Jakou mate predstavu o budoucnosti?

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Odpovědět
jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Jakou mate predstavu o budoucnosti?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Naštěstí na tvůj hvězdný intelekt prostě nedosáhnem a tak zůstaneš na svém inteligenčním olympu sám a dál budeš urážet lidi, kteří ti nedosáhnou ani po kontníky. Je veselé tě pozorovat, jak se trápíš, zatímco ta spodina blábolí.Ale netrap se, když se ohneš, tak dosáhneš i na tu spodinu, a pak to v tvých světlých chvilkách není tak dramatické. Důkladná rozborka osobnosti příště.....i my blábolové se uumíme bavit....

QNX říká:


Udělal jsem experiment, abych vám ušetřil to tápání, dohadování a psaní všelijaké. Pokud vás zajímá budoucnost, tak si prostě vygenerujte odpověď :-)


http://www.generator-blabolu.cz/?category=141&odstavcu=4&sl...


Naschvál, jestli se v těch odpovědích poznáte :-)





Uživatelský avatar
Matej Valenta
Příspěvky: 40
Registrován: 19 úno 2012 10:41

Re: Jakou mate predstavu o budoucnosti?

Příspěvek od Matej Valenta »

hele kolego, ja jsem psal o alternative zivotniho stylu, pro kterou se muze kazdy svobodne rozhodnout, a ktera muze uplne v pohode fungovat paralelne vedle jinych zivotnich stylu. tot vse. mozne to je, protoze to funguje v jinych zemich, staci jen chtit a trochu odvahy. 


nechci zakladat zadnou sektu, chci zit tak, abych mel ze sveho zivota dobry pocit. kdyz vidim, ze lze zit jinak, postaru, ve vyspele zemi, jako je treba usa, ze to muze fungovat, tak mam pocit ze by to mohlo fungovat kdekoliv jinde. lidi jsme preci stejny, ale jak jsem psal uz predtim, je to i o mentalite. amici precijen maji vetsi schopnost spolupracovat a drzet pri sobe, nez my cesi, v tom vidim hlavni problem. 

jarda bon jovi říká:


Ano, já jsem pro, vrátit se zpátky, Ale ono to prostě nejde.Nejen, že už nejsou podmínky vrátit se zpět, ale co s tím zbytkem lidí, co jsou z mého úhlu pohledu k ničemu? Co budou dělat všichni ti pisálkové, developeři, obchodníci, úředníci, razítkovači, zákonodárci  A vlastně obyvatelé měst, na které nevyjde půda? Co budou dělat všichni ti, které v osadách nikdo nebude chtít?
Kdo se na ně bude chtít lopotit a živit ty darmojedy na světě zbytečné??Dostáváme se k jádru pudla. Hodnoty , tedy reálné hodnoty tvoří jen bídný zlomek obyvatelstva, Ostatní jsou bižuterie.


Navíc bude chybět mechanismus k transformaci na nový řád. Těch, co chtějí změnu bude mizivé procento proti těm, kterým současný systém vyhovuje. Hybná síla revoluce je pozitivní změna. tedy změna, kterou získáš víc, než ztratíš. A jistoty součaasnosti jsou nekonečné, I když v otrokářství. všudypřítomný stát se o svoje ovce  dokáže dobře postarat, i když to skřípe, nikdo nehladoví.


Navíc se ovčani skvěle baví telenovelama a různejma superstárama, volbama prazidentů a jiných dentů,....


Suma sumárům, chléb a hry. Chleba máme z polska a hry na nově. nebo tom fajsbůku.


Mám převelikou fantazii ale nemůžu najít sebemenší motivaci ku změně  jakýmkoli směrem. vlastně ani revoluce jakéhokolin směru nebude možná, páč stát dluží tolik peněz, že bude muset šlapat v brázdě hodně dlouho, než si vytiskne nové a další peníze..... Je to propletenec a bohužel, ať počítám jak počítám, změna z teho nevyleze.


Ale můžeme změnit vnímání světa a osamostatnit se natolik, že nám ten svět bude taknějak ukradenej. A vo tom to je.Naše schopnosti je opravdu potřeba rozvíjet.a netrápit se něčím, co neumíme ovlivnit. 
Leňa říká:


Já vím, řeknete, že bychom se tak vrátili do středověku :)) Která osada by asi vyráběla auta, počítače a tisíce dalších náročných zařízení...


