25.5. 2013 celosvětová demonstrace proti MONSANTO.

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

25.5. 2013 celosvětová demonstrace proti MONSANTO.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

organizuje se také něco v česku či na slovensku...??? na www.ecoportal.net jsem dnes narazil na informaci, že se v globálním měřítku připravujou protesty v cca 36. státech...


Uživatelský avatar
Honza Kral
Příspěvky: 91
Registrován: 03 čer 2011 11:58

Re: 25.5. 2013 celosvětová demonstrace proti MONSANTO.

Příspěvek od Honza Kral »

Na to bych šel i kdybych měl prohazovat směny, ale našel jsem jen pár lidí, co zatim taky marně hledá.


Uživatelský avatar
Marek Parek
Příspěvky: 227
Registrován: 08 dub 2010 15:05

Re: 25.5. 2013 celosvětová demonstrace proti MONSANTO.

Příspěvek od Marek Parek »

V Bratislavě ano 25.5.2013


The fight for our food!! - Boj za naše "jedlo"!
Námestie SNP
10:00
Informačná kampaň - Infostánky "Alternatívy namiesto GMO"
Výstava "To si myslíme o GMO"
Čajík
Maľovanie (transparenty, spoločné dielo)

13:00
Zraz
Zhromaždenie
Rečnícke vytúpenia
Predstavenie "Alternatív" namiesto GMO
Prečítanie petície
Prečítanie listu ÚKSUPU
Odzneje oficiálna pesnička celosvetového pochodu "March against Monsanto"

14:00
pochod za zdravé plodiny a potraviny na Slovensku bez GMO a za GMO Free Slovensko
trasa pochodu: (Námestie SNP – Poštová – Obchodná – Michalská – Ventúrska – Hviezdoslavovo námestie – Mostová - Ministerstvo životného prostredia (Námestie Ľudovíta Štúra) – Vajanského nábrežie – okolo UK – Ministerstvo pôdohospodárstva (Dobrovičová ulica)

Ukončenie

- počas Celosvetovej akcie „March against Monsanto“ - Chceme otvoriť tému a vyjadriť nesúhlas s gmo a záujmami nadnárodnej spoločnosti Monsanto aj tu na Slovensku.

(Myslíme si, že na Slovensku žijú oveľa lepší odborníci na pestovanie ako je Monsanto a to su tí, ktorí nám vedia zabezpečiť zdravé a kvalitné jedlo aj bez postrekov a GM.):


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: 25.5. 2013 celosvětová demonstrace proti MONSANTO.

Příspěvek od jarda bon jovi »

To jo, já taky protestuji proti té smradlavé chemii, ale musím v jednom nesouhlasit.


Jedinou alternativou od monsanta je smrt hlady pro více než tři čtvrti národa.Tolik toho vypěstujete organicky na těch vymrskaných polích.A protože má monsanto ofic pod palcem půl zemědělství, skrytě třičtvrtě, tak to je fakt veselá story.


Právě příznivci zelených alternativ protlačili biopaliva a bioelektřinu, kde firma monsanto exceluje a dominuje. Měli by se tedy s tím máslem na hlavě chytit za nos a protestovat sami proti sobě.


Málokdo má pojem o genetické manipulaci, v čem, jak a proč. Kdyby se protestovalo i proti chemii celkově, tak bych to bral, ale i monsanto má pár dobrých nápadů omezující chemické postřiky. Je potřeba rozlišovat, i když já osobně mám tisíc důvodů protestovat. Vždy však nabízím alternativu. nabídne ji někdo zde?


Sám jsem úspěšným genetickým manipulátorem.... dostal jsem křížením do stáda geny muflona, ovce romanovské, a letos i oxford down....Jináč jsem opravdu zapřísáhlý příznivce přírody.....


Uživatelský avatar
Honza Kral
Příspěvky: 91
Registrován: 03 čer 2011 11:58

Re: 25.5. 2013 celosvětová demonstrace proti MONSANTO.

