Myšlenka

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Macík
Příspěvky: 6
Registrován: 11 bře 2013 10:28

Myšlenka

Příspěvek od Macík »

Tak mám takovou myšlenku zkusit změnu v životě a napadá mě, co si takhle pořídit nějaký domeček anebo chaloupku s velkou zahradou nebo sadem, včelami, a třeba k tomu sehnat i nějaký hektar půdy a pěstovat si ovoce se zeleninou s myšlenkou takové soběstačnosti, jestli by se tím dalo uživit, a kdyby ne, tak to brát jen tak pro radost a sehnat si práci někde v okolí v městečku, a kdyby jo, tak toho pěstovat víc a prodávat, nebo měnit za něco potřebné, dělat třeba mošt a med. A taky by bylo pěkné potkat nějakou vílu, co by měla stejně laděný pohled na život a být v radosti spolu.


A třeba by se dal potkat podobně laděný člověk, nebo dva tři, co by taky chtěli rozbít prasátko a chtěli dát pozitivní energii a zkusit si něco pořídit napůl nebo společně, třeba malou farmičku bo stateček a pole a zahradu a pěstovat společně a žít z toho společně. A žít víc bděle a přítomně a vnímat tu zem jako živou bytost, která s námi tvoří jeden celek, stejně jako vše okolo, bez nějakých extrémů jak v příjímání něčeho, tak i odmítání něčeho, být v tom neulpívajícím středu a zkusit trochu té soběstačnosti a dát na střechu sluneční kolektory a nebo vrtulky co se točí ve větru, a tak si nějak pracovat na tom zlobivém ale potřebném egu k tomu osvícení :) A nebo se u toho naučit nějaké to řemeslo, třeba jako kovář, nebo něco se dřevem, atd. Tak je to možná hodně idealistický pohled, navíc podložený nulovou zkušeností a znalostmi, takže praxe žádná, ale vše začíná rozhodnutím :)



Uživatelský avatar
medwed
Příspěvky: 72
Registrován: 05 úno 2013 10:46

Re: Myšlenka

Příspěvek od medwed »

Kde je problem staci chtit a pujde to mam podobny plan jen ho zrealizovat a jak se rika vsechno jde jenom kdyz se chce a cloveka to bavi....Ja osobne si myslim ze se tim da i uzivit proc ne....


Uživatelský avatar
Simona Karolik
Příspěvky: 129
Registrován: 11 dub 2012 19:31

Re: Myšlenka

Příspěvek od Simona Karolik »

A čím dřív začnete, tým lepšie. My sme zháňaním vhodného pozemku zabili 3 roky. Tie zážitky pri tom-no, vydalo by to na jednu knihu:-) Držím palce, nech nájdete čo najskor tých správnych ľudí do party.


Macík
Příspěvky: 6
Registrován: 11 bře 2013 10:28

Re: Myšlenka

Příspěvek od Macík »

Mno tak určitě všechno jde, ale tím že o tom vím nic, tak mě napadlo zkusit to tady, jestli se někdo objeví s kým by to šlo .)

medwed říká:


Kde je problem staci chtit a pujde to mam podobny plan jen ho zrealizovat a jak se rika vsechno jde jenom kdyz se chce a cloveka to bavi....Ja osobne si myslim ze se tim da i uzivit proc ne....





Uživatelský avatar
medwed
Příspěvky: 72
Registrován: 05 úno 2013 10:46

Re: Myšlenka

Příspěvek od medwed »

Takhle si to myslel jako ze das kapital a nekdo to za tebe udela nebo jak to myslis....:-))


Ja to vidim tak ze zakladni veci co potrebuju zvladnu od svarovani zamecnicky prace ruzny zakladni prace s drevem zelezem zednicky prace atd tak ze toho se nebojim a pokud tohle zvladas neni co resit muzes do toho jit ale samozrejme pokud chces chovat vcely a dalsi kozy kravy kraliky slipky atd tak v tomhle se ja taky nevyznam na to bych potreboval poradit a mam znamy co do toho delaji tak ze v tomhle to necham na nich ale ty zaklady by si mel mit v maliku....


No jedinej problem u me jsou stale finance i kdyz bych rekl ze mam maly oci porad potrebuju par set tisic na realizaci a to jeste nemam tak ze zatim planuju virtualne a pak budu mit praci usetrenou jak budou penize....


Macík
Příspěvky: 6
Registrován: 11 bře 2013 10:28

Re: Myšlenka

Příspěvek od Macík »

Ne, tak jsem to rozhodně nemyslel :-) ty máš tedy fantazii :-) mno jo v malíku právě nemám nic z toho, co píšeš, že máš ty :o)


Uživatelský avatar
medwed
Příspěvky: 72
Registrován: 05 úno 2013 10:46

Re: Myšlenka

Příspěvek od medwed »

Tak v maliku urcite ne ale na bazi bezneho uzivatele nebo remeslnika jo samozrejme ze most pres Labe bych si netroufl postavit ani svarit ale ty zaklady ovladam....


Pokud nemas zkusenosti neni problem se je od zkusenejsich naucit zaloz si tady vlakno treba s tvoji polohou a treba se nejaci lidicky pridaji co budou mit stejnou vizi a od nich se v praxi naucis co je potreba jinak to asi nepujde nez od nuly zacit ale neni v tom nic svetobornyho tak ze pokud ses aspon trosku zrucnej pujde to....


Uživatelský avatar
Leňa
Příspěvky: 7
Registrován: 29 led 2012 11:22

Re: Myšlenka

Příspěvek od Leňa »

Sdílíme tvé představy :). Jsme rodina a rádi bychom žili hodně podobně, jak popisuješ. Jen bychom si chtěli zachovat své soukromí, tzn. vlastní bydlení, ale v blízkosti podobně žijících lidí. Vzájemná výpomoc, spolupráce, sdílení. Momentálně žijeme na pomezí JČ a Vysočiny. Nejraději bychom zůstali někde tady poblíž těchto dvou regionů, ale pokud by se dalo dohromady víc lidí, se kterými bychom si  "sedli", a povedlo se někde koupit nějaké pozemky, nemovitosti k rekonstrukci apod., tak bychom se případně z kraje i přemístili...Odkud jsi ty a kde plánuješ svou představu realizovat ?  Na venkově sice už jsme, učíme se pěstovat zeleninu, chovat zvířata apod., ale spřízněné duše a sdílená témata nám tu moc chybí.


Macík
Příspěvky: 6
Registrován: 11 bře 2013 10:28

Re: Myšlenka

Příspěvek od Macík »

To já žiji ve středočesku a představu "kde" tu zatím nemám, nebo si zatím myslím, že je mi to jedno, spíš to určí to místo samo, jestli se mi bude líbit, nebo ne .


Uživatelský avatar
Veronika Brhlíková
Příspěvky: 25
Registrován: 18 zář 2012 13:49

Re: Myšlenka

Příspěvek od Veronika Brhlíková »

Já mám představu "kde"...  :-) 


Odpovědět