Výzva

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Uživatelský avatar
Maxim Voroncov
Příspěvky: 14
Registrován: 26 úno 2016 12:07

Výzva

Příspěvek od Maxim Voroncov »

Ahoj,



Vzhledem k tomu, že každý má svojí práci a talent rozhodl jsem se podpořit pomocí webové stránky http://zemedeje.unas.cz, různé projekty zaměřené na zakládání Osad či Rodových statků. Samozřejmě, že jsou vítáni již vzniklé a fungující.


Nápad vznikl z osobních pohnutek a neutěšeného stavu naši krásné země,ale také z absence více webů zaměřených na naše Kořeny. Domnívám se totiž, že jednou z možných cest je spojit se. Dlouho dobu už pozoruji dění v ČR a poslední rok se pohybuji v SR. Naše země jsou velmi krásné a co se týče zdrojů také bohaté a to hlavně na Vodu a úrodné Niky. Sami dobře víte co se u nás děje kolem Babiše atd. nemluvě o SR.


Proto bych rád dobrovolně svojí práci pomohl uveřejňovat a zároveň rozběhnout mediu, který by sloužilo širší veřejnosti k možnosti dozvědět se více ze života obecně. Specializovaných webu např. na Permakulturu je více než dost a to platí i pro přírodní stavitelství apod. Motiv není podpořit výdělek,ale právo na slušný a poctivý život nás všech a dát tak možnost k tomu zlepšovat vztahy a vytvářet víc příležitosti pro setkávání.


Důležitou součástí jsou Trhy, které by se dle mého skromného názoru měli začít uskutečňovat na loukách, respektive v přírodních podmínkách a ne ve městech. Výhod je mnoho,ale tou hlavni je, že lidé z měst mají možnost se dostat ven a zároveň využít prostor louky k možnosti víkendových setkání. Tak jako to bývalo u našich předků. Rád se ihned zapojím do nijaké takové příležitosti pokud někdo nabídne prostor.


Prosím Vás o vaše připomínky, náměty, ale i kritiku. To vše je velmi důležité a podstatné pro další dění. Projekty, které by chtěli být zařazený na stránky jako odkazy, či by rádi publikovali svoje akce, nechť mě kontaktují na níže uvedené adrese.



V případě, že by jste nás chtěli zpravit o něčem v soukromé zprávě, poslouží vám tato emailová adresa : zemedeje@gmail.com



Přejí všem pevného zdraví a ducha.



M.V.




Uživatelský avatar
Maxim Voroncov
Příspěvky: 14
Registrován: 26 úno 2016 12:07

Re: Výzva

Příspěvek od Maxim Voroncov »

Hodně jsem přemýšlel jestli vůbec reagovat a na konec jsem zvolil taku odpověď.





Převzal jsem obrázek z těchto stránek :



Info grad



Ten kdo umí, či nezapomněl rusky by se mohl mnoho věcí přiučit. Najde tam různé knihy, které mohou velmi příjemně obohatit kde jakého řemeslníka.




Martin Horňák říká:


Pročetl jsem web a za mě "palec dolů". Nefandím Rusku a nevidím potřebu hledat své kořeny zrovna tam, byť jsme slované. Rusko je špatný národ, který si myslí, že si může dovolit naprosto vše. Vždy bylo pozadu, hlavně morálně a nikdy to nedožene. Ten kdo to nevidí je totálně slepý.



Nevím nakolik je SR bohatá na vodu, nicméně v ČR podzemní voda kvapem ubývá. O loňském a předloňském létě ani nemluvě a jelikož jsem inteligentní, vím, že letos to nebude jiné.



Babiš je samozřejmě průser. Veškerá centralizace je špatně. Sice to zjednodušší náš život, tzv ušetříme, ale zároveň tím ochabneme a ztratíme svobodné rozhodování o svém životě.



Vlastně ani nevím proč to sem píšu :) , měl jsem potřebu dát nějaký momentář. Je samozřejmě dobře, že je čím dál tím víc lidí co přemýšlí o životě. Nicméně.....proč furt narážím na Anastázii, vzhlížení k Rusku a podobný naivní nesmysle? Asi nějaká forma toxoplazmózy či co.



M





Uživatelský avatar
Ekozámeček Stroupeček
Příspěvky: 92
Registrován: 11 pro 2014 12:03

Re: Výzva

Příspěvek od Ekozámeček Stroupeček »

 Taky trovna nefandím rusofilii, ale zároveň tvrdím, že v každém národě se najdou v pohodě lidi, žel tito se nevyskytují často mezi politiky. A právě tito své země prezentují . Že je Putin jaký je , to ještě neznamená že by všichni Rusové museli být jako on:)   Ale samozřejmě taky nechápu, proč bychom měli vzhlížet právě k Rusku. Na té zemi mi ale imponuje , že je tam malá zalidněnost a všude plno paneneské přírody, která je tak odlehlá že na tebe úředníci kašlou což mi přije jako velké púlus. Tam by se dalo celkem v klidu nerušeně farmařit a žít v souladu s přírodou. Takových míst už moc není,. Noo , já už začal u nás tak to neřeším.


