Jedlý městský park

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jedlý městský park

Příspěvek od QNX »

Bebe: Množství psů ve městech je moc velké ........ stejně jako je ve městech moc velké množství  lidí.


Já psa považuju za člena rodiny. Když už pique nique, tak samozřejmě se psem.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Jedlý městský park

Příspěvek od jarda bon jovi »

jistě, pes je člen rodiny, ale když se mi v parku zakousnul pes do tříletého dítěte a já ho poslal kopancem do věčných lovišt, tak mne popotahovali po soudech.Úplně náhodou v brněnským parku a náhodou u soudu v tom paláci soudů.... Psi z nezávislého pohledu vše očůrají a upraví životní prostor závějemi exkrementů.Až lidé zmizí v propadlišti evoluce, budou to psi, kteří zaujmou jejich místo. Kdo nemá vlastní pozemky, neměl by psa vlastnit.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jedlý městský park

Příspěvek od QNX »

jarda bon jovi:  tak to jsi měl ještě docela štěstí. Kdyby to byl pořádnej pes, tak bys dopadnul dost špatně. No, ale pořádnej pes se zase jen tak na potkání do dětí nezakusuje .......... Je to blbý, město není dobrý prostor pro život lidí ani psů.



jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Jedlý městský park

Příspěvek od jarda bon jovi »

je to tak, pořádnej pes by věděl, že mám i do města farmářky s ocelovou špicí....Město je fakt pro jiný lidi. Mám psy rád... teda, mám rád svého psa, krásnou mašinu na likvidaci cizích organismů na mých pozemcích.Rvu se s ním často, až chlupy lítají. Válíme se a koušem do sebe, i když mám s jeho 70 kilama co dělat... ví, že kdyby jen zavrčel na cizí dítě, sejmul bych ho. Na dospělé si může řvát, až se hory třepou, pokud nejsou puštěni do dvora. na dvoře poctivě očuchat a zpět do boudy. Jak se zavřou dveře ven, už je zase svým pánem a návštěva se nesmí sama vrátit na dvůr, jináč má smolíka.Pokud nemá pes rozlišovací schopnost, patří do věčných lovišt, bez ohledu, co je zač.


Mělo by to tak být i s lidmi.


..


.

QNX říká:


jarda bon jovi:  tak to jsi měl ještě docela štěstí. Kdyby to byl pořádnej pes, tak bys dopadnul dost špatně. No, ale pořádnej pes se zase jen tak na potkání do dětí nezakusuje .......... Je to blbý, město není dobrý prostor pro život lidí ani psů.






Martina Lukešová
Příspěvky: 1
Registrován: 22 úno 2014 17:04

Re: Jedlý městský park

Příspěvek od Martina Lukešová »

Dobrý den, velice vám fandím. Více než před rokem jsme založily s dvěmi kamarádkami permakulturní o.s. v Boskovicích pod názvem Vicinia 21, ale momentálně z osobních důvodů nefungujeme jako sdružení, ale jako jednotlivé ano. Ne žebychom se pohádaly, ale změnily jsme místa bydliště a méně se vídáme. Jde ale o to, že myšlenka jedlého lesa, zeleného - jedlého města, městských zahrad apod. je nám hodně blízká a rádi bychom více prorazily v těchto u nás průkopnickcých sférách. Snažím se v Boskovicích působit osvětově, píšo do místních novin, vedu několik zájmových kroužků včetně zahrádkářů. Na místním gymnáziu mám teď zajímavý projekt mezioborových předmětů, kde budeme realizovat venkovní přírodovědnou učebnu. Plánuji ji v duchu permakultury. Je to těžký boj prosadit pro některé tolik odlišné myšlenky. Jestli budete mít chuť se sejít a podpořit naše zájmy, jsem pro.


S pozdravem a láskou, Martina



permoník
Příspěvky: 41
Registrován: 09 led 2013 11:08

Re: Jedlý městský park

Příspěvek od permoník »

nevím, jestli jsou to úspěšné realizace, ale v A2 č.18 ze srpna loňského roku se píše o snaze občanů Olomouce dostat do města zeleň-komunitní zahrady, partyzánské projekty...  


Uživatelský avatar
lukas sejkora
Příspěvky: 50
Registrován: 02 bře 2011 22:05

Re: Jedlý městský park

Příspěvek od lukas sejkora »

tak nakonec se podařilo prosadit projekt jedlého parku o pár set metrů dál - na jaře jsme tam s místní základní školou vysadili přes 20 ovocných stromků a v sázení budeme pokračovat na podzim a v dalších letech: www.stromyamy.org/brno-lisen/


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Jedlý městský park

Příspěvek od mastnacek »

A jak bude osetreny aby to tam nekdo neocesal na kost a nepostavil se s tim u silnice? :)




lukas sejkora říká:

tak nakonec se podařilo prosadit projekt jedlého parku o pár set metrů dál - na jaře jsme tam s místní základní školou vysadili přes 20 ovocných stromků a v sázení budeme pokračovat na podzim a v dalších letech: www.stromyamy.org/brno-lisen/





Uživatelský avatar
lukas sejkora
Příspěvky: 50
Registrován: 02 bře 2011 22:05

Re: Jedlý městský park

Příspěvek od lukas sejkora »

Tak do roka a do dne nebylo pro Jedlý Park v Brně zrovna ve znamení všeho dobrého a pozitivního - ale možná už se na to nedokážu dívat s potřebným odstupem: www.vlisni.cz/vase-tema/jedly-park-ma-rok-co-dal
Můžete se mrknout na tuhle diskuzi pod článkem a říct mi, jestli jsem nenormální já, nebo to jenom moc prožívám?


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jedlý městský park

Příspěvek od QNX »

lukas sejkora: Podceněná projektová příprava, srážka s úředníky a srážka s realitou. Po tvé zkušenosti budu ještě mnohem opatrnější a podobným akcím se raději vyhnu. Je to škoda, nápad to byl dobrý a jeho úspěšná realizace by byla prospěšná. Bohužel šance na úspěch (u tohoto typu projektu) není velká ani při velice pečlivé projektové přípravě. Při jejím podcenění hraničí pravděpodobnost neúspěchu s jistotou :-(



Odpovědět