Alternativní život

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Odpovědět
Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Alternativní život

Příspěvek od Richard Ruibar »

Ještě tu mám jednu omluvu všem zato, že té části debaty, která se týká existenciálních záležitostí se dále nezúčastním. Ta, jak je obvyklé začíná nabírat tendeci k "pření se" místo "povídání si" o tom. A já mám takovou zkušenost, že takové debaty nemají význam ani pro jednu stranu. Že to vzalo tento směr za to jistě mohu i já. A proto zavčas za sebe říkám dost :-) Normálně bych se takhle hluboko nepustil, protože vím, že se stejně nikdo (ani já) nenechá přesvědčit o jiných názorech. Ale tady to vyplynulo jaksi přirozeně z jiné, pro mě zajímavé a účelné debaty.


Začátek diskuse mě obohatil a za to děkuji všem diskutujícím.


Velkým materiálním přínosem pro mě bylo zjištění, že sociální a důchodové pojištění není u osoby, která nemá příjem povinné :-) To jsem IMHO netušil.


V duchovní rovině mě obohatil termín "pránická výživa", který jsem doposud neznal. Vygůůgloval jsem si to a zjistil jsem zajímavé informace. Znal jsem příklad pana Prahlada (komické jméno v těchto souvislostech), který 70 let nejí a nepije. Lámal jsem si hlavu nad tím, jak to dělá. Znám pránu a umím s ní trochu pracovat. Zjištění, že by mě mohla prána vyživovat je pro mě šokující, leč přiznávám, že docela logické a že to svým způsobem bylo na snadě. Netušil jsem, že lidí, kteří to praktikují je tolik. Pustil jsem si první část videa s panem Monfortem, kde mluví o tom, že když vyšle pránu do úst, tak se mu sliny změní ve sladký roztok. Zkusil jsem to zatím jen krátce a opravdu to bylo nasládlé. Jestli mě to vyživí to nevím, ale každopádně budu v této oblasti dále experimentovat. A je to jedna z cestiček, které jsem hledal, kde mi vše zapadá do mého stávajícího světonázoru jako kolečko do hodinek. Takže ještě jednou děkuji :-) paní nebo slečně, která zde tento termín uvedla.


Také děkuji za odkazy na komunitní weby. Jaksi jsem se k poděkování zatím nedostal, ačkoliv jsem na to vícekrát myslel, ale vždy mě strhla debata někam jinam :-)


Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Alternativní život

Příspěvek od Sanča »


pro Cyril Prosecký:


Odpověď na Vaše ironické poznámky asi nikdo nebude vypracovávat. Jednak je zjevně napíšete proto, že by jste se chtěl skutečně něco dozvědět, jednak nás vyzýváte ke skládání účtu k Vašim nohám. Promiňte mi tu upřímnost a vy jste, kdo?


Dělám vše proto, aby mé slova byly v souladu s mým bytím. Mě to stačí, pokud Vám ne, měl by jste s tím něco příteli dělat, mě do toho prosím však netahejte. Nejsem Vaším učitelem a zaplať Pán Bůh, ani žákem.


Nelíbí se Vám, můj názor? No prosím, máte na to právo, ale proč kolem toho tolik ironie a řečí.......


 


Mějte se.



Cyril Prosecký říká:


Josua: Když ses ptal na objektivní přírodní zákony, nevěřil jsem svým očím. Myslel jsem, že si děláš prču. Z další debaty vyplynulo, že asi neděláš, což je smutné. Nevím, jaké máš vzdělání, ale evidentně jsi školou nepoznamenaný.
 
