OSVČ - jak si na sebe vydělat

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

OSVČ - jak si na sebe vydělat

Příspěvek od Vlasatej »

Podělte se o zkušenosti OSVČ , nechce se mi věřit že se dá časově zvládat chodit do práce, což sežere nějakých 10 hodin denně i s dopravou a pak ještě něco rozmně vybudovat kolem baráku.


Kdo jste na volný noze, jak moc se Vám to časově vyplatí a jak moc to je riskantní i když člověk něco opravdu umí? Dokážete si to zorganizovat tak aby do toho člověk nezabředl a nebyl na tom časově ještě hůř než když chodí do zaměstnání?



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: OSVČ - jak si na sebe vydělat

Příspěvek od QNX »

Vlasatej:  To asi bude hodně pestré. Někdo se neuživí jako zaměstnanec, někdo se neuživí jako OSVČ, jiný se zase jako OSVČ, nebo zaměstnanec uživí a ani ho to nestojí moc sil a času. 


Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: OSVČ - jak si na sebe vydělat

Příspěvek od Vlasatej »

No tos mi  moc nepomohl. Očekával sem že zrovna ty napíšeš něco konkrétního k tématu když si xx let OSVČ . Pokud to nechceš sdílet veřejně , napíšu privátně.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: OSVČ - jak si na sebe vydělat

Příspěvek od QNX »

Vlasatej: Když já jsem v tomhle směru dost exot. Něco ve smyslu devatero řemesel, desátá bída.  Nic nedělám dlouhodobě a soustavně (snad až na tu permakulturu), takže žádnou prosperující firmu nemám šanci vybudovat, ani se o to nesnažím. Chvíli se věnuju zemědělství, pak elektronice, chemii, strojírenství, do toho něco vysochám, nebo naprogramuju, postavím pec ....... prostě podle momentální nálady a poptávky.  Třeba včera jsem se věnoval algoritmickému modelování a dneska jsem dělal rozvaděč k vstřikolisu :-D


Igor
Příspěvky: 4
Registrován: 05 říj 2017 16:56

Re: OSVČ - jak si na sebe vydělat

Příspěvek od Igor »

A jéje, máme zde druhého Járu Cimrmana...

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: OSVČ - jak si na sebe vydělat

Příspěvek od Vlasatej »

Igore tak já sem třetí JC. Mám to podobně jako QNX, když něco potřebuju udělat tak se to většinou naučím, svařovat, elektro, kovařinu, roubuju, včelařím, ......jen ty pece nebo sochy mi teda nejdou. Navíc mám nějakou hlavní činnost kterou se živím normálně na plnej úvazek. Budovat prospěrující firmu je asi jen způsob jak mít ještě míň času než když se chodí normálně do práce.


V tématu mi šlo především o to jestli výpadek hlavního příjmu někomu pokryje příležitostná činnost jako OSVČ.


Láskomír Dobrotivý
Příspěvky: 7
Registrován: 10 lis 2017 23:17

Re: OSVČ - jak si na sebe vydělat

Příspěvek od Láskomír Dobrotivý »

Ja to mam takto. Postavil jsem si malicky domecek, kam neni zavedena elektrina, voda, plyn. Zachod mam venku, pouze diru v zemi, ani zadna výsernice, proste jen shitpit. Platim si pouze zdravotni pojisteni, 100 mesicne telefon s internetem, jednou za dva mesice cca 2kg plynova bomba. V mistnim mestecku je pizzerka, kde delam dle potreby 5-6 dni v mesici. Maximalne mi vyhovuje rano vstavat az kdyz se mi chce, nebo az proste telo je odpocate. Jsem zcela zdrav, to je pro me priorita:-)


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: OSVČ - jak si na sebe vydělat

Příspěvek od QNX »

Láskomír Dobrotivý. Dokud je člověk mlád, sám, zdráv, a nesnaží se nic vybudovat, tak se dá vyžít s málem.


Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: OSVČ - jak si na sebe vydělat

Příspěvek od Vlasatej »

Přesně tak, ale co dál? Jakmile chceš cokoli dělat , potřebuješ prostě mít příjem odpovídajícím plánům které máš. Já bych takto žít nedokázal,  co bych dělal s časem?


Martin HorňákX01
Příspěvky: 118
Registrován: 02 bře 2016 08:33

Re: OSVČ - jak si na sebe vydělat

Příspěvek od Martin HorňákX01 »

teď je třeba in Bitcoin



důležitý je se nebát, najít si ten svůj důlek (Tomáš Hajzler) a jde to



o sobě tu asi v tomto tématu moc psát nechci, jsem spokojený tak jak to je, byť EET pokladnu si nikdy nepořídím a snížené paušální limity na příští rok mi trochu hnuly žlučí, tím chceme dohnat západ.....idiocie


Odpovědět