Jsem přesvědčená, že člověk v sobě nosí ukryté schopnosti, které mu umožňují spoustu takových věciček vůbec nepotřebovat, ale bylo by potřeba je rozvinout (např. telepatie)...myslím, že právě to, že je používáme, v nás ty mnohem jednodušší a silnější schopnosti pohřbívá...moje vysněná budoucnost by znamenala i dávat energii do rozvoje těch schopností, místo jejich náhražek...dnes je to možné ale jen u některých lidí.


No, takový život už se ubírá na trochu jinou rovinu, to souhlasím :)))








Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jakou mate predstavu o budoucnosti?

Příspěvek od QNX »

JBJ: nevím co tě tak naštvalo, já jsem dal jenom odkaz, ten text co tam vyskočí jsem  nenapsal :-)  Odpovědi na vaše nejasnosti ohledně budoucnosti tam generuje program, tak si stěžuj jemu. Já jsem ten text co tam vylezl pokládal za vtipný, ale nevím co to naapsalo tobě. Každé mu to dá  jinou odpověď. Nemůžu za to, že jsi se po rozhovoru s počítačem urazil :-)


Můžeme být rádi, že si počítače začínají povídat i o permakultuře, vždycky si tam nějakou zajímavost o PK přečtu.


http://www.generator-blabolu.cz/?category=31&odstavcu=4&slov=500


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Jakou mate predstavu o budoucnosti?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Mě osobně to nevadí, jen tím odrazuješ fůru lidí , schopných a ochotných  vyjádřit svůj názor. takhle se budou držet zpátky, aby z nich nedejbože někdo nedělal idioty. Z různého úhlu pohledu je blábolem jakákoli napsaná myšlenka. Vše je jen relativní.   Je  to škoda, ale taková je doba a obecné  povědomí.......
QNX říká:


JBJ: nevím co tě tak naštvalo, já jsem dal jenom odkaz, ten text co tam vyskočí jsem  nenapsal :-)  Odpovědi na vaše nejasnosti ohledně budoucnosti tam generuje program, tak si stěžuj jemu. Já jsem ten text co tam vylezl pokládal za vtipný, ale nevím co to naapsalo tobě. Každé mu to dá  jinou odpověď. Nemůžu za to, že jsi se po rozhovoru s počítačem urazil :-)


Můžeme být rádi, že si počítače začínají povídat i o permakultuře, vždycky si tam nějakou zajímavost o PK přečtu.


http://www.generator-blabolu.cz/?category=31&odstavcu=4&slo...





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jakou mate predstavu o budoucnosti?

Příspěvek od QNX »

jbj: Já jsem nenapsal o nikom, že tady píše blábol. Slovo blábol je použité pouze v názvu té aplikace. Berete se moc vážně, když vás dokáže naštvat, nebo odradit od diskuze diskuzní příspěvek vygenerovaný počítačem.  Já tu aplikaci považuji za zdařilou a vtipnou. Kdyby se do těch výsledných textů trochu zasáhlo, tak spousta lidí nepozná, jestli to napsal skutečný účastník diskuze, nebo počítač ......... a to mi připadá dost zajímavé :-)


Uživatelský avatar
Marek Parek
Příspěvky: 227
Registrován: 08 dub 2010 15:05

Re: Jakou mate predstavu o budoucnosti?

Příspěvek od Marek Parek »

mastnacek Ta kniha "Tři svíce za budoucnost" je taková sbírka novějších textů různých autorů editována Václavem Cílkem. Napříč sociologií, filozofií, uměním a praktickou soběstačností. Na konci tohoto textu je poslední kapitola z knihy.


Jiří Danihel
Příspěvky: 228
Registrován: 06 čer 2012 18:21

Re: Jakou mate predstavu o budoucnosti?

Příspěvek od Jiří Danihel »

Četl jsem nejen Tvůj úvodní příspěvek, ale i všechny další. Mám pocit, že jsi něco objevil a čekáš, že objevíme totéž nezávisle. To je ale možná stejně málo pravděpodobné, jako nahrazení současného systému nějakým ideálním. Pokud se zeptáš, jak sestrojit perpetuum mobile, dopadne diskuse stejně. Tomu druhému brání fyzikální zákony. Změna společenského systému samozřejmě možná je - už se to mnohokrát stalo. Obvykle je to spojeno s hromadným násilím. A budoucnost zjevně spěje k dalšímu.


