Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Tady je celý text: http://benesovsky.denik.cz/pozary/na-dalnici-horela-tatra20081024.html


 


Hliníkový prášek musí být VELMI jemný. Doporučuje se použít doutnák. Hliník nehoří nijak výrazným plamenem, spíš žhne. Pěkného plamene se docílí při hašení vodou :-)


Tady je dokonce školní videíčko s touto tematikou: http://www.evokace.cz/printart.php?id=275


 


 


Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Hlad: Nebyla to citerna s pohonnými hmotami, ale s exotermickou směsí na bázi hliníkového prášku (viz článek). Nerada to říkám, ale jeden ze seriózních výzkumných postupů je AD FONTES, totiž odvolávat se přímo K PRAMENŮM. Tato (nejen) renesanční metoda je - podobně jako řada jiných - v běžném životě pozapomenuta, a tak se mnohdy musíme prokousávat balastem domněnek a předpokladů (a bohužel někdy i fantasmagorií) prezentovaných jako ověřený fakt.


A víte, jak funguje to volání vlk, vlk! - jednou dvakrát třikrát se člověk zklame, a pak už druhému nevěří ani nos mezi očima. Myslím, že právě o to tady QNX jde, nemíchat racionální postupy či fakta s něčím, co bychom mohli nepřesně nazvat pověrou či bludem (i když někdy reaguje nepříliš zdvořile :-) ). Pokud se tomu tak děje a věci se míchají, nepermakulturníci (to znamená lidé, kteří by se jednou mohli permakulturníky stát nebo s nimi aspoň sympatizovat) se na permakulturníky koukají jako na sektu ujetých idiotů (to znamená, že se sami permakulturníky nejspíš nestanou). Jestliže to však permakulturníkům nevadí, totiž že si chtějí hrát na svém ohrazeném písečku (kompůstku) a na lidi mimo okruh svých souvěrců kašlou, pak pardon, spletla jsem se, s takovou sektou nechci mít nic společného.


Neznamená to, že bych si myslela, že lidé věřící na skřítky, dryády, upíry, bubáky, řecký Olymp se všemi bohy atd. atd. jsou idioti nebo tak něco, jenom mi je poměrně proti srsti, když elfy a podobnými transcendentnostmi "argumentují" ve víceméně praktických záležitostech kolem zahrady či hospodářství. Ráda se podělím o své úspěchy a neúspěchy (stavěla jsem taras tak a tak a nespadl, stavěla jsem taras tak a tak a spadl) v zahradničení či hospodaření, ale nebudu nikoho přesvědčovat, že na to má rozhodující vliv moje účast na latinské velikonoční liturgii, zvláště moje mimořádné soustředění během přímluvných modliteb za déšť a hojnou sklizeň :-) :-) :-) (to je fakt, nikoli ironie).


Teď jdu pošťouchnout lopatou organické procesy v naší loňské listové hmotě, poněvadž latinské texty jsem zapomněla v Praze.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od QNX »

Petra Stejskalová: ale na tom videu zase není žádný hliník co hoří na hromádce! Jako důkaz to neberu :-)


Doutnák se požíval k zapálení střelného prachu, ale na zapálení hliníku nebo hořčíku je zcela nepoužitelný. Takže tuto radu neberu :-) Pyrotechnice jsem se nějakou dobu věnoval, tak jistě v zásobách najdu nějaký onačejší iniciátor. Třeba vojenská žárová zápalka co se používala pro zapalování velkých dýmovnic....... ta by mohla pousloužit dobře.


Jinak s tím textem souhlasím a to včetně poznámky o mé nepřílišné zdvořilosti........ kterou (tu nezdvořilost) považuji za odpovídající prostředek k vyjádření velice silného nesouhlasu. Naši předkové věnovali mnoho sil, prostředků  a často i své zdraví nebo dokonce životy, aby přispěli k poznání světa ........... a pak si přijde nějaký trotl, co nezvládá ani učivo základní školy a začne se na ně vytahovat a pokouší se jejich práci zesměšňovat. Já k těm slavným i neznámým "dělníkům a apoštolům" poznání cítím hlubokou úctu, za mnohé jim vděčím a proto je budu i bránit. Nějaké to ostřejší slovo k tomu patří. Zdejší bludaři jsou pouze pokrytci ......... proč vlastně používají internet a nekomunikují pomocí telepatie? Proč jezdí autem a nepřemisťují se pomocí teleportace? Proč si kupují jídlo od velkozemědělců, když si ho mohou bezpracně vypěstovat pouhou silou myšlenky?  Ať si své bludy šíří telepaticky a nám racionálně uvažujícím lidem nechají veskrze materialistický internet :-)


Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Je to jasné, má nás dost a odstěhoval se do Humpolce :-)

Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od Hlad »

byla to cisterna s PHM a bylo to hoooodně let zpátky a taky peknej pruser.....klaním se vaší ubohosti....H.

Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Cituji http://benesovsky.denik.cz/pozary/na-dalnici-horela-tatra20081024.html:


FOTO: Na dálnici hořela Tatra, práci hasičů brzdil hliníkový prášek


24.10.2008 12:26 aktualizováno 24.10.2008 17:17
Takové následky přinesl požár nákladního automobilu Tatra s přívěsem převážející nebezpečnou látku. Došlo k němu ve čtvrtek 23. října odpoledne na 54. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno.
O rozsáhlém požáru se dozvěděli díky tísňové lince hasičů jejich operátoři v kladenském krajském středisku HZS.
U Soutic se ale tentokrát nejednalo o běžný požár. Hasiči totiž od majitele vozu zjistili, že Tatra převáží takzvanou exotermickou směs do vysokých pecí a ta se nesmí hasit vodou ani pěnovými hasícími přístroji.


Přesto připouštím, že pro někoho na uvedém fotu není tatrovka, ale koňské spřežení, nehořel hliník, ale hromada hnoje a nebylo to před třemi lety, ale za krále Klacka :-)


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od QNX »

Petra Stejskalová: exotermická směs, to by mohlo být například toto:


http://www.kvartex.cz/download/bls.pdf


a to je opravdu hořlavé, ale není to hliníkový prášek. Hliník tam opravdu hořel, ale nehořel sám, měl na to kumpány (NaNO3).


Hlad: ano, ten bezpečnostní list jsem si vygoogloval :-)


Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od Hlad »

už nee...,dejte  už pokoj.


jakub kuba
Příspěvky: 1
Registrován: 25 srp 2012 17:36

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od jakub kuba »

nehořlavé dřevo z nejvetší pravděpodobností na naši planetě neexistuje .ale komín ze dřeva který je starý 400 let ten zde existuje topilo se v něm dřevem né uhlím ale opravdu existuje  a kdo chce více vědět o dřevu a jeho vlasnostech at si přečte knihu viděl jsem tě růst od Erwina thoma tam zjistíte že dřevo má různé vlasnosti v určitou dobu


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Nebezpečné bludy, někdy smrtelně nebezpečné

Příspěvek od QNX »

jakub kuba: to máme štěstí, že sem přišel další odborník na požární bezpečnost staveb. Ať už se snažíš propagovat kroky vedoucí k depopulaci přemnoženého lidstva, nebo ze sebe jenom dělat kašpárka a rozveselit nás v těžké době, tak tvou snahu oceňuji :-)


Odpovědět