Sobestačnost a peníze

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Matej Valenta
Příspěvky: 40
Registrován: 19 úno 2012 10:41

Sobestačnost a peníze

Příspěvek od Matej Valenta »

Zdravim :]


dobri lide, prosim vas o radu. 


Chtel bych zit co nejvice sobestacne, zavisle na prirode a na tom, co mi poskytne. Tomuto bych chtel venovat vetsinu casu. Clovek stredoevropsky ale precijen potrebuje nejaky ten peniz a k tomu se vztahuje moje otazka: jak nejlepe skloubit sobestacny zivot a nejakou cinnost, ktera cloveku prinese penize aby mohl skromne zit? Jak to delate vy? Inspirujte me :]


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Sobestačnost a peníze

Příspěvek od jarda bon jovi »

Nebude to tak horké...... Zeleninu a ovoce prodávat ano, ovšem bacha na zdanění, a opracované produkty už vůbec ne. Ty patří do říše snů.


Při současné aroganci úřední moci je zákázáno vše a co není zakázáno, je nařízeno.  Zpracovávat zeleninu i ovoce je sice bohulibý záměr, avšak je mnohem jednodušší vyrábět průmyslové komponenty, aplikace či výrobky, než si je vyrábět pro domácí trh. Úřední klika tedy kriminalizuje obyvatelstvo a nutí je kupovat si vhodně zabalené exkrementy z polska a okolí.


Nic neprodukujte, nebudete popotahováni úřední lůzou a smýkáni bahnem nařízení, zákonů  a předpisů.......Raději snižte své požadavky, uskromněte se a nikomu nevěřte. 


A hle, opravdu nikdo nic nedělá......
 


Uživatelský avatar
Matej Valenta
Příspěvky: 40
Registrován: 19 úno 2012 10:41

Re: Sobestačnost a peníze

Příspěvek od Matej Valenta »

nechci slyset teorii, ale prakticke zkusenosti, dekuju


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Sobestačnost a peníze

Příspěvek od jarda bon jovi »

Ale to jsou mé osobní zkušenosti.... Do soběstačnosti a nezávislosti jsem nalil neuvěřitelné prostředky a úsilí....


Ovoce, jehnata , zeleninu jako surovinu prodáváme ze dvora , ale zpracováním bychom zvedli přidanou hodnotu, ovšem pouze načerno. Pochopitelně, že se dá načerno žít, a bez potíží, avšak jednou přijde česká svině a sice neudá, ale oznámí úřadům. Ty pak pošlou provokatéra a špicla a je KONEC.
 Naivní domněnky mohou být na míle daleky realitě.Já chtěl taky žít nezávisle, soběstačně , statečně a klidně... sice jsem nezávislejší, než drtivá většina, ale stále ne tolik, co bych chtěl.


Uživatelský avatar
Marek Parek
Příspěvky: 227
Registrován: 08 dub 2010 15:05

Re: Sobestačnost a peníze

Příspěvek od Marek Parek »

Programovani / zahrada a chov ovci?.. kdyz je hnusne makas na kompu pro firmy, jinak makas na sebe http://hobby.idnes.cz/stredoveka-remeslna-vyroba-dfs-/hobby-dilna.aspx?c=A120711_120054_hobby-dilna_mce .. Bude to dost individualni, ale moznosti tu sou, zalezi na cloveku jak si to nastavi .. a na prirode ses zavisly at se ti to libi nebo ne, pac clovek je soucasti prirody.



jarda bon jovi dost si vazim a respektuju tve nazory tady, ale ze ty ses dost poznamenany negativnima zkusenostma .. asi to delas moc ve velkym a okate, ze po tobe ti urednici tak pasou, no ne? V kterym kraji a kolik Ha ze to obhospodarujes?


