Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Josua »

Ahoj, no myslím, že se zde nedá mluvit ani o dokonalosti, protože dokonalost je také pojem a popis velmi individuální. 


Někdo považuje za dokonalé to a někdo jiný zase něco jiného. Mimochodem žádný svět (dimenze či jak to kdo nazývá) není dokonalý, dokonalost o které by se dalo mluvit je obsažena jen v absolutnu které pojímá vše. V světě duálním zde vždy bude nedokonalost stejně jako dokonalost jen z určitého úhlu pohledu.


Nechci, aby to vyznělo negativně, vážím si vašich názorů jen já po dokonalosti netoužím. Pracuji na sobě jak je to nejlépe možné, ale ne k dokonalosti spíše v harmonii - dalo by se říct.


Zdědili jsme od našich rodičů a prarodičů a okolní společnosti jen dohody o tom jak se co děje a jak se má co dít (chování, morálka, co je dobré a co zlé) to "hřích dědičný" mi zní tak ultimátně a moc tvrdě a všechno se dá změnit.



Zdraví s úctou Josua



Muška říká:


Myslím, že "svět v tomto čase" vůbec není dokonalý - kdyby byl dokonalý, nebylo by válek, zloby, nenávisti, závisti....zjedodušeně řečeno jedním slovem "hříchu". Ale přesto dokonalost existuje, proto po ní všichni toužíme. A máme k dispozici čas. Čas rovná se změna- v čase je prostě možná změna- a to buď k lepšímu, nebo k horšímu- ale je to neustálý pohyb jedním z těchto směrů...A každý z nás ať chce nebo nechce ovlivňuje svým jednáním své okolí (a nejen okolí)- a to k dobrému nebo ke zlému... Ale co je dobro? Někdy je těžké je rozpoznat- ale pozná se v delším časovém úseku - "po ovoci"... Ale nikdo z nás není tady v tomto čase dokonalý (právě díky té porušenosti hříchem-dědičným..), přestože je každý k dokonalosti určen a jednou k ní může dospět...


(Například letos jsem byla na dovolené na Solovkách- a v případě toho gulagu co tam byl ve dvacátých a třicátých letech fakt nemůžu souhlasit že "ať je to tak nebo tak, je to tak správné"... Ale jinak severní Rusko je pro permakulturníka dost inspirující...to jen tak na okraj... :-)





Uživatelský avatar
Simona Šprinclová
Příspěvky: 5
Registrován: 05 dub 2012 11:27

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Simona Šprinclová »

Kdyz se da clovek jakymkoli zpusobem presvedcit ze toto je pro nej to prave, da se stejne tak od jinych lidi presvedcit ze prave toto druhe je pro nej to prave, proto je nutne aby kazdy clovek vnimal sam sebe a to co prave potrebuje on, ne nekdo neco po nem. Clovek, ktery vnima vsemi smysly se do tizive situace spis nedostane, neni poslusny k jinemu cloveku a tudis ani reklamou presvedceny.


Zit s prirodou je neco nad cim neni treba se zamyslet, ale brat to prirozene, je treba se zamyslet prave nad betonem, nad obr stavbami cehokoli, nad nutnosti dalnic a jinych silnic a nad tim spojenou rychlosti. Zda se mi ze ve vsech smerech uz se technicke moznosti dostali az prilis daleko od cloveka samotneho.


Jsem velice rada, ze jsem prosla vsim spatnym ve svem zivote, nebot prave to mne ponaucilo a ukazalo jiny smer. Staram se o sebe, dve deti, psa, kralika, dve morcata, zahradu a bavi mne to :)


Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Eltariel »

Jiří Danihel: Má smysl dojít k moudrosti zemřít a nepoužít jí pro druhé? 


    Má to smysl. Divila bych se , kdyby takový člověk nepoužil moudrost pro druhé. I kdyby se takový člověk nesetkal s jiným člověkem a žil kdesi v pustině má jeho moudrost význam pro druhé a budoucnost.


