Sobestačnost a peníze

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stanislav Šulc
Příspěvky: 38
Registrován: 11 bře 2010 07:39

Re: Sobestačnost a peníze

Příspěvek od Stanislav Šulc »



jarda bon jovi říká:


No jasně, josua to píše dobře. Navíc se lidé spojují dle určitého klíče. Třebas úředníci se spojují s úřednicemi i s úředníky a množí se pohlavně i bezpohlavně.dokonce i hemafroditní úředníci se množí monokulturně.


Ale dost svoloče. potíž je jedna. že se nespojuje kovář s pekařem. vždy se vyhledávají podobné nátury, nebo ty, které se můžou obohatit či doplnit. bývá to mnohdy potíž, páč těch, co se o cokoli zajímají a něco čtou ubývá a přibývá těch euroovčanů s univerzálním pohledem na svět. Vzniká tedy segregace a svobodomyslný člověk bude tvořit vždy minoritu, protože jicch je zlomek populace. Změna přijde tehdy, pokud lidé mohou více získat, než ztratit. Jenže, svobodu dnes nikdo nechce.... Jo takhle lacinějšší liberecké párky, benzín, elektřinu, nebo snadnější a pohodlnější živobytí, větší pečený holuby, nebo rychlejší internet, to by chtěli. Taky více seriálů v bedně, a ještě nekonečnější....


Jímá mne hrůza, že naši předkové umíali bez mrknutí oka za svobodu a my po mnoha letech vlády mzké lůzy neumíme zvednout řiť a domluvit se spolu. Jsme totiž poseroutkové a nikdo nám to neodpáře.A od té zbabělosti se odvíjí nejen žebříček hodnot, ale i úhel pohledu na svět.proto to jiné nebude. Naštěstí máme svoje světy, čím věětší, tím lepčí, kde si můžem plnit sny.....

Josua říká:


Spojovat lidi jen proto aby byli spojeni je cesta jak vytvořit další systém který není třeba. Ti co chtějí se seznámí navštěvují a nebo spolupracují s těmi co tochtějí. Nesnažme se vytvořit z NE Main stream způsobu (odlišného od normy) dělat komunitu. Brzy by jste pochopili že mícháte jablka, hrušky a splašky.


Každej je jinej ( a děkujme za to) a hlavně přestante už hodnotit jak druzí žijí. Maldíci(mám spíše pocit že jste mladí - já také), nechte je ať dělají co umí a mají se jak se mají, ať už využívají systém nebo ne. Ono totiž toto jsou silácké řeči a až přijde na lámání chleba většina by dělala to samé a možná ještě více.



Žijeme v systému který nám spíše více škodí než pomáhá ale máme mír, co jíst a teplo v kamrlíku a to nám stačí (teda mě ne ale většině) Až se narovnají zákony, které neprefereují lobisty, zbohatlíky a zloděje pak se můžeme bavit o využívání systému. Je třeba se dívat na všechny parametry rovnice a ne jen některé.



MLUVIT s kýmkoliv je prd, vůči tomu si to sám prožít a vědět jak to je. 



A jako permakultura mám pocit že se opotřebovála slova "žít alternativně". 



A ještě jednu radu bych rád napsal, nehledejte venku, ale uvnitř 



S lískou a úctou zdraví Josua










Uživatelský avatar
Stanislav Šulc
Příspěvky: 38
Registrován: 11 bře 2010 07:39

Re: Sobestačnost a peníze

Příspěvek od Stanislav Šulc »

Ahoj, rád bych se přidal do dikuze. www.pozitivnievoluce.cz  to by mohla být cesta jak změnit systém.


 



 
Stanislav Šulc říká:




jarda bon jovi říká:


No jasně, josua to píše dobře. Navíc se lidé spojují dle určitého klíče. Třebas úředníci se spojují s úřednicemi i s úředníky a množí se pohlavně i bezpohlavně.dokonce i hemafroditní úředníci se množí monokulturně.


