Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Odpovědět
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od QNX »

Před nějakou dobou přišel PetrNJ (zdejší uživatel) na forum sobestacnost.cz a urputně se tam snažil šířit šílenosti o nehořlavém dřevu. Oháněl se nějakou knihou od Erwina Thomy a tvrdil, že když se pokácí strom 1.března po západu slunce, tak že jeho dřevo bude nehořlavé.


No, ale vybral si špatné místo a špatný čas :-) Špatné místo to bylo proto, že na sobestacnost.cz si na takvé blbosti nehrajeme (moderátora tam dělám já). Čas na přelomu ledna a února byl také dost nešťasný, protože to bylo pouhý měsíc před oním vzácným okamžikem, kdy se dá nehořlavé dřevo získat. Tak jsem toho chytnul, protože to byla jedinečná příležitost pro vyvrácení jednoho nebezpečného bludu. PetrNJ totiž nehořlavé dřevo propaguje jako materiál na stavbu komínů. Má na to dokonce propagační slogan ""Dřevěný komín, který byl 400 let v ohni a přesto neshořel"


To je naprosto šílené a pokud někdo takovému bludu uvěří, tak to může velice špatně dopadnout.


Takže pro zajímavost, celá diskuze je zde:


Forum - Nehořlavé dřevo


 


Fotka nehořlavého dřeva (samotné dřevo, žádný papír, chytlo na první pokus) je zde:


Kdo se chce pokochat pěkným ohníčkem, tak zde je ještě krátké video:


http://sobestacnost.cz/videa/NehorlaveDrevo.MOV


 


Dnes zde v několika tématech předvedl další dávku podobných šíleností (naštěstí ne tak nebezpečných), tak si dejte pozor. Používejte svůj rozum (nebo se porďte s někým kdo ho má) a nevěřte každému blábolu. Někdy to může být i smrtelně nebezpečné.


Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od Eltariel »

Já bych to tak nezatracovala. Třeba je v tom nějaký fígl ...., nebo jsi pokácel zrovna strom, co měl nějakou vyjímku. Třeba záleží na tom , kdy se ten strom i vysadí a tudíž , když nenajdeě ten správný , tak prostě hoří. Já být stromem taky nehořím.

Uživatelský avatar
Pozuruj a jednej - PermaMax
Příspěvky: 438
Registrován: 20 bře 2010 07:28

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od Pozuruj a jednej - PermaMax »

Rád bych dodal, že pokud se rozhodnete postavit domov pro svou rodinu, pak prosím udělej si laskavost, aby bylo ohnivzdorné!

Jsem velmi líto, tikající bomby ohně, které jsou vyrobeny s svépomoc stavební.


 Prosím, neukládejte na požární bezpečnost, je to snadné dokonce dřevěný dům ohnivzdorné, stačí se jen zeptat zkušeného stavitele.


 


I'd like to add to this that if you choose to build a home for your family, then please do yourself the favor to make it fireproof!
I am very sorry to see the ticking fire bombs which are being made with self-help building. Please don't save on fire safety; it's easy to even make a wooden house fire safe, you just have to ask experienced builders.


 


Cheers,


Max


PetrNJ
Příspěvky: 109
Registrován: 06 bře 2011 22:09

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od PetrNJ »

Qnx: Chlapče upravuješ si věty a otáčíš smysl diskuse dle svých potřeb. Ale nevadí.


Slogan resp. název článku o kterém mluvíš, jsem pouze zveřejnil spolu s  jinými souvislostmi z knihy od toho Thomy, takže pokud tento pán napsal nesmysl na , tak ho můžeme požádat o takové dřevo, ať nám jej zašle. Jako dobrý obchodník to dřevo zajistí ikdyby ho měl zmineralizovat na 100 %. Ale jinak je pan Thoma asi jen dobrý spisovatel a obchodník, protože by za ním nebylo vidět tolik práce a ocenění, oproti výsledkům byznysu QNX, který pracuje pouze na principu exaktně vědeckých zkušeností, za kterými bohužel nelze použít tolik oblbovaček na lidi a proto to nejde tolik na odbyt, jestli se nemýlím z nedostatku referencí svého nabízeného bysnysu.


Jen ať tě postupně ten školitelský bysnys nezmění na něco co tě svede z cesty skutečného poznávání přírody. Sepp nejdřív něco opravdu dokázal a až teď toho jen dobře marketingově využívá. Přeji ti stejnou cestu a ať to není naopak. 


 


Jinak na upřesnění o termínech těžby podle měsíce (ale i jiných souvislostech)  a jiných "blábolech" se můžete dočíst v knize  "Neznámá moc Luny (4.vydání)"- Johanna Paunggerová, Thomas Poppe , konkrétně o dřevu strany 173-190.


Jinak pro test všech ostatních, abychom jich měli více je další termín až 26.10 a pak až zase 1. března


 


Pro QNX uvádím, že pokud nechce do těchto knih dávat finance, existuje možnost si tyto knihy ( i Schaubergera) a nejen ty vypůjčit ve vědeckých knihovnách ve větších městech, osobně jsem nějakou dobu měl tyto knihovny coby levný domácí regál knih. Dnes si je kupuji.
 


To že chci ověřit i přes tvoji fotku (aktuální možný pokus z 1.března)  tyto věci, ještě neznamená, že musím naopak důvěřovat i tvému pokusu, když vidím že na vše co neprošlo tvou praktickou odbornou korekturou pliveš už dávno před tím něž to ověříš. Jen ať se taky jednou opravdu nespálíš, mohlo by to mít pro tvou osobnost fatální následky, takové překvapení.


 


Všem ostatním se tímto omlouvám, že narušujeme debaty tématy, které jsem řešil pouze na soběstačnosti, ale byly tu nechtěně vneseny.  


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od QNX »

PetrNJ: to jsem čekal, že jsi větší frajer a že dokážeš napsat "Uznávám, nehořlavé dřevo je blbost. Spletl jsem se."


Ty se jenom snažíš zbaběle útočit ......... což je mi celkem jedno, tady vůbec nejde o mé názory a o mé podnikaní, tvoje útoky jsou stejně mimo jako tvé názory.


 


Tady jde o to, že jsi tvrdil "dřevo pokácené po západu slunce dne 1.března bude nehořlavé." Já jsem tě vzal za slovo. V určený termín jsem pokácel strom a dřevo z něj hořelo úplně stejně jako každé jiné.


To je čistě věděcký postup, který ty odmítáš, ale který se já snažím dodržovat. Prostě jsem experimentem vyvrátil tvé tvrzení a dokázal tvrzení své.


To samé bych mohl udělat s celou řadou dalších pověr, bludů a nesmyslů, ale tento příklad byl tak krásně ukázkový, že jsem neodolal. Klidně si postav dům a v něm komín z nehořlavého dřeva. To je tvůj boj, ale počítej s tím, že když budeš kázat bludy, že se najde někdo a řekne TO JSOU BLUDY!  Tím že na něj začneš útočit z bludů pravdu neuděláš.


PetrNJ
Příspěvky: 109
Registrován: 06 bře 2011 22:09

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od PetrNJ »

Uznávám, nehořlavé dřevo je blbost, spletl jsem se.


ale nejdřív si to ověřím sám jestli dovolíš. OK?


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od QNX »

PetrNJ: já myslel, že jsi v určený termín také kácel ..... nekácel? Asi tomu věříš tak moc, že jsi nepokládal za nutné si to ověřit ?  No a teď můžeš až do 26.10. tvrdit QNX je podvodník, on pokus s nehořlavým dřevem zfalšoval :-) Když to nevyzkoušíš nikdy, tak to můžeš tvrdit celý život.


 


Pro všechny zájemce ......... prodám třísky z "nehořlavého dřeva" za 50kč/kus :-) Není nad vlastní zkušenost :-)


 


Když někdo jiným vyvrací bludy, tak se vděku nedočká ............ale je to docela legrace a člověk se třeba i zahřeje :-)


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od Romana SM »

Ahoj :-), myslím, že je diskuze zbytečně vyhrocená. Třeba na těch termínech kácení něco je, naši předci měli určitě spoustu znalostí a zkušeností, které my už nemáme. Nemusí to být absolutně nehořlavé dřevo, zvlášť, když jsou to třísky, může být jen vůči ohni odolnější nějakým způsobem. Ale asi je potřeba k tomu i nějakých jiných postupů, kdo chce ať si to zkouší a myslím, že nebude moc bláznů, kteří by to zkoušeli zrovna na domě, ve kterém budou zrovna i bydlet.


 


Taky mám knížku Neznámá moc luny (první vydání), myslím, že měsíc působí na spoustu věcí, ale asi se nedá vše brát dogmaticky podle knížky, třeba se tam taky píše o správném termínu vysazení stromů (měsíc ve znamení Panny) 


"....stromy rostou rychle a jsou silné, často ani není nutné je oplocovat na ochranu proti okousání zvěří. U nás doma se, pokud vím nikdy neoplocovalo. ..."


Tak třeba tohle bych si asi netroufla zkoušet v našich podmínkách (ve velkém), i když někde jinde jindy to fungovalo.


 


PetrNJ
Příspěvky: 109
Registrován: 06 bře 2011 22:09

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od PetrNJ »

QNX říká: PetrNJ: já myslel, že jsi v určený termín také kácel ..... nekácel? ......... Já ti důvod vysvětlil, že jsem u těžby nemohl být, abych ti dnes buď potvrdil nebo vyvrátil. Bohužel nemohu tomu těžaři důvěřovat, nechával jsem si vytěžit i jiné dřevo na barák v určitých termínech a když jsem se konečně dostal domů ze stavby, zjistil že stromy místo aby ležely tak stojí. Pár jich leželo, ale nevím zda lehly v můj požadovaný termín. Každopádně to na konci měsíce ještě zjistím (jedu znova za těžařem), ale nemohu si být jist tím dodrženým termínem.


Takže za tím opravdu dík za jednu tvou současnou zkušenost. Mě prostě nedá spát, že někdo kdo sepsal zkušenosti jako určitý předpis ve svém oboru už v roce 1912, by psal očividné bludy, které si v té době mohl rychle ověřit kodokoliv jiný, mnohem jednodušeji než dneska, pokud nemá někdo lesík za domem.


To je vše.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od QNX »

PetrNJ: Je tak těžké pochopit, že vědomosti staré 100let už mohou být  dávno překonané? Často se jednalo o pouhé pověry. Proto díla Steinera, Schaubergera a podobných autorů nelze brát zcela vážně. Před sto lety se mohlo jednat o geniální díla, ale dnes už je rok 2011 a úroveň lidského poznání je úplně jiná než v roce 1900.


Nebo ty sned věříš, proti úderu blesku je lepší hromnička zapálená za oknem než moderní hromosvod? 



Klidně si do baráku dej dřevěný komín a od místního faráře si nech posvětit nějaké svíčky jako ochranu před bleskem. Počítej však s tím, že budeš za blázna...... právem


 


Masaru Emoto je úplně jiný příklad. To není pověra, ale normální podvod. Jde pouze o zisk. ME ti za 50 000 jenů udělá "fotku vody", ale není ochotný/schopný nikomu předvést jak to dělá. Jeden pán mu dokonce nabízel 1 000 000 dolarů, pokud dokáže, že jeho práce není podvod. M.E. to předvést nedokázal. Jeden permakulturní kurz na kterém jsem byl, se Michal Kratochvíla pokusil narušit prezentací na téma Masaru Emoto ........ dost jsem se tenkrát naštval, tak jsem se o praktiky M.E. zajímal .... jinak bych o něm nevěděl vůbec nic. Zajímal jsem se tenkrát i krystalické struktury vody a mechanizmus vzniku různých druhů krystalů ..........to co tvrdí M.E. je nepochybný podvod.


 


Nikola Tesla to je ještě jiný případ. N.T. byl nepochybně velký genius, vědec a vynálezce, ale jeho práce se chytla spousta nevzdělanců a konspirativních teoretiků ......... takže mnoho jeho "nadpřirozených a tajných vynálezů" je pouze v hlavách různých podivínů. Na druhou stranu je pravda, že existuje spousta vynálezů N.T. které jsou dodnes nedoceněné a nevyužívané ......... ale není to nic nadpřirozeného.


 


Můžeš svou mysl zakonzervovat v době před 100 lety .......... já dávám přednost poznání.


To je vše :-)

Odpovědět