Sanča: Toto je permaweb. Lze to chápat jako stránky, které sdružují lidi, kterým není jedno, jakým směrem se vývoj společnost vrtne. Lidi, kteří vidí, že současný plýtvavý způsob života není dlouhodobě možný. A hledají cesty, jak dosáhnout stavu, kdy je možné po dlouhé generace žít v   souladu se zemí, s krajinou, se svým svědomím. Neřešíme tady podstatu světa, na subatomární úrovni opravdu dochází k mnoha, běžným rozumem těžko pochopitelným jevům. Ale tady jsme v našem makrosvětě. Platí tu jisté zákony, ať chceme, či nechceme, ať jsme kdokoli, marxista či katolík, bezvěrec, či nábožný člověk bez konfese.

Paprika (a nejen ta) roste tehdy, má-li dost světla, tepla, pořebný obsah živin v půdě. Na tom není nic nepochopitelného. Ani snílek jbj si jistě nemyslí, že stačí meditovat a snít a kráva nadojí. Musí ji dát do držky, aby mu dala do dížky.   
Existuje pravda a pravda dosud poznaná. Je možné, že pravdu v celku (jako lidstvo) nikdy nepoznáme. Ale stále se k ní blížíme. Je fakt, že DDT bylo považováno svého času za všelék. Další zpřesňování ukázalo, že to není až tak docela. To ale není důkaz, že se mění názory. Mění se jen (roste) úroveň našich vědomostí. To není důkaz neschopnosti vědy. To je spíš důkaz, že věda je otevřená a že to není žádné dogma.
 
Pro všechny duchovní lidi, mystiky, šamany a podobné, kdo máte mnoho řečí. Zcela otevřeně Vás vyzývám , abyste sdělili, kde bydlíte, kolik energie spotřebujete k životu. Čím se živíte (živíte-li se vůbec čím, ve smyslu potravin, nikoli výdělečné činnosti), kde získáváte potraviny (potřebujete-li vůbec jaké). Je možné, že znáte nějaká duchovní tajemství, která nám, přízemním, byla uzavřena. Za sebe Vám slibuji, že Vašim odpovědím uvěřím, jsem důvěřivý člověk. Jakýsi duchovní guru kdysi řekl, že unce praxe je cennější, než tuny teorie. Takže včil mluvte.
Co? Josuo? Lenyško? Sančo?  A další?





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Alternativní život

Příspěvek od QNX »

Cyril Prosecký: docela pěkná anketa. Žádé odpovědi, také odpovědi.


Uživatelský avatar
Lenyška Zem
Příspěvky: 13
Registrován: 13 úno 2012 21:00

Re: Alternativní život

Příspěvek od Lenyška Zem »

Klaním se před Vaším smířlivým příspěvkem. Debata nabrala žhavých obrátek, ale stejně tak, jako vše ostaní, měla svůj význam a každý si v ní našel to, co chtěl.


I každá rostlinka na našich zelených dílech je individuum, které má jiné nároky na život, jiná stanoviska, jiné postoje a názory na život, ale nemají důvodu ke při, protože ví, že v rozmanitosti je ta pravá harmonie.


Buďme i my tu takovou rozmanitou zelenou dílnou, kde se tvoří a ne destruuje něco, co jeden považuje za důležité.


Co vy na to?


QNX: neodpověď může být i to, že člověk za odpovědí vidí jen pokračování nekonončitelného... :-)

Richard Ruibar říká:


Ještě tu mám jednu omluvu všem zato, že té části debaty, která se týká existenciálních záležitostí se dále nezúčastním. Ta, jak je obvyklé začíná nabírat tendeci k "pření se" místo "povídání si" o tom. A já mám takovou zkušenost, že takové debaty nemají význam ani pro jednu stranu. Že to vzalo tento směr za to jistě mohu i já. A proto zavčas za sebe říkám dost :-) Normálně bych se takhle hluboko nepustil, protože vím, že se stejně nikdo (ani já) nenechá přesvědčit o jiných názorech. Ale tady to vyplynulo jaksi přirozeně z jiné, pro mě zajímavé a účelné debaty.


Začátek diskuse mě obohatil a za to děkuji všem diskutujícím.