Ale dost svoloče. potíž je jedna. že se nespojuje kovář s pekařem. vždy se vyhledávají podobné nátury, nebo ty, které se můžou obohatit či doplnit. bývá to mnohdy potíž, páč těch, co se o cokoli zajímají a něco čtou ubývá a přibývá těch euroovčanů s univerzálním pohledem na svět. Vzniká tedy segregace a svobodomyslný člověk bude tvořit vždy minoritu, protože jicch je zlomek populace. Změna přijde tehdy, pokud lidé mohou více získat, než ztratit. Jenže, svobodu dnes nikdo nechce.... Jo takhle lacinějšší liberecké párky, benzín, elektřinu, nebo snadnější a pohodlnější živobytí, větší pečený holuby, nebo rychlejší internet, to by chtěli. Taky více seriálů v bedně, a ještě nekonečnější....


Jímá mne hrůza, že naši předkové umíali bez mrknutí oka za svobodu a my po mnoha letech vlády mzké lůzy neumíme zvednout řiť a domluvit se spolu. Jsme totiž poseroutkové a nikdo nám to neodpáře.A od té zbabělosti se odvíjí nejen žebříček hodnot, ale i úhel pohledu na svět.proto to jiné nebude. Naštěstí máme svoje světy, čím věětší, tím lepčí, kde si můžem plnit sny.....

Josua říká:


Spojovat lidi jen proto aby byli spojeni je cesta jak vytvořit další systém který není třeba. Ti co chtějí se seznámí navštěvují a nebo spolupracují s těmi co tochtějí. Nesnažme se vytvořit z NE Main stream způsobu (odlišného od normy) dělat komunitu. Brzy by jste pochopili že mícháte jablka, hrušky a splašky.


Každej je jinej ( a děkujme za to) a hlavně přestante už hodnotit jak druzí žijí. Maldíci(mám spíše pocit že jste mladí - já také), nechte je ať dělají co umí a mají se jak se mají, ať už využívají systém nebo ne. Ono totiž toto jsou silácké řeči a až přijde na lámání chleba většina by dělala to samé a možná ještě více.



Žijeme v systému který nám spíše více škodí než pomáhá ale máme mír, co jíst a teplo v kamrlíku a to nám stačí (teda mě ne ale většině) Až se narovnají zákony, které neprefereují lobisty, zbohatlíky a zloděje pak se můžeme bavit o využívání systému. Je třeba se dívat na všechny parametry rovnice a ne jen některé.



MLUVIT s kýmkoliv je prd, vůči tomu si to sám prožít a vědět jak to je. 



A jako permakultura mám pocit že se opotřebovála slova "žít alternativně". 



A ještě jednu radu bych rád napsal, nehledejte venku, ale uvnitř 



S lískou a úctou zdraví Josua












Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Sobestačnost a peníze

Příspěvek od Josua »

Dobrý den



viděl jsem přednášku, a něco četl, jen tak dál (všechno se počítá).



Osobně si myslím že to však se soběstačností, či svobodným způsobem života nemá moc společného, věřím však těm lidem že to myslí vážně a poctivě. Změna musí proběhnout všude, ale aspoň se něco děje :D



Zdraví Josua


Stepan L.
Příspěvky: 44
Registrován: 13 úno 2013 08:18

Re: Sobestačnost a peníze

Příspěvek od Stepan L. »

Diskutovat se da hodiny a stejne se nic nevyresi. Zazil jsem uz hodne dlouhych debat, ale temer jsem nevidel, ze by v prubehu debaty jedna strana zmenila nazor a nechala se presvedcit druhou. Clovek se musi presvedcit sam vlastnimi chybami. Stejne tak se musime nejak protlouct tim byrokratickym marasmem. Po mnoha problemech s urady jsem pochopil, ze na uredniky plati lichotka a predstirana poslusnost. Clovek si totiz muze hrat chvili na hrdinu, ale oni maji neskutecne paky jak ho zlikvidovat a zneprijemnit mu zivot. Proste je treba to udelat aspon na oko tak jak oni vyzaduji a tvarit se u toho, ze chapu jak je ta hovadina prospesna a uzitecna. Pak daji pokoj a kdyz uplyne nejaka doba stejne si to predelam podle sebe. Odporem clovek bohuzel nic neziska. Je treba je prelstit a byt o par tahu popredu.


Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Sobestačnost a peníze

Příspěvek od Josua »

Štěpán, ano ano i já tak jednám s úřady. Prostě se jich zeptám co všechno mám sehnat napíšu si to  a pak jim to bez řečí seženu. Jiné metody se mi neosvědčili.



Jednou jsem se s nimi hodinu hádal, jak to je a pak jsme pochopil že tak to bude jinak mi nic nedají. Tak jsem si řek že to jsou jen papíry (sháněl jsme je celkem pár měsíců pak čekal a světe div se, mám stavební povolení).



Zdraví Josua 


Stepan L.
Příspěvky: 44
Registrován: 13 úno 2013 08:18

Re: Sobestačnost a peníze

Příspěvek od Stepan L. »

Abych porazil protivnika, musim ho nejdriv dobre poznat a pochopit. Ja tvrdim, ze ac jsou sice nekteri urednici pekne svine a skodi naprosto zamerne, tak velka vetsina jsou pouze "normalni" obycejni lide (statisticky prumer spolecnosti), kteri si chteji  odpracovat svoji sichtu tak, aby to co nejmin bolelo (princip minimalni energie), aby meli co nejmin problemu a neprisli o praci atd... Pochopitelne, kdyz za nima prijde nekdo s nadstandartnim nebo nestandartnim dotazem ci zadosti, tak z toho radost nemaji a snazi se cloveka odradit. Kdyby chteli cloveku pomoci (coz by meli, ale proste to tak nefunguje), tak by museli vystoupit ze zabehlych sablon a postupu a zamyslet se. Ale to cloveka stoji spoustu energie a usili, takze proc by to delali? Stejne jako oni se chova kazdy prumerny zamestnanec, ktery praci ojebava, kdyz mu to system umoznuje. Proc by mel urednik jednat jinak? Bylo by to pro nej neefektivni. Co ziska, kdyz nekomu pomuze nebo vyjde vstric od sveho zamestnavatele (statu)? Nic. Jasne, vim, ze by to tak byt nemelo a sam se snazim lidem pomahat, i kdyz me to neco stoji. Vim, ze stat (zamestnavatel) jsme vlastne my vsichni... Jen se snazim vysvetlit na cem tento zrudny system stoji. V podstate stoji na mase lidi, kteri nechteji prijit o praci a  sve "jistoty". Stoji na strachu. Tento system se rozsype jako domecek z karet, pokud se lidem sahne na jejich zakladni potreby (jidlo, bydleni, atd.) Ale musi to byt nahly otres a ne postupne utahovani sroubu, ponevadz clovek je tvor nesmirne prizpusobivy. Zhroutil by se i tehdy, pokud by ho vetsina lidi zacala zamerne ignorovat. Pak by se vyparil. Ale budme realiste, to se nestane.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Sobestačnost a peníze

Příspěvek od jarda bon jovi »

Když já si myslím, že to je maličko obráceně. drtivá většina úředníků jsou afektovaní neupotřebitelní jedinci, kteří kradou peníze daňových poplatníků nejen vlastním korumpováním, ale i svým flákáním se v práci pomocí internetu a počítačů.Jsou to prachmizerní zlodějové, jenž úspěšně spoléhají na svoji vlastní kastovní nedotknutelnost. Prostým výpočtem lze dedukovat, že kdyby úředníci pracovali svědomitě a poctivě, pak by jich stačila třetina. Pokud by však dokázali fuungovat stejně efektivně, jako lidé v soukromém sektoru, byla by jich třeba pětina. Totiž, neznám poctivého férového chlapa, co by dělal úředníka. Ani to nejde, páč jsme nejzkorumpovanější zemí kulturního světa. Když jsem byl na návštěvě německých farmářů, nechali nám zahrát písničku costarica...Právě s touto banánovou republikou jsme sdíleli hvězdnou příčku v zkorumpovanosti státní zprávy.Jsme všem dokola k smíchu, páč MOC KORUMPUJE.