Příspěvek od Honza Kral »

Dík. Blíž než Prágl a navrch ve volnu? Lepší to už nebude.^^ Pojedu vlakem nebo busem, společnost vítána. (A s trochou štěstí nezapomenu eura jako posledne, protože Blava je jediné hlavní město v Evropě, kde člověk v sobotu nesmění zhola nic. :o)


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: 25.5. 2013 celosvětová demonstrace proti MONSANTO.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

přikřížit muflona do ovcí, třeba těch primitivních plemen jako např.ovcí vřesových čí baskických sasi - ardi aj. bych viděl jakýs přínos v kvalitě masa...ale s romanovkama ne v zledem k specifikčnosti tohoto plemena...možná tak pro drobnochovatele...chtělo by to vše skonzultovat s nestorem a zcela špičkovým odborníkem na chov ovcí a koz profesorem horákem z mendlovy university v brně...

jarda bon jovi říká:


To jo, já taky protestuji proti té smradlavé chemii, ale musím v jednom nesouhlasit.


Jedinou alternativou od monsanta je smrt hlady pro více než tři čtvrti národa.Tolik toho vypěstujete organicky na těch vymrskaných polích.A protože má monsanto ofic pod palcem půl zemědělství, skrytě třičtvrtě, tak to je fakt veselá story.


Právě příznivci zelených alternativ protlačili biopaliva a bioelektřinu, kde firma monsanto exceluje a dominuje. Měli by se tedy s tím máslem na hlavě chytit za nos a protestovat sami proti sobě.


Málokdo má pojem o genetické manipulaci, v čem, jak a proč. Kdyby se protestovalo i proti chemii celkově, tak bych to bral, ale i monsanto má pár dobrých nápadů omezující chemické postřiky. Je potřeba rozlišovat, i když já osobně mám tisíc důvodů protestovat. Vždy však nabízím alternativu. nabídne ji někdo zde?


Sám jsem úspěšným genetickým manipulátorem.... dostal jsem křížením do stáda geny muflona, ovce romanovské, a letos i oxford down....Jináč jsem opravdu zapřísáhlý příznivce přírody.....





Uživatelský avatar
Muška
Příspěvky: 52
Registrován: 03 dub 2012 21:23

Re: 25.5. 2013 celosvětová demonstrace proti MONSANTO.

Příspěvek od Muška »

Jardo, vážím si Tvých příspěvků, ráda je čtu a jsou často velmi inspirující, poučné a i zábavné... Ale tady musím zase nesouhlasit já :-) Myslím si, že není v pořádku, že Monsanto má pod palcem třičtvrtě zemědělství - a o tom je ten protest- a díky Monsantu a pod. už teď živoří některé jiné národy a nejde jen o smrt hlady, ale i o lidskou svobodu a o přírodu a o naši planetu...Na jednu stranu totální snaha o nadprodukci a maximální a bezohledný zisk plus přežírání a vyhazování a konzum a na druhé straně zotročovaní zemědělci a obyčejní lidé a již teď i díky těmto firmám hladovějící národy... Alternativy by se určitě našly, kdyby nebyly schválně potlačovány a někde se začít musí- nejhorší je jen trpně přihlížet, jak jde všechno někam... I když to tam třeba nakonec skončí, tak aspoň si člověk zachová nějakou sebeúctu a svědomí... "nejen chlebem živ je člověk" ;-)


Tento dokument také stojí za shlédnutí - mimo jiné jak ty firmy tisknou a vydírají farmáře atd...


Potraviny,a.s.:http://www.youtube.com/watch?v=3SdmT3Ptups&featu...


a tady jen pro připomenutí o tom Monsantu:http://www.youtube.com/watch?v=buwb6TMahW0



jarda bon jovi říká:


To jo, já taky protestuji proti té smradlavé chemii, ale musím v jednom nesouhlasit.


