Jakou mate predstavu o budoucnosti?

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Matej Valenta
Příspěvky: 40
Registrován: 19 úno 2012 10:41

Jakou mate predstavu o budoucnosti?

Příspěvek od Matej Valenta »

Zdravim, 


jen takova filozoficka otazka. Jak vidite idealni fungovani nasi spolecnosti? Jaky system by mel nahradit ten soucasny? Jak by mela fungovat lidska spolecnost aby lide zili stastne? Je mozne v nasich zemepisnych podnimkach opravu vytvorit alternativu za kapitalismus? 


Me vadi kdyz slysim lidi stezujici si na system, ale nikdo neotevira debatu, jak definovat neco jineho a co. Me kdyz neco vadi, tak se s tim snazim neco delat, nebo drzim hubu.


Permakulura je jiste skvela myslenka, ale porad mi prijde, ze si tady lidi zakladaji permakulturni zahradky a tim to konci.


Muj nazor je, ze lidi, kteri chteji zit jinak, by se meli dati dohromady a zacit skupovat pozemky, pole, louky, lesy a hospodarit na nich, ne za ucelem obchodu, ale pro osobni potrebu. Zacit proste od zacatku :] Vytvorit si svuj, jiny stystem, asi jako Amishove by se dalo rict. 


No berte to jako otevreni diskuze, pokud k tomu ma nekdo co rici, ci ochotu diskutovat, budu jen rad. 


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Jakou mate predstavu o budoucnosti?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Ano, já jsem pro, vrátit se zpátky, Ale ono to prostě nejde.Nejen, že už nejsou podmínky vrátit se zpět, ale co s tím zbytkem lidí, co jsou z mého úhlu pohledu k ničemu? Co budou dělat všichni ti pisálkové, developeři, obchodníci, úředníci, razítkovači, zákonodárci  A vlastně obyvatelé měst, na které nevyjde půda? Co budou dělat všichni ti, které v osadách nikdo nebude chtít?
Kdo se na ně bude chtít lopotit a živit ty darmojedy na světě zbytečné??Dostáváme se k jádru pudla. Hodnoty , tedy reálné hodnoty tvoří jen bídný zlomek obyvatelstva, Ostatní jsou bižuterie.


Navíc bude chybět mechanismus k transformaci na nový řád. Těch, co chtějí změnu bude mizivé procento proti těm, kterým současný systém vyhovuje. Hybná síla revoluce je pozitivní změna. tedy změna, kterou získáš víc, než ztratíš. A jistoty součaasnosti jsou nekonečné, I když v otrokářství. všudypřítomný stát se o svoje ovce  dokáže dobře postarat, i když to skřípe, nikdo nehladoví.


Navíc se ovčani skvěle baví telenovelama a různejma superstárama, volbama prazidentů a jiných dentů,....


Suma sumárům, chléb a hry. Chleba máme z polska a hry na nově. nebo tom fajsbůku.


Mám převelikou fantazii ale nemůžu najít sebemenší motivaci ku změně  jakýmkoli směrem. vlastně ani revoluce jakéhokolin směru nebude možná, páč stát dluží tolik peněz, že bude muset šlapat v brázdě hodně dlouho, než si vytiskne nové a další peníze..... Je to propletenec a bohužel, ať počítám jak počítám, změna z teho nevyleze.


Ale můžeme změnit vnímání světa a osamostatnit se natolik, že nám ten svět bude taknějak ukradenej. A vo tom to je.Naše schopnosti je opravdu potřeba rozvíjet.a netrápit se něčím, co neumíme ovlivnit. 
Leňa říká:


Já vím, řeknete, že bychom se tak vrátili do středověku :)) Která osada by asi vyráběla auta, počítače a tisíce dalších náročných zařízení...


Jsem přesvědčená, že člověk v sobě nosí ukryté schopnosti, které mu umožňují spoustu takových věciček vůbec nepotřebovat, ale bylo by potřeba je rozvinout (např. telepatie)...myslím, že právě to, že je používáme, v nás ty mnohem jednodušší a silnější schopnosti pohřbívá...moje vysněná budoucnost by znamenala i dávat energii do rozvoje těch schopností, místo jejich náhražek...dnes je to možné ale jen u některých lidí.


No, takový život už se ubírá na trochu jinou rovinu, to souhlasím :)))





Uživatelský avatar
Kozel zahradníkem
Příspěvky: 14
Registrován: 25 kvě 2012 12:15

Re: Jakou mate predstavu o budoucnosti?