Faktem zůstává, že jsme díky těm úředním dobrodincům světoví. Průser je v tom, že to lidi venku vnímají velice intenzivně a vážně, ovšem nám už to ani nepřijde na zvracení. Jsme zvyklí.....Až se systém rozsype, absolutně netuším, kdo ty darmojedy bude živit na krmníku.Jasně že se každej úředník považuje za světlou vyjimku, stejně jako se zločinec považuje za nevinného.Bacha, není to zaměstnání, je to postoj.


 


Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Sobestačnost a peníze

Příspěvek od Josua »

Chápu Jardu, v práci také dělám s úředníkama, a to je jinej obrázek a korupce či práce kterou já považuji za zbytečnou a nekvalitní je na denním pořádku. Ale spíše jsem mluvil o tom jak s nimi jednat. Změna toho jak to je musí přijít zevnitř a on a přijde. Jen nevíme kdy :D



Velice se mi líbí věcí kolem Táňi Fišerové a její postoj k všem těmto věcem, jak ty věci řešit a jak to může fungovat. Ukazuje staré věci které mohou fungovat a není k tomu potřeba posvěcení z vrchu a defakto ani ti úředníci.



Zdraví Josua


Stepan L.
Příspěvky: 44
Registrován: 13 úno 2013 08:18

Re: Sobestačnost a peníze

Příspěvek od Stepan L. »

Kazdopadne je lepsi se tim vubec nezabyvat, pokud to neni nutne. Ja si uz sve s urednikama odbyl a doufam, ze to bylo nadlouho vse. Snazim se si veci nastavit tak, abych s nima vubec neprisel do styku. Chci fungovat v co nejvetsi relativni nezavislosti na institucich jakehokoliv statu,. Ve zmenu systemu neverim. Ne, ze bych si to nepral, ale pochopil jsem, ze to neni realne za danych okolnosti a ze je treba system prezit. V jakekoliv lidske spolecnosti vzdy postupne dojde k narustani korupce a k prebujele byrokracii, coz snizuje efektivitu a konkurenceschopnost. Lide jsou zhyckani a ziji v podstate v blahobytu, nemaji uz v sobe ten drajv se kterym prichazi treba imigranti. Je to pocatek konce kazde civilizace. Problem je v tom, ze tato civilizace je globalni. Zavidim vam optimistum, ze vidite nejaky potencial ke zmene. Ja vidim, ze v nitru kazdeho cloveka se odehrava zapas mezi dobrem a zlem a bohuzel zlo vetsinou vyhrava. Moc korumpuje a vzdy bude korumpovat. Kazde usporadani lidske spolecnosti sebou nevyhnutelne prinasi nejakou hierarchii, ve ktere maji jedni lide moc nad tema druhyma. At uz jsou to politici, urednici, bankeri, nacelnici, staresinove nebo samani. Je to danost. V teto realite neexistuje alternativa. Je treba se s tim vyrovnat a popasovat.


roman ambro
Příspěvky: 2
Registrován: 10 led 2014 17:00

Re: Sobestačnost a peníze

Příspěvek od roman ambro »

Ivka ahoj,


chceme so ženou a synom odisť  na samotu, mame pozemok 5700m2 zdedený pri banovciach nad bebravou, postaviť si dom,kupiť traktor, chovať ovce, pestovať plodiny. Už i teraz bývame v lese, chovame ovce, mali sme i kozy a kone, ale chceme isť este dalej od ludi.


zbieram skusenosti čo a ako,,,


už byvate dakde na samote, ako sa vam tam žije? je možne deti neposielať do skoly a ucit ich doma? zena je specialny pedagog.


dakujem za odpoved



Odpovědět