Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Odpovědět
bobek
Příspěvky: 125
Registrován: 09 bře 2010 09:27

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od bobek »


Celé to naše nedorozumění začalo tím, že jsem se ti opakovaně pokoušel vysvětlit, že překlady z angličity Googlem do češtiny jsou často nesrozumitelné a mohou i zesměšnit autora původního textu. Měl jsem za to, že si nezasloužíš být zesměšněn. Pak jsem se tě, opět v dobré víře, pokusil upozornit na to že né vždy zcela přesně rozumíš tomu o čem je tu řeč ale přesto se po hlavě pouštíš do diskuzí. Moje chyba. Ovšem tvoje poslední odpověď ve které mne nazýváš Trollem a vyjmenováváš všechny své zásluhy za posledních 5 let, tak to už mi ale přijde jako výplod ješitného starce odvolávajícího se na neznámou vdovu. A za tu cestu kterou jsi vydláždil k dotacím EU ti taky pěkně děkuju. Cesta do pekla je, jak známo, dlážděna dobrými úmysly.


Málem bych zapomněl že se tu diskutuje o tom jestli je pravda že EU zakázala bylinky a USA pěstování zeleniny pro vlastní spotřebu.



Happy New Year
bobek


 



Pozuruj a jednej - PermaMax říká:


Vážení Troll-Bobek,

Možná budete chtít vědět, že v průběhu posledních 5 let jsem se (přes PermaLot) vyhrál 2 odvolání na MZe (a v jednom případě přes ministerstvo financí na veřejného ochránce práv). Domnívám se, že případy, na MŠMT je co způsobilo jim vydat poznámku ke všem jejich regionální správní úřady a zdůrazňuje, že je to legální pěstovat jiné věci než jablka v jablečném sadu atd.
To je opět to, co si vydláždil cestu pro získání zemědělství EU dotace pro permakulturní meziplodin v sadech, jak dlouho budete mít minimálně 50 stromů na hektar.

Kromě tohoto jsem udělal můj absolventské práce v B.Sc. Ekologie člověka o výše socio-kulturní problémy na českých úřadech, téma, které také byly zařazeny do několika jiných písemností univerzitě jsem publikoval (které si můžete stáhnout na www.permalot.org). To je jasný vývoj na můj M.Sc. Práce na nedostatek možností realizovat mezinárodní přechod hnutí model ve venkovských ČR

Přidejte k tomu toto prohlášení jsem právě obdržel od vdovy po německých dobrovolníků, kteří nám pomáhají v průběhu léta 3: "Robert řekl nám, že z jeho různých cestování-zkušeností, v době, kdy strávil na váš, on se učil nejvíce Vy. Max, které byly velmi důležité, učitel pro něj! "

Ok, já dost chvály, myslím, že jsem jen snaží říct, aby si rozmyslet, než budete ukazovat prstem na mě. Studuji fakta.

Šťastný nový rok,
Max
PS: Všechny výše uvedené bylo dosaženo i při předchůdce Google Translate: 'Radka přeložit'


Dear Troll-bobek,

You may want to know that during the past 5 years I (through PermaLot) won 2 appeals at the MZe, (and one case over the Ministry of Finance at the Ombudsman). I believe the cases at MZe is what caused them to issue a memo to all their regional administrative offices, emphasizing that it's legal to grow other things than apples in an apple orchard etc.
This again is what have paved the way for receiving EU agriculture donations for permaculture intercropping in orchards, as long as you have a minimum of 50 trees/hectare.

In addition to this I made my graduate thesis in B.Sc. Human Ecology about the above socio-cultural problems at Czech offices, a topic which also were included in several of the other University papers I published (which you can download at www.permalot.org). It is a clear development to my M.Sc. thesis about the lack of possibility to implement the international transition movement model in rural C.R.

Add to this this statement I just received from the widow of a German volunteer who help us out during 3 summers: "Robert told us, that from his different travelling-experiences, during the time he spent at yours, he learnt most. You, Max, have been a very important teacher for him!"

Ok, enough self praise, I guess I'm just trying to tell you to think twice before you point fingers at me. I know my facts.

Happy New Year,
Max
PS: All of the above was achieved even with the predecessor of Google translate: 'Radka translate'


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od QNX »

bobek:  já jsem nestudoval ani jeden z těch zákonů a studovat je nehodlám ........ ale předpokládám, že ani jeden z nich není takovým zákazem si si zde někteří představují ........... na druhou stranu i současné zákony týkající se zemědělství a produkce potravin jsou pro maloproducenta často likvidační a nesmyslné.


Není to ještě tak hrozné a zároveň to už dávno hrozné je .......... to je ideální východisko pro pěknou hádku :-)

bobek
Příspěvky: 125
Registrován: 09 bře 2010 09:27

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od bobek »

QNX: tak se pohádáme jindy :-)



QNX říká:


bobek:  já jsem nestudoval ani jeden z těch zákonů a studovat je nehodlám ........ ale předpokládám, že ani jeden z nich není takovým zákazem si si zde někteří představují ........... na druhou stranu i současné zákony týkající se zemědělství a produkce potravin jsou pro maloproducenta často likvidační a nesmyslné.