Uživatelský avatar
Matej Valenta
Příspěvky: 40
Registrován: 19 úno 2012 10:41

Re: Sobestačnost a peníze

Příspěvek od Matej Valenta »

jasne, na prirode jsem zavisly, ale v dnesni globalni dobe, jsem zavisly spise na rope, nez na prirode. 


Ale jo, pravda je asi nejlepe se venovat nejakemu remeslu na svy triko, a delat jen tolik, kolik potrebuju, nebo pracovat narazove mozna par mesicu v roce[treba v zime]. Ale to jsou jen moje teorie, nevim, co funguje nejlip. 


Uživatelský avatar
Matej Valenta
Příspěvky: 40
Registrován: 19 úno 2012 10:41

Re: Sobestačnost a peníze

Příspěvek od Matej Valenta »

hele bon jovi, maly dotaz, mozna hloupy, ale to nevadi: rikas ze zpracovanim bys pridal hodnotu, ale brani ti v tom zakazy a narizeni. neda se to nejak resit? jako treba externi spolupraci s nekym, kdo by ti to zpracovani legalne udelal? Jo a jeste by me zajimalo, jestli tady v cr funguje nejaky prostrednik mezi vyrobci dejme tomu ekopotravin a obchody, markety, kterej by tem vyrobcum daval jistotu, ze to od nich vykoupi za domluvenych podminek[pripadne i zpracuje] a pak doda do obchodu. diky.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Sobestačnost a peníze

Příspěvek od jarda bon jovi »

Jsem z pardubickýho kraje a dělám na 90 hektarech,z toho 12 sadů.. Nejde o to, že osobně cítím tu hrůzu, ale obecně, všichni, co něco chtějí dělat jsou demotivováni tou čeládkou, co je naprosto zbytečná na světě. Omezují rozvoj, demotivují kreativní myšlení a ničí podnikatelského ducha. Jsme papažštější než papež ......


Za ceduli DOMÁCÍ VAJÍČKA dostanete flastr 50000 jen to bzukne. Evropská unie neuznává termín domácí vajíčka... a protože nikdo nic nepodniká v tomto segmentu, nemůže znát problematiku. Pak vypadám jako ultraradikál, ale je to špička ledovce.Každý druhý ouřada si řekne o bakšiš. Nic nedělejte, o nic se nesnažte, páč pouze tak to je správné, tak to má být...... dovolte mi odejít....Možná bude nejsnažší se infiltrovat k druhé straně, temné síle.......Stát se ouřadou a pevně vládnout razítku, kopírce a ... kalkulačce.tajně bych obcoval v úklidových kamrlících s kolegyněmi a hnípal na netu zbytek dne.....


Řemeslo dělat po práci můžeš, já se na to taky chystám, páč v průmyslu není tolik idiotů jako v zemědělství či potravinářství. Z pastvin udělám golfový hřiště a ouřady do smrti neuvidím... není to nádherná motivace???sportem ku zdraví.....
 


Uživatelský avatar
Matej Valenta
Příspěvky: 40
Registrován: 19 úno 2012 10:41

Re: Sobestačnost a peníze

Příspěvek od Matej Valenta »

jo, chapu, taky to znam, z jineho odvetvi, ale mas pravdu, byrokracie je nejvetsi zlo ktery stoji v ceste objevovani. 


Ja jsem taky z pardubickyho kraje, mam ted docela dost volnyho casu, kdybys potreboval s necim pomoct, klidne dej vedet, rad pomuzu, a dozvedet se realitu od nekoho, kdo ma zkusenosti take neni k zahozeni. 


Uživatelský avatar
pk161
Příspěvky: 70
Registrován: 17 led 2012 11:28

Re: Sobestačnost a peníze

Příspěvek od pk161 »

Já jsem zatím v zaměstnání, ale snad se mi podaří trochu osamostatnit příští rok. Když děláš na svý triko, musíš platit státu sociální a zdravotní (asi 3000Kč/měsíc). Myslím že lepší je ta příležitostná brigáda. Je třeba ale snížit své životní náklady. 


Odpovědět