Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Odpovědět
jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od jarda bon jovi »

mno, já si s biodynamikou flirtoval před pár lety a věřte nebo ne,  dodnes jsem z toho celej rozličnej.


Nemůžu ji odsoudit ani přijmout, protože stále tápu. Nemám na to čas, abych biodynamicky zušlechtil pozemky za 40 let. V sousedním rakousku jsem byl u pár úspěšných a vycházejí z tradic a dlouholetého šetrného zemědělství, jehož kořeny sahají do dvacátých let minulého století. Rudolf hauschka činil mnoho pokusů a fůra z nich je replikovatelná dodnes.Třebas já vyzkoušel paměti vody a tak není šprochu....


Navíc nám chybí víra, abychom mohli věřit, chybí nám síla, abychom mohli.


Biodynamika je vyšší dívčí a já osobně ne, moje žena však zcela pragmaticky využívá při výsevech tyhlencty vhodné dny a šlape jí to. Já jí do toho nekafrám, jako ona mně nekecá do přípravy půdy. 


Není důležité, co je, nebo není správné či korektní, spíš je důležité to, čemu věříme. A já věřím pořádné hromadě uhnilé biomasy zašlehané do hlíny. Jakmile totiž máte půdu v perfektní kondici, pak stačí opravdu niterné dávky udržovacího hnojení....Pak i ta biodynamika funguje, když je na čem stavět,.možná by zafungoval i biosatanismus, možná bych mohl být zakládajícím členem, biosatanismu.Nějaké pentagramy, kohoutí pařáty a kozlí hlava, a je to tam.


Už do biodynamiky nebudu štárat, páč jsem se zařekl.....


Faktem však zůstává, že čím více toho přečtete a vidíte,  tak tím víc teda nevíte....


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od drudriger »

ja sem si neco procetl uz pred letama, pak sem dlouho nic s toho nepraktizoval, a tedka se jen zajimam o ty visevne dny. znam lidi ktery podle toho zbiraji a skladujou zeleninu ci jabka a rikaji ze jim to funguje.taktez demeter jakozto znacka semen je docela uznavana, takze bych to uplne cele nezavrhoval.chtel sme jen vedet tvoje skusenosti, tak dekuji. ale jako berlicku to neberu, ale jako vissi divci...tech lidi ktery to praktizujou je podle mne dost.Jasny ze cisla nejsou a ani statistiky jestli to ci ono fugnuje, nektere veci ale myslim ze fungujou, aspon to sazeni podle mesice, rust ci ubytek mesice atd.


kdyz prave posledne konecne videl recept na slimaky s dilni biodynamiky tak mi prisel byt jako logickej.


vememe smrkove sisky a vetvicky zvarime je a zredime s vodou a postrikame tim okraje pozemku, slimak si mysli ze tam kam se snazi dostat sou jenom smrkove stromyt ak jde jinam. prijde mit o bit logicky. Jako lejnen naplnenej roh ktery zakopeme na rok je docela mimo. nektere veci sou vlastne homeopatie ale v jinem mnozstvi...ale jak pises kdo veri tak mu to funguje, kdo s tim nemnel uspechy tak to neznamena ze to nefunguje.


jeste jednou dik za info JBJ


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od QNX »

Ono je to jako s lunárním dřevem, spousta lidí tomu věří i když je to nefunkční blbost, která jenom dokáže zvednout pracnost a náklady :-) Prostě berlička založená na víře, ale jinak zcela mimo realitu.


Jitka MX01
Příspěvky: 134
Registrován: 07 lis 2013 20:20

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Jitka MX01 »

biodynamice: děda sklízel jablka a sušil seno v závislosti na fázi měsíce, ale neříkal tomu biodynamika, nicméně mu to fungovalo, hlavně u těch jablek na uskladnění, u sena se to ještě muselo potkat s počasím, ale počasí mělo přednost


Já jsem asi 3x s různým odstupem zkoušela výsevní dny. No, ředkvičkám bylo úplně fuk, v jaký den jsem je sela a nerespektovaly to, mrkev také ne, saláty už vůbec. Takže ani jednou žádný pořádný výsledek, ale z pohledu nějakého testování jsem měla naprosto nereprezentativní, malý vzorek. Nejvíc mě na tom ale nešlo skloubit: správné dny/můj čas/počasí a místo radosti, kterou běžně mám jsem měla stres. Možná ho ode mě chytly i ty semínka :).


Co se mi opravdu osvědčuje už asi 20 let, stejně jako JBJ, je pořádná příprava půdy.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Ano, je to tak. Berličky založené na víře.... Dřevo a lunární vliv je i podle mne mimo mísu, stejně však jako víra v právní stát, ochotné policajty a poctivé úředníky, v trvalost tohoto otrokářského systému. Je tolik zásadních kravin a tak vím, že lidé budou svoji víru bránit do roztrhání těla. Avšak jest znakem mé tolerance, abych přál policajtům delší pendreky, úředníkům rychlejší net k surfování a státu více zlodějin.A když někdo věří v kozlí hlavu, nebo podělané spodky, je to jeho víra.


