Uživí nás naše země?

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Odpovědět
Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od Richard Ruibar »

mastnacek: pokud nebude možnost psovi koupit granule, tak psa mít nebudu.


 


Caso: já mám zkušenosti jen s ručním sběrem brambor a dost dobře nevidím důvod proč pro potřeby jedné rodiny je neposbírat ručně. Pokud by mě ta práce vadila, tak bych třeba zkusil pěstovat brambory na kopě (nebo jak se tomu říká - jak se postupně přisypává další a další hlína a při sklizni se to jen rozhrabe). Ale myslím si, že je lepší co největší podíl brambor nahradit dýněmi a topinamburami. Jak se sklízí topinambury zatím nevím. Teprve jsem je zasadil. Obávám se, že to bude stejná práce jako u brambor. Na dýně si techniku představit neumím.


 


Pokud by to mělo být ve velkém, tak zase nechápu proč tu techniku nemít. Samozřejmě po náhradě pohonu za něco obnovitelného (fotovoltaika, biolíh).


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od QNX »

Richard Ruibar: ono je to tvoje nadšení bez zkušeností vlastně docel pěkné. Užívej si jeho luxusu dokud to jde.


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od Richard Ruibar »

Nevím co si o tomhle příspěvku myslet. O čem svědčí.


1) Myslím si, že k tematu tenhle příspěvek nevypovídá nic.


2) O mě toho také moc nevypovídá, protože tvrzení, že nemám zkušenosti není pravdivé. Pravda by byla, kdybys řekl, že nemám zkušenosti s obživou rodiny na 10ha. Protože já své úsilí zaměřuji k cíli uživit rodinu na 1ha a v tomto směru už mám zkušeností docela dost. Pravda je, že na takovém pozemku se s traktorem pomalu neotočíš, takže tuhle techniku prostě neznám a nikdy znát nebudu.


3) Nejvíc si myslím, že tenhle příspěvek vypovídá o tobě.

QNX říká:


Richard Ruibar: ono je to tvoje nadšení bez zkušeností vlastně docel pěkné. Užívej si jeho luxusu dokud to jde.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od QNX »

Richard Ruibar: nečerti se, to nebyla z mé strany žádná ironie. Opravdu mi připadá docela pěkné, když někdo může žít s představou, že to hospodaření vlastně vůbec není tak složité, pracné a náročné jako tvrdím já, nebo třeba jarda bon jovi. Prostě buď rád, že máš luxus tak pozitivního pohledu na věc. Nic víc jsem tím říct nechtěl.


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od Richard Ruibar »

QNX: OK


Uživatelský avatar
Slavek Krčmář
Příspěvky: 66
Registrován: 07 srp 2010 18:00

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od Slavek Krčmář »

 m3 znamená že je to opravdu jen dřevo bez kůry a vzduchu taky se tomu říká plnometr


to druhé je prostorový metr což jsou klády nařezány na metr,rozštápány a srovnány do metru


tudiž v tom je i kůra a vzduch. Pro jehličnany je přepočtový faktor 0,64 pro listnáče zhruba 0,53


(jsou křivější) Jestě se dnes používa prostorový metr sypaný u polínek štípaných


to je, že do vlečky se nasypou polínka (nerovnajíse) a přepočtový faktor je 0,8 proti rovnanému


(prostorovému) metru.




Richard Ruibar říká:


5m3 z hektaru, to bude něco tvrdšího, ne? Dub, buk?


 


Můžete mi prosím vysvětlit rozdíl mezi 5m3 a 9m paliva? Co znamená co?

Slavek Krčmář říká:


Na jiném místě jsem psal a tom,že z 1ha lesní půdy se dá získat cca 5 m3 dřeva což je zhruba 9 m paliva.


 








Uživatelský avatar
ATropa
Příspěvky: 71
Registrován: 06 srp 2012 11:05

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od ATropa »

aha, mně se zdálo, to být nevyužitý prostor. takže je myšlena zelená hmota z takové plochy, ne že se tam budou pást...

