Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honza Kral
Příspěvky: 91
Registrován: 03 čer 2011 11:58

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Honza Kral »

Lenost je dobrá. "Jsem" sám to uznal hned v první kapitole svých sebraných historek, kde uvedl, že on osobně odpracoval nějakých sedm dní maximálně, aby pak ztrávil dalších 7000 x 365 na gauči sledováním pochybné reality show. :-)



Dní!? Dnů? "Pochybné" proto, že v poctivé by člověk aspoň vědel, který duál použít. Už jen na tomhle je doufám vidět, jak velmi se Eltariel mýlí s tou svou "dokonalostí světa." :-)


Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Duál? 


Uživatelský avatar
Honza Kral
Příspěvky: 91
Registrován: 03 čer 2011 11:58

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Honza Kral »

Není to duál? Dní/dnů? Ruk/rukou? Gramatické číslo? Singulár duál plurál?



Mám v tom chaos. Z mateřštiny jsem propadal a její principy se mi poprvé pokusil smysluplně vysvětlit až srbský imigrant - operátor tivoli storage managementu. Selhal, ale duál mi utkvěl. A od té kdykoliv nevím správnou koncovku, vzpomenu si na něj a svedu to na duál. :D


Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Dobrá duálová historka :-) Není to duál, jsou to dublety vzniklé kolísáním mezi dvěma vzory. Duálové zbytky jsou u rukou, nohou, ramen, kolen, prsou, očí a uší (vše je párové), dále u číslovek dvě a obě a ve tvaru stě (dvě stě korun). A pochopitelně u patřičných přívlastků shodných: viděla jsem to svýma vlastnímaima :-) Konec češtinářského exkurzu a zpět k lenosti.


Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Eltariel »

Petra Stejskalová: Úchvatné , to jsem nezažila ani na škole. Pokusím se to zapamatovat, ale nevím, zda to na mě nebude moc práce.


Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Eltariel: Poradíme - posloužíme... Na češtinářské pitominky nejsem líná nikdy :-)


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Kristova noho.....Ta čeština je na úrovni  teorii elementárních částic....


Mí rodičové, hanáci jak dřevo měli v hovorové hanáčtině samé ten plurál  a take jož  singulár. Kdež sme bele fakani, mluvele sme hanácke.


My jsme tuhlectu jazykovědnou theorii ve škole určitě neměli. To bych si mušel pamatovat.teda, Taky jsem se pokoušel si vzpomenout, ale  tak mne rozbolela hlava, že jsem si musel vzít brufen...... 
Petra Stejskalová říká:


Eltariel: Poradíme - posloužíme... Na češtinářské pitominky nejsem líná nikdy :-)





Uživatelský avatar
pk161
Příspěvky: 70
Registrován: 17 led 2012 11:28

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od pk161 »

To nebylo moc permakulturní řešení :-)

jarda bon jovi říká:


Taky jsem se pokoušel si vzpomenout, ale  tak mne rozbolela hlava, že jsem si musel vzít brufen...... 





Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Eltariel »

:-)) někdy lepší použít brufen.... a časem zahodit i ten...



vika07:"..ako ste sa vy dostali do tohto bodu - ze chcete zit tak s prirodou a odmietate ten vonkajsi matrix? :) "


 Mohla by se ta otázka vyložit, že ten matrix je neřád a příroda je to, k čemu máme směřovat ? A on ten matrix je jako něco špatného??? Je naší povinností vymanit se z matrixu nebo jej dokonce měnit?? Co to je ten matrix? A je to  opravdu to oč tu běží?


Mě vám najednou přišlo tolik otázek?



Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Josua »

Já bych řekl, "dělej co tě činí šťastný a na ostatní řeš až to bude nutné". :D



Ono je to všechno o interpretacích ... všechny tvé otázky se dají chápat různě. 


třeba Martix - je to systém dohod o tom co musíme a jak musí věci fungovat nebo je to všechno včetně těchto dohod co je i není vnímatelné? Já osobně, bych spíše v souvislosti s tímto vnímal jen to co sám film, který se tak jmenuje pro mě přinesl a to vidění toho (červená pilulka), že věci jsou i jinak než je obecně celou populací vnímáni a uznáváno. "Dějí se věci o kterých nemá lidská mysl ani ponětí", jak řekl Shakespeare.



Nelámal bych si hlavu co máme dělat my, ale co má dělat každý jeden. Nejsme tu pro ostatní (alespoň tak to já vnímám), ale za sebe (nemáme žít život podle druhých ale podle sebe).



Na začátku teto debaty, lidé kteří ji založili, směřovali informace zde podávané a které se snažili získat úplně jinam než mě dávalo smysl. Proto jsem jim také psal dotazy které mě v tom jen utvrdili.



S úctou a láskou zdraví Josua





Odpovědět