Velkým materiálním přínosem pro mě bylo zjištění, že sociální a důchodové pojištění není u osoby, která nemá příjem povinné :-) To jsem IMHO netušil.


V duchovní rovině mě obohatil termín "pránická výživa", který jsem doposud neznal. Vygůůgloval jsem si to a zjistil jsem zajímavé informace. Znal jsem příklad pana Prahlada (komické jméno v těchto souvislostech), který 70 let nejí a nepije. Lámal jsem si hlavu nad tím, jak to dělá. Znám pránu a umím s ní trochu pracovat. Zjištění, že by mě mohla prána vyživovat je pro mě šokující, leč přiznávám, že docela logické a že to svým způsobem bylo na snadě. Netušil jsem, že lidí, kteří to praktikují je tolik. Pustil jsem si první část videa s panem Monfortem, kde mluví o tom, že když vyšle pránu do úst, tak se mu sliny změní ve sladký roztok. Zkusil jsem to zatím jen krátce a opravdu to bylo nasládlé. Jestli mě to vyživí to nevím, ale každopádně budu v této oblasti dále experimentovat. A je to jedna z cestiček, které jsem hledal, kde mi vše zapadá do mého stávajícího světonázoru jako kolečko do hodinek. Takže ještě jednou děkuji :-) paní nebo slečně, která zde tento termín uvedla.


Také děkuji za odkazy na komunitní weby. Jaksi jsem se k poděkování zatím nedostal, ačkoliv jsem na to vícekrát myslel, ale vždy mě strhla debata někam jinam :-)





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Alternativní život

Příspěvek od QNX »

Lenyška Zem: Bez destrukce není konstrukce. Však i ty jsi poskládaná ze součástek, ze kterých nedávno bylo něco úplně jiného. Nebýt destrukce, tak na světě nejsi. Staré musí zaniknout, aby uvolnilo cestu novému. To je jeden ze zákonů přírody. Zánik je součástí sukcese. Jenom se toho nebojte, destrukce je také součástí harmonické pestrosti :-)


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Alternativní život

Příspěvek od Richard Ruibar »

Asi to sem moc nepatří, ale je zde řeč o alternativním životě, tak zprostředkovaně asi také trochu ano. Aspoň pro mě, já budu letos poprvé vysévat permakulturně a považuji to za součást své cesty k alternativnějšímu životu. 


Mohl by mi prosím někdo, jakožto úplnému nováčkovi jak zde na tomto webu, tak i v permakultuře poradit, jestli je někde na internetu nějaký zdroj, kde by se daly získat informace o vzájemné prospěšnosti jednotlivých rostlinek? Informace typu  afrikán odpouzuje háďátka, bazalka láká hmyz opilující okurky a je prevencí před padlím atd. Pokud možno v nějaké hodně koncentrované podobě, aby se člověk nemusel prokousávat spoustou jiných informací. Udělal jsem si výpisky z nějakých diskuzí jinde, ale dychtím po dalších informacích tohoto typu :-)


Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Alternativní život

Příspěvek od Sanča »

Cyril Prosecký:


Otázky jsi pokládal ty a vyzýval jsi k odpovědím. Pokud to nebylo ironické, tak asi nevím, co ironie je. Paranoidní myšlení mi prosím, nepodsouvej. Pokud ti slovo duchovno vadí, tak na něj nereaguj a pokud mu, jak sám píšeš nerozumíš, tak bych možná kolem ostatní lidí našlapával zlehka. Přiřadils nám nálepku Guru apod., ač to nikdo z nás neprohlásil a pokud mohu mluvit za sebe, ani mi to není milé.


To, je vše, snad příště víc přemýšlej, než něco napíšeš. Starý chlap by to měl mít už zmáknuté, moudrost stáří a tak:-).


 


Souhlasím, s Richardem Ruibarem, z diskuze se stala výměna existenciálních názorů, a tady se vnímá názor druhého těžko. V nejlepším, asi přestat.