Caso říká:


Nevim jestli ti spravne rozumim, ale ano 100m2 je podle mych zkusenosti udrzitelna plocha pro cca 3 slepky, tzn ze to nebude vypaseny mlat. Zalizi samozrejme na uzivnosti a mistnich podminkach.

ATropa říká:


3 slepice na 100m2... to mi asi něco uniká a nebo jde robinsonky.








Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od Richard Ruibar »

Aha, děkuji za vysvětlení - konečně v tom mám jasno, co vlastně kupuju :-). V tom případě by těch 5m3 na otop rodinného domku nemuselo být tak nereálné. Samozřejmě ne moc velkého (tak do 75m2) a dobře tepelně zaizolovaného.

Slavek Krčmář říká:


 m3 znamená že je to opravdu jen dřevo bez kůry a vzduchu taky se tomu říká plnometr


to druhé je prostorový metr což jsou klády nařezány na metr,rozštápány a srovnány do metru


tudiž v tom je i kůra a vzduch. Pro jehličnany je přepočtový faktor 0,64 pro listnáče zhruba 0,53


(jsou křivější) Jestě se dnes používa prostorový metr sypaný u polínek štípaných


to je, že do vlečky se nasypou polínka (nerovnajíse) a přepočtový faktor je 0,8 proti rovnanému


(prostorovému) metru.




Richard Ruibar říká:


5m3 z hektaru, to bude něco tvrdšího, ne? Dub, buk?


 


Můžete mi prosím vysvětlit rozdíl mezi 5m3 a 9m paliva? Co znamená co?

Slavek Krčmář říká:


Na jiném místě jsem psal a tom,že z 1ha lesní půdy se dá získat cca 5 m3 dřeva což je zhruba 9 m paliva.


 











jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od jarda bon jovi »

No to jo, pět Kubíků ti to vytopí, ale na čem budeš vařit, a jak se umývat? A prat prádlo? v pěti kubíkách leda s kouzelnou hůlkou...Nějakej kubík bych počítám přihodil....
 
Richard Ruibar říká:


Aha, děkuji za vysvětlení - konečně v tom mám jasno, co vlastně kupuju :-). V tom případě by těch 5m3 na otop rodinného domku nemuselo být tak nereálné. Samozřejmě ne moc velkého (tak do 75m2) a dobře tepelně zaizolovaného.

Slavek Krčmář říká:


 m3 znamená že je to opravdu jen dřevo bez kůry a vzduchu taky se tomu říká plnometr


to druhé je prostorový metr což jsou klády nařezány na metr,rozštápány a srovnány do metru


tudiž v tom je i kůra a vzduch. Pro jehličnany je přepočtový faktor 0,64 pro listnáče zhruba 0,53


(jsou křivější) Jestě se dnes používa prostorový metr sypaný u polínek štípaných


to je, že do vlečky se nasypou polínka (nerovnajíse) a přepočtový faktor je 0,8 proti rovnanému


(prostorovému) metru.




Richard Ruibar říká:


5m3 z hektaru, to bude něco tvrdšího, ne? Dub, buk?


 


Můžete mi prosím vysvětlit rozdíl mezi 5m3 a 9m paliva? Co znamená co?

Slavek Krčmář říká:


Na jiném místě jsem psal a tom,že z 1ha lesní půdy se dá získat cca 5 m3 dřeva což je zhruba 9 m paliva.


 














Uživatelský avatar
Slavek Krčmář
Příspěvky: 66
Registrován: 07 srp 2010 18:00

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od Slavek Krčmář »

JBJ.Dřív to muselo stačit . Pátral jsem v rodiné historii a holt dřív se na jedněch kamnech vařilo, ohřivala se voda třeba na praní nebo koupání a samozžejmě se vyhřívala jen jedna místnost. Nepostradatelnou pomůckou na spaní byl termofon.


 


Odpovědět