Alternativní život

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Odpovědět
Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Alternativní život

Příspěvek od Richard Ruibar »

Jasně chápu. Neříkám, že to jde samo. Pokud je proti tomu nějaká lobby, tak bude bojovat protiargumenty. Může i podplácet falšování experimentů. Pokud ale máte na své straně skutečně objektivní a prokazatelné důkazy, pak v diskuzi vyhrajete, získáte spoustu stoupenců, kteří Vám pomohou změnit svět.


Termínem brzo jsem myslel údaj v řádu do dvou let.


Uživatelský avatar
Ilona Hotárková
Příspěvky: 19
Registrován: 15 dub 2010 15:37

Re: Alternativní život

Příspěvek od Ilona Hotárková »

Petra Stejskalová: Petro, děkuji ti ( snad nevadí, když tykám, budu ráda, když mi přestaneš vykat:))


za tvou vyčerpávající odpověď. Asi mám na dost věcí rozdílný pohled, ale smyslem není, abychom byli všichni stejní.


Obávám se, že by ani moje odpovědi nebyly tak vtipné a brilantně vybroušené. To je poklona tvému mistrovství.


Měj se fajn :)


Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Alternativní život

Příspěvek od Josua »

Richard Ruibar: pak se omlouvám. Vyznělo to jinak.





Richard Ruibar říká:


Pravda, měl bych to přeformulovat :-) "Pokud to co je objektivně prokazatelně špatné, pak ..."






Žádné objektivum jak si jej lidé představují neexistuje, v tomto světě na jednu věc koukají skupiny lidí a mají různé názory a i kdyby se shodly tak se najde někdo kdo to uvidí jinak. Vše je relativní (určuje to doba, situace, pohnutky, výzkumy i ty se mílí a mění). Za nějaký čas nám budou říkat že to XXX zase není tak dobré a že YYY je lepší... 



Neberte mě prosím útočně (někdy to tak vypadá), jen se snažím popsat jak vidím relativitu tohoto světa já.



Zdraví Josua




jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Alternativní život

Příspěvek od jarda bon jovi »

Dobro a zlo je pouze úhel  pohledu, stejně jako pravda a lež. Proto zde člověk potká lidičky každej pes, jiná ves. Každý je individualista se svým specifickým úhlem pohledu. Když se dva shodnou, je to zázrak a měli by zapálit svíčku. A to je dobře, protože se vymanili z uniformního stáda ovčanů. To je začátek svobodných myslí. ono to nakonec půjde......


Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Alternativní život

Příspěvek od Josua »

:D jak píše Jarda BJ, nelze něco nazvat objektivním názorem/pohledem, protože kdo je objektivní, vše je jen suběktivní.


To však neznamená že se nemohou domluvit. Tomu už se říká moudrost...



Nenapadá mě kde jsou objektivní přírodní zákony? Můžeš mi to Cyrile prosím připomenout? Zase bez útoku ..čtu to a zní to jako bych to říkal ironicky, ale není to tak :D



Zdraví Josua


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Alternativní život

Příspěvek od Richard Ruibar »

Objektivita je vždy podmíněna aktuální úrovní poznání. Lidstvo má nějaké metody jak stanovit aktuální paradigma. Dnes používá scientistickou metodou založeno Francisem Baconem: pozorování, experiment, měření, vyhodnocení. Je to momentálně (od cca 16. nebo 17. stol.) všeobecně přijímaná metoda a to, co je jí prokázáno, je všeobecně považováno za objektivní. Přestože, každý soudný přírodověc ví, že velká část přírodních zákonů a závěrů libovolných experimentů má jen dočasnou platnost, než budou nahrazeny novými objevy, teoriemi ap. Závěry takto získané, jsou ale nejblíže objektivitě, jak jsme schopni. Proto je moudré se jimi řídit.


Že by neexistovala absolutní objektivita a absolutní pravda, s tím nemohu souhlasit :-)


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Alternativní život

Příspěvek od QNX »

Richard Ruibar: Bohužel vědecké metody práce i aktuální poznatky vědy jsou snílkům trnem v oku. Sny většinou nedokážou při použití "pozorování-experiment-měření-vyhodnocení" obstát a proto je tato metoda s oblibou nahrazována vírou, která snese cokoliv. Za zmínku stojí, že vědecké metody práce jsou zcela v souladu s permakulturními principy. Vždyť právě na důkladné pozorování, experimenty a následné vyhodnocení je v PK designu kladený velký důraz.


Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Alternativní život

Příspěvek od Josua »

Přátelé vy jste vědci já mystik/mág/šaman. Intuice funguje, pokud nasloucháte. Pozorování není nic jiného než meditace a experiment je vykročení blázna do prázdna i když se mu všichni smějí. Nakonec za to má Nobelovku. Měření a vyhodnocení je kontemplace a selsky rozum. 



Nemá smysl dále konverzovat na toto téma. Nelze dojít shody v názorech, v tomto každý sníme jiný sen/ jdeme jinou cestou. Ne však že bych vám vaši Víru bral.



A to co někdo píše co je vhodné či na co je kladen důraz není pro mě dogma. Vše se mění.... 




Zdraví Josua


Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Alternativní život

Příspěvek od Sanča »

Pánové, absolutní pravda a absolutní objektivita, jsou věci jejiž existenci vyloučili, již Antičtí filozofové.


Kvantová fyzika např. pohlíží na tzv. klasické vědecké metody či výzkumy, jako na činnosti prováděné v krátkém čase za použití maximální energie. Jinak řečeno, naše výzkumy jsou prováděny vždy v kontextu úzkého pozorování, obvykle bez možnosti pochopení širších souvislostí. Doktoři do nedávné doby odstraňovali mandle, jak na běžícím pásu pro jejich tzv. nepotřebnost. Důsledky nenechali na sebe čekat. S permakulturou není v rozporu nic, ani tzv. vědecký přístup, ale bez duchovního ukotvení, hledání širších souvislostí z toho tento přístup udělá chladnou invalidní záležitost. Vyrovnanost v mysli, zapojení všech mozkových hemisfér a nepopírání srdce............:-).


Uživatelský avatar
Lenyška Zem
Příspěvky: 13
Registrován: 13 úno 2012 21:00

Re: Alternativní život

Příspěvek od Lenyška Zem »

Sanča: Nezbývá než souhlasně kývat hlavou :-)


Odpovědět