Uživatelský avatar
Maxim Voroncov
Příspěvky: 14
Registrován: 26 úno 2016 12:07

Re: Výzva

Příspěvek od Maxim Voroncov »

Nepropaguji "rusofii", ale snažím se, abychom měli to na co máme právo. O žádné jiné zemi na světe se nemluví jako o "matičce rusy". A po 10 ti letém studiu, chtě nechtě vím proč. Nicméně tohle téma sem nepatří. Pouze se zmíním o jedné věci, že naše území se dřív jmenovalo "Malá Rasia". Jenže to nikoho v Děje-pisu neučili i to má důvod. Máme společné kořeny i řeč a pro mě osobně to bylo na jednu stranu tragické a na druhou krásné zjištění.


Jsem vděčen za to, že jsem měl možnost to prostudovat a pochopit a přál bych si, aby nás bylo víc. Ale lidé zůstanou lidmi a žádný člověk na světě to nezmění. To musí každý sám za sebe. Proto to nikomu nenutím,ale zároveň o tom chci a budu mluvit.

Ekozámeček Stroupeček říká:


 Taky trovna nefandím rusofilii, ale zároveň tvrdím, že v každém národě se najdou v pohodě lidi, žel tito se nevyskytují často mezi politiky. A právě tito své země prezentují . Že je Putin jaký je , to ještě neznamená že by všichni Rusové museli být jako on:)   Ale samozřejmě taky nechápu, proč bychom měli vzhlížet právě k Rusku. Na té zemi mi ale imponuje , že je tam malá zalidněnost a všude plno paneneské přírody, která je tak odlehlá že na tebe úředníci kašlou což mi přije jako velké púlus. Tam by se dalo celkem v klidu nerušeně farmařit a žít v souladu s přírodou. Takových míst už moc není,. Noo , já už začal u nás tak to neřeším.





Uživatelský avatar
Sibiřan
Příspěvky: 61
Registrován: 02 lis 2011 23:21

Re: Výzva

Příspěvek od Sibiřan »

Maxim Voroncov: Ahoj Maxime! Pohánějte svou karavanu a nedbejte na štěkot potulných psů. Pište o tom, co cítíte. A nenechte se zviklat nálepkováním "rusofil" nebo "nějakojinofil". Osobně neřeším, na které světové straně se inspiruji. Prostě na té inspirativní. V dobách mého dospívání bylo zapreščeno koukat na západ, teď je prohibited koukat na východ. Pro mne byly a jsou zajímavé oba směry (a k tomu i sever a jih) a něčí kecy o nějakém "filství" vypovídají jen o mindráku nebo úkolu dotyčného.


Ano, jsme Slované a naše země byla součástí největšího a nejorganizovanějšího státního útvaru známé historie, Velké Tartarie. Stejně i země sousední. Jsme jeden slovansko-arijský národ složený z mnoha kmenů. Silný, svobodný, statečný a morální národ, který tvořil, ne bořil, všude tam, kam vstoupil. Který žil v souladu s přírodou a vesmírnými zákony. Jeho dílo je obdivuhodné a obrovsky inspirativní. Když po tisíciletích Tartarie padla, snažila se západní církev vymýtit každou zmínku o její existenci. Tak byla nebezpečná pro zotročovací doktrínu. Marně, v genech a srdcích potomků stále žije. My, všechny slovanské kmeny - dnešní slovanské národy, jsme ti potomci a máme na co být hrdí. A Rusové? Jsou "naším" největším kmenem se všemi důsledky a odpovědností.


Asi znáte biblický slogan o (ne)házení perel sviním. Kdo je zralý na informace, najde si je. A bude o nich přemýšlet. Ostatní budou chrochtat.


 


Uživatelský avatar
Ekozámeček Stroupeček
Příspěvky: 92
Registrován: 11 pro 2014 12:03

Re: Výzva

Příspěvek od Ekozámeček Stroupeček »

Já tam zapoměl zmínit, že odpovídám Martinu Horňákovi. A taky jsem se (asi nesrozumitelně) vyjádřil ve smyslu , že Rusové mi nevadí a nemám proti Ruským tradicím nic . Vadí mi spíš jen bolševici a rusofily myslím jejich příznivce. A ten barák na fotce má fakt nádhernou fasádu, před takovým mistrem ,který tohle dokáže se klaním v nejvyšší úctě , a je mi jedno jaké má kořeny.


Martin HorňákX01
Příspěvky: 118
Registrován: 02 bře 2016 08:33

Re: Výzva

Příspěvek od Martin HorňákX01 »

No vidíte a já su odkojený Janem Cimburou. Jihočeský rodák, majíce rád svůj kraj, svá zvířata a své hospodářství. Je spravedlivý a koná dobro.



Nicméně, je to škoda, že naše vlastní země chátrá a někteří raději hledají inspiraci jinde, je to vaše volba, neberu vám ji, jestli vás to činí šťastnými, prosím, ale nerozumím tomu. Asi jsem přečetl příliš knih o historii Ruska, o tom kolik států v okolí si násilně podrobili, kolik kultur zahubili.



