Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Odpovědět
Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od drudriger »

presne tak.prace je zakald, je dobre premyslat ale vetsinou se to nevyplaci. jasne ze asi nejlepe je sadit za splnu kdyz neprsi a secko je jak ma bejt.ale co kdyz neni to uz nepisou a clovek pak tapa v tom co ma teda udelat a ma strach ktery pak prenasi i na sve rostlinky ze co kdyz to nezasadim podle kalendare. No bludu je hodne a nejvetsi blud je to ze na zahrade netreba pracovat.tendle rok sem nenapsal skoro nic na permaweb nebot nestiham.kdo chce bludit ten bude bludit a stale si najde vymluvu na to jak nejit makat na zahradu. este som nepotkal zahradnika ktery by byl svoji praci znicenej......


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od jarda bon jovi »

Já teda k tomu nej bludu, o kterém jsem se dozvěděl, i když s permakosmosem zdánlivě nesouvisí....


Lidé jsou ochotni utratit neuvěřitelné sumy za potravinové doplnky. Je to dvakrát víc, než za skutečné léky...... Jsou to desítky miliard. No jo, ale nikdo, slovy nikdo si tím nekoupil ani kousek zdraví. Lidé mají stejný počet infarktů, rakovin, umírají brzy ve zbědoaném stau, nemají ani lepčí oči, ani nohy, ani orgasmus. Počet umělých kyčelních kloubů nemá  úbytek ve prospěch kloubních výživ, ani počet operací očí nekoresponje s kamiony sežraného betakarotenu, a těch dlouhověkých není tolik, kolik lidi sežerou vitaminu e. Naopak, počet nemocných roste bez ohledu na zdravý životní styl a pohádkové zisky distributorů potravinových doplňků.


Navíc, tabletky obsahují mnohem víc, než účinnou látku, takže přispívají ke kacifikaci žilních stěn a mnoha dalším.


Nejsem věrozvěst, jen jsem se dostak k veselým informacím.....Rozhlédněte s  lékárně a taktéž učiňte v čekárně lékařské ordinace.....prodej odpustků má hlubokou tradici.....


Dle mého se sami sebe snažíme zbavit psychosomaticky, stavem mysli, stavem podvědmí a stavem duševních pochodů a vzorců...Možná see snažíme uvolnit životní prostor jiným živočichům, třeba hmyzu nebo slepicím.
 drudo drudriger říká:


presne tak.prace je zakald, je dobre premyslat ale vetsinou se to nevyplaci. jasne ze asi nejlepe je sadit za splnu kdyz neprsi a secko je jak ma bejt.ale co kdyz neni to uz nepisou a clovek pak tapa v tom co ma teda udelat a ma strach ktery pak prenasi i na sve rostlinky ze co kdyz to nezasadim podle kalendare. No bludu je hodne a nejvetsi blud je to ze na zahrade netreba pracovat.tendle rok sem nenapsal skoro nic na permaweb nebot nestiham.kdo chce bludit ten bude bludit a stale si najde vymluvu na to jak nejit makat na zahradu. este som nepotkal zahradnika ktery by byl svoji praci znicenej......





Uživatelský avatar
Simona Karolik
Příspěvky: 129
Registrován: 11 dub 2012 19:31

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od Simona Karolik »

Keby sa ľudia neplodili takým tempom a bolo by ich trebárs len 3,5 miliardy, tak by bolo životného prostoru habadej. Šľak ma ide trafiť, keď to porovnám napr. s počtom usurijského tigra...aktuálne snáď nejakých 630 kusov..


Máš pravdu Jardo s temi léky-moj otec pojedal 6 rokov na odporúčanie lekára lieky na artrózu-pritom jediné čo ho nakoniec zbavilo bolesti bol titánový kĺb. Škoda len, že za tých 6 rokov sa mu zhoršil aj ten druhý, ktorý musel niesť celú váhu.. Až na pár výnimiek-farmaceutické spoločnosti na nás páchajú novodobú genocídu. A keďže ľuďom je už zaťažko čítať aj príbalový leták, zostávajú dobrovoľne v područí. Treba hľadať informácie kde sa dá-z viacerých zdrojov, nebyť "lenoši" a ísť sa osobne pozrieť-ak sa dá, k ľuďom, ktorí majú osobné skúsenosti.


Jiří Danihel
Příspěvky: 228
Registrován: 06 čer 2012 18:21

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od Jiří Danihel »

JBJ: Celá řada účinných přírodních léčiv se prodává pod označením "doplněk stravy" nebo "kosmetika". Jen proto, že kdyby měly být označeny jako léčiva, musely by projít šíleným maratonem testů a ve finále by lahvička stála víc, než kdyby v ní byly zlaté nugety. Jako prcek školou povinný jsem jednou řešil bradavice na chodidlech. A jelikož jsem byl ještě ze staré školy, zul jsem boty a ponožky, utrhl vlaštovičník, šťávou to pomazal a po pár dnech ve vaně po teplé koupeli jsem ty potvory vyloupal jak rozinky z vánočky. Brácha o několik let později už na ně dostal tyčinku z lékárny. A pak druhou a zas nic. Nedávno jsem se dočetl v tlusté knize o léčivkách, že používání vlaštovičníku na bradavice se důrazně nedoporučuje. Tak mi vrtá hlavou, proč tam rovnou nenapsali, že v případě kontaktu s touto nebezpečnou rostlinou je třeba volat 155? K potřísnění její šťávou může dojít jedna dvě. Zatím je pacient chráněn jen tak, že vlaštovičník není k dostání v lékárnách. Zato tyčinky podražily. Na klouby mi nejlépe zabral pohyb a pro případ, že bych to s ním nějak přehnal, jsem si pořídil kostivalovou mast. Zatím jsem ji nepotřeboval, ale matce ulevila od 2 bolestí po prvním namazání. Půl lékárny před tím nesvedlo nic. Ani náznak. Po operaci dutin užívala Tea Tree olej - 10ml asi za 400 Kč z lékárny a pomáhal. Když lahvička došla, už tohle balení nesehnala. Jen nějakých 5ml ředěného oleje, který je dobrý leda tak na štípance po komárech asi za 80 Kč. Sehnal jsem 25ml 100% koncentrátu z australských čajovníků za 185 Kč, ovšem ne v lékárně. Prodává se jako kosmetický přípravek. Mám z toho pocit, že farmaceutický průmysl naprosto účelově prodává neúčinný šmejd, jen aby to nedejbože někomu nepomohlo a neměl o závislého pacienta méně. Proto vážení, máte-li ve svém okolí zkušenou bábu kořenářku, uctívejte ji jako božstvo a učte se od ní užívat darů přírody. A dělejte něco pro své zdraví, dokud ho ještě máte.