Má význam se usmát? Má význam zasadit strom? Nikdo vás při tom nemusí vidět , slyšet , ... a přesto to má smysl pro vše a pro všechny bez rozdílu.  :-)


Sahaw: Varovat  a informovat druhé samozřejmě můžeme. Ale záleží na tom jak. Řekněme jednou , dvakrát a pak tomu člověku uhněme z cesty z úcty k sobě i němu , protože on si jde pro svou zkušenost, kterou potřebuje zažít, aby se naučil, pochopil...zvýšil svou vibraci. Budeme-li mu stát v cestě a hučet do něj horem dolem co má a nemá dělat zkomplikujeme život sobě i jemu. A budeme společně s ním muset opravovat to , co jsme způsobili :-)   , protože jsme nerespektovali jeho ani sebe ani Boží vůli.



Muška: Právě proto je dokonalý. Čas je vrahoun všeho :-)). Změna je možná jen v přítomném okamžiku. Jen v přítomném okamžiku můžeme opravit to , co jsme způsobili nebo to, jak jsme si zkomplikovali své životy. Opravu něčeho nelze udělat ani v budoucnosti ani v minulosti, protože to ve skutečnosti neexistuje. Království boží a dokonalost je v přítomnosti.


Projít si svou cestou znamená pro někoho i projít si utrpením, hromadou peněz, bídou, mafií..... procházíme tím všichni, abychom jednoho dne přijali vše takové jaké to je, byli vděční za dobré i špatné ....díky tomu se celý svět , lidstvo , vesmír posunuje a vyvíjí.


Dobro je zlo a zlo je dobro ... blabla bla... prostě jsou věci takové jaké jsou , at tak nebo tak. Záleží na našich umyslech ,  podle nich jsme posuzováni . Tzv. Božská logika. Buh nerozumí našemu rozdělování na dobro a zlo, ale naším umyslům, které máme a to i umyslu, který stojí za pouhou myšlenkou.


Nechci se nikoho dotknout slovem Bůh, proto si tam , každý dejte , co chcete.


Josua: Vždyt tu dokonalost žijež :-) , co víc si přát?... a víc po ničem netoužit :-)


Danas a ostatní: Ano. Nějakou dobu jsem neměla čas pročítat permaweb. Po té odmlce  musím říct , že mnozí udělali na sobě pokrok. Dá se to poznat z toho jak mluvíte, v tom je váš život. Mnozí čtou a nepřispějí a já nepochybuji o tom , že vaše sdílení zde je neovlivnuje. Žijete , píšete , jste a ovlivnujete tím druhé. Ani nevíte , co všechno děláte, protože třeba o tom ani neuvažujete, ale má to smysl.


Jste úžasní , dokonalí takoví , jací jste. Těm, co si to všechno přečetli a nějak to na ně zapůsobilo , jste dali svobodu a respekt a mnohem víc, protože oni jdou svou cestou.


Proto všem děkuji a vážím si vašich názorů, zkušeností.




Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Josua »

Eltariel: vím :D


:D jenže tato úroveň je právě úrovní přání, a tak si lidé přejí....



S tím posuzováním já raději nesoudit (ani bůh ať ho chápete jakkoliv nesoudí) pokud to jen trochu jde. Nikdy totiž nevím jak a proč se věci dějí a tak bych byl pošetilý to hodnotit. Má smysl dělat jen to co chceme dělat.



S úctou zdraví Josua



Eltariel říká:


Jiří Danihel: Má smysl dojít k moudrosti zemřít a nepoužít jí pro druhé? 


    Má to smysl. Divila bych se , kdyby takový člověk nepoužil moudrost pro druhé. I kdyby se takový člověk nesetkal s jiným člověkem a žil kdesi v pustině má jeho moudrost význam pro druhé a budoucnost.


