Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Eltariel »

To je dobrá připomínka.  Nabízí se otázka....jak se zapojit ? nebo Jak se nevyčlenit ?


A jestliže je jedinec zrovna ve fázi vyčlenění není to jen proces (cesta) jak se začlenit?

Bebe říká:


Samozřejmě nic z toho vám nebude fungovat, pokud nejste ve spojení. Protože když se vyčleníte, nejste již součastí dejů a procesů. Jak by vám to pak mohlo fungovat. A ten stres a děs a sklamání je toho důkazem. Když pak jste ve spojení, nepotřebujete žádné plánky, tabulky a návody co kdy a jak dělat. Být ve spojení znamená rozvíjet podvědomou, intuitivní část vaší bytosti. Vyvážení intuitivní a racionální části pak dává nejuspokojivější výsledek, což neznamená, že musí všechno vyjít tak, jak myslíte, že to vyjde. I neúspěch a váš postoj k němu je součásti hry. Když preferujete kteroukoliv z polarit, něco vám vždy unikne.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od QNX »

Především by bylo dobré vycházet z následujícího východiska: Pokud někdo tvrdí, že má konkrétní a funkční metodu, která vede ke konkrétnímu výsledku, tak by to mělo být bez problémů ověřitelné. ........ prostě budu postupovat podle té metody a výsledek bude tak jak metoda slibuje, nebo nebude (případně to půjde nějak statisticky vyhodnotit). Řeči o naladění, zapojení, spojení, odpojení ....... temných silách a nakloněnosti elementálů. Jsou jenom řeči co mají zakrýt nefunkčnost metody samotné.


Pokud někdo slibuje, že lunární dřevo nebude žrát dřevokazný hmyz, nebo slibuje dokonce jeho nehořlavost ........ tak to prostě udělám podle návodu a můžu pozorovat jak to funguje/nefunguje ........ další řeči nejsou potřeba, stačí jenom výsledky bez keců. To samé platí o klíčivosti, skladovatelnosti, ochotě vykvést, výnosech.


To naladění, napojení, spojení a přítulnost elementálů .......... to ať si každý dělá jak chce, ale je to jenom berlička pro jeho vlastní pocit (což se sice také počítá, ale je to o něčem úplně jiném než o reálných výsledcích).


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od jarda bon jovi »

co máš proti elementálům? jsi proti nim vyloženě zaujatej. Zlatej werich dal v pekařovi elementálům řádná křídla. Ale určitě máš pravdu.... pokud není výsledek replikovatelný, je to úplně k ničemu, nikoli však univerzálně, ale konkrétně pro mne.Sám jsem vyčetl o bájném kostivalu kavkazském a jeho biblické krmné hodnotě, což budu zanedlouho ověřovat......


to je totiž jediná možnost, ověřovat.

QNX říká:


Především by bylo dobré vycházet z následujícího východiska: Pokud někdo tvrdí, že má konkrétní a funkční metodu, která vede ke konkrétnímu výsledku, tak by to mělo být bez problémů ověřitelné. ........ prostě budu postupovat podle té metody a výsledek bude tak jak metoda slibuje, nebo nebude (případně to půjde nějak statisticky vyhodnotit). Řeči o naladění, zapojení, spojení, odpojení ....... temných silách a nakloněnosti elementálů. Jsou jenom řeči co mají zakrýt nefunkčnost metody samotné.


Pokud někdo slibuje, že lunární dřevo nebude žrát dřevokazný hmyz, nebo slibuje dokonce jeho nehořlavost ........ tak to prostě udělám podle návodu a můžu pozorovat jak to funguje/nefunguje ........ další řeči nejsou potřeba, stačí jenom výsledky bez keců. To samé platí o klíčivosti, skladovatelnosti, ochotě vykvést, výnosech.


To naladění, napojení, spojení a přítulnost elementálů .......... to ať si každý dělá jak chce, ale je to jenom berlička pro jeho vlastní pocit (což se sice také počítá, ale je to o něčem úplně jiném než o reálných výsledcích).





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od QNX »

JBJ: Proti elementálům nemám vůbec nic ........ když nejsou taháni do nepatřičných míst. Vlastně ani potom proti nim nic nemám, ale mám něco proti těm nepatřičným tahačům. Ono všechno má svoje místo a pokud dokážeme rozlišovat co kam patří, tak to bude všechno super.


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Bebe »

Jak se zapojit? Jak se nevyčlenit? Nijak. To predsa nie je niečo, čo sa dá dosiahnu úsilím. Čím väčšmi by sme o to usilovali tým viac by sa nám to vzďalovalo. Môžeme sa na to len pripraviť a ono sa to potom udeje akoby samo, automaticky, prirodzene. A práve tú prípravu som mal v príspevku na mysli, takže áno, je to presne to, čo myslíš.

Eltariel říká:


To je dobrá připomínka.  Nabízí se otázka....jak se zapojit ? nebo Jak se nevyčlenit ?


A jestliže je jedinec zrovna ve fázi vyčlenění není to jen proces (cesta) jak se začlenit?





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od jarda bon jovi »

No, právě...nejsme zdaleka tak homogenní populací, jako naši předkové se svojí vírou v boha.Ten věří v to, ten zas ono, ten pro jistotu ničemu a tuhleten všemu. opakujte po mě: souhlasím s tebou, nevyvracím ti nic, nemám nic proti tobě, jen mne nech přijmout to, co uznám sám za potřebné.


