TOTÁLNÍ ZÁKAZ POUŽÍVÁNÍ LÉČIVÝCH BYLIN V EU OD 1. 4. 2011

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

TOTÁLNÍ ZÁKAZ POUŽÍVÁNÍ LÉČIVÝCH BYLIN V EU OD 1. 4. 2011

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

NA www.ecogaia.com JSEM SE MIMO JINÉHO DOČETL, ŽE FARMACEUTICKÁ LOBBY PROSADILA TOTÁLNÍ ZÁKAZ PRODEJE LÉČIVEK V ZEMÍCH E.U... JE TOTO VŮBEC JSOUCNÉ...??? ŽE AHN ( ALLIANCE FOR NATURAL HEALTH ) PODALA UŽ PROTEST A ŘADOVÍ OBČANÉ SE PRÝ MÁME OBRACET NA NAŠE ZÁSTUPCE V EU...KTERÝ Z TĚCH PARAZITŮ TO ALE JE...???!!!

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: TOTÁLNÍ ZÁKAZ POUŽÍVÁNÍ LÉČIVÝCH BYLIN V EU OD 1. 4. 2011

Příspěvek od QNX »

No a co? Tak se nebudou prodávat "medicinal products", ale produkty technické, okrasné, vonné, ochucující, barvící a co já vím jaké krycí názvy to všechno dostane. Tohle je ohrožením pro podnikatele produkující komerční produkty ve velkém. Bábu kořenářku nebo zahrádkáře za to snad nezavřou (ale přiznám, že jsem to nečetl a číst to nehodlám). Žárovka už se nám také vrátila v podobě "malého topného tělesa" :-) i když ji EU zakázala. Těch pár let než se EU rozpadne to snad nějak přečkáme.

Uživatelský avatar
Jan Halík
Příspěvky: 17
Registrován: 13 dub 2010 23:20

Re: TOTÁLNÍ ZÁKAZ POUŽÍVÁNÍ LÉČIVÝCH BYLIN V EU OD 1. 4. 2011

Příspěvek od Jan Halík »

Doufám, že kultura používání léčivých rostlin aznalostí o nich nezanikne, bohužel jsme manipulováni jako nesvéprávní jedinci do nějaké společnosti s přesnými pravidly a předpisy pro každý detail, kde nemají místo alternativy. Tím se EU společnost myslím dost znevýhodňuje a zbytečně komplikuje a pospěje ke společenské degeneraci.

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: TOTÁLNÍ ZÁKAZ POUŽÍVÁNÍ LÉČIVÝCH BYLIN V EU OD 1. 4. 2011

Příspěvek od QNX »

Jan Halík: třeba to povede k větší jednotě a spolupráci v undergroundu a podaří se vytvořit paralelní alternativní společnost :-)

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: TOTÁLNÍ ZÁKAZ POUŽÍVÁNÍ LÉČIVÝCH BYLIN V EU OD 1. 4. 2011

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

volal jsem pro informace na ministerstvo zemědělství a tak že prý něco slyšeli...co tam ti padouši vůbec dělají, krom nasírajících kontrol u farmářů...???

Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: TOTÁLNÍ ZÁKAZ POUŽÍVÁNÍ LÉČIVÝCH BYLIN V EU OD 1. 4. 2011

Příspěvek od Romana SM »

Tady je odkaz, kde jsou k tomu informace, je tam i směrnice v češtině
http://www.symbinatur.com/-tiskova-zprava-12.html.
O takových věcech se člověk dozví jen náhodou, ale spousta blbostí se na nás valí ve zprávách, je to smutné ...

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: TOTÁLNÍ ZÁKAZ POUŽÍVÁNÍ LÉČIVÝCH BYLIN V EU OD 1. 4. 2011

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

TAK JSEM DOSTAL INFORMACI, ŽE SE ZÁKAZ BY NEMĚL VZTAHOVAT NA BYLINY KTERÉ SE PRODÁVAJÍ JAKO POTRAVINA ČI JAKO DOPLNĚK STRAVY...PRÝ TO JE HLAVNĚ NÁMÍŘENO PROTI LÉČIVKÁM Z ČÍNY ČI INDIE...NO UVIDÍME, CO Z TOHO VYLEZE...TRADIČNÍ PĚSTOVÁNÍ LÉČIVEK A JEJICH NÁSLEDNÝ PRODEJ BY TO SNAD PRÝ NEMĚLO OHROZIT...ZARÁŽÍ MĚ ALE TO, ŽE SE O TOM VCELKU NIKDE NEDISKUTOVALO...!!! SEM TAM NĚJAKÁ ZPRÁVA V TISKU A ŠLUS...TAK NIKDO NIC NEVÍ KONKRÉTNÍHO A NA MINISTERSTVU ZEMĚDĚLSTVÍ TAKÉ HRAJÍ MRTVOU LIŠKU...

Uživatelský avatar
Taťána Brisudová
Příspěvky: 4
Registrován: 18 lis 2010 09:56

Re: TOTÁLNÍ ZÁKAZ POUŽÍVÁNÍ LÉČIVÝCH BYLIN V EU OD 1. 4. 2011

Příspěvek od Taťána Brisudová »

..a já myslím,že se to musí být jen aprílový vtip..

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: TOTÁLNÍ ZÁKAZ POUŽÍVÁNÍ LÉČIVÝCH BYLIN V EU OD 1. 4. 2011

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

uvidíme, co na nás vytasí v tom dubnu...a co všechno ještě zakážou...!!! ale věřím, že se to zase nějakým způsobem obejde...jako s tou klasickou žárovkou...

Uživatelský avatar
Simona Pavlů
Příspěvky: 33
Registrován: 25 pro 2010 19:37

Re: TOTÁLNÍ ZÁKAZ POUŽÍVÁNÍ LÉČIVÝCH BYLIN V EU OD 1. 4. 2011

Příspěvek od Simona Pavlů »

Tady se dá ta petice proti zákonu podepsat: http://www.causes.com/causes/529778

Odpovědět