Uživí nás naše země?

Trendy, trvalá udržitelnost, úvahy, ..
Odpovědět
woodoo
Příspěvky: 45
Registrován: 18 čer 2012 21:17

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od woodoo »

Cyrile, ty nejmoudřejší ze všech, věz, že jen tak namátkou:


Petra Stejkalová si neodporuje, pouze reaguje na Richardovu iluzi. Richard jasně říká že do budoucna nepočítá s příjmy z vnějšku. To Richard chce zanechat svého řemesla a na jednom hektaru produkovat obživu pro sebe a i přebytky které by směnil za práci řemeslníků.


Naopak si odporuje Cyril když hledá "udržitelný modus vivendi pro 10,5 miliónu lidí".



Richarde, nesliboval jsi že tu už končíš ?


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od Richard Ruibar »

Lidé se dělí do několika supin.


 


Na lidi inteligentní. Tito lidé si obvykle (ne ale vždy) uvědomují, že není v silách jediného člověka obsáhnout veškeré poznání. A že ani v jejich schopnostech není objevit jediný korektní způsob nebo systém čehokoliv. Proto jsou tito lidé otevření cizím myšlenkám a nápadům a ty které mají racionální jádro přijmou. Proto mezi sebou tito lidé rádi diskutují, aby objevili ta místa, která mají ve svém poznání špatně, nebo jim chybí.


 


Pak jsou blbci. Typický blbec si myslí, že všechno zná, všude byl, někde i dvakrát. A že všichni ostatní jsou blbci. Má za to, že jedině to co on si myslí je správné. Blbec je často agresivní vůči jiným názorům i lidem. Má tendenci lidi s jiným názorem okřikovat, bránit jim v tom aby své "kacířské" názory vyjádřili ap.


 


Pak je něco mezi. Lidé, kteří jsou poměrně hodně inteligentní, ale mají tendenci zatvrdit se v nějakém názoru a nepřipustit žádnou další diskuzi.


 


Do diskuze s inteligentními lidmi se vždy rád zapojím. Diskuzi s blbci se snažím vždy vyhnout. Diskuzi s těmi mezi se nevyhýbám, ale bývá pro mě hodně psychicky náročná. Nikdy se ale nestane to, abych lidem s libovolné z těchto skupin dovolil, aby mi bránili nebo aby mi určovali, s kým diskutovat mám a s kým ne.



woodoo říká:


Richarde, nesliboval jsi že tu už končíš ?





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Ale notak, vemte motyku, kopku lidských bobků a vrhněte se na kus půdy, a donuťte ji, aby rodila. není na tom nic špatnýho. Já taky začal na třicet let odpočaté půdě.Tam, kde  kdysi můj děd skončil v sedmdesáti letech já začal.koupil jsem si novej rejč, Koupil jsem si nějaké semínka a měl jsem motyku po dědovi. Co vyrostlo, bylo tak do polívky na tejden. pak jsem začal mulčovat a sežraly mi to myšiska a podobná havěť. Pak jsem zkusil komposty a dřel jsem jak šemík.


Nu, a tak jsem se za 15 let naučil pěstovat potraviny efektivně a organicky. Přeju každýmu, aby se vyhnul tápání a marnosti, i když i to je cesta.


Naše společnost dorazila na konec slepé uličky. Prorůstově nastavená společnost neroste a krní. Reformy budou střídat reformy  a agonie bude čím dál viditelnější. Není možné žít navěky na dluh, ekonomicky, energeticky, zemědělsky, morálně.... Jednou se ty vstahy budou rovnat a já bych si přál, aby nás všechny netrápili parazité ani vnitřní z fekálií, ani ti dvounozí vzešlí z falešné shovívavosti.


Neberte prosím odlišný názor jako nepřátelský akt. Já dělám pouze to, co mi funguje, z toho můžu čerpat., o tom můžu diskutovat. ešli někdo máte osobní zkušenosti jiné, sem s nima, Nikdo není vševěd.


qnx napsal o cigánech a já se zastyděl, že jsem soudím pouze podle osobní zkušenosti. Ti mne prostě okradli, ale já jim to nemám za zlé. Je to zřejmě jejich přirozenost. Okrádá mne i stát, takže v čem jsou ti umouněnci horší, než státní úředníci...


 


 


 


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od Richard Ruibar »

jbj: no dyť jo :-)


 


Já jsem taky začal na odpočaté půdě, takže zatím nemůžu soudit, mě rostlo všechno. Pohnojil jsem jen půlku záhonů pro srovnání. Druhou ne. Rostlo to na obou stejně. Na 50m2 nám toho vyrostlo tolik, že nám to lezlo ušima. Uznávám, začal jsem na odpočaté půdě, takže zatím závěry dělat nemohu. Ale jak jsem psal, pokračuju dál a uvidím. Jak se zdá, potkala mě hned na začátku zcela jiná zkušenost než tebe.