Pro mě je každá autokratická "vláda" špatná, ale evidentně to jiným chybí natolik, že vzhlížejí ke světlým zítřkům.


Uživatelský avatar
Sibiřan
Příspěvky: 61
Registrován: 02 lis 2011 23:21

Re: Výzva

Příspěvek od Sibiřan »

Ekozámeček Stroupeček: Pane Mirku, to bylo řečeno obecně. O Vás si myslím, že jste v pohodě a velmi inspirativní. I o jiných.


Český net je plný nálepkování a "něco-filských" pokřiků bez hlubších argumentů. Všechny ty hlášky nemusí být profesinálně útočné nebo zesměšňující, i když i těch je hafo, holt nějak se dotyční křiklouni musí živit. Řadu z nich však vykřikujeme na základě tzv. přesvědčení. Což je fajn, pokud se v něm nezabedníme. Bohužel, hooodně často nechceme o jiném ani slyšet - co kdyby se ukázalo, že to druhé je pravdivější, než to naše, a my bychom nedejbože museli něco zásadního měnit. Ojojoj, té práce! Zhroucení vesmíru!


Všichni se pohybujeme v mantinelech své výchovy, prostředí, v němž žijeme a vlastností, které jsme si přinesli při zrození. Jako děti jsme byli pod vlivem svých dospěláků, ale v dospělosti je jen na nás, kterým směrem a jak posíláme svou energii. Na jakou hromadu ji přidáváme.


Na té dobré není místo pro nenávist. Zato je tam spousta prostoru pro touhu dozvědět se skutečnou pravdu. Bez předsudků. Třeba i o Slovanech. Anebo Rusech a Putinovi. Nebo třeba Američanech a Obamovi. I o těch nad nimi.


Přeji hezký den :-)!


míra
Příspěvky: 207
Registrován: 12 čer 2013 07:24

Re: Výzva

Příspěvek od míra »

Velmi rád cestuji po postsovětských republikách. Lidová architektura je zde neodmyslitelně spojena se dřevem. Bohužel tyto nádherné domy jsou mnohdy opuštěny, lidé se stěhují za prací do měst. Řezbářská práce zaniká a ustupuje dnešním trendům. Není tomu, všude tak. V Rusku je pořádáno mnoho kurzů, o kterých se dá dovědět i u nás, které jsou zaměřeny na ruskou lidovou architekturu. Co se týče Slovanů, to je velmi obšírné téma. Neuznávám striktní vyhranění k jednomu historickému kmenu, které mám brát za jediné možné. Mnoho lidí se ke Slovanům obrací, jako k dokonalému národu. Slované migrovali, expandovali,...Proč se neobracet ještě dál do historie, můžeme dojít ke svým předkům dále než k Volze. Je to velmi dlouhé téma. Každá kultura přinesla něco pozitivního a negativního. Migrace je přirozená odedávna. Mísení kmenů, výboje taktéž. Je absolutní nesmysl o Slovanech prohlásit "Silný, svobodný, statečný a morální národ, který tvořil, ne bořil, všude tam, kam vstoupil." Slované byli nejednotní. Slovanské kmeny loupily, drancovaly, expandovaly. Jejich krutost a lstivost mnohdy neznala mezí. Jsem přesvědčen o Slovanské pohostinnosti a úctě ke stáří. To i dokladují dnešní lidé žijící na východ od ČR.


Uživatelský avatar
Ekozámeček Stroupeček
Příspěvky: 92
Registrován: 11 pro 2014 12:03

Re: Výzva

Příspěvek od Ekozámeček Stroupeček »

Nevíte někdo , čím to dřevo na domech původně natírali?

míra říká:


Velmi rád cestuji po postsovětských republikách. Lidová architektura je zde neodmyslitelně spojena se dřevem. Bohužel tyto nádherné domy jsou mnohdy opuštěny, lidé se stěhují za prací do měst. Řezbářská práce zaniká a ustupuje dnešním trendům. Není tomu, všude tak. V Rusku je pořádáno mnoho kurzů, o kterých se dá dovědět i u nás, které jsou zaměřeny na ruskou lidovou architekturu. Co se týče Slovanů, to je velmi obšírné téma. Neuznávám striktní vyhranění k jednomu historickému kmenu, které mám brát za jediné možné. Mnoho lidí se ke Slovanům obrací, jako k dokonalému národu. Slované migrovali, expandovali,...Proč se neobracet ještě dál do historie, můžeme dojít ke svým předkům dále než k Volze. Je to velmi dlouhé téma. Každá kultura přinesla něco pozitivního a negativního. Migrace je přirozená odedávna. Mísení kmenů, výboje taktéž. Je absolutní nesmysl o Slovanech prohlásit "Silný, svobodný, statečný a morální národ, který tvořil, ne bořil, všude tam, kam vstoupil." Slované byli nejednotní. Slovanské kmeny loupily, drancovaly, expandovaly. Jejich krutost a lstivost mnohdy neznala mezí. Jsem přesvědčen o Slovanské pohostinnosti a úctě ke stáří. To i dokladují dnešní lidé žijící na východ od ČR.





Odpovědět