Jedinou alternativou od monsanta je smrt hlady pro více než tři čtvrti národa.Tolik toho vypěstujete organicky na těch vymrskaných polích.A protože má monsanto ofic pod palcem půl zemědělství, skrytě třičtvrtě, tak to je fakt veselá story.


Právě příznivci zelených alternativ protlačili biopaliva a bioelektřinu, kde firma monsanto exceluje a dominuje. Měli by se tedy s tím máslem na hlavě chytit za nos a protestovat sami proti sobě.


Málokdo má pojem o genetické manipulaci, v čem, jak a proč. Kdyby se protestovalo i proti chemii celkově, tak bych to bral, ale i monsanto má pár dobrých nápadů omezující chemické postřiky. Je potřeba rozlišovat, i když já osobně mám tisíc důvodů protestovat. Vždy však nabízím alternativu. nabídne ji někdo zde?


Sám jsem úspěšným genetickým manipulátorem.... dostal jsem křížením do stáda geny muflona, ovce romanovské, a letos i oxford down....Jináč jsem opravdu zapřísáhlý příznivce přírody.....





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: 25.5. 2013 celosvětová demonstrace proti MONSANTO.

Příspěvek od QNX »

http://www.monsanto.cz/vize-spolecnosti/


To je nějaká bohulibá společnost, ne? Když si to přečtu, tak bych jim na účet poslal i pětikorunu :-)


Uživatelský avatar
Muška
Příspěvky: 52
Registrován: 03 dub 2012 21:23

Re: 25.5. 2013 celosvětová demonstrace proti MONSANTO.

Příspěvek od Muška »

Ano, moc pěkné stránky...

QNX říká:


http://www.monsanto.cz/vize-spolecnosti/


To je nějaká bohulibá společnost, ne? Když si to přečtu, tak bych jim na účet poslal i pětikorunu :-)





Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: 25.5. 2013 celosvětová demonstrace proti MONSANTO.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

asi tak nějak...proč bych se měl vystavovat potenciálnímu postihu za to, že si vypěstuji něco z vlastních semen nebo od souseda...??? to by i gengel pak byl ilegální a i ty semenové banky...

RADIM BUFFALO TOBIAS říká:


přikřížit muflona do ovcí, třeba těch primitivních plemen jako např.ovcí vřesových čí baskických sasi - ardi aj. bych viděl jakýs přínos v kvalitě masa...ale s romanovkama ne v zledem k specifikčnosti tohoto plemena...možná tak pro drobnochovatele...chtělo by to vše skonzultovat s nestorem a zcela špičkovým odborníkem na chov ovcí a koz profesorem horákem z mendlovy university v brně...

jarda bon jovi říká:


To jo, já taky protestuji proti té smradlavé chemii, ale musím v jednom nesouhlasit.


Jedinou alternativou od monsanta je smrt hlady pro více než tři čtvrti národa.Tolik toho vypěstujete organicky na těch vymrskaných polích.A protože má monsanto ofic pod palcem půl zemědělství, skrytě třičtvrtě, tak to je fakt veselá story.


Právě příznivci zelených alternativ protlačili biopaliva a bioelektřinu, kde firma monsanto exceluje a dominuje. Měli by se tedy s tím máslem na hlavě chytit za nos a protestovat sami proti sobě.


Málokdo má pojem o genetické manipulaci, v čem, jak a proč. Kdyby se protestovalo i proti chemii celkově, tak bych to bral, ale i monsanto má pár dobrých nápadů omezující chemické postřiky. Je potřeba rozlišovat, i když já osobně mám tisíc důvodů protestovat. Vždy však nabízím alternativu. nabídne ji někdo zde?


Sám jsem úspěšným genetickým manipulátorem.... dostal jsem křížením do stáda geny muflona, ovce romanovské, a letos i oxford down....Jináč jsem opravdu zapřísáhlý příznivce přírody.....








Odpovědět