Není to ještě tak hrozné a zároveň to už dávno hrozné je .......... to je ideální východisko pro pěknou hádku :-)


Ilona Stěhulová
Příspěvky: 36
Registrován: 10 lis 2010 10:10

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od Ilona Stěhulová »

Máte někdo k dispozici znění toho zákona? Abychom tu diskutovali něco reálného.


Jinak co se týká prodeje bylinek, je to asi poněkud jiné než zelenina a ovoce, přece jen jedná se o léčivé rostliny.


Nemyslím, že by nějaký podobný zákaz pěstování potravin pro vlastní spotřebu byl možný.


 


 


Barbora Varclová
Příspěvky: 9
Registrován: 01 srp 2010 15:28

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od Barbora Varclová »

Zkusím sehnat ten USA zákon.


V EU to zakázené není, ale protože to v USA teké schválili bez toho, že by o tom veřejnost pořádně věděla, myslím, že je potřeba o tom mluvit ještě dřív než je něco takového napadne - a doufám a tlačit na to, aby se to z lokální úrovně dostalo až do Bruselu.

Ilona Stěhulová říká:


Máte někdo k dispozici znění toho zákona? Abychom tu diskutovali něco reálného.


Jinak co se týká prodeje bylinek, je to asi poněkud jiné než zelenina a ovoce, přece jen jedná se o léčivé rostliny.


Nemyslím, že by nějaký podobný zákaz pěstování potravin pro vlastní spotřebu byl možný.


 


 




Uživatelský avatar
Jitka
Příspěvky: 85
Registrován: 09 bře 2010 12:24

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od Jitka »

Omlouvám se pokud se mýlím, moje angličtina je velmi bídná, ale myslím, že už sem odkaz na ten zákon vložil Martin Gross, ne?


Jestli jsem to správně pochopila, nejde o zákaz jako takový, ale syslém nějaké důmyslné certifikace, který pro malé producenty může být likvidační.


bobek
Příspěvky: 125
Registrován: 09 bře 2010 09:27

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od bobek »


Já jsem sem dával odkaz na tu směrnici EU ohledně bylinek a další odkaz vysvětlující celou problematiku v češtině. Odkaz na americký zákon zakazující pěstování zeleniny a ovoce pro vlastní spotřebu ať sem laskavě dá ten kdo tuto podivnou diskuzi rozpoutal.



Jitka říká:


Omlouvám se pokud se mýlím, moje angličtina je velmi bídná, ale myslím, že už sem odkaz na ten zákon vložil Martin Gross, ne?


Jestli jsem to správně pochopila, nejde o zákaz jako takový, ale syslém nějaké důmyslné certifikace, který pro malé producenty může být likvidační.




Uživatelský avatar
Jitka
Příspěvky: 85
Registrován: 09 bře 2010 12:24

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od Jitka »

no, jo, rikala jsem, ze tomu houby rozumim, myslela jsem tento odkaz Martina Grosse:


Připojuji také jeden odkaz http://www.govtrack.us/congress/bill.xpd?bill=h111-2749

bobek říká:



Já jsem sem dával odkaz na tu směrnici EU ohledně bylinek a další odkaz vysvětlující celou problematiku v češtině. Odkaz na americký zákon zakazující pěstování zeleniny a ovoce pro vlastní spotřebu ať sem laskavě dá ten kdo tuto podivnou diskuzi rozpoutal.



Jitka říká:


Omlouvám se pokud se mýlím, moje angličtina je velmi bídná, ale myslím, že už sem odkaz na ten zákon vložil Martin Gross, ne?


Jestli jsem to správně pochopila, nejde o zákaz jako takový, ale syslém nějaké důmyslné certifikace, který pro malé producenty může být likvidační.






Uživatelský avatar
Jitka
Příspěvky: 85
Registrován: 09 bře 2010 12:24

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od Jitka »





Jitka říká:

no, jo, rikala jsem, ze tomu houby rozumim, myslela jsem tento odkaz Martina Grosse:


Připojuji také jeden odkaz http://www.govtrack.us/congress/bill.xpd?bill=h111-2749



jinak souhlasím, pokud uveřejňuji takovéhle zprávy, bylo by asi dobré uvést důvěryhodný zdroj...



bobek říká:



Já jsem sem dával odkaz na tu směrnici EU ohledně bylinek a další odkaz vysvětlující celou problematiku v češtině. Odkaz na americký zákon zakazující pěstování zeleniny a ovoce pro vlastní spotřebu ať sem laskavě dá ten kdo tuto podivnou diskuzi rozpoutal.



Jitka říká:


Omlouvám se pokud se mýlím, moje angličtina je velmi bídná, ale myslím, že už sem odkaz na ten zákon vložil Martin Gross, ne?


Jestli jsem to správně pochopila, nejde o zákaz jako takový, ale syslém nějaké důmyslné certifikace, který pro malé producenty může být likvidační.








Uživatelský avatar
David L
Příspěvky: 3
Registrován: 08 bře 2010 14:54

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od David L »

myslím, že autorka diskuze měla na mysli:


 


H.R.2751: FDA Food Safety Modernization Act který doplnil S.510


 


trošku čitelnější shrnutí naleznete např. zde


 


Odpovědět