Příspěvek od Kozel zahradníkem »

Omlouvám se za reklamu, ale tohle by měla bejt povinná četba pro 21. století:


http://www.kosmas.cz/knihy/176087/tri-svice-za-budoucnost/


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Jakou mate predstavu o budoucnosti?

Příspěvek od mastnacek »

Ahoj, prosim te, nemohl bys oskenovat nebo ofotit obsah?

Kozel zahradníkem říká:


Omlouvám se za reklamu, ale tohle by měla bejt povinná četba pro 21. století:


http://www.kosmas.cz/knihy/176087/tri-svice-za-budoucnost/





Uživatelský avatar
Kozel zahradníkem
Příspěvky: 14
Registrován: 25 kvě 2012 12:15

Re: Jakou mate predstavu o budoucnosti?

Příspěvek od Kozel zahradníkem »

Mastnacek: promiň ale nemůžu, bydlim na samotě a takový technologický vychytávky nemám po ruce, jsem rád, když se připojim :-)


Ale opravdu doporučuju si tuhle knížku koupit, je nabitá informacema i humorem a za ty tři stovky rozhodně stojí.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Jakou mate predstavu o budoucnosti?

Příspěvek od mastnacek »

To je skoda, momentalne mam rozprohlizeny ani nemuzu rict rozecteny tri knizky s tematikou permakultura,takze tuhle budu muset odsunout :) Zajimaji me spis prakticke veci nez zamysleni se nad tim kam to speje. Sice jsem vyrostl na vesnici  mezi zveri a repou, ale permakultura je uplne neco odlisneho a ty vedomosti si clovek musi nastudovat. Kdyby tak byl neco jako permakulturni kalendar, jako maji klasicti zahradkari.


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Jakou mate predstavu o budoucnosti?

Příspěvek od Bebe »

mastnacek: To je vynikajúci nápad na novú tému "Permakulturníkův rok" a vytvoriť by sme si mohli takýto kalendár sami príspevkami priamo tu. Je január a to je ten najlepší čas. Tak ju založ, máš na ňu autorské práva, keďže si to vymyslel


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Jakou mate predstavu o budoucnosti?

Příspěvek od mastnacek »

To me ani nenapadlo, ale kdyz se nad tim zamyslim, tak aby to bylo nekomu uzitecne a hlavne aby to bylo prehledne, tak by to muselo byt neco jako je seznam for: rostliny, kere, zvirata atd. A nebo formou co prizpevek to mesic a tam to nejak pridavat a radit. Ted je leden, co ja bych tam tak dal .) Nejlepsi cas jit do lesa udelat pruklest, drevo ma nejimin vody, jeste lip pri novu kdy je vody jeste min. Zacinaji rodit ovce po podzimnich radovankach s baranem :) Jsem zacatecnik ja bych to dokupy nedal.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Jakou mate predstavu o budoucnosti?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Každej jsme začátečník a pokud se budeme učit novým věcem, budem začátečníkama do konce svých dní.Já dávám berana do stáda později a tak se rodějí mněhňata zrovínka když ta travička začíná pěkně fungovat. ovečky mají více lepčího mlíka a to je pak ražničí.......Leden je pro nás měsícem nahánění semínek.

mastnacek říká:


To me ani nenapadlo, ale kdyz se nad tim zamyslim, tak aby to bylo nekomu uzitecne a hlavne aby to bylo prehledne, tak by to muselo byt neco jako je seznam for: rostliny, kere, zvirata atd. A nebo formou co prizpevek to mesic a tam to nejak pridavat a radit. Ted je leden, co ja bych tam tak dal .) Nejlepsi cas jit do lesa udelat pruklest, drevo ma nejimin vody, jeste lip pri novu kdy je vody jeste min. Zacinaji rodit ovce po podzimnich radovankach s baranem :) Jsem zacatecnik ja bych to dokupy nedal.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jakou mate predstavu o budoucnosti?

Příspěvek od QNX »

Udělal jsem experiment, abych vám ušetřil to tápání, dohadování a psaní všelijaké. Pokud vás zajímá budoucnost, tak si prostě vygenerujte odpověď :-)


http://www.generator-blabolu.cz/?category=141&odstavcu=4&slov=500


Naschvál, jestli se v těch odpovědích poznáte :-)


Odpovědět