Cyril Prosecký říká:


Sanča: Žádné ironické poznámky nemám. Ani žádné odpovědi nikdo nemusí vypracovávat. Pokud to takto vidíš, je to jen a jen Tvoje věc. Jsi zbytečně paranoidní. Ale mluví-li někdo o duchovním ukotvení, poznání života, tak se přiznám, že tomu moc nerozumím. A pokud někdo takto duchovno hlásá, tak se zeptám, zda to, co hlásá žije i navenek. Jak se zkrátka projevuje prakticky. Možná mi něco uniklo. To se týká každého, i toho kde se považuje za gurua i toho, kdo je za gurua považován. Praxe budiž měřítkem...
K Tvojí otázce, kdo je Cyroš Prosecké. Spíš já tu vidím jistou zlomyslnost, ale jsem mírumilovný člověk, tak na ni odpovím. Starý chlap, staromilec, (skoro) vegetarián, který vidí, že současný většinový životní styl není dlouhodobě udržitelný. A snažící se najít odpověď na otázku, zda by se s tím nedalo něco dělat.
Závěrem. Nemám pražádnou radost z podobných debat, jako je tato. Raději bych řešil praktické otázky, jak zvýšit svoji (a své rodiny) nezávislost na systému. A budu-li mít někdy čím, rád bych přispěl svým nepatrným podílem do konglomerátu užitečných informací, nebo alespoň podnětů k zamyšlení. Bohužel, nedá mi to a když čtu některé naivní a chybné názory, tak do toho občas něco žblebtnu. Asi se budu muset polepšit. 





Uživatelský avatar
Sibiřan
Příspěvky: 61
Registrován: 02 lis 2011 23:21

Re: Alternativní život

Příspěvek od Sibiřan »

Milí bojovníci za lepší zítřky! Přišel jsem s křížkem po funuse a ani mi to nevadí. Je úžasné, kolik osobních zkušeností je ve vašich odpovědích. Díky za ně, bez ironie. Myslím, že naše Země je dost velká na všechny projekty, postavené na základě vzájemné úcty, lásky a respektu.


Řekl bych, že vlastní zkušenost je nepřenosná a je to tak dobře. Kdyby tomu tak nebylo, stačilo by, aby se tady na Zemi inkarnovalo jen pár duší a ostatní by se na to jen dívaly a přejímaly jejich vzestupy a pády. Není nad osobní prožitek. Proto podle mne tady mají svou pravdu nadšenci i skeptici, snílkové i nazemipevněstojící, stíhací životní letci i v klidu zakořenění meditativci, kovaní individualisté i obyvatelé různých komunit. Každý z nás má patent na rozum a každý z nás má možnost naslouchat své intuici. Každý má také svobodnou vůli si cestu vybrat. Má cesta není lepší nebo horší než cesty těch druhých, je však nejlepší pro mne, protože mi nese zkušenost, kterou potřebuji ke svému růstu. Stejně jako cesty druhých pro ně. Nabízejme si vzájemně poznání, ale nepovyšujme to své nad poznání druhých, nevíme, kdo jsou a neznáme jejich cestu. Všichni jedno jsme a "v hnízdě jednom červy pojídáme". Amen. I zdejší dohadování je jen tříbení názorů, zase zkušenost, a tak ji s chutí žijme. Kurnikšopa, líbí se mi na té modré kouli :-).


Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Alternativní život

Příspěvek od Josua »

Nechvástám se jen jsem objasňoval, jak se na to kdo dívám. To abych byl lépe pochopen. Vědec mě pošle k šípku a půjde si udělat další tabulku.


Odpověď je mám. Jenže závažnější než zařízení pro 120 lidí je pro mě to co mám říct ženě nebo příteli když mě žádá o radu či vysvětlení v jejich trablech. Zda léčit či zasáhnout do dané situace. O tom se rozhoduje o více než jen smrti nebo životu.


