25.5. 2013 celosvětová demonstrace proti MONSANTO.

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: 25.5. 2013 celosvětová demonstrace proti MONSANTO.

Příspěvek od jarda bon jovi »

K ovcím. začal jem na romanovkách a dobře jsem udělal. jejich plodnost mi zůstala ve stádě dodnes, Ale jistě mizí. O užitkovém křížení toho z profesora Horáka moc nevyrazíš, i když jej znám osobně a velice si ho vážím. Je to na delší rozpravu.


Monsanto, resp chemické zemědělství nemá alternativu.teda vlastně má..... Rozhodujte o tom jako spotřebitel.


Nežerte ty shity ze supermarketů a kupujte si potraviny u svého organického farmáře.Páááni, protestovat a nesouhlasit umí každej jouda, ale zařídit se tak, abych jako spotřebitel nekrmil monsanto, to už chce odvahu. Tehdy pochopíte, že alternativa je v soběstačnosti a v spotřebitelském chování. Jiná není.


Jasně že to jsou prasata, lejou po zemi ty svoje jedovatý výkaly a já s tím nesouhlasím. Tak jsem přestal kupovat potraviny z monsanta a dělám si svoje, jak o jen jde.  Bez chemie však současný svět padne, ať se nám to líbí, nebo ne. Já jsem pro ten pád, to je jasný. Tahle příšerná hegemonie je stejně k ničemu.


Uživatelský avatar
Muška
Příspěvky: 52
Registrován: 03 dub 2012 21:23

Re: 25.5. 2013 celosvětová demonstrace proti MONSANTO.

Příspěvek od Muška »

Ano, s tím souhlasím stoprocentně, tady už jde ale bohužel i o to, že tyto firmy jako je Monsanto mají velký vliv na politiku a zákony  a ty zákony se připravují takové, že za chvilku i ta soběstačnost bude zakázaná - vše již od semínka u každého farmáře (a zahrádkáře) bude pod kontrolou a i jako spotřebitel pak tudíž nebudeš mít na výběr. Vždyť i ten připravovaný evropský zákon a semenech, privatizace vody a pod... Tady už nestačí jenom! změnit spotřebitelské chování- i když to je u každého člověka důležité a naprosto nezbytné, ale je potřeba i víc hromadně veřejně dát najevo, že všechno má své meze... A takový veřejný hromadný protest má ještě jedno pozitivum- osvětu. Většina lidí totiž toto nebezpečí vůbec nevnímá a neví, proč by mělo změnit svoje spotřebitelské chování- takto mají někteří zase šanci, že jim to dojde...


A navíc už nejde "jen o znečištování", ale o celkové zásadní a nevratné změny v přírodě http://www.szes.chrudim.cz/projekty/veda/clanek5/



jarda bon jovi říká:


K ovcím. začal jem na romanovkách a dobře jsem udělal. jejich plodnost mi zůstala ve stádě dodnes, Ale jistě mizí. O užitkovém křížení toho z profesora Horáka moc nevyrazíš, i když jej znám osobně a velice si ho vážím. Je to na delší rozpravu.


Monsanto, resp chemické zemědělství nemá alternativu.teda vlastně má..... Rozhodujte o tom jako spotřebitel.


Nežerte ty shity ze supermarketů a kupujte si potraviny u svého organického farmáře.Páááni, protestovat a nesouhlasit umí každej jouda, ale zařídit se tak, abych jako spotřebitel nekrmil monsanto, to už chce odvahu. Tehdy pochopíte, že alternativa je v soběstačnosti a v spotřebitelském chování. Jiná není.


Jasně že to jsou prasata, lejou po zemi ty svoje jedovatý výkaly a já s tím nesouhlasím. Tak jsem přestal kupovat potraviny z monsanta a dělám si svoje, jak o jen jde.  Bez chemie však současný svět padne, ať se nám to líbí, nebo ne. Já jsem pro ten pád, to je jasný. Tahle příšerná hegemonie je stejně k ničemu.





Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: 25.5. 2013 celosvětová demonstrace proti MONSANTO.

Příspěvek od Hlad »

v klidu svět je správně ,vše je ve správný moment na správném místě,nejsou oni a my,je to naše věc ,náš všech,vydělit se  znamená dát ruce pryč.....utéct ,jestli je někdo prase ,tak my všichni ,my všichni za to nesem zodpovědnost,svět nepadne ani bez chemie ani s chemii,prostě se jen změní...


 


přivoláváním pádů a konců se teprve stavíte na práh "nové" jiné společnosti,jsou to výkřiky bezradnosti , ...


 


pak je tu rostlinolékařská správa ,nejednoho odborníka by ste zvedli ze židle tím co si tady pěstujete,


př.třeba tu indianskou kukuřici by vám zemědělci narvali víte kam,je to mrhání jejich nejdražší energii


 


 


Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: 25.5. 2013 celosvětová demonstrace proti MONSANTO.

Příspěvek od Patrik Stach »

Přemýšlím, Hlade, o té informaci o indiánské kukuřici, a říkám si, jak jste to myslel?


