Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Odpovědět
Uživatelský avatar
pk161
Příspěvky: 70
Registrován: 17 led 2012 11:28

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od pk161 »

Matrix je podle mě současný konzumní systém, kde je cílem maximální zisk na úkor všeho.  Vše nasvědčuje tomu, že se s ním řítíme do záhuby. Měli bychom se jej proto pokusit změnit.


 Začněme každý u sebe a buďme příkladem. Jak lidé uvidí, že ti borci na zahrádkách se mají vlastně lépe jak oni, co se jenom ženou za ziskem, za nějž si kupují nejnovější zbytečnosti z reklam. Snad potom procitnou a přidají se.




Eltariel říká:


:-)) někdy lepší použít brufen.... a časem zahodit i ten...



vika07:"..ako ste sa vy dostali do tohto bodu - ze chcete zit tak s prirodou a odmietate ten vonkajsi matrix? :) "


 Mohla by se ta otázka vyložit, že ten matrix je neřád a příroda je to, k čemu máme směřovat ? A on ten matrix je jako něco špatného??? Je naší povinností vymanit se z matrixu nebo jej dokonce měnit?? Co to je ten matrix? A je to  opravdu to oč tu běží?


Mě vám najednou přišlo tolik otázek?






Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Josua »

Ano souhlasím, ale nedělal bych to pro to, aby se oni změnili, ale protože to pro tebe má smysl.


Svět se mění stále. A je přesně takový jaký ho chceme, my všichni.



Možná to naše počínání někomu otevře oči a možná ne, na tom nesejde. Jde o to co děláme my a to pro sebe. Ale asi tak jsi to Vlku myslel viď :D



Zdraví Josua




jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Každý to vidíme po svém. Já tvrdím, že není cesty zpět a po pýše bude následovat pád.  Celá civilizace je založená prorůtově díky bbnkám a fosilně, od fosilních paliv. Bez obého se svět v prach obrátí.


Současný otrokářský systém nejen popírá osobní svobody jednotlivce, dokonce i listinu zákl práv  svobod.


Pokuste se pokuste se pořídit si kozu... blbou pitomou kozu....


Musíte mít registrované hospodářství, stáj, čísla v uších z hradíštka pod medníkem, musíte kontrolu z veteriny, chovatelů, plemenářů, ochránců zvířat a unie buzerantů, z finančního úřadu, těm všem musíte otevřít dveře  od domu a pustit je dovnitř, bez ohledu na domovní svobodu a ústavu. Takže, matrix musí padnout, bez toho to nepůjde. ostatně, nejde o to, jestli padne, otázkou pouze je, kdy...... Je to však věc, kterou se  netřeba bát, nebo děsit....Bude to přirozený vývoj plný radostí a veselí.lidé budu měnit nejmodernější počítače s dusíkem chlazenými procesory za pytlík brambor a inteligentní telefony s integrovanou myčkou na nádobí za hrst obilí či hrachu a automobily s pozlacenými blatníky a umělou inteligencí za kozle či jehně.


Mrtvé a jalové půdy bude všude dost, nebude však hoven, aby kdokoli pohnojil. Jojo, vidím to barevně, před barákem mi nebudou stát tři auta, ale dvě páry koní....Božínku, už aby to bylo. Vidím ty zástupy  zbytečných ouřadů, jak táhnou krajinou o žebrácké holi ,příchodem zimy budou jejich řady řídnout a řídnout.....SIC TRANSIT GLORIA MUNDI....


 


 


Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Josua »

:D Jardo, hele to jako když chci jednu kozu musím někam něco hlásit? mít 10 ovcí taky? nechci dotaze a nezajímají mě veterináři z kontrol místního si pozvu a by mi popřípadě poradil nebo pomohl s nemocným zvířetem. 



To jsem asi zase ještě neinformován přece nemusím mít reg. hospodářství kvůli par kusům na vlastní spotřebu ne?



Zdraví Josua



PS: no podle mě není třeba se uplně vzdávat techniky jen ji začít používat s rozumem...ale koně bych také rád :D teda ty dva ....