Ale pěkný výsledek na poli maretiálna, nikdy jsme nezkoumal zda mám zařízení mít takové nebo ne. Tyto energie jsou jednak vrtkavé a jednak existuje spousta jiných zdrojů které mohu využít než abych se ptal "výše". A navíc pokud věříte tak víra hory přenáší :D Doslova ale nepochopitelně pro většinu lidí.


Mluvíte li o očkování, je vidět že o zákonech moc nevyznáte. Ze zákona žádné očkování není povinno. Zkuste zaměřit intuici na očkování a uvidíte že prozřete. Mimochodem je to jen vyhláška ministerstva vnitra a navíc ve spoustě zemí je očkování, zavedeno jako dobrovolné a nepovinné. A naprosto jste si "z nepochopitelných důvodů" zapoměl zapnout intuici. Mluvim zde o používání všech možností (kde jste našel že bych odmítl lékaře?) a ne že je něco lepší než druhé. Takže jste mě asi nepochopil. Ale to je tím psaným podáním snad.



Zdraví Josua



Richard Ruibar říká:


Josua: A jak víte, že třeba já se v životě nerozhoduji zásadně podle intuice? Já jsem na duchovní cestu vstoupil ve 12ti letech. Dnes je mi 40. Mám za sebou 28let meditací, hledání, nacházení. V mém životě jsem například prožil dlouhé období, kdy jsem se o materiálních věcech zásadně rozhodoval na základě intuice. A nebyly to věci typu: mám si vzít rohlík nebo chleba. Ale věci typu: Pro které ze zařízení A až C mám věnovat omezené prostředky, pokud mám pouze pro jedno, každé z nich se může kdykoliv pokazit, pokud se neopraví a všechny jsou důležité pro zajištění trvalého provozu fabriky se 120ti lidmi. Dnes a denně jsem dělal takto závažná rozhodnutí pouze na základě intuice po dobu dvou let a vše fungovalo 100%. Máte Vy osobně takto rozsáhlou, každodenní zkušenost s používáním intuice v tak závažných situacích?


Ale neznamená to, že když mi bude v posteli ležet děcko, nebo nemohoucí rodič nebo partnerka nebo kdokoliv s 40st. horečkami a intuice mi napoví, že je to pro ně dobré, že se zocelí a že jim pomůže Bůh, tak že v takové situaci nezavolám lékaře. Nebudu je léčit jen přikládáním rukou, přestože jsem reikista a mé ruce léčí. Ne. Budu to řešit standardní cestou a ruce a intuici použiju pouze jako doplněk.


Máte plná ústa intuice, mystiky, duchovna, svobody. Dokud nepochopíte co to je zodpovědnost za druhé, že nemáte právo za nikoho rozhodovat, kde jsou meze Vaší svobody, tak mi věřte, že se na duchovní úrovni již dál nedostanete.


A není pravda, že tohle je věc názoru. Co se péče o dítě týče, jsou zde platné zákony, které platí i pro Vás. A není pravda, že to je jen Vaše věc, protože když se kdokoliv dozví, že toto děláte, pak má ze zákona oznamovací povinnost a tím se to týká už i jeho.





Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Alternativní život

Příspěvek od Josua »

Nechci se vás dotknout ale já vnímám, že vše funguje na základě stejných principů jak makro tak i mikro svět. A i všechnuy světy, možná na to zatím ještě vědci nepřišli :D


Objektivní realita do okamžiku, že přijde Pepa co dostane nobelovku za to, že to vyvrátil :D



Zdraví Josua

Richard Ruibar říká:


Sanča: Proboha nepleťte do toho kvantovou fyziku, když tomu nerozumíte. Kvantové jevy se chovají jinak než jak jsme zvyklí z makrosvěta, ale vždy se chovají stejně, je to odpozorováno, změřeno a proto to je objektivní realita. A prosím, nezačněte zde s principem neurčitosti.





Odpovědět