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: 25.5. 2013 celosvětová demonstrace proti MONSANTO.

Příspěvek od jarda bon jovi »

No, kdysi to tak bylo. Vzhledem k téměř stoprocentní hybridizaci  je  námi pěstovaná kukuřice každému naprosto ukradená. Množitelé si svůj prostorový izolát ohlídají.



Bez chemie si současný zemědělec ani neprdne, takže polemiky hlada jsou veselé. Navíc hlade, pokud ti vyhovuje to, co je, pak to bude opravdu vše na svém místě v pravý čas. Ne pro mne. a to je moc dobře.....


Patrik Stach říká:


Přemýšlím, Hlade, o té informaci o indiánské kukuřici, a říkám si, jak jste to myslel?





Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: 25.5. 2013 celosvětová demonstrace proti MONSANTO.

Příspěvek od Hlad »


Předpis č. 215/2008 Sb.Vyhláška o opatřeních proti


zavlékání a rozšiřování škodlivých organismů rostlin a rostlinných produktů
















Ze dne11.06.2008
Částka68/2008
Účinnost od


 


 


ve smyslu tohohle nebo novějšího předpisu
Patrik Stach říká:


Přemýšlím, Hlade, o té informaci o indiánské kukuřici, a říkám si, jak jste to myslel?





Uživatelský avatar
Muška
Příspěvky: 52
Registrován: 03 dub 2012 21:23

Re: 25.5. 2013 celosvětová demonstrace proti MONSANTO.

Příspěvek od Muška »

Tak za lásku a zodpovědný životní styl se nemusí pochodovat, to může (a má) každý uskutečňovat ve svém životě- ale někdy tomu mohou bránit určité jiné skutečnosti- a toto "zlo" je potřeba pojmenovat a nějak na ně ukázat (třeba zrovna pochodem nebo jakkoli jinak), aby si i ostatní mohli dát pozor ...

Pavel Chodil říká:


Přidám se, až zahájíte pochod za lásku, mír a odpovědný životní styl.





Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: 25.5. 2013 celosvětová demonstrace proti MONSANTO.

Příspěvek od Patrik Stach »

Dal jsem si tu práci a vyhledal:


Příloha č. 4 k vyhlášce č. 215/2008 Sb.


Zvláštní požadavky, které musí být splněny při dovozu a přemísťování rostlin, rostlinných produktů a jiných předmětů


52. Osivo Zea mays L.
Úřední potvrzení, že: a) semena pocházejí z oblastí prostých Erwinia stewartu (Smith) Dye /syn. = Pantoea stewartu pv. stewartu (Smith) Mergaert et al./ nebob) reprezentativní vzorek semen byl testován a v těchto testech shledán prostým Erwinia stewartu (Smith) Dye /syn. = Pantoea stewartu pv. stewartu (Smith) Mergaert et al./.



Současně je také Zea mays L. zmíněna v Příloze č. 9 k vyhlášce č. 215/2008 Sb. část B:


Rostliny, rostlinné produkty a jiné předměty původem ze třetích zemí


1. Rostliny, rostlinné produkty a jiné předměty, které mohou přenášet škodlivé organismy závažné pro celé Společenství, a které musí být opatřeny rostlinolékařským osvědčením.




Hlad říká:


 


Předpis č. 215/2008 Sb.Vyhláška o opatřeních proti
zavlékání a rozšiřování škodlivých organismů rostlin a rostlinných produktů




Uživatelský avatar
Muška
Příspěvky: 52
Registrován: 03 dub 2012 21:23

Re: 25.5. 2013 celosvětová demonstrace proti MONSANTO.

Příspěvek od Muška »

Toto je pochod proti zotročování - někdy je potřeba bránit se útočníkům i aktivně ;-) Ale zcela Tě chápu a fandím- potřeba je obojí.


(Navíc já ani ještě nevím , jestli se na "ten pochod" někam v tom termín dostanu- o to ale nejde- jde o to, aby víc lidí mělo šanci dozvědět se o praktikách nadnárodních firem a mohlo se nad tím a svým způsobem života zamyslet, proto je potřeba vyhledávat a zveřejnovat dostupné informace a této vynaložené energie nelituji. Ale pak je samozřejmě potřeba, aby byla dostupná i ta alternativa.)

Pavel Chodil říká:


„Nikdy nepůjdu na pochod proti válce. Až uspořádáte pochod za mír, pak mě pozvěte.“ Matka Tereza věděla, jak velký je rozdíl mezi tím, co na první pohled vypadá jako stejná situace, ale není – neposílí svou přítomností boj, ale posílí svou energií mír.





Uživatelský avatar
Muška
Příspěvky: 52
Registrován: 03 dub 2012 21:23

Re: 25.5. 2013 celosvětová demonstrace proti MONSANTO.

Příspěvek od Muška »

"prostor k setkávání a komunikaci" k tomuto tématu je také na fejsbúkové stránce https://www.facebook.com/events/512081628850499/


Odpovědět