upírat jen skrze vlastní neschopnost nebo zatvrzelost.


Budiž blahoslavena nevědomost, s ní přichází království tvé.......



Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Děti

Příspěvek od mastnacek »

Diky JBJ za pohled z praxe. Je to tak. Plodit je snadny. A skoly atd diteti nezaplatite za prodej dyni...


Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Děti

Příspěvek od Cyril »

Kolik stojí dítě.


Odpovědět