Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Odpovědět
Uživatelský avatar
vika07
Příspěvky: 22
Registrován: 01 črc 2012 18:35

Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od vika07 »

Ahojte,


mohli by ste mi prosim napisat, ako ste sa vy dostali do tohto bodu - ze chcete zit tak s prirodou a odmietate ten vonkajsi matrix? :) Pytam sa, lebo chcela by som vediet ako mozno ludi nejako "presvedcit" (aj ked neviem ci je to to sprave slovo) ale myslim ze viete co sa chcem opytat :) Ako mozno nejakeho cloveka priviest tiez na tento bod aby chcel takto zit :) Ci sa to vobec da? :D.. Mne k tomu pomohla kniha od V.Megreho... a co Vam? :) Za vase odpovede vam vopred dakujem :)


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Lidi nepředěláš. nejde to.


Je to o setkání. já kdysi potkal kovboje s indiánkou a otevřely se mi oči.  Pak jsem prodělal vyšší formu autogenního tréningu zaměřenou na empatii a nejednou jsem viděl, jak funguje řeč těla u těch úředníků s dušema černejma jak pneumatika.... Přečetl jsem čtyři dohody, láska vstahy přátelství a bylo vymalováno.


Stáhl jsem se do ústraní, vytvořil si svůj svět, kde mi je dobře.


Nemůžeš nikoho přesvědčit. Je to o víře, o pokoře a slušnosti tam uvnitř. Přetvařovat na oko umí každej, ale tady to moc nefunguje. přírodu neukecáš.....


Uživatelský avatar
pk161
Příspěvky: 70
Registrován: 17 led 2012 11:28

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od pk161 »

Souhlasím s J.B.J. Lidi jsou příliš zaslepení, těžko někoho přesvědčíš. Každý k tomu musí dojít svou vlastní cestou. 


Já se ktomu dostal tím, že jsem začal přemýšlet o fungování světa a asi po pěti letech jsem tady :-). Není to zdaleka konec cesty, spíše začátek tzv. duševního vývoje.


Tak snad zkusit přesvědčit lidi, aby vůbec začali přemýšlet.



Uživatelský avatar
Sahaw
Příspěvky: 198
Registrován: 29 úno 2012 11:57

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Sahaw »

Ja taky souhlasim s Vlkem a J.B.J. Presvecit cloveka nejde. Muzes jen pomahat(ukazovat) cloveku,ktery to chce.



Ja jsem zkousel presvecit sveho znameho,aby zil alespon nizkorozpoctove nejakou dobu, protoze ma dluhy. Ukazal jsem mu jak a i pujcil jsem mu,aby mel moznost prejit na ten rezim. Bohuzel si myslel,ze to neni potreba a stale se topi v dluzich,ale podle jeho slov je spokojeny, i kdyz stale si stezuje,ze ma na sebe exekuce.Nadava na stat atd,ale nedokaze priznat,ze chyby se maji hledat nejdriv u sebe.



Clovek zacne menit svuj zivot ve chvili, kdy se mu neco stane. Nemusi to byt jen rozchod,nemoc a nebo finacni problemy. Casto to byva ptani se na smysl zivota.



Rekl bych,ze existuji dva tabory. Jeden rika,ze at si s tim projde zcela sam bez pomahani.Musi udelat chyby,aby se poucil.



Ja patrim do druheho,protoze vim,ze pokud se nemusim ucit ze svych chyb,tak je to lepsi. Setri to cas, penize a hlavne moralku. Mluvim ze svych zkusenosti.Bohuzel znam hodne lidi,kteri to vzdali,protoze na zacatku udelali chybu.Doslova je to zdeptalo. Nekteri se vydali zas na cestu,kdyz dostali implus v nejakem prikladu.


Uživatelský avatar
Jaroslav Holoubek
Příspěvky: 34
Registrován: 18 čer 2012 13:52

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Jaroslav Holoubek »

Ahoj,


u me byla transformace vyvolana prectenim knihy Ekozahrady od Jaroslava Svobody. Akorat jsem si to mel precist driv.


Ja blbec jsem nechal udelat zahradu od profesionalni (ale nepermakulturni) zahradnice. Takze ted pomalu odstranuju ty nanosy kury, pokousim se zkulturnit tu zelenou poust a premyslim, jestli zachovam ty okrasny kere, nebo je nahradim jedlyma. No, za blbost se plati. :-)



Ale uplne od nuly to nebylo, kompostoval jsem i pred tim  a vseobecne jsem pomerne otevreny novym myslenkam.


Cau Jardis


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Bebe »

Rada by si niekoho priviedla k uvedomeniu? Ale uvedomenie prichádza zvnútra, nie z vonku. Ak je žiak pripravený, učiteľ sa nájde. Každý má svoju individuálnu cestu a ak ju chceme niekomu meniť, museli by sme prebrať za neho i príslušnú časť zodpovednosti a to nemožno.


Uživatelský avatar
vika07
Příspěvky: 22
Registrován: 01 črc 2012 18:35

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od vika07 »

Dakujem Vam velmi pekne za vase odpovede:) chapem ze clovek sa neda menit, vzdy to jeho vnutro ostane nezmenene :) Ja som len chcela vediet ci neda sa tomu pomoct niecim :D.. Tazko sa niekedy zije v spolocnosti ktora zmysla inac :D... ze ste taky "out" :D...  Snad to casom pride samo :) dakujeem ;-)


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Bebe »

Ale veď tomu netreba žiadno pomáhať. Jedná sa tu o pestrosť a mnohorakosť života. Možno sme si len odvykli vnímať odlišné očami pochopenia a lásky a preto požadujeme uniformitu tam, kde nemá miesto. Pokiaľ budeme ľuďmi, vždy tú budú múdri i hlúpi, krásni i škaredí, prebudení i zadubení, ale to len z nášho subjektívneho pohľadu, lebo ak by zmizla dualita, zmizol by celý svet. A my predsa nechceme, aby zmizol. Chceme a máme v ňom žiť svoj život, nie súdiť, nie posudzovať, ani kritizovať za to, aký je. Iba ho nechať plynúť a splynúť s ním. A potom to príde.. samo


Uživatelský avatar
Marian Both
Příspěvky: 11
Registrován: 28 úno 2012 10:45

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Marian Both »

jediná možnosť je zaujať. presviečať nemá zmysel, akurát zaujmavím spôsobom ukazať inu cestu.



Uživatelský avatar
Simona Karolik
Příspěvky: 129
Registrován: 11 dub 2012 19:31

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Simona Karolik »

To je trochu idealistické ponímanie sveta. Fungovalo by to, ak by boli všetci ako ty alebo ja..Viem, že si to asi myslel v tej rovine životného štýlu-k tomu si musí dospieť každý sám-ako chce žiť. Ale dnes sú ľudia ľahostajní aj k bezpráviu a násiliu a tam už považujem za alibistické nekritizovať, nesúdiť a nechať plynúť. Píšeš, že náš pohľad je subjektívny, ale ja na Pánbožka s nejakým "objektívnym" pohľadom na svet neverím. Moj život osobne by bol kvalitnejší, keby som nemusela riešiť problémy, ktoré sposobila nejaká zadubená hlava. Očami pochopenia a lásky nemožno vnímať násilníkov, sadistov alebo ľudí, ktorí odvrátia zrak, keď niekto pred nimi týra zviera či dieťa.


Odpovědět