Budeme se muset prát o potravu, pitnou vodu, plodnou půdu... Jedni proto, že v supermarketech nebude nic a když tak neúnosně drahé. Druzí proto, že si budou muset uhájit to, co si sami vybudovali, vyrobili a vypěstovali. Naše planeta je přetížena, ale většina lidstva to ignoruje nebo ani netuší. Ve vyspělých státech je za peníze zatím skoro všechno k dostání a tak kdekomu zní varování vědců jako výmysly. Až nebude možno udržet produkci ropy v tempu poptávky, začnou na trhu mizet i levné potraviny a těch drahých bude málo. Když si matka příroda usmyslí, že nám jedna facka nestačí, přijde druhá v podobě roztání většiny ledovců. Miliardy lidí přijdou o zdroje sladké vody. A ta osolená zaplaví území celých států. Zakládání nové společnosti bych proto nechal na ty, kteří to všechno přežijí. Já se spíš budu snažit žít tak, abych měl na svědomí co nejméně lidí. Předpokládám, že toho nejhoršího se nedožiju.


Aby lidé žili šťastně, museli by se naučit žít skromně. A naučit tohle konzumní společnost? Vím o jednom, který před zákeřností konzumu lidi varoval. A oni ho raději nechali ukřižovat. Přitom tehdy před cca 2000 lety ještě ani nebylo čeho se vzdávat. Kdo by se dnes vracel ke knížkám, když máme 3D televize? Poměrně nedávno jsem to zkusil. Dnes přijdu z práce, uvařím si kafe a čtu. V TV už si pouštím skoro jen pořady s poučným obsahem a občas nějaký dobrý film. Mám pocit jako kdybych se vynořil nad hladinu a zase mohl volně dýchat. Vysvobození. Pokaždé, když někde uberu plyn z tempa současné společnosti, mám podobný pocit. Neumírám hlady ani zimou, neotravují mne reklamy, nehodím spát otrávený jako po mizerném filmu. Zkusit to nic nestojí a návrat zpět je možný. Přesto je skoro nemožné někoho přesvědčit, aby ten krok taky udělal. Takhle nemocná společnost potřebuje šokovou terapii, aby se probrala a změnila. A dočká se.

Matej Valenta říká:


ztrata casu tahle diskuze, budto tu lidi neumi cist, nebo jsou lini cist, nevim, jen dochazi k nedorozumneni a vysledkem jsou ve vysledku vypovedi, ktere si muzu vyslechnout v nedeli v kostele od bab a dedku. 


kazdy si tu mele svou, to neni diskuze, neslysel jsem zadnej argument pro ci proti memu nazoru, a od ostatnich jsem se dozvedel ze to neni mozne a vrcholem je zalozit si zahradku, diky za prispevky. 





Uživatelský avatar
Honza Kral
Příspěvky: 91
Registrován: 03 čer 2011 11:58

Re: Jakou mate predstavu o budoucnosti?

Příspěvek od Honza Kral »

Jardo, máte pravdu že to maximálně odrazuje, ale proti útokům jako byl tento poslední není nutné se obhajovat. V klidu a míru se spolehněte na sociální inteligenci lidí, co tenhle webík občas rozkliknou.



Raděj mi prosím řekněte, jestli se pletu, že je ve vašem počínání rozkol. Na jednu stranu věříte, že dřív nebo pozděj se zdroje a půda opět násilně přeskupí, protože ti, co se o své záležitosti nepostarali včas, to jako masa mohou za zajímavých časů řešit tak, jak jsme v naší zemi už viděli. Ale Vy, místo abyste problémům sedláka s velkým kusem půdy a zdroji předcházel tím, že své zdroje alespoň z nějaké míry poskytnete sociálně slabším ve svém okolí  (i kdyby jen proto, abyste pomohl vytvořit "sociální kapitál"  a vazby, které vás jednou podrží), tak se distancujete a veřejně říkáte v zásadě: Aha, najednou máte starosti? No dobře vám tak! Protože když jsem je měl já, vy jste se bavili a smáli jste se na můj účet. Tak teď můžu smát já.


Po morální stránce to soudit nemohu, protože nejsme sousedé. Kdybychom byli, bylo by to jiné, ale nejsme.  Zajímá mě pouze, jak na tenhle "detail" jako člověk dlouhodobých koncepcí nahlížíte. Nebo jsem mimo a nepochopil jsem jak to vedete?



