Děti

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Děti

Příspěvek od QNX »

Ronja Korousová: No, koukám, že v očkování máš jasno, asi jsi vrchní vědec. Já se přikláním k tomu co psal jarda bon jovi. Očkování není bez rizika, ale neočkování bez něj není také. Pokud tedy mám volit, volím riziko menší. Tady bych si vzal na pomoc statistiku a ta mluví pro očkování. Očkovat proti chřipce bych se nenechal, ale za možnost očkování proti tetanu jsem docela vděčný. No, ale je nás tady těch 7 000 000 000 jedinců ....... tak třeba to očkování fakt nemá smysl.


Uživatelský avatar
Ronja Korousová
Příspěvky: 71
Registrován: 02 dub 2012 14:16

Re: Děti

Příspěvek od Ronja Korousová »

Nemluví. Je mi líto, ale nemluví. Nejsem vrchní vědec, jsem vychovatelka s maturitou, nic víc. :-) Ale přečetla jsem o tom... Ále, co se tu budu rozpovídávat. Hledej. Čti, Pátrej. Ptej se po konkrétních datech, číslech, studiích u každýho tvrzení. Taky po zadavateli studie a tak dál. Moc bych se divila, kdyby ti z toho vylezlo něco jinýho, než mě. byla jsem hodně pečlivá, protože mi nesmírně záleželo na tom, vybrat menší zlo.


Na tom, že bez rizika není VŮBEC NIC, se tu, doufám, shodnem všichni... ;-)

QNX říká:


Ronja Korousová: No, koukám, že v očkování máš jasno, asi jsi vrchní vědec. Já se přikláním k tomu co psal jarda bon jovi. Očkování není bez rizika, ale neočkování bez něj není také. Pokud tedy mám volit, volím riziko menší. Tady bych si vzal na pomoc statistiku a ta mluví pro očkování. Očkovat proti chřipce bych se nenechal, ale za možnost očkování proti tetanu jsem docela vděčný.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Děti

Příspěvek od QNX »

Ronja Korousová: Když člověk něco hledá, tak většinou hledá jenom potvrzení svého postoje. Opačné argumenty zlehčuje, nebo rovnou ignoruje. Třeba na novorozenecký tetanus zemřelo jen v roce 2002 na světě 180 tisíc dětí (údaj WHO). V ČR (kde je proočkovanost  cca 99,5%) nezemřelo od roku 1960 ani jedno. Z pohledu ekosystému je očkování asi docela škodlivé, protože snižuje úmrtnost a tím zvětšuje populaci a její náročnost na zdroje. Je tedy možné, že permakulturník by se v zájmu splnění třetího etického PK principu neměl nechat očkovat.


Uživatelský avatar
Ronja Korousová
Příspěvky: 71
Registrován: 02 dub 2012 14:16

Re: Děti

Příspěvek od Ronja Korousová »

"Když člověk něco hledá, tak většinou hledá jenom potvrzení svého postoje"?


 Nevím, jestli většinou. Někdy asi jo. Ovšem za prvé jsem tohle hledání začala se stanoviskem naprosto opačným, než jaký mám dneska a pak, kdo jsi a co o mě víš, že se odvažuješ tvrdit, že bych vyměnila zdraví vlastního dítěte za potvrzení jakýhosi postoje? Nic takovýho nedělám. Hledám cestu, která pro mě bude ta pravá. Nepotřebuju se držet nějakýho názoru nebo názorovýho systému jenom proto, že jsem se s ním nějakou dobu ztotožňovala.


Já jsem očkování zmínila jenom na okraj a najednou se tady místo logickejch argumentů a diskuze v mezích slušnosti na sebe dozvídám, že hraju ruskou ruletu se zdravím svojí dcery, abych si mohla připadat zajímavější a kdovíco dalšího. Tím pro mě debata ztrácí smysl, poněvadž už to není debata, ale útočení a osočování. Ne nějak vážný nebo urážlivý, ale otevřenýmu dialogu to nepřeje a překáží. Pokud mohu doporučit, zjisti si lepší informace o snižování populace očkováním. Pokud nemohu, žij si dál ve svojí víře v očkování. Ale už se to, prosím, nepokoušej rozebírat se mnou. Kdyby ses například ptal na prameny, ze kterejch čerpám, místo abys věštil moje pohnutky ke zjišťování informací, mohli jsme si prima pokecat. Takhle jenom dodávám, že mě moc mrzí tenhle způsob komunikace, při kterým si podle pár příspěvků o někom uděláš obrázek a ten mu pak předhazuješ do tý doby, než ho přesatane bavit s Tebou vůbec mluvit.


Mě to přestalo bavit právě teď.
QNX říká:


Ronja Korousová: Když člověk něco hledá, tak většinou hledá jenom potvrzení svého postoje. Opačné argumenty zlehčuje, nebo rovnou ignoruje. Třeba na novorozenecký tetanus zemřelo jen v roce 2002 na světě 180 tisíc dětí (údaj WHO). V ČR (kde je proočkovanost  cca 99,5%) nezemřelo od roku 1960 ani jedno. Z pohledu ekosystému je očkování asi docela škodlivé, protože snižuje úmrtnost a tím zvětšuje populaci a její náročnost na zdroje. Je tedy možné, že permakulturník by se v zájmu splnění třetího etického PK principu neměl nechat očkovat.





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Děti

Příspěvek od jarda bon jovi »

UŽ ZASE.....


