Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Odpovědět
Marika Bermanová
Příspěvky: 1
Registrován: 26 led 2011 14:12

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od Marika Bermanová »

Opovídám vám zatím z USA. Proti tomuto návrhu zákona s 510 je velká vlna protestu mezi malými zemědělci a veškerými uvědomělými lidmi. Otázkou je, jestli to se zkorumpovanou vládou něco udělá. V každém případě nic není rozhodnuto. Pokud vím, poprvé byl tento zákon navržen v březnu 2009. Do teď ho schválili v senátu. Musí ještě projít Congresem a Obama ho také musí podepsat. Do té doby je to jen návrh. Takových tu bylo...


http://www.govtrack.us/congress/bill.xpd?bill=s111-510


Tím nechci zlehčovat tuto problematiku. Rozhodně tlak Monsata a Farmaceutických firem je tady obrovský.


 


Někdo zmiňoval sektu, která tu žije bez elektřiny a jiných vymožeností. Jsou to Amish nebo Amišové. Opravdu obdivuhodní. Můžete si o nich najít víc.


Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od Hlad »

za  a) potom  letím na mars....


      b) je mi to to úplně jedno, mě to tu patří až po devatery hory ,dál už je to krakonošovo


      c) a kdyby tak přijďte za mnou, v mém království je káždému co jeho jest ,dám vám vaši půdu ,pořádek                 klid a  spokojený život ,osadní právo


      H.





 


Uživatelský avatar
Pozuruj a jednej - PermaMax
Příspěvky: 438
Registrován: 20 bře 2010 07:28

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od Pozuruj a jednej - PermaMax »

 


V souladu s futuristickou vizí Hlad je, budu opakovat můj původní názor, s citací z Star Trek:



"Odpor je marný"



Nelze říci, že takové zákony / pravidla by neměla být proti, a všemi prostředky k tomu, podepsat petice atd., ale neztrácejte příliš drahé energie na to, je to realita, která se počítá, a jediný způsob, jak porazit opravdu hloupost je o občanskéne poslušnosti, pokud možno ve velkém měřítku komunální přístup.
To je to, co původní zahrnovala rozhovory zdůrazňují, skvělé příklady následovat, velkou inspirací a úspory z nás učit všechno sami.


To je permakultura.

PS: Podívejte se na http://www.hoavy.org/cz/ vidět permakultura (a Zelený čaroděj) v akci.


Max


In line with Hlad's futuristic vision, I'll repeat my initial view, with a quote from Star Trek:


 


"Resistance is Futile"


Not to say that such laws/rules shouldn't be opposed, and by all means do sign petitions etc., however don't waste too much precious energy on it, it's reality which counts, and the only way to really beat the foolishness is by civic disobedience, preferably in a large scale communal approach.

This is what the interviews I initially linked to high-light; great examples to follow; great inspirations and saving us from learning everything on our own.


That's permaculture.
PS: Look at http://www.hoavy.org/cz/ to see permaculture (and a Green Wizard) in action.



Max


 



jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Romana SM: Vypadá to hrozivě, avšak u nás to je dááááááávno zavedené v jiných oborech a nikdo se nečílí.


Třebas zdanění vlastní produkce je třeba brát vážně, zákaz pěstování a prodej ekologických výrobků bez požehnání svazu probio,zákaz vlastní plemenitby, zákaz chovu neznačených a nevidovaných zvířat, nyní i slepic, pokud by vajíčka byla určena pro kohokoli jiného než chovatele,..........


Vůbec niic netušíte, páč by jste měli dávno vědět, že oni můžou všechno a nám nezbyde,než jít cestou potravinového zločince, resp. sejdeme se na borech.


Já třebas musím  platit daně i z jehnat, co sežeru sám. nejen z příjmu, ale i dph.


A klídek, přes satelit spočítají ovce i s mladejma a určí výměru a kulturu čehokoli. ty úřední monstra mají své poddané jako na petriho misce.Říká se tomu  dálkový průzkum a já ho mám 2x za sebou.


A vlastní semenářství je dááávno mimo zákon. Neznalost zákonů neomlouvá. Vlastní fakt, že se v zákonech ani prase nevyzná nemá faktický význam, ani  odkladný účinek.


Tedy existuje jediný možný postup, že vás z toho nebude ani pálit svědomí a brnět hlava, a to tento:


nasrat joo nasrat......
Smiřte se jako já s karierou zločince a máte klid. Všichni se totiž neustále chovánme nezákonně. Je to dané nutnou kriminalizací obyvatel, přesně tak, jak jest psáno v orwelově  světě...