Uživatelský avatar
Honza Kral
Příspěvky: 91
Registrován: 03 čer 2011 11:58

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od Honza Kral »

Nehořlavé dřevo se v evropě používalo v gotické architektuře. Vyrábělo se mácháním dřeva pár desítek let ve vápenné a jinak mineralizované vodě. Takže dědek architekt něco nachystal a vnuk architekt s tím třeba něco zaklenul.



Na nějaká mystická pravidla pro kácení takového dřeva jsem nikdy nenarazil, ale tradují se třeba v souvislosti s kácením stromů vybraných na lodní kýly. Takže kdo ví? Tenkrát byla mystika všude. Třeba se to traduje od těch dob a jenom holt z návodu vypadlo "a pak teho dřevá utop na štyricet let ve vápence!"


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od QNX »

Petr a Petra: Jsem tady, ale komentovat každou hovadinu je moc náročné.


Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od Petra Stejskalová »

QNX: Zásadní otázka v tomto případě nezní, zda hoří nebo nehoří, ale jestli je ten trám po čtyřiceti letech kalcifikace ještě dřevo :-)


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od QNX »

Petra Stejskalová: ale koho by zajímala nějaká zásadní otázka, že? Opravdu nechápu, proč by v dnešní době někdo za účelem získání "nehořlavého" dřeva měl studovat fáze měsíce (což stejně k zamýšlenému výsledku nepovede), nebo proč by ho měl 40 let někde máčet. Copak je tak velký problém sáhnout po nějakém vhodném materiálu, naši předci nám jich tady zanechali nespočet a tak není až tak velký problém udělat komín, který vydrží třeba 1400°C. Nebo sáhnout po protipožárním nátěru na dřevo, když jich jsou stovky a fungují i bez nutnosti čekat 40 let? Jenže využít poznatků vědy to je asi pod úroveň zdejších mágů.


Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od Sanča »

A opět soudce vydal neomylné rozhodnutí:-(. Pokud se lidé zajímají o znalosti předků, zajímají se defacto o počátky tzv. vědy. Alchymisté nazačátku vycházeli ze znalosti svých předků, napojených dle současné vědy na bludy a mylné předpoklady. Jinak řečeno, alchymisté začínali na dvorku svého děda na základě jím předávaných vědomostí. Počase se z toho stala tzv. věda. Dnes se lidi k původním znalostem obrací z důvodu zklamání z toho, co se díky zkorumpování systému vědou nazývá. Věda jež je napojená hlavně na byznys a zkorumpované vlády, již není představitelkou moudrosti, ale hlavně nástrojem k ovládaním lidí. Když se k tomu přidá, cena materiálů kupovaných v obchodě, těžko se divit že hledáme alternativy a obracíme se na různé zdroje, bez předchozího vyškolení starými, neboť ti naši dědci u měli znalosti v mnohém omezené a nepřesné. Znovu tak objevujeme Ameriku, stejně jak předchozí generace.


Mimochodem, že měsíc má vliv na člověka i rostliny dokázali i tzv. vědecké studie. To na kolik toho dokážeme využít, je věcí druhou. Vše obvykle záleží na naší chuti pravdu hledat a na ochotě podrobovat naše vnímání reality tomu zkoumání, jež je nám lidem prý vlastní:-).
 Qnx je jednoduché lidi urážet a tupit. Je jednoduché jimi pro jejich názory opovrhovat. Dá práci se do lidí vcítit a pochopit jejich pohnutky a ještě těžší jejich názor v tichosti a s úctou k nim respektovat. Sám bych mohl vyprávět:-), ale snažím se, zkus to taky, je to zábava............
QNX říká:


Petra Stejskalová: ale koho by zajímala nějaká zásadní otázka, že? Opravdu nechápu, proč by v dnešní době někdo za účelem získání "nehořlavého" dřeva měl studovat fáze měsíce (což stejně k zamýšlenému výsledku nepovede), nebo proč by ho měl 40 let někde máčet. Copak je tak velký problém sáhnout po nějakém vhodném materiálu, naši předci nám jich tady zanechali nespočet a tak není až tak velký problém udělat komín, který vydrží třeba 1400°C. Nebo sáhnout po protipožárním nátěru na dřevo, když jich jsou stovky a fungují i bez nutnosti čekat 40 let? Jenže využít poznatků vědy to je asi pod úroveň zdejších mágů.





Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od Cyril »

S protipožárními nátěry na dřevo to vůbec není jednoznačné


Odpovědět