 


Hodně lidí má právě tendenci, když jim něco nefunguje. Tak to uzavřít jako nefunkční a dál se o tom nebavit. Včera jsem například v jiném vlákně narazil na příspěvek QNX, asi dva roky starý. Kde QNX píše, že běžce do zahrady nepouští, protože mu žerou zeleninu (u toho jsem se pěkně rozchechtal). Dokážu si představit, že specielně QNX učinil rychlý závěr a že si už nikdy od nikoho nenechá vymluvit, že jiní běžci to nežerou. My do nich zelené nedostaneme ani heverem. Když něco mám tak jedině na kompost nebo to vozím máti pro slípky.


Já naše běžce do zahrady pouštím. Sami od sebe tam moc nechodí (asi se bojí), ale když tam jdeme něco dělat my, tak oni často jdou s námi. Takže vidím co tam dělají. Zeleninu nežerou vůbec. Za celou sezonu se jen jednou stalo, že si každý z nich zobl asi 1cm2 listu z brokolice. A to si ještě myslím, jestli tam nebyly nějaké breberky.


Hodně lidí má pocit, že jim žerou zeleninu, ale oni ve skutečnosti jen olizují vodu nebo z toho žerou nějaké breberky. Oni ten salát  jakoby kvedlají zobákem, tak to vypadá že ho žerou. Když se pak podívám z blízka, tak lístek je celý. Co z něj "odkvedlávají" to nevím. Ale mám pocit že to dělali hlavně ráno, tak možná rosu.


Slimáky z mulče vybírají taky skvěle. Mulč nerozhrabou jako slípky. Zaboří do něj hlavu a pod mulčem šmejdí zobákem. Takže se mulč nerozhrabe. Běžci žerou i menší myši, ty větší pochytají kočky.


 


Kompostování mě nijak neobtěžuje. Překvapuje mě, že na tom vidíš nějakou dřinu. Asi jsi dělal ten kompost jak se přehazuje (teplý?), to ale není nutné. Letos do toho chci zkusit přidat nějakou násadu žížal. Ale nějaký výstup pro srovnání budu mít nejdřív v roce 2015, do té doby mi holt nezbývá než teoretizovat a hledat různé modely, které pak mohu vyzkoušet.


 


Ad cikáni) nás taky párkrát okradli, ale nemůžeš je házet do jednoho pytle. Je jich dost i takových, kteří chtějí pracovat a práci mají. Ti nejsou tak moc vidět a za ty druhé stydí.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od jarda bon jovi »

No, ono to bude tím, že hospodařím na 80 hektarech.....Pak si rozmyslíš dělat něco pracnějšího..... ale letos budu mít zehrádku kolem hektaru. kompost by mě fakt dojal...Sadů z toho mám 12 hektarů... les 3.


Fakt to beru jináč.


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od Richard Ruibar »

JBJ: jj, to bude ono :-)



jarda bon jovi říká:


Fakt to beru jináč.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od QNX »

Richard Ruibar: No, tak to to máš v hlavě dost pomotané. Co je směšného na tom, když někdo napíše, že běžci žerou zeleninu? Oni ji prostě žerou. Inteligentní člověk by tu informaci bral jako upozornění na možné nebezpečí. Třeba v loňském roce jsem dělal experiment s pěstováním zeleniny na plovoucích ostrovech a salátu se tam docela dařilo ........ nakonec posloužil jako potrava právě pro indické běžce (salát jsem pěstoval na odpaní vodě, tak jsem ho ani sklízet nechtěl.)..... nezůstalo z něj vůbec nic, velice jim chutnal. Také ta představa, že si pustím běžce do záhonku a oni nic nezničí je mimo realitu. Obzvlášť mladé rostlinky dokáží pěkně ušlapat, přece jenom jejich noha s plovací blánou má dost velký záběr a i když se v tu chvíli běžec zajímá o nějakého slimáka  a ne o rostlinku, tak to prostě pohamtá. V nějaké starší, větší a pro běžce méně chutné zelenině škodu opravdu neudělají ........ jenže to je ten rozdíl v našich přístupech. Ty napíšeš, že je to bez problémů i když v mnoha případech to tak není . Já píšu o různých poznatcích z praxe a to mi brání vydávat tak zjednodušující soudy jako to děláš ty. Nakonec každý si to s běžci může vyzkoušet sám.



JBJ: 80ha ........ a o tom to přesně je. Pokud někdo hospodaří na 80ha, tak musí dělat to co funguje. Když někdo hospodaří na 800m2, tak si může vymýšlet různé blbosti s nesmyslnou náročností na čas, pracnost a zdroje. V tak malém měřítku si ani nevšimne, že to je vlastně neudržitelné řešení, které by ani použít na větší plochu nešlo. Pak každý městský teoretik radí zemědělcům jak to mají dělat ........ ale sám toho moc vypěstovat nedokáže a stejně si jídlo koupí od hloupého zemědělce co to dělá špatně.


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od Richard Ruibar »

QNX: OK


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od Richard Ruibar »

QNX: Myslím si, že pokud běžec žere salát, tak to je stav nejvyšší nouze. Krmíš je vůbec?


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Uživí nás naše země?

Příspěvek od QNX »

Richard Ruibar: Co si ty myslíš, je běžcům ukradené. Tvoje představy jsou mimo realitu poměrně dost často. Běžci prostě zelené žerou i když je budeš přecpávat nezeleným. Nepsal jsi náhodou, že už sem nic psát nebudeš?


Odpovědět