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od Martin Gross »

jarda bon jovi: Jo, kolik se schvaluje zákonů, u kterých se už předem ví, že se budou muset obcházet.... Jako ten, kde se zrušila pohotovost u zdrav. pracovníků..... Brečí se nad tím, jak ubývá vodních ploch v krajině, ale zkuste si na svém postavit rybníček na potoce. Zkuste si cokoliv bez projektů, kulatých razítek a kupy prachů co zaplatíte projektantům, úřadům, O2 a dalším. Ještě předtím, než Vám na stavebním úřadě se smutkem řeknou, že bohužel.....  Pokud nechcete život strávit v kancelářích, čekáním na vyjádření a povolení, pokud  chce člověk za život stihnout také něco vytvořit, musí se chca nechca stát zločincem, či alespoň člověkem nedbalým předpisů. Třeba za poslední dobu mě docela nas.... iritovala formulace: "V zájmu zachování krajinného rázu...." Šlo o několikahektarovou louku vzniklou v 50. letech rozoráním mezí, Uprostřed ní sázím stromky a kupím hromady roští pro lasičky. Zajímalo by mě, kolik nimrodů okolo způsobilo, že můžu toliko na 17let, po měsíci už jen na 15let pozemek oplotit. Prý tu nemá vzniknout nějaká zahrada. Uklidňuje mě, že za 15 let budou mít birokrati ve střední Evropě na starosti úúúúúúplně jiné problémy, než je moje oplocení...


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Jaroslav Škývara: Je to tak... Je to boj a mnohdy nebojujem proti systému, ale i proti konkretním úředníkům, jenž si běžnou šikanou a buzerací pozvedávají mnohdy zaprášenou sebedůvěru a podupané ego. Nutno poznamenat, že všichni dobře vědí, že po nich zbudou zaprášená cécéčka nebo počmáraný papír.


Z toho pramení nutný pocit méněcenosti a kontakt s mnohdy špatně skrývaným opovržením od ostatních.


Je to však hluboce zakořeněná velkopanská morálka s pocitem nedotknutelnosti bez osobní zodpovědnosti. Snad se toho dožijem a rozsype se to jak domeček z karet. Jináč to ilegalita jistí. Ty gigabajty zvratků , co by zákonů, předpisů a nařízení vlády nikdo neovládá a ani nemůže brat vážně......


Aleš Smékal
Příspěvky: 49
Registrován: 06 říj 2010 16:03

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od Aleš Smékal »

Musím se trochu zastat úředníků. Co se týká těch "nejmenších" na obecních a městských úřadech, katastrálních úř., apod., tak mám jen dobré zkušenosti. Mnohdy mi naopak vyšli vstříc, poradili, atd. A protože sám jsem taky úředník (taky ten poslední) a denně jednám s lidma, tak to vidím i z druhé strany. Jednak i úředníci jsou jen lidi a sem tam na něco zapomenou a nebo udělají chybu a pak to nejhorší, ruce jim svazuje množství zákonů, nařízení, které mnohdy odporují zdravému rozumu, ale prostě to nejde jinak.


A lidi, kteří jdou na úřad, taky mají často blbou náladu, někdy se i dopředu posilní v nejbližším pohostinství, někteří si myslí že znají zpaměti celou sbírku zákonů a snaží se úředníka ohromit, a nebo si jen tak myslí, že všichni jsou tady kvůli němu a polezou po kolenou jen vejde do dveří. Většina lidí je ale samozřejmě slušných a dá se s nimi normálně domluvit.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Aleš Smékal:  Ale jo, Najdou se slušní úředníci, Statisticky však jeden z tisíce.Je strašlivá ostuda, že na semináři v rakousích večer, až se všichni ožrali hráli českou hymnou  vyměněnou za hymnu kostariky. tam totiž patříme v žebříčku korupce. Je to náš tolerovaný folklor, avšak mezinárodní ostuda. Všichni totiž vědí o nekřestansky šílené korupci ve všech sférách úřední mašinerie. Arogance úřední moci je u nás ubíjející, stejně jako korupce , která se hvězd dotýká.Teda kostariky se dotýká. Ano, díky úředníkům jsme nejzkorumpovanější zemí kulturního světa.
Navíc máme stejný aparát jako německo se svými  miliony obyvatel.Díky úředníkům se musím řídit jako ekozemědělec předpisy zvícími 28500 stran a4.....


I když žijeme v evropském protektorátu, němečtí úředníci, i ti rakouští berou předpisy jinak, než ti čeští, navíc jim ti úředníci vyjednali jiné přístupové podmínky. Suma sumárum, jako představitel  volnomyšlenkářských ekozemědělců musím konstatovat, že úřady nepředstavují vůbec žádný posun kupředu či pozitivním směrem.


Uživatelský avatar
Oldřich Přichystal
Příspěvky: 2
Registrován: 08 led 2012 14:21

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od Oldřich Přichystal »

A máme to tady, dneska zákaz bylinek a ovoce. A další rok nějakej blbec co memá co dělat zakáže na stromě na mé zahradě pěstovat jitrnice a jelitka. Tak jsou blbý. Šaškové nic jiného. Nakonec sežerou sami sebe idioti.


Odpovědět