Má význam se usmát? Má význam zasadit strom? Nikdo vás při tom nemusí vidět , slyšet , ... a přesto to má smysl pro vše a pro všechny bez rozdílu.  :-)


Sahaw: Varovat  a informovat druhé samozřejmě můžeme. Ale záleží na tom jak. Řekněme jednou , dvakrát a pak tomu člověku uhněme z cesty z úcty k sobě i němu , protože on si jde pro svou zkušenost, kterou potřebuje zažít, aby se naučil, pochopil...zvýšil svou vibraci. Budeme-li mu stát v cestě a hučet do něj horem dolem co má a nemá dělat zkomplikujeme život sobě i jemu. A budeme společně s ním muset opravovat to , co jsme způsobili :-)   , protože jsme nerespektovali jeho ani sebe ani Boží vůli.



Muška: Právě proto je dokonalý. Čas je vrahoun všeho :-)). Změna je možná jen v přítomném okamžiku. Jen v přítomném okamžiku můžeme opravit to , co jsme způsobili nebo to, jak jsme si zkomplikovali své životy. Opravu něčeho nelze udělat ani v budoucnosti ani v minulosti, protože to ve skutečnosti neexistuje. Království boží a dokonalost je v přítomnosti.


Projít si svou cestou znamená pro někoho i projít si utrpením, hromadou peněz, bídou, mafií..... procházíme tím všichni, abychom jednoho dne přijali vše takové jaké to je, byli vděční za dobré i špatné ....díky tomu se celý svět , lidstvo , vesmír posunuje a vyvíjí.


Dobro je zlo a zlo je dobro ... blabla bla... prostě jsou věci takové jaké jsou , at tak nebo tak. Záleží na našich umyslech ,  podle nich jsme posuzováni . Tzv. Božská logika. Buh nerozumí našemu rozdělování na dobro a zlo, ale naším umyslům, které máme a to i umyslu, který stojí za pouhou myšlenkou.


Nechci se nikoho dotknout slovem Bůh, proto si tam , každý dejte , co chcete.


Josua: Vždyt tu dokonalost žijež :-) , co víc si přát?... a víc po ničem netoužit :-)


Danas a ostatní: Ano. Nějakou dobu jsem neměla čas pročítat permaweb. Po té odmlce  musím říct , že mnozí udělali na sobě pokrok. Dá se to poznat z toho jak mluvíte, v tom je váš život. Mnozí čtou a nepřispějí a já nepochybuji o tom , že vaše sdílení zde je neovlivnuje. Žijete , píšete , jste a ovlivnujete tím druhé. Ani nevíte , co všechno děláte, protože třeba o tom ani neuvažujete, ale má to smysl.


Jste úžasní , dokonalí takoví , jací jste. Těm, co si to všechno přečetli a nějak to na ně zapůsobilo , jste dali svobodu a respekt a mnohem víc, protože oni jdou svou cestou.


Proto všem děkuji a vážím si vašich názorů, zkušeností.







jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od jarda bon jovi »


Ano, tak to je, a svět je přesně takovej, jakej ho lidé chtějí mít a lidi se chovají zrovínka tak, jak chtějí a bůh se na to taky tváří, jak uzná za hodné. Pokud se nám se nelíbí, vytvořme si svůj a nebo odejděme.Vždy máme na vybranou.
Josua říká:


Eltariel: vím :D


:D jenže tato úroveň je právě úrovní přání, a tak si lidé přejí....



S tím posuzováním já raději nesoudit (ani bůh ať ho chápete jakkoliv nesoudí) pokud to jen trochu jde. Nikdy totiž nevím jak a proč se věci dějí a tak bych byl pošetilý to hodnotit. Má smysl dělat jen to co chceme dělat.



S úctou zdraví Josua



Eltariel říká:


Jiří Danihel: Má smysl dojít k moudrosti zemřít a nepoužít jí pro druhé? 


    Má to smysl. Divila bych se , kdyby takový člověk nepoužil moudrost pro druhé. I kdyby se takový člověk nesetkal s jiným člověkem a žil kdesi v pustině má jeho moudrost význam pro druhé a budoucnost.