Uživatelský avatar
Ivo Vandru
Příspěvky: 11
Registrován: 16 říj 2013 16:18

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Ivo Vandru »

ahoj, přesvědčit lidi... tak to u mě nefungovalo. Co já dělám je to, že tomu dávám volný průběh - jdu vlastní cestou a dělám co můžu abych dosáhl toho, abych měl permakulturní život. A ve chvíli když bude vidět že to funguje - když ostatní uvídí tu úrodu, a jak jsem spokojený - tak si myslím, že se ten kdo to chce vidět, uvidí. Ostatní, kteří o tom nechtějí slyšet ... tak bohužel. Dělám perma-zahradu, ale ani ostatní členové rodiny mi nevěří že je to dobrý způsob. Ja ale ano.


Jak já jsem se k tomu dostal bylo pomocí video na Youtube. "farma pro budoucnost". Jsem student zemědělky, a i když jsme se učili o strojích a podobně, tak mi to něco nesedělo... měl jsem otázku: Co když dojde ropa? to jako umřu hlady??  - a na tuto otázku jsme hledal odpověď a našel to video.



Ale jak  říkám, člověk tomu musí podle mě být k permakultuře otevřený, a přijít na to sám, nebo vidět na tom něco lákavého.  Takže když ostatní  uvidí skvěle fungující systém - tak dokážu si představit, že ho nebo jí to zaujme a bude se o to zajímat. Pak přesvědčování není potřeba. 



Bohužel - postavit permakulturní systém je běh na dlouhou trať. A to dnešní společnost moc neslyší . chtějí všechno hned, všechno  v nejlepší kvalitě... Takže asi budeme jako mimoňi :-) Ale až ten systém bude fungovat....  a nedej bože nastane 3 světová válka... tak rozhodně jako mimoňi nebudeme - naopak - to pak máme náskok.


Hlavně stůj při vlastním názoru a nenech se odradit.



Tak asi tak to vidím :-)



Ivo





Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od mastnacek »

matne satram v pameti, mylsim ze jsem resil topeni a narazil jsem na raketovy kamna... a jelikoz to je alternativcema a permakulturnikama zboznovanej bazmek, tak se guglovalo dal. Tak nejak to myslim bylo.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Já vlastně kdysi zjistil, že se dá se zavřenejma očima rozhodit hrst semínek a pak už jen sklízet. A bylo to tak lákavé, že jsem to chtěl TAKY. Počkal jsem na tu korektní konstalaci hvězd a postavení planet a pak jsem se třikráte otočil kolem osy proti směru hodinových ručiček a vyzval elementály k jejich přízni a rozhodil semínka kol  dokola. Nu, a koncem léta jsem tu lebedu posekal křovinákem a začal nanovo.



Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od mastnacek »

jsem cekal ze napises zes to nahazel do potoka se zavrenejma ocima :) ale vlastne vysledek stejnej.

jarda bon jovi říká:


Já vlastně kdysi zjistil, že se dá se zavřenejma očima rozhodit hrst semínek a pak už jen sklízet. A bylo to tak lákavé, že jsem to chtěl TAKY. Počkal jsem na tu korektní konstalaci hvězd a postavení planet a pak jsem se třikráte otočil kolem osy proti směru hodinových ručiček a vyzval elementály k jejich přízni a rozhodil semínka kol  dokola. Nu, a koncem léta jsem tu lebedu posekal křovinákem a začal nanovo.






Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od drudriger »

takze zacinals s biodynamikou...?


ja sem si jen zbezne enco o ni procetl ale nejak ne a ne narazit na vice materialu a popravde mne ani nezajimaji. spise mne zajima ciste tvuj nazor na lunarni sazeni a sklizeni. zavrhl si biodinmaku jako celek nebo jen cast.?


 a kdyz uz pisete o tom jak jste zacali, ja pred 15 letami zacal bydlet v eko komunite a procetl si fukuoku a udelal sem si policko brambor ve slame. od te doby permakultura na vsechny spusoby.....

jarda bon jovi říká:


Já vlastně kdysi zjistil, že se dá se zavřenejma očima rozhodit hrst semínek a pak už jen sklízet. A bylo to tak lákavé, že jsem to chtěl TAKY. Počkal jsem na tu korektní konstalaci hvězd a postavení planet a pak jsem se třikráte otočil kolem osy proti směru hodinových ručiček a vyzval elementály k jejich přízni a rozhodil semínka kol  dokola. Nu, a koncem léta jsem tu lebedu posekal křovinákem a začal nanovo.






Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od QNX »

Biodynamika ...... lidi potřebujou nějaký berličky, časem od toho utečou, nebo zjistěj, že ty berličky už nepotřebujou. No a někdo má jako berličku celou permakulturu :-)


Odpovědět