Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od Martin Gross »

Ano, Tam nahoře si sami říkají o to, abychom jim na jejich slavné zákony z vysoka ...    QNX: Ty sám jsi brojil proti porušování dobrých mravů. Já se budu snažit neumřít hlady a nenechat si tou jejich demagogií vyplachovat samostatný úsudek.


 


 


Ale co konkrétně udělat proti tomu, aby to odhlasovali i v EU, mě nenapadá


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od Romana SM »

Nevím, co můžeme dělat jiného, než sledovat, co se děje a říkat to i ostatním. Pokud se bude něco takového někdy chystat  u nás včas se tomu vzepřít :-), aby to nenápadně neprošlo. Ale stejně mi přijde, že to ani v USA nebude tak horký (zatím) ...

Uživatelský avatar
Jitka
Příspěvky: 85
Registrován: 09 bře 2010 12:24

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od Jitka »

Já si tedy vůbec neumím představit, jak by mohlo být zakázané pěstovat pro vlastní potřebu. Jako že bychom všichni museli vyrazit na zahrady a pokácet všechny jabloně?

Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od Martin Gross »

To asi ne, ale nové bude zapotřebí koupit s patřičnými atesty a zaplatit patřičné daně.

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od QNX »

Martin Gros: Dobré mravy, to je něco jako "být normální" ............a nic takového se prosazovat nesnažím. Stejně jako Max i já jsem hrdý na to, že normální nejsem :-)


Také tě můžu upozornit, že když kupuješ jabloně, tak patřičné atesty a placení daní .........to je zákonem ošetřené už nyní.


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od Martin Gross »

O tom žádná. Ale může se stát, že se jednou naučím sám  roubovat semenáče, které nyní jen sázím bez roubování, zkoušeje, co na nich naroste. Jednou třeba někomu prodám osivo, nebo obilí na mouku, nebo co já vím, koš jablek. Nebo něco koupím od biopěstitele (ano, i ti platí daně, ale... :-)) . Nebo se zkusím zapojit do LETS.


 


Chtěl jsem naťuknout otázku toho, že je obtížné, kam být hodný, poslušný občan a odkud mít svou hlavu a svou hrdost. Co jedinec, to názor.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od QNX »

Martin Gross: Já prosazuji vytvoření alternativních parelelních struktur k současné společnosti.......... ale doba k tomu ještě nedozrála a proto projekty typu LETS moc úspěšné ještě nejsou ......... ale je to pouze otázka času.

Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od Martin Gross »

Ad hlavní téma:


 


Bojím se, že pokud veřejně nakousneme toto téma v tuhle chvíli, budeme k smíchu. Sám osobně platím mezi známými za příznivce spikleneckých teorií. Přesto mi toto téma přišlo dost "přitažené za vlasy", dokud jsem nenašel další podklady, které jsem zmínil výše.


Nezbývá, než pozorně sledovat vývoj v parlamentech zemí EU a v europarlamentu  samotném. Ani teď se mi nedaří pochopit, že by něco takového mohlo projít, byť ve státech.


bobek
Příspěvky: 125
Registrován: 09 bře 2010 09:27

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od bobek »

No jo no, to jsem asi trochu přestřelil když jsem se včera dotázal zda jste normální, sám definici toho co je být normální neznám ... Problém je, že tu někdo zahájí diskuzi o tom že v USA bude zakázáno pěstování ovoce a zeleniny pro vlastní potřebu, aniž by sem dal odkaz na příslušný zákon. A zakrátko zde zaznělo že v EU budou od dubna 2011 zakázány bylinky aniž by sem někdo dal odkaz na směrnici 2004/24/ES. A nebo třeba na toto čitelnější vysvětlení problému. A tak jsem se holt zeptal jak jsem se zeptal... To není o tom jak kdo umí česky nebo anglicky, to je o schopnosti porozumět textu, ochotě si vyhledat fakta a neochotě brát vážně kdejakou fámu a konspirační teorii.


Max: ta esej o Trollech je vtipná ale poněkud OT :-)


P.S.
toto nebyla obhajoba byrokracie EU.



QNX říká:


Martin Gros: Dobré mravy, to je něco jako "být normální" ............a nic takového se prosazovat nesnažím. Stejně jako Max i já jsem hrdý na to, že normální nejsem :-)


Také tě můžu upozornit, že když kupuješ jabloně, tak patřičné atesty a placení daní .........to je zákonem ošetřené už nyní.




Uživatelský avatar
Pozuruj a jednej - PermaMax
Příspěvky: 438
Registrován: 20 bře 2010 07:28

Re: Co udělat, aby i u nás nezakázali pěstování pro vlastní potřebu?

Příspěvek od Pozuruj a jednej - PermaMax »

Vážení Troll-Bobek,



Možná budete chtít vědět, že v průběhu posledních 5 let jsem se (přes PermaLot) vyhrál 2 odvolání na MZe (a v jednom případě přes ministerstvo financí na veřejného ochránce práv). Domnívám se, že případy, na MŠMT je co způsobilo jim vydat poznámku ke všem jejich regionální správní úřady a zdůrazňuje, že je to legální pěstovat jiné věci než jablka v jablečném sadu atd.

To je opět to, co si vydláždil cestu pro získání zemědělství EU dotace pro permakulturní meziplodin v sadech, jak dlouho budete mít minimálně 50 stromů na hektar.



Kromě tohoto jsem udělal můj absolventské práce v B.Sc. Ekologie člověka o výše socio-kulturní problémy na českých úřadech, téma, které také byly zařazeny do několika jiných písemností univerzitě jsem publikoval (které si můžete stáhnout na www.permalot.org). To je jasný vývoj na můj M.Sc. Práce na nedostatek možností realizovat mezinárodní přechod hnutí model ve venkovských ČR



Přidejte k tomu toto prohlášení jsem právě obdržel od vdovy po německých dobrovolníků, kteří nám pomáhají v průběhu léta 3: "Robert řekl nám, že z jeho různých cestování-zkušeností, v době, kdy strávil na váš, on se učil nejvíce Vy. Max, které byly velmi důležité, učitel pro něj! "



Ok, já dost chvály, myslím, že jsem jen snaží říct, aby si rozmyslet, než budete ukazovat prstem na mě. Studuji fakta.



Šťastný nový rok,

Max

PS: Všechny výše uvedené bylo dosaženo i při předchůdce Google Translate: 'Radka přeložit'





Dear Troll-bobek,



You may want to know that during the past 5 years I (through PermaLot) won 2 appeals at the MZe, (and one case over the Ministry of Finance at the Ombudsman). I believe the cases at MZe is what caused them to issue a memo to all their regional administrative offices, emphasizing that it's legal to grow other things than apples in an apple orchard etc.

This again is what have paved the way for receiving EU agriculture donations for permaculture intercropping in orchards, as long as you have a minimum of 50 trees/hectare.



In addition to this I made my graduate thesis in B.Sc. Human Ecology about the above socio-cultural problems at Czech offices, a topic which also were included in several of the other University papers I published (which you can download at www.permalot.org). It is a clear development to my M.Sc. thesis about the lack of possibility to implement the international transition movement model in rural C.R.



Add to this this statement I just received from the widow of a German volunteer who help us out during 3 summers: "Robert told us, that from his different travelling-experiences, during the time he spent at yours, he learnt most. You, Max, have been a very important teacher for him!"



Ok, enough self praise, I guess I'm just trying to tell you to think twice before you point fingers at me. I know my facts.



Happy New Year,

Max

PS: All of the above was achieved even with the predecessor of Google translate: 'Radka translate'

Odpovědět