Má význam se usmát? Má význam zasadit strom? Nikdo vás při tom nemusí vidět , slyšet , ... a přesto to má smysl pro vše a pro všechny bez rozdílu.  :-)


Sahaw: Varovat  a informovat druhé samozřejmě můžeme. Ale záleží na tom jak. Řekněme jednou , dvakrát a pak tomu člověku uhněme z cesty z úcty k sobě i němu , protože on si jde pro svou zkušenost, kterou potřebuje zažít, aby se naučil, pochopil...zvýšil svou vibraci. Budeme-li mu stát v cestě a hučet do něj horem dolem co má a nemá dělat zkomplikujeme život sobě i jemu. A budeme společně s ním muset opravovat to , co jsme způsobili :-)   , protože jsme nerespektovali jeho ani sebe ani Boží vůli.



Muška: Právě proto je dokonalý. Čas je vrahoun všeho :-)). Změna je možná jen v přítomném okamžiku. Jen v přítomném okamžiku můžeme opravit to , co jsme způsobili nebo to, jak jsme si zkomplikovali své životy. Opravu něčeho nelze udělat ani v budoucnosti ani v minulosti, protože to ve skutečnosti neexistuje. Království boží a dokonalost je v přítomnosti.


Projít si svou cestou znamená pro někoho i projít si utrpením, hromadou peněz, bídou, mafií..... procházíme tím všichni, abychom jednoho dne přijali vše takové jaké to je, byli vděční za dobré i špatné ....díky tomu se celý svět , lidstvo , vesmír posunuje a vyvíjí.


Dobro je zlo a zlo je dobro ... blabla bla... prostě jsou věci takové jaké jsou , at tak nebo tak. Záleží na našich umyslech ,  podle nich jsme posuzováni . Tzv. Božská logika. Buh nerozumí našemu rozdělování na dobro a zlo, ale naším umyslům, které máme a to i umyslu, který stojí za pouhou myšlenkou.


Nechci se nikoho dotknout slovem Bůh, proto si tam , každý dejte , co chcete.


Josua: Vždyt tu dokonalost žijež :-) , co víc si přát?... a víc po ničem netoužit :-)


Danas a ostatní: Ano. Nějakou dobu jsem neměla čas pročítat permaweb. Po té odmlce  musím říct , že mnozí udělali na sobě pokrok. Dá se to poznat z toho jak mluvíte, v tom je váš život. Mnozí čtou a nepřispějí a já nepochybuji o tom , že vaše sdílení zde je neovlivnuje. Žijete , píšete , jste a ovlivnujete tím druhé. Ani nevíte , co všechno děláte, protože třeba o tom ani neuvažujete, ale má to smysl.


Jste úžasní , dokonalí takoví , jací jste. Těm, co si to všechno přečetli a nějak to na ně zapůsobilo , jste dali svobodu a respekt a mnohem víc, protože oni jdou svou cestou.


Proto všem děkuji a vážím si vašich názorů, zkušeností.










Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Eltariel »

Josua, jarda bon jovi:     :-) ano.....a bůh naše přání vyslyší :-))) nebo Chce-li nás bůh potrestat, vyslyší naše přání:-)))


Ted vážně : Jsem obyčejná ženská , která si přeje mnoho věcí, ale ani ne tak ferari nebo luxusní hodinky nebo šaty z oříšků :-)
 a proto tvořím jak umím...a zde bych se vrátila ke svému prvnímu příspěvku v této diskusi.....Jako malá holka jsem si přála....a pak to hodila za hlavu , protože jsem si myslela , že mě se to splnit nemůže..... Dnes vím , že může :-) a že jde i mnohem , mnohem víc.



jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Boží funkce a pravomoce ponechám osvícenějším....


Jedno je jisté. Totiž, pokud něco chceme, a chceme to hodně moc, tak se to stane. Mnohdy na úrovni  zázraku. Jak jinak nazvat zůrodnění jalové půdy, vytvoření harmonického společenství, nebo důmyslných  biotopů. I veselá štastná rodinka je zázrak. Stačí jen chtít. Teda, chtít znamená hnout prdelí pro dobro věci....


