Keř

Našli jste něco, co neznáte? Rostlina, živočich ..
Odpovědět
Uživatelský avatar
PermaWeb
Příspěvky: 823
Registrován: 08 bře 2010 11:20

Keř

Příspěvek od PermaWeb »

Uloženo uživatelem Martin Gross 12.Červenec.2010 v 11:02

Nejspíš hlošina. Ale která? Nevíte někdo?


Uživatelský avatar
PermaWeb
Příspěvky: 823
Registrován: 08 bře 2010 11:20

Re: Keř

Příspěvek od PermaWeb »


Odpověď přidal(a) Renata Krmelová na 13.Červenec.2010 v 10:14
že by vavřín - bobkový list?

Odpověď přidal(a) Martin Gross na 13.Červenec.2010 v 21:48
Sakriš, to není vyloučeno. Bylo to na nádvoří zámku. Ale dost podobnou jsem našel i ve volné půdě, ve Velké Úpě.

Odpověď přidal(a) petr na 22.Červenec.2010 v 15:03
me to pripadne jako bobkovy list, roste mi to na zahrade a je to uplne stejny :-)

Magda Kopecká
Příspěvky: 7
Registrován: 26 úno 2014 10:21

Re: Keř

Příspěvek od Magda Kopecká »

ale vavřín se musí zimovat, bylo to tak, aby to mohli přenášet dovnitř? v našich podmínkách nepřezimuje. Mám ho taky a na zimu dávám na chodbu, pokračuje v růstu, při letnění zmohutní... 


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Keř

Příspěvek od jarda bon jovi »

a  protože  mám domovinu vavřínu projetou durch marš, tak vím, že vavřín vymrzá kousek od udine,takže roste tam, kde palmy. a kiwi, a pomeranče. u nás s vavřínem, tedy bobkovým listem venku nepočítejte. Ani omylem.navíc má bobek krásné listy, bez zvlnění i vroubků, ale má podobnmý plody, jako ten xindl, jak se stříhá na vánoce a roste mi za barákem už asi  tisíc let na jednom místě.


Má však větší přírustky a tvoří lístky celej rok¨.


Magda Kopecká
Příspěvky: 7
Registrován: 26 úno 2014 10:21

Re: Keř

Příspěvek od Magda Kopecká »

ale ten xindl (u nas se tomu rika Mahon: http://www.ireceptar.cz/zahrada/okrasna-zahrada/mahonie-stalezeleny-dekorativni-ker-pro-stinna-mista/ ) ma vice vykrajovane listy, alespon ten, ktery jsme po byvalych majitelich podědili my... 


jinak s tou domovinou je to jiste, jak nedas pred zimou domu, pristi rok zbydou oci pro plac...


Uživatelský avatar
Maly Nomad
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2012 14:23

Re: Keř

Příspěvek od Maly Nomad »





Zdravim, prosim o urceni tohoto kere/stromu? Roste to vysazene u rychlostni silnice, asi jako zpevneni brehu a vetrolam. Nasbiral jsem si semena, kdyby to bylo neco uzitecneho :-)


Jiří Adamík
Příspěvky: 2
Registrován: 26 zář 2015 19:47

Re: Keř

Příspěvek od Jiří Adamík »

Je to určitě rod Elaeagnus - tedy hlošina, jak uvádíte v otázce. Jedná se o některý ze stálezelených východoasijských druhů, nejspíš (podle zvlněného listu a zrzavých šupin) o Elaeagnus pungens, který je z nich u nás asi nejodolnější. Plody u nás ale většinou nevytváří, začínají totiž kvést až na podzim.


Jiří Adamík
Příspěvky: 2
Registrován: 26 zář 2015 19:47

Re: Keř

Příspěvek od Jiří Adamík »



To Maly Nomad:


Toto je Amorpha fruticosa - netvařec křovitý. Zajímavý je hlavně tím, že přežije v extrémních podmínkách (snáší sucho, sůl), jinak nic moc, možná jenom květy jsou zblízka pěkně fialové, a také hnojí půdu - má na kořenech hlízkové bakterie poutající vzdušný dusík (jako třeba akáty a čimišníky...).





Zdravim, prosim o urceni tohoto kere/stromu? Roste to vysazene u rychlostni silnice, asi jako zpevneni brehu a vetrolam. Nasbiral jsem si semena, kdyby to bylo neco uzitecneho :-)





Odpovědět