Díky za odpověd.




jarda bon jovi říká:


Mě osobně to nevadí, jen tím odrazuješ fůru lidí , schopných a ochotných  vyjádřit svůj názor. takhle se budou držet zpátky, aby z nich nedejbože někdo nedělal idioty. Z různého úhlu pohledu je blábolem jakákoli napsaná myšlenka. Vše je jen relativní.   Je  to škoda, ale taková je doba a obecné  povědomí.......
QNX říká:


JBJ: nevím co tě tak naštvalo, já jsem dal jenom odkaz, ten text co tam vyskočí jsem  nenapsal :-)  Odpovědi na vaše nejasnosti ohledně budoucnosti tam generuje program, tak si stěžuj jemu. Já jsem ten text co tam vylezl pokládal za vtipný, ale nevím co to naapsalo tobě. Každé mu to dá  jinou odpověď. Nemůžu za to, že jsi se po rozhovoru s počítačem urazil :-)


Můžeme být rádi, že si počítače začínají povídat i o permakultuře, vždycky si tam nějakou zajímavost o PK přečtu.


http://www.generator-blabolu.cz/?category=31&odstavcu=4&slo...








jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Jakou mate predstavu o budoucnosti?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Ano, nepochopení. Jsem sedlák a půda je pro mne základním prostředkem, stejně jako pro policajta obušek, úředníka kancelářská židle, nebo letce letadlo. Bez  něj bych nemohl pracovat. Sociální smýšlení mám docela rozvinuté..... Potřebným rád pomůžu technikou  a nejchudším poskytuju dříví  z lesa. Neplýtvám časem pro lenošné nevděčníky. A protože jsem jeden a potřebných jsou tisíce, snad miliony, pak nelze jinak, než hovořit o prdnutí v moři.Nemohu suplovat sociální výhody státu, páč nejjsem stát, navíc již platím mnopžství daní, z kterých by měli mít potřební hodně benefitů. Naštěstí se nikomu, slovy NIKOMU nechce pracovat na půdě, tak jsem naprosto klidný a vyrovnaný.I když mám množství pozemků, ještě NIKDY NIKDO nepřišel, že by si chtěl nasušit seno, nebo vypěstovat brambory. Dej mi seno nebo brambory, to jo.... Možná bych mohl ze svých vydělaných peněz vařit polévku pro chudé a postávat s tím hrncem někde před úřadem práce s armádou spásy, ale kde vzít čas a žaludek . Je to tím, že jsme každý zvláště zodpovědný za svůj osud, za svoje konání, za svoji práci, eventuelně flákání.Takže, kdo chce, pracuje a kdo nechce, nepracuje, nebo naříká nad krutostí osudu.Nemohu být zodpovědný za osudy kohokoli  jiného. Nejsem bůh. Připadá li to sobecké komukoli, může být.


Přátel a kamarádů, kteří mi moho být oporou mám dostatek, dílem tím, že mohu být užitečný já jim, jako oni mne.


Nikomu se nesměju, ani nepošklebuju,  jen mne mrazí z krátkozrakosti mnohých.


Ale můžete zde napsat každý, jak se dělíte o svůjj chleba se sociálně potřebnými, jsem vděčný čtenář. Chápu dokonale, jak se může leckomu číst  o člověku, co je spokojený aˇštastný svojí pílí a prací, .... Píšu to však proto, že poskytnu potřebným naději. když to zvládnul vůl, jako jsem já, zvládne to každej, kdo chce.Musí ale chtít.A že jsem rád, že se umím postarat sám o sebe???? Je třeba ten pocit vyzkoušet, stojí to za to.


Jsem jedinej, kdo tady dal všanc svůj příběh a vidím, že to byla chyba. Nezapomeňte, chybami se člověk učí......


 


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jakou mate predstavu o budoucnosti?

Příspěvek od QNX »

Honza Kral: Smyslu pro humur schází i tobě? Opravdu nechápu, proč někdo považuje počítačem vytvořený text za útok, nebo za něco odrazujícího. Nikdo z nás nezná budoucnost a z tohoto pohledu je pro naše diskuze generátor blábolů naprosto rovnoceným partnerem. Možná jsou jeho předpovědi i přesnější než ty naše :-)


Odpovědět