Uživí nás naše země?

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Maddog
Příspěvky: 50
Registrován: 13 bře 2013 11:58

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od Maddog »

Živé maso se krmí travou nebo senem které se neúroda netýká, mražené se dá taky skladovat několik sezon.


Caso
Příspěvky: 144
Registrován: 15 čer 2012 15:00

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od Caso »

Myslim, ze zakladni nepochopeni spociva v tom, ze vlastnik kravy nemusi byt nejak zasadni masozravec. Ma kravu pro mleko (a vsechny produkty), hnuj, potah, topeni, spolecnost, cokoliv. Jaluvky se neji a bycek se muze vymenit. Pro mne je zasadni zkusenost Indie, coz je dlouhodobe prelidnena zeme, s vyznamnou casti vegetarianske populace. Krava je tam posvatna a bez mlecnych produktu by meli problem prezit. A to maji mnohem priznivejsi klima pro zemedelstvi.


Pro mne zasadni je, ze v tradicnim zemedelskem systemu je potreba relativne velke mnozstvi hospodarskych zvirat, a zatim mi nikdo neukazal alternativu. Nelze argumetovat tim, ze dnes jde hnuj snadno koupit. Jeste pred 30 lety byl hnuj cenena komodita a ani ted neznam ve svem okolo moc sedlaku, kteri by se hnoje radi zbavovali.


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od Richard Ruibar »

Holzer je asi taky dobrej. Toho jsem ale zatím jen prolistoval a přečetl namátkou něco tu a tam. Na první pohled je tam dost věcí, které jsou i v tom Mollisonovi.


Já bych to s těmi slepicemi taky chtěl zkusit. Ale slepice zatím nemám, protože bych musel něco oplotit. Buďto slépky nebo zahrádku :-) A my se odtud asi budeme stěhovat, tak nechci plýtvat časem, penezi a energií na něco co bych užíval rok, dva.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od QNX »

Richard Ruibar: Opravdu je ten slepičí hnůj řešení? Kolik potřebuješ zrní a kolik slepic na vyprodukování jedné tuny slepičinců? Vlastní produkce celé spotřeby zeleniny = produkce velice malé části potřebných živin pro vlastní uživení. ........ problém je, že ti schází praktická zkušenost a zároveň si i z té teorie bereš jenom pár střípků bez toho, abys řešil problém jako celek (alespoň teoreticky).


Caso
Příspěvky: 144
Registrován: 15 čer 2012 15:00

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od Caso »

Prezvykavci jsou v systemu zasadni, protoze lidem potravne nekonkuruji (pokud se nedostanou kam nemaji). Slepky castecne konkuruji (konzumaci obili), takze kdyz uz drubez na hnuj, tak husy.


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od Richard Ruibar »

QNX: kolik tun slepičinců potřebuji na pohnojení půl hektaru? Když uvažuji běžné osevní sledy? Tzn. nikdy v jednom roce nebudu hnojit celý půlhektar ale jen jeho čtvrtinu. Odpověz mi jako praktik nebo jako teoretik, asi seš obojí.


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od Richard Ruibar »

Ještě tedy bych ten slepičí hnůj chtěl naředit kompostem ze zbytků z rostliné stravy z půlhektaru.


Caso
Příspěvky: 144
Registrován: 15 čer 2012 15:00

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od Caso »

Pokud si dobre vzpominam, tak se u slepek ustajenych na slame davalo maximalne okolo 8 tun na hektar.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od mastnacek »

Slepice toho hnoje zase tolik nenadelaj. Mame hejno cca 20-30 kolisa to. Na pul hektraru bys musel mit alespon 100 hlav. A to uz neco sezere. A zerou porad.


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od Richard Ruibar »

Teď je ještě otázka kolik slepic je potřeba na těch 8 tun, to já osbně nemám představu.


Ale pokud by šlo o kachny, tak ty naše běhají celý den venku, v kachníku jsou jen přes noc a to množství co tam udělají mě docela udivuje. Očekával bych, že toho bude daleko méně. Samozřejmě jsem ale rád, že toho je dost :-)


Odpovědět