Zemědělství používá pesticidy. Lze to i bez nich ? Jak to udělat? Pojďme přemýšlet.

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Zemědělství používá pesticidy. Lze to i bez nich ? Jak to udělat? Pojďme přemýšlet.

Příspěvek od QNX »

mastnacek: Já už jsem to komentování vzdal ....... a když si uvědomím kolik času jsem tím dříve ztratil, tak bych to doporučil i ostatním. Ta pseudopermakultura a anakultura za to nestojí. Přecházím do permaundergroundu :-D


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Zemědělství používá pesticidy. Lze to i bez nich ? Jak to udělat? Pojďme přemýšlet.

Příspěvek od mastnacek »

A kde je forum permaundergoundu? :))

QNX říká:


mastnacek: Já už jsem to komentování vzdal ....... a když si uvědomím kolik času jsem tím dříve ztratil, tak bych to doporučil i ostatním. Ta pseudopermakultura a anakultura za to nestojí. Přecházím do permaundergroundu :-D





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Zemědělství používá pesticidy. Lze to i bez nich ? Jak to udělat? Pojďme přemýšlet.

Příspěvek od QNX »

mastnacek: Na takové fórum není dost permakulturníků.  Budeme se muset osobně scházet v nenápadných a utajovaných skupinkách :-D


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Zemědělství používá pesticidy. Lze to i bez nich ? Jak to udělat? Pojďme přemýšlet.

Příspěvek od mastnacek »

Uz bylo na case. Permasilenstvi zacina bejt mainstream :))


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Zemědělství používá pesticidy. Lze to i bez nich ? Jak to udělat? Pojďme přemýšlet.

Příspěvek od QNX »

mastnacek: Tak uděláme podzemní buňku a na povrchu ať si šílej :-)


Martin HorňákX01
Příspěvky: 118
Registrován: 02 bře 2016 08:33

Re: Zemědělství používá pesticidy. Lze to i bez nich ? Jak to udělat? Pojďme přemýšlet.

Příspěvek od Martin HorňákX01 »

No já jsem v pohodě, já jsem totiž Sperma kulturista :)


Jitka MX01
Příspěvky: 134
Registrován: 07 lis 2013 20:20

Re: Zemědělství používá pesticidy. Lze to i bez nich ? Jak to udělat? Pojďme přemýšlet.

Příspěvek od Jitka MX01 »

No jo, když já pořád doufám, že se dozvím nějaké zajímavosti. Myslím, teda ty praktické, ne, že mi veverky budou nosit oříšky  - jen pomyslet.


Ve světě je takových zajímavostí hodně, jen je zkoušet v našich podmínkách. Ale je toho tolik, že jeden nestíhá, tak bych taky ráda něco jen tak okopčila ( líp zní reaplikovala).


Třeba jedna angličanka sází brukvovité z květináčů, ale fakt jako obr sazenice, ne jako malé sazeničky, co se běžně sází u nás. Tak to letos testuju zatím:


práce navíc s přesazováním do velkých květináčků, ale ono je celkem fuk, jestli přesazujete do malého nebo do velkého


ale


všechno umístěné na malém prostoru, parádně přikryté proti zimě (ani teď při těch mrazících nenamrzly, loni šly  venku na záhoně do kopru)


snadná zálivka - vše vedle sebe, nezalívám zbytečně, nikde neběhám


a stíhám v klidu dodělat ( rozvozit kompost a nastlat slámohnůj) záhony, co jsem nestihla na podzim/v zimě


neškodí slimáci a po výsadbě už budou rostliny velké


Výsadba pak bude fofr, protože ty velké sazenice půjdou do mulče frk mrk, díra rýčem, šup tam se sazenicí,žádná opatrnost s pinďama


No, a takovéhle praktické věci mi teda trochu chybí.


Ale pravda je, že Anastazie je dokonalá ve svém blábolení a v neprůstřelnosti říct nám, jestli vypěstovala alespoń pažitku v květináči .


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Zemědělství používá pesticidy. Lze to i bez nich ? Jak to udělat? Pojďme přemýšlet.

Příspěvek od QNX »

Jitka M. Zajímavostí je spousta, ale jejich hledání v "permakulturních" a anakulturních kruzích není efektivní. To už na to člověk rychleji přijde sám, když se s "permakulturníkama" přestane bavit. Kdysi jsem tvrdil, že PK se musí profesionalizovat, pokud se má někam posunout ......... a nějak mi nedošlo, že se to stejně musí zvrhnout v pouhou komercionalizaci. Teď je módní, že z každého absolventa kurzů je hned "profesionální permakulturní designér", každý je "odborník" a PK kurzů jsou tři prdele ........ myslím, že dozrál čas z tohoto vlaku vystoupit a začít dělat něco užitečnějšího. Třeba permakulturu, ale hodně daleko od hlavního proudu.


Martin HorňákX01
Příspěvky: 118
Registrován: 02 bře 2016 08:33

Re: Zemědělství používá pesticidy. Lze to i bez nich ? Jak to udělat? Pojďme přemýšlet.

Příspěvek od Martin HorňákX01 »

co třeba začít dělat "funkční permakulturu", ale chápu, že plno lidem se rukama moc dělat nechce, tak dělaj ústy (a přemlouvaj veverky)


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Zemědělství používá pesticidy. Lze to i bez nich ? Jak to udělat? Pojďme přemýšlet.

Příspěvek od mastnacek »

Moje veverka nosila orisky. Ale smerem ode me :)


Odpovědět