Faktem zůstává, že může býti víra nejen iracionální, ale i nebezpečná. Tehdy je třeba upozornit, že pendrek je již moc dlouhej, masturbace úředníků v pracovní době příliž hlasitá a podělané spodky příliš tuhé. Pokud to však neohrožuje přímo nás, nechejme je, aby na svých křídlech doletěli tam, kam chtějí.Policajti se pozatýkají navzájem, úředníci se ucaplujou, a ty spodky se jednou rozpadnou a  já věřím, že všechny bytosti světa mohou nalézt štěstí v čemkoli. Nemusíme všemu rozumět, můžeme to jen přijmout. Biodynamika není až tak daleko okultiSmu. Máchání semínek za úplnku v moči těhotné prvoroDičky a stovky jiných, mnohdy tajných postupů. Nikoho tím neohrozí a nám se může na tváři vykouzlit úsměv.



Uživatelský avatar
Simona Šprinclová
Příspěvky: 5
Registrován: 05 dub 2012 11:27

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Simona Šprinclová »

Ja jsem se postupne zacala vic divat kolem sebe ve meste. Nesedelo mi to. Lidi si tam upravuji uplne vsechno pro svuj blahobyt a priroda je udusana kdesi pod zemi. Az po sesti letech balkonovych vypestku i s lebedou, nyni zkousim zahradni :) Jsem na venkove a opravuji si vlastnimi silami dum. Zrusila jsem plyn v dome a nahradila tuhymi palivy. Zahrada jeste loni byla tvorena z nekolika rad vinohradu. (po tech nekolika letech jedu na travu - okolo jej tam porad davaji - se to dnes zacina konecne zelenat)Ted uz je jen par hlav vinohradu a velke misto pro sazeni, relaxaci, vybeh slepicek a casem se uvidi, co jeste :) Jedum se vyhybam, vsak jedovatych rostlin je okolo dost :)


ladatka
Příspěvky: 37
Registrován: 17 čer 2013 10:06

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od ladatka »

U nás to taky probíhá postupně. Člověku něco nesedí, jen neví co, tak se rozkoukává, poznává, odhaluje. Celkem zásadní změnu asi způsobilo zjištění, že nemůžeme mít děti, to pak nějak úplně všechno přestalo dávat smysl. Pak si nás našly knihy V. Megreho, tento a podobné weby, začali jsme potkávat lidi, které jsme zrovna potřebovali a začíná to nabírat obrátky. Chceme vrátit život na starou chaloupku, kde se narodil tchán. Pomalu, po krůčku tu touhu po tvoření začínáme snad realizovat.


Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Eltariel »

Narazila jsem na podobná úskalí. Čím dál tím je pro mě víc důležitější si to celé užít v pohodě a radosti, a tak nešílím, aleměsíc si hlídám nějak podvědomě....možná i pro to , že jako žena se sním cítím poněkud spojena a jím více ovlivněna.

Jitka M. říká:


biodynamice: děda sklízel jablka a sušil seno v závislosti na fázi měsíce, ale neříkal tomu biodynamika, nicméně mu to fungovalo, hlavně u těch jablek na uskladnění, u sena se to ještě muselo potkat s počasím, ale počasí mělo přednost


Já jsem asi 3x s různým odstupem zkoušela výsevní dny. No, ředkvičkám bylo úplně fuk, v jaký den jsem je sela a nerespektovaly to, mrkev také ne, saláty už vůbec. Takže ani jednou žádný pořádný výsledek, ale z pohledu nějakého testování jsem měla naprosto nereprezentativní, malý vzorek. Nejvíc mě na tom ale nešlo skloubit: správné dny/můj čas/počasí a místo radosti, kterou běžně mám jsem měla stres. Možná ho ode mě chytly i ty semínka :).


Co se mi opravdu osvědčuje už asi 20 let, stejně jako JBJ, je pořádná příprava půdy.





Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od Bebe »

Samozřejmě nic z toho vám nebude fungovat, pokud nejste ve spojení. Protože když se vyčleníte, nejste již součastí dejů a procesů. Jak by vám to pak mohlo fungovat. A ten stres a děs a sklamání je toho důkazem. Když pak jste ve spojení, nepotřebujete žádné plánky, tabulky a návody co kdy a jak dělat. Být ve spojení znamená rozvíjet podvědomou, intuitivní část vaší bytosti. Vyvážení intuitivní a racionální části pak dává nejuspokojivější výsledek, což neznamená, že musí všechno vyjít tak, jak myslíte, že to vyjde. I neúspěch a váš postoj k němu je součásti hry. Když preferujete kteroukoliv z polarit, něco vám vždy unikne.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Ako ste sa dostali do tohto bodu?

Příspěvek od QNX »

Bebe: To je zase blábol. Nejhorší na tom je, že ty tomu snad i věříš.


Odpovědět