Samoliečebné praktiky

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Samoliečebné praktiky

Příspěvek od Bebe »

V hlavnom členení tématických okruhov mi chýba kolonka Zdravie. Veď zdravie je ďalšia "komodita", ktorú si môžeme v podmienkach permakultúry do istej miery zabezpečiť sami.  Aj keď permakultúra už z podstaty poskytuje dostatočný potenciál na vytvorenie a udržanie pevného zdravia, z času na čas sa môže vyskytnúť potreba liečenia. Ďalšou vecou je ekonomika. Ak si dokážeme poradiť s bežnými ochoreniami sami, potom by aj zdravotné poistenie kedy je naozaj potrebný zásah zvonku, alebo ide o akútnu záchranu života mohlo byť lacnejšie, než je v súčasnosti.
V tejto téme by sme sa mohli podeliť s vlastnými skúsenosťami rôznych liečebných praktík a postupov, prípadne si navzájom pomôcť a poradiť. Téma by sa mohla týkať predovšetkým liečebných metód, ktoré sú buď úplne zdarma, alebo sa ich možno naučiť nenákladnou formou prečítaním knihy, alebo brožúry, či absolvovaním jednoduchého kurzu, teda nepotrebujú nákladné vyškolovanie, alebo neustále vedenie druhej osoby, ale sú aplikovateľné samotným nemocným, či už sa jedná o problémy telesné, alebo duševné, napr. akupresúra a rôzne druhy automasáže, techniky EFT, AFT a podobne.


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Samoliečebné praktiky

Příspěvek od Bebe »

Pred pár dňami sa mi do rúk kniha p. Zakuťanského Samoliečba zápalových chorôb. Knihe možno vytknúť mnohé, ak však skúmame základnú myšlienku, tak tá je zaujímavá a bolo by vhodné podrobiť ju dôkladnejšiemu samovýskumu. Samotnou podstatou je akási bodová hĺbková masáž bolestivých miest, ktoré pôsobením tlaku zvonku povzbudia imunitný systém k liečeniu bolestivého ložiska, ktoré sú v knihe nazývané zápalové miesto, ktoré spôsobuje problémy nielen pohybového aparátu, ale napr. i dýchacích problémov, chorôb z prechladnutia, problémov s vnútornými orgánmi a podobne. Autor tvrdí, že sa touto metódou dá vyliečiť 80% nemocí, o čom sa dá diskutovať, ale rozhodne táto metóda stojí za vyskúšanie.


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Samoliečebné praktiky

Příspěvek od Bebe »

EFT manuál bol kedysi voľne ku stiahnutiu, dnes ho zašlú po vyplnení mena a e-mailovej adresy na tejto stránke v dolnej časti: Manual EFT


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Samoliečebné praktiky

Příspěvek od drudriger »

hmm zajimave tema....


sem to resil asi pred trema mesicema, s tim ze sem zacal cvicit jogu a zacal jsem pouzivat vychytavky z jogy na leceni jakou je pust, pak sankhapraksalana a neti.


sankhapraksalana kompletni procisteni od zaludku az po konecnik,citim se opravdu lip.... http://zivotni-energie.cz/sankhapraksalana-varisara.html


neti je pruplach nosnich direk jednoduche reseni jak bojovat proti ryme.... http://www.zdravi-az.cz/Odstraneni_dysbakteriozy_03.php


po celodenim tahanim dreva, nebo ryti zahrady ci akejkolvek manualnej prace na zahrade je joga aspon pro mne doslova lekem.moje zada se zrovnali na uroven tak pred 10 letama....celkove mi to pomohlo a pomaha mi to dale.....



myslim ze rovnovaha mezi tim co delame a jak relaxujeme cvicime proste mezi fyzcnem a duchovnem v permakulture je take dulezita.proste jedne avec je delat na zahradke ale podle mne jenom pohled na peknou zahradku ci krajnu v okoli nas nevyleci....




jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Samoliečebné praktiky

Příspěvek od jarda bon jovi »

jasně.... já tvrdím, že  se mají léčit příčiny a né důsledky, jenž nás obtěžují svojí přítomností. a protože jsme přesvědčený o zásadním vlivu  stavu duše na vývoj onemocnění, pak tedy okřídlené..... to chce klid.


Neustále se motáme za ocasem kolem kandelábru a pleteme si příčinu a důsledky. Nejde jen o potlačování symptomů, ale o vyléčení.


Nejsilnější věta, kterou jsem kdy slyšel zní: bez  odpuštění není uzdravení......


Tak to prostě je  a bez odstranění příčin můžeme opravdu jen potlačovat symptomy.  máme to tam a dobře nám tak.


důkaz? naštvěte se upřímě a zcela a změřte si před a po ph slin či moči.


O zásadním vlivu ph snad dnes nepochybuje ani nej... diletant. teda vlastně jo, v podstatě celá moderní meducína.....


přihodím jeden šamanskej recept.


Vložte do úst lžíci čistého oleje a žmoulejte jej v ústech aspoň 20 minut. Nepolykat, nakonec vyplivnout . Vypláchnout ústa a opakovat ráno a večer. Budete se divit.


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Samoliečebné praktiky

Příspěvek od drudriger »

Vložte do úst lžíci čistého oleje a žmoulejte jej v ústech aspoň 20 minut. Nepolykat, nakonec vyplivnout . Vypláchnout ústa a opakovat ráno a večer. Budete se divit.


nez neco udelam vzdy si sezenu k tomu vice zdroju etc. co ten olej dela, radsi se zeptam dopredu nez zacnu experimentovat..>?cisti zuby?pouzivas to na cisteni? nepouzivas kefku a pastu>? nebo.?jako v klidu napis.takovyto samanskej recept.....to muze bejt vselicos.....taky i HOAX......


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Samoliečebné praktiky

Příspěvek od jarda bon jovi »


Opravdu  to není o zubech. Jedná se o čištění organismu pomocí stimulace mízního systému, jenž  se pomocí sliznic v ústech stimuluje k vyplavování nečistot, jenž jsou rozpustné v tucích. Není to experiment, Je to běžná praxe na východ od uralu.
Jen to lidi neznají. současně s tím použij houbu kombuchu, avšak v sedmidenní kvalitě, klidně i desetidenní.dej si tři měsíce a pak mi napiš.Kdesi mám soupis nemocí, co to řeší. tuším víc než dvě desítky a k tomu poruchy imunity.


drudo drudriger říká:


Vložte do úst lžíci čistého oleje a žmoulejte jej v ústech aspoň 20 minut. Nepolykat, nakonec vyplivnout . Vypláchnout ústa a opakovat ráno a večer. Budete se divit.


nez neco udelam vzdy si sezenu k tomu vice zdroju etc. co ten olej dela, radsi se zeptam dopredu nez zacnu experimentovat..>?cisti zuby?pouzivas to na cisteni? nepouzivas kefku a pastu>? nebo.?jako v klidu napis.takovyto samanskej recept.....to muze bejt vselicos.....taky i HOAX......





Uživatelský avatar
Martin Václav Venclů
Příspěvky: 38
Registrován: 16 říj 2012 20:56

Re: Samoliečebné praktiky

Příspěvek od Martin Václav Venclů »










Odpovědět