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Bebe »

Doplnil by som ešte slová Eltariel, že či má niečo zmysel, alebo čo má a nemá význam. Žiadny uvniverzálny význam neexistuje, žiadny zmysel ničoho neexistuje, ani život nemá žiaden zmysel. Jediný zmysel, ktorý má to, či ono, jediný význam je ten, ktorý tomu dáme my sami a jediné, čo môžeme posudzovať je význam a zmysel našich vlastných činov. Málokedy máme možnosť dokonale rozumieť a pochopiť počinom iných ľudí, preto nám ich pravý zmysel, či význam často uniká.


Človek, ktorý dospeje múdrosti nemá žiadne povinnosti voči ostatným. Môže si kľudne umrieť, bez toho, že by kohokoľvek zasvätil, vyškolil, či odovzdal to, čo nadobudol. Je to preto, že nikomu nie je nič neprístupné a nič nemožno nadobudnúť, ani múdrosť. Je prístupná každému, kto prejaví ozajstný záujem, čo znamená, že je ochotný "zaplatiť", pretože nič nie je nikdy zadarmo. A tá cena je vždy adekvátna, teda za najvyššiu múdrosť, tá najvyššia cena.



Eltariel říká:


Jiří Danihel: Má smysl dojít k moudrosti zemřít a nepoužít jí pro druhé? 


    Má to smysl. Divila bych se , kdyby takový člověk nepoužil moudrost pro druhé. I kdyby se takový člověk nesetkal s jiným člověkem a žil kdesi v pustině má jeho moudrost význam pro druhé a budoucnost.


Má význam se usmát? Má význam zasadit strom? Nikdo vás při tom nemusí vidět , slyšet , ... a přesto to má smysl pro vše a pro všechny bez rozdílu.  :-)





Uživatelský avatar
Sahaw
Příspěvky: 198
Registrován: 29 úno 2012 11:57

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Sahaw »

Bohuzel ta zkusenost vzdy stoji neci zivot. A nejcasteji detsky zivot,ktery za nic nemuze. Taky jsem byl fandou toho,ze clovek musi se ucit ze svych chyb nez jsem si uvedomil,ze vazne chyby pripravuji lidi o zivot. Hucet do nekoho podle mne nema cenu,ale zas si zit ve svem svete a delat,ze okoli neexistuje taky neni dobre. Clovek musi najit kompromis,protoze pokud chce mit deti,tak musi venovat cast sveho zivota i na pretvareni sveho okoli,aby bylo pozitivni,protoze deti pak budou muset v nem zit. Ted jsem fandou toho,ze clovek se musi ucit z chyb ostatnich.

Eltariel říká:



Sahaw: Varovat  a informovat druhé samozřejmě můžeme. Ale záleží na tom jak. Řekněme jednou , dvakrát a pak tomu člověku uhněme z cesty z úcty k sobě i němu , protože on si jde pro svou zkušenost, kterou potřebuje zažít, aby se naučil, pochopil...zvýšil svou vibraci. Budeme-li mu stát v cestě a hučet do něj horem dolem co má a nemá dělat zkomplikujeme život sobě i jemu. A budeme společně s ním muset opravovat to , co jsme způsobili :-)   , protože jsme nerespektovali jeho ani sebe ani Boží vůli.






Uživatelský avatar
Jitka Řezníčková
Příspěvky: 64
Registrován: 09 srp 2010 13:37

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Jitka Řezníčková »

Já se přimlouvám za přesvědčování - což není to správné slovo. Mnohdy lze druhého člověka přivést na jiný způsob uvažování, na něco, co dříve opomíjel, na něco, co mu doposud zůstávalo skryto - vhodně volenými otázkami. Jinými slovy - dovést ho k přemýšlení. On sám zná odpovědi, ale zatím nezná otázku. To je ten moment, který mnohým může pomoci - zamyslet se nad nějakou otázkou. Další moment je nadšení a příklad. Pokud jste nadšení, zaujati něčím, nakazíte nadšením i dalšího. Bez nadšení a představivosti se mnoho nedokáže. Já mám vysněnou zahradu plnou ovocných stromů ze semínek a pecek. Zatím je to pole. Ale bude to krásná zahrada.


Odpovědět