"babyliny" box - veřejné odkladiště, naleziště rostlin v květináči

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
7inline
Příspěvky: 46
Registrován: 24 led 2015 23:54

"babyliny" box - veřejné odkladiště, naleziště rostlin v květináči

Příspěvek od 7inline »


 Jsou v Praze místa (nebo i jinde v ČR), kam lze odkládat, zbavovat se, nebo získat rostliny v květináči, řekněme místa důstojnější než okolí popelnic s aspoň minimální ochranou před nepřízní počasí ?


 Hledal jsem na inetu a žádný dvorek ani  "zelenou skládku" nenašel.. ani botanické zahrady nenabízí odklad/odnos..


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: "babyliny" box - veřejné odkladiště, naleziště rostlin v květináči

Příspěvek od drudriger »

Já ti neporadím prahu, Ale když jsem žil v Amdamu tak sem chodil do jednoho kontajneru na kytky. proste kontajner za velkoskladem s kytkama. Tak sem je vzdy vyhrabal. dal do kvetináče a rozdával jsem to kamarádům a skrášloval jsem okolí svého obydlí. Dokonce sem nacházel i bylinky, tak ty jsem dál řízkoval. Byla to sranda, nebot všichny sou zvyklí a znají dumpster potravin, znaji komunitné zahrady, znají bylinky atd ale brát je z odpadu a eště i řýzkovat, to jsem si u nich šplhnul. 


Pak mi koupili velkou láhev červeného vína na rozloučenou.....   ale to už pár let stejně nepiji....



Byliny Box v Praze by se možná hodil, napadlo mne že skusit to dát na kliniku, tá jejich budova tedka mají na interiérech a určitě nějaké skrášlení svého prostoru je potěší



http://451.cz/klinika/


a pravidelne bývají v praze na žižkově bezpenežní zony......tam to můžeš skusit taky...



Jinak píšeš to jakoby si potřeboval vyhodit 200kytek s toho 5 sou dvoumetrove bestie.....


nehledáš doufám prostor pro svoji špeciální kytku , kvůli tomu že se ti záhadně stratil pes.....


míra
Příspěvky: 207
Registrován: 12 čer 2013 07:24

Re: "babyliny" box - veřejné odkladiště, naleziště rostlin v květináči

Příspěvek od míra »

otázka je, kdo by na to odkladiště v dnešní době kytku nesl....( Jestli máš zahradu, zkus to udělat tam.


7inline
Příspěvky: 46
Registrován: 24 led 2015 23:54

Re: "babyliny" box - veřejné odkladiště, naleziště rostlin v květináči

Příspěvek od 7inline »

:D...nene, jsem na tom jako ty kdysi. Když se jdu potápět, nacházim občas plné konťáky bylin v květináčích a už se mi to pomalu nevejde do bytu. Začal jsem tedy aspoň sbírat hlínu..Jinak taky rozdávám kde se dá. Ale jakmile je něco zadáčo, lidi jsou k tomu podezíravý. Za 40 kč. v Albertu si to koupí, ale když se zeptám, jestli nechtěj zadáčo můj přebytek, číhaj zradu..



7inline
Příspěvky: 46
Registrován: 24 led 2015 23:54

Re: "babyliny" box - veřejné odkladiště, naleziště rostlin v květináči

Příspěvek od 7inline »


zahradu mám, ale... 1)družstevní a za ..2) - neni přístupná 24hodin denně. 


Kdo by to tam v dnešní době nesl - pokud se udělá víc míst v Praze, nebude to zase tak daleko.


 Na otázku "kdo by to tam v dnešní době nesl ??" odpovím


 - kdo v dnešní době třídí běžný odpad..5-10-20 % populace.???.nevim..


 a lidi mající květiny - předpokládám, že většina takových má k přírodě bližší vztah, natož ke svojí květině. Pakliže se musí květiny zbavit a nenajdou vhodného adoptéra...


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: "babyliny" box - veřejné odkladiště, naleziště rostlin v květináči

Příspěvek od Romana SM »

nebo by se toho mohly ujmout komunitní zahrady nebo zahrádkářské kolonie (nevím tedy jaký stav v Praze je obojího) :-)


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: "babyliny" box - veřejné odkladiště, naleziště rostlin v květináči

Příspěvek od mastnacek »

Pane boze, kam na tyhle jaloviny chodis? Kdyz nechces kytku a nechce ji nikdo z okoli, tak ji utrhnes, hodis na hnuj a kvetinac oplachnes a schovas. Jooo ve meste asi hodis do biologickyho odpadu? Kam prazaci sypou zbytky jidla? Tohle je fakt velka bolest planety, osirele kytky v kvetinaci.


7inline
Příspěvky: 46
Registrován: 24 led 2015 23:54

Re: "babyliny" box - veřejné odkladiště, naleziště rostlin v květináči

Příspěvek od 7inline »

připomínáš mi jednoho pána, který se všemu podivuje, klepe si na čelo..hodně věcí mu přijde snadné, prosté, zbytečné zabývat se tim, má potřebu se ke všemu vyjadřovat..pro tyhle typy je asi milion výrazů - otrava, prudil, vyrážka:)..nech to bejt, když se ti to nelíbí a nemusí se tě to týkat, udělej krok jinam a jdi si dál..nebo tě ten záměr něak ohrožuje v dýchání ?


7inline
Příspěvky: 46
Registrován: 24 led 2015 23:54

Re: "babyliny" box - veřejné odkladiště, naleziště rostlin v květináči

Příspěvek od 7inline »

nemám moc osobních zkušeností s komunitníma zahradama...ale působí na mě dojmem celkem uzavřených skupin a často výdělku lačných


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: "babyliny" box - veřejné odkladiště, naleziště rostlin v květináči

Příspěvek od mastnacek »

Mas pravdu, zastavil se me na tri vteriny dech kdyz jsem si precet ten tvuj prispevek. Jak ty rikas, je milion, ale ne nadavek, ale problemu, ktery je potreba vyresit. Ale odlozeny kytky a utulek pro ne tam opravdu nevidim. Ale mozna slysis travu rust a ten krik nemuzes snest i to je mozny. Tuky tuk, jdu dal.

7inline říká:


připomínáš mi jednoho pána, který se všemu podivuje, klepe si na čelo..hodně věcí mu přijde snadné, prosté, zbytečné zabývat se tim, má potřebu se ke všemu vyjadřovat..pro tyhle typy je asi milion výrazů - otrava, prudil, vyrážka:)..nech to bejt, když se ti to nelíbí a nemusí se tě to týkat, udělej krok jinam a jdi si dál..nebo tě ten záměr něak ohrožuje v dýchání ?





Odpovědět