Proboha, neberte to osobně, je to diskuse, nikoli boj a odlišný názor nemusí značit nepřítele. Měli bychom být za opozici vděční, páč kope za naše barvy.Já osobně děcka nechal očkovat výhradně proti tetanu a hlavně žádný kombinovaný vakcíny,  třebas  sedm v jednom, nebo tak cosi.


Ronjo, fakt mi nejde o urážení, ani o nějaký postoje, na to prdím, Osobní zkušenost s tetanem ze mne učinila věrozvěsta, nic víc v tom nehledej.Pokud hledáme odpovědi, měli bychom se smířit s faktem, že né všechny se nám musí líbit.......



Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Děti

Příspěvek od Romana SM »

Kvůli nesmyslnosti očkování proti něčemu nemusíme zavrhnout úplně všechno očkování. Taky mi přijdou zbytečný očkování proti neštovicím, spalničkám atd. Ale je fakt, že tetanovku si hlídám i u sebe ač ostatní nemoci - horečky, nachlazení řeším asi podobně jako Ronja. Jsou témata, o který se dá sáhodlouze diskutovat a stejně se odpůrci a zastánci nedohodnou :-). 



A abych se vrátila zpátky k tématu počtu dětí, tak si pamatuju jak jsem jeden čas, ještě bez dětí měla bláhovou představu, že čím víc dětí budu mít a dobře je vychovám a budou z nich skvělí lidé, tím světu napomůžu, protože se pak budou dál šířit řady nás úžasných :-). Teď to vidím poněkud jinak ...


Uživatelský avatar
Neon Proto
Příspěvky: 90
Registrován: 06 dub 2011 19:43

Re: Děti

Příspěvek od Neon Proto »

Z psychologickeho pohledu me prijde zajimave, aby ten, kdo chce deti, se podival do sebe proc je chce - jestli kvuli sobe (uspokojeni svych potreb) a nebo to dela kvuli nim (ve finale take uspokojeni svych potreb skrze nejakou iluzi pomoci). Kdyz jsem se v tom babral vselijak, tak mi prislo jedine logicke (prirozene) reseni - ze se to proste stane, bez planovani. Prijde to, co ma prijit. Ze neni v planu mit deti, ale proste dva lidi k sobe citi lasku, z lasky na to dostanou chut, miluji se, oplodni se (bez premysleni jestli jo, nebo ne, co na to fin. situace, co na to svet. situace, whatever - proste delaji co citi), narodi se, staraji se atd. Proste ani v jendom kroku nebyl plan, ale jen spontanni reakce na dane fyzicke, emocionalni potreby v pritomnem okamziku :) Ale ve finale je to zas jen teorie. Me jen prijde, ze prezevsechny teorie, nazory, se veci semelou a je uplne fuk co jsem si planoval, myslel, zastaval - zpetne si pak jen snazim udrzet integritu skrze napasovani "toho co se deje" do nejake svoji teorie, ale neni to vlastne jedno? Pokud citim silnou lasku k nejake, pomiluju se, vznikne dite, tak to tak proste bude a pokud nevznikne, tak to tak proste bude.


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Děti

Příspěvek od Bebe »

mastnacek: Vždyď já se ti nesnažil radit, jenom tě upozornit, že to působení je vzájemné a tedy i deti nás mění a můžeme si jejich prostřednictvím uvědomit své chyby, nebo jiné potlačené věci. Jsme cítící bytosti a děti nám tyto emoční skušenosti přinášejí, takže je otázkou, jestli to, co se v souvislosti s našima detma dejě, není ve skutečnosti kvůli nám samotným. Když nestudujem možnosti a jiné přístupy ve výchově a když nepracujem na sobě, tak se nám jen stěží podaří změnit přístup, kterým nás samotných vychovávali naši rodiče, protože nic jiného neznáme a i když na tom pracujeme i tak se nám stane, že se přistihnem pritom, že děláme stejné věci i stejné chyby, jako oni. Samozřejmě chceme děti něco naučit, ale hlavně je máme podpořit v tom, v čem se projeví jejich přirozené danosti a neměl by být v tom rozpor.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Děti

Příspěvek od QNX »

Ronja Korousová: V případě neočkování ruskou ruletu skutečně hraješ. Hraješ ji i v případě očkování ......... jediný rozdíl je v počtu nábojů, které vložíš do válce revolveru. Na příkladu novorozeneckého tetanu jsem se ti snažil ukázat jaký ten poměr asi tak může být. No, ale vzhledem k tématu je možný i jiný přístup. Nábojů sice vkládat víc, ale zároveň i zvětšit počet hráčů.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Děti

Příspěvek od mastnacek »

A jak to vidis ted?

Romana SM říká:


Kvůli nesmyslnosti očkování proti něčemu nemusíme zavrhnout úplně všechno očkování. Taky mi přijdou zbytečný očkování proti neštovicím, spalničkám atd. Ale je fakt, že tetanovku si hlídám i u sebe ač ostatní nemoci - horečky, nachlazení řeším asi podobně jako Ronja. Jsou témata, o který se dá sáhodlouze diskutovat a stejně se odpůrci a zastánci nedohodnou :-). 



A abych se vrátila zpátky k tématu počtu dětí, tak si pamatuju jak jsem jeden čas, ještě bez dětí měla bláhovou představu, že čím víc dětí budu mít a dobře je vychovám a budou z nich skvělí lidé, tím světu napomůžu, protože se pak budou dál šířit řady nás úžasných :-). Teď to vidím poněkud jinak ...





Odpovědět