Taková mantra, obecně užívaná se stane symbolem tolerance.Někdo se potřebuje spojit s matrixem, někdo s všehomírem,nekdo s vedoucí stavebního odboru a nikdo s tím nic nenadělá. A když, tak do svých gatí.


Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Patrik Stach »

Jardo, svatá slova.


ladatka
Příspěvky: 37
Registrován: 17 čer 2013 10:06

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od ladatka »

Jardo, já vás žeru :)

jarda bon jovi říká:


No, právě...nejsme zdaleka tak homogenní populací, jako naši předkové se svojí vírou v boha.Ten věří v to, ten zas ono, ten pro jistotu ničemu a tuhleten všemu. opakujte po mě: souhlasím s tebou, nevyvracím ti nic, nemám nic proti tobě, jen mne nech přijmout to, co uznám sám za potřebné.


Taková mantra, obecně užívaná se stane symbolem tolerance.Někdo se potřebuje spojit s matrixem, někdo s všehomírem,nekdo s vedoucí stavebního odboru a nikdo s tím nic nenadělá. A když, tak do svých gatí.





Jiří Danihel
Příspěvky: 228
Registrován: 06 čer 2012 18:21

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Jiří Danihel »

Lidé, žijící v neustálém kontaktu s přírodou, mohou mít celou řadu užitečných postřehů a úspěšně je využívat k lepším výsledkům své práce. Přitom používání stejných fint může jinde vést k nezdaru. Proč? Protože si ti úspěšní spojili dvě věci, které spolu nesouvisí, ale šibalka náhoda spojila jednu z nich se skutečnou příčinou úspěchu, kterou si ovšem "guru" neuvědomil nebo ji ani nemohl zpozorovat. Už mockrát jsem někde četl, že lze dosáhout jistých pěstitelských úspěchů, pokud se řídíme fází Měsíce. Jako důvod bývá uváděna spojitost se schopností Měsíce vyvolávat příliv a odliv, spouštět zemětřesení nebo shoda měsíčního cyklu s menstruačním. Gravitační vliv Měsíce na naši planetu je ověřeným faktem. Je tedy o čem pochybovat? Myslím, že je. Měsíc totiž nejen přitahuje hmotu gravitací, ale taky odráží sluneční světlo, takže za dnů kolem úplňku nejsou noci zrovna dokonalé. Rostliny jsou na střídání světla a tmy citlivé, proto nelze tento vliv ignorovat. Bude-li metoda podle lunárního kalendáře fungovat stejně někde na samotě jako u velkého města, které každou noc zamořuje tmu světelným smogem, pak je pravděpodobnější vliv gravitace Měsíce. Pokud metoda funguje kdesi na vsi, ale na příměstské zahrádce ne, gravitaci k vyvolání zázraku nepotřebujeme a za jaké fáze Luny provádíme danou operaci je zde fuk. Jelikož rostliny v noci moc vody neodpaří, k čemu by jim bylo, že Měsíc přitahuje vodu? Tu potřebují ve dne. V noci je jim milejší kyprá půda, protože v době, kdy nefunguje fotosyntéza, spotřebovávají kyslík. Proto bych si na vliv světla docela vsadil.


Lidové recepty jsou často užitečné. Třeba citron (kyselina citronová) dokáže zlikvidovat různé usazeniny na kuchyňském nádobí levně a snadno ve srovnání s drahými a často mnohem méně účinnými chemickými přípravky. Ale s takovými recepty je spojeno riziko omylu a nezdaru, pokud je používáme, aniž chápeme podstatu. Tu se nám snaží odhalit věda, kterou mnozí zavrhují. Napadla mne jedna zajímavá spojitost. Kolik z nás má v oblibě lidi typu jako je Sherlock Holmes nebo Hercule Poirot? S těmi si jen tak někdo nepokecá a když to zkusí, nejspíš si bude připadat jako pitomec. Přitom díky detektivům, kteří myslí jako oni, nejsou trestáni nevinní za zločiny jiných. Narozdíl od policajtů, kteří si podle prvního dojmu udělají "jasno". S těmi si ale u pivka pokecat můžete a budete se možná cítit i chytřejší. Proto jsou oblíbenější. Alespoň do chvíle, než se pustí do vyšetřování zločinu ve vašem okolí a jako na potvoru jim budete zapadat do jejich teorie. Jak praví písmo svaté: "Podle vaší víry se vám staň."


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Mno, vždy přijmu a pak přemýšlím. Tak jsem si koupil knihu o výsevních dnech a samozřejmě prověřil...


Pokus: vatička, Dvě nádoby na řeřichu a dvě dávky semínek z jednoho pytlíku.


Jedna dávka vyseta před výsevním dnem a druhá dávka ve výsevní den. Měla by být patrná diference, páč není horší konstalace, než den před....


Pokusem jsem zjistil, že kýžená vývojová diference se nekonala. Řeřicha rostla stejně, vyseta v další a další dny úplně stejně. Tím pro mne výsevní dny ztratily glanc, moje paní na to nedá dopustit a já to musím respektovat, páč mi na tom faktu nikterak nezáleží. Je to zanedbatelný fakt, s nulovou užitnou hodnotou. Pro mne rozhodně.


s policajtem na pívo je odvážná myšlenka. Raději budu obcovat s darth waderem, nebo reinkarnovanou matkou terezou, případně založím rodinu s r2d2, nežli prohodit s policajtem jediné slůvko.Jedno jediné.A tak je


dobré